Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Leupold


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Leupold
arnotije
 Off topic je ali na mom Elite 3200 3-9x40 je tubus 1 inch, kupljen u Lovcu pre par godina.
" Ako Kosovo nije nase, zasto od nas traze da ga damo...? Ako je njihovo, zasto ga otimaju...? A ako vec mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustrucavaju... ? "
Matija Beckovic
 
Planinko011
 Meni je brat iz SAD doneo Elit 4200 i imao je tubus sigurnih 30mm jer ja nista od 1 inch nisam nikada kupio ili narucio.
To je prvi i poslednji put da sam narucio optiku (ili bilo sta drugo) preko kataloga a da ne zvirnem kroz njuLupa.
Nisam je na pusku ni montirao a imao je koncanicu kao tarabu da nema sanse da se prase vidi a kamoli vrat ili plecka, plus neke fleke od kao da su foliju lepili na sociva pa ostali mehuri od vazduha ili lepak.
Sreca pa se u kafani se nasao pametnjakovic pocetnik kome sam ga utrapio nesto ispod cene u Srbiji.
Objektiv je bio 50 i Elit 4200 je bio ali se uvecanja ne secam. Za slicne pare (600e) mi doneli Meoptu Meo Pro 2.5-10x50, bez crvene tacke, iz Hrvatske tada i to bi bilo to za te pare.

Eh da burazer mi takodje doneo cizme za neki minus beskonacno za ceku broj 11 a ja kao nosim 10 patike ili 44 nas broj. Medjutim meni je izgleda broj 15 trebao po njihovim merilima (cipele sam kupovao i do 47) pa je i to otislo po nabavnoj ceni a u Capriolu kupih Camik gumene za skromnih -40 i 100e i sluze i dalje.
Steta sto vise nema da se kupe.
 
arnotije
 Slikano jutros na brzinu onako u ormaru, ali se vidi kojih je dimenzija tubus.
arnotije priložio:
20170320_070650.jpg

" Ako Kosovo nije nase, zasto od nas traze da ga damo...? Ako je njihovo, zasto ga otimaju...? A ako vec mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustrucavaju... ? "
Matija Beckovic
 
Can y Cero
 Elite 4200 sa iluminacijom je sigurno precnika tubusa 30 mm, bez iluminacije 25,4 mm, a vidim da je nova serija 4500 25,4mm .

Sramota za takvu ustedu na potrosacima... Kupiti skuplji i kao bajagi kvalitetniji proizvod, a ustvari dobijate losiji od prethodne serije Sad KoTuKoga

Ustede na sve strane....
KojadinovicSrbijaElmerLisica
 
Planinko011
 Nisam siguran da je nesto sto ima 30mm tubus toliko bas bolje od tubusa od 1 incha pa da bi fabrike po celom svetu stancovale losiji proizvod kad vec neko prozvodi bolje.
Verovatno da neki vremesni Amer ili Australijanac navikao celi svoj zivot na merku od 1 incha zeli bas to a nije ni zanemarljivo ni postojanje celih fabrika, masina i alata koji su projektovani na tu meru pa bi bacanje svega toga u djubre a kupovina u novoj merki bilo prevelik trosak u vremenu koje se zove SEKA.
Svejedno americke optike prednost daju merki od incha a evropske tubusu od 30mm a mi kao Evropljani (makar to ne zeleli) smo skloniji metrickom sistmu.
Npr. na strelistu Careva cuprija u Bgu, gde mnogi upucavaju svoje svijetlo oruzje pucajuci na 100m ne znaju da su u stvari mete na 100 yardi ili vam 91 metar od streljacke linije a sto sam licno saznao mereci streliste za potrebe rekonstrukcije.
Pa to odgovara onome klik od 1 moa tj 1inch na 100yardi (cini mi se).

Elem, iskreno zao mi je sto nisam bio u prilici da koristim neki Leupoldov nisan makar bio u jengleskim merkama.
 
Cvele
 Razlike sigurno ima, ali ne verujem da je toliko losiji 25,4 od 30mm... Ja imam Redfield Revolution 3-9x50 Accu-Range i odlicno se vidi u slabijim svetlosnim uslovima(naravno zbog objektiva od 50mm) tubus je takodje 25,4mm...
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
canis aureus
 http://www.srbija...ost_198875

O Bushnell optičkim nišanima na temi -Bushnell- Admin Power
iveli 3
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
canis aureus
 

Planinko011 kaže:

...

Elem, iskreno zao mi je sto nisam bio u prilici da koristim neki Leupoldov nisan makar bio u jengleskim merkama.


NEsi mLogo propustiJo Confused
Imao sam Euro3-9x40 i par komada sam koristio(neke samo montirao i upucavao) ... i, po mom mišljenju, u tom nekom slabijem cenovnom rangu, ništa bolji nije od Elita4200 pa čak bih dao prednost Elitu4200 a vidim da ti se Elit nEje mLogo dop'o tako da ...
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
Planinko011
 Mozda sam ja dobio neki felericni Elit ali burazer zivi u SAD i doneo mi odande ali mi bilo glupo da mu dajem da vrati i utrapih ga i taj puce neku svinju ubrzo i sa njim al kako covek ima malo tikove i problem sa picem verujem da bi ga utrefio na srecu i bez optike.
Kazu kao da je Leupold uz rame Swarovskom, Zeissu, Smit&Benderu ali nazalost mi listom uzimamo ove optike koje su nize cenovne klase do 500e a Leupold ima optike i od 1500-2000$ a razlika je verovetno u propustljivosti svetlosti i bistrini stakla.
Najvaznije kod optike je, za nas, da se ne rastrese na jace kalibre i da sluzi vise godina a sad bistrina koliko para toliko i muzike.
 
RILE
 Pozdrav kolege, kupio sam Leupoldov model vx-3i 3.5-10x40 pa me interesuje vase misljenje i iskustvo ako je neko poseduje! Koju montazu kupiti? Posedujem preradjeni m48, zamenjena je cev, kundak i ugradjena ubrzica...
samo low srbijalov
 
Podunavac
 Leupold iz serije VX-3 je već sasvim solidna optika. A što se tiče montaže da li planiraš fiksnu ili skidajuću montažu? Kada si već kupio Leupold optiku onda uzmi i njihovu montažu, nisu preskupe a solidne su kvalitete. Ja bi ti preporučio skidajuću QR montažu.
Tri prsta 2Kolce
 
RILE
 Zeleo bi da bude fiksna, razmisljao sam o Radetovoj jednodnelnoj montazi ili o postavljanju pik. sine. Koju od leupoldovih fiksnih montaza preporucujete? Takodje da bude celicna
samo low srbijalov
 
RILE
 Leupold vx-3i 3.5-10x40rPresrean
samo low srbijalov
 
Podunavac
 

RILE kaže:

Zeleo bi da bude fiksna, razmisljao sam o Radetovoj jednodnelnoj montazi ili o postavljanju pik. sine. Koju od leupoldovih fiksnih montaza preporucujete? Takodje da bude celicna



Leupold STD.
Tri prsta 2Kolce
 
RILE
 Da li su ovo odgovarajuce baze za QR? U ponudjenim modela uglavnom su Remington karabini, cak me i prodavac bledo gleda kada mu obajsnjavam za koji karabin mi treba! Da li su rupe za nosace standardne kod svih karabina?
samo low srbijalov
 
Podunavac
 Jesu kolega. A koji karabin imaš?
Tri prsta 2Kolce
 
Podunavac
 Sad vidim da si napisao da imaš M 48. Ko ti je bušio rupe za montažu? Jesi li ti nosio kod majstora ili si ga kupio prerađenog?
Tri prsta 2Kolce
 
RILE
 Ceo karabin je preradje u vojnom u kragujevcu 92/93. Zamenjena cev, kundak, rucica na zatvaravu, ugradjena ubrzica i izbusene rupe za montazu. Poslusacu savet i uzecu QR, nadam se da ce baze odgovarati da necu pogresiti
samo low srbijalov
 
Podunavac
 Onda bi raspon rupa trebao da bude isti kao na M 70. Od trgovca traži bazu Leupold QR FN Mauser. Tako je Leupold vodi pod model, a odgovara raspon za Zastavine karabine. Ali trebali bi trgovci i sami da znaju koja je baza za Zastavu jer je najčešća kod naših lovaca.
Tri prsta 2Kolce
 
Podunavac
 Nego zaboravih da ti kažem da QR baze imaš dvodelne i jednodelne. Ja lično bi pre izabrao dvodelnu. Kod pod kojim se vodi jednodelna QR Mauser FN je 50055. Taj broj mora da ti piše na kutiji kao i model.
Podunavac priložio:
41x0rvfq0fl.jpg

Tri prsta 2Kolce
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 19
Online članova: 1


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,201,854 posete www.srbijalov.com