Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Istarski gonič


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Istarski gonič
Sniper Hunter
 Od Neca 1992
 
aca
 prvi put cujem za ovu rasu.nadam se da ce neca meni a i ostalim clanovima obajsniti ovu rasu poreklo....
 
Neca92
 Mnogo malo znam o ovoj pasmini, a voleo bi da saznam vise! Cak sto vise, mnooogo mi se svidjaju i voleo bi da nabavim stene! Cuo sam da su se najbolje pokazali na zeca i ds, a meni bas to i treba, a bogami i jos mnoogim lovcima! Smile Ako neko nesto zna o njima (ili ih, jos bolje, cuva) nek napise! Ozbiljno sam zainteresovan za stenca ove rase...
Unapred hvala! B)
Lovac nije ko vino ne pije i ko ide planinom samo da ubije!
 
Neca92
 Za one koji ne znaju, o ovom psu je rec! Smile Prelepi su!
Neca92 priložio:
5068_1159322379801_1130015352_469736_4162080_n.jpg

Lovac nije ko vino ne pije i ko ide planinom samo da ubije!
 
Milos88-Ivanjica
 Ja sam imao priliku da dosta puta lovim ds sa ostrodlakim istarcom,vlasnik je Ljubinko Smiljanic iz Pozege,zovu ga teretni,a pas se zove Ari,ne znam da li je jos ziv ali je to najbolji pas na ds koga sam ja imao priliku da vidim i lovim sa njim.Inace za koji mesec mi stize stene cistokrvnog istarca iz Slovenije,tako da jedva cekam da pocnem sa obukom i te rase na zeca a mozda i na ds...
LOV JE Passrbijaloviveli
 
aca
 neco i ja zelim da saznam sto vise o ovoj po meni veoma slabo zastupljenoj rasi.milose zelim ti puno srece u obuci buducim treninzimaB)
 
Milos88-Ivanjica
 Hvala Aco,zaboravio sam da pomenem da je moj prvi komsija imao kera i kerusu kratkodlakih istaraca i bili su fenomenalni na zeca,ali su mu kerusu ukrali a ker se otrovao...nije covek mogao da dodje sebi mesec dana...
LOV JE Passrbijaloviveli
 
Neca92
 

aca kaže:
prvi put cujem za ovu rasu.nadam se da ce neca meni a i ostalim clanovima obajsniti ovu rasu poreklo....

Ne znam puno o poreklu ovih pasa, ali imam jedan mali podataka koji cu podeliti sa vama!
U nekoliko stotina godina u nazad su postojali zuti gonici (stari srpski zuti), crni (njvr alpinac), beli (istarac)! Ukrstanjem ovih rasa su dobijeni danas na siroko poznati gonici!
Istarac + Zuti srpski = Posavac
Zuti srpski + Alpinac = Srpski gonic (balkanac)
Bakanac + Istarac = Trobojni gonic
To je ono sto ja znam (sto sam cuo), a koliko je to tacno, ja ne znam... Confused
Lovac nije ko vino ne pije i ko ide planinom samo da ubije!
 
Neca92
 

Milos88-Ivanjica kaže:
Ja sam imao priliku da dosta puta lovim ds sa ostrodlakim istarcom,vlasnik je Ljubinko Smiljanic iz Pozege,zovu ga teretni,a pas se zove Ari,ne znam da li je jos ziv ali je to najbolji pas na ds koga sam ja imao priliku da vidim i lovim sa njim.Inace za koji mesec mi stize stene cistokrvnog istarca iz Slovenije,tako da jedva cekam da pocnem sa obukom i te rase na zeca a mozda i na ds...

Zavidim ti... Stidljiv Nabavi i meni jedno! Molitva Grin
Lovac nije ko vino ne pije i ko ide planinom samo da ubije!
 
Milos88-Ivanjica
 Tesko da cu moci,jedva sam i ovo jedno uspeo da rezervisem,posto mi to donosi predsednik jednog LD iz Slovenije,nasao mi je to stene negde po Istri,ali stene je zensko,pa kad bude malo odraslo i pari se,imas stene od mene gratisB)
LOV JE Passrbijaloviveli
 
Neca92
 E kolega, nemas pojma koliko si me obradovao sad! Vebanje Smile Hvala ti puno! Yes
Lovac nije ko vino ne pije i ko ide planinom samo da ubije!
 
Milos88-Ivanjica
 Nema na cemu kolega iveli 3
LOV JE Passrbijaloviveli
 
Neca92
 Ima, i te kako! B) O tom, potom! Dogovoricemo se mi vec! Pozdrav ;)
Lovac nije ko vino ne pije i ko ide planinom samo da ubije!
 
huntinggirl1
 ISTARSKI OŠTRODLAKI GONIČ
[FCI No. 152]
Zemlja porekla: HRVATSKA
Sekcija: 1
Podsekcija: 12


Opšti izgled i osobine

Opis: Snežnobele boje sa žutonarandžastim šapama. Duga kostretasta dlaka. Duguljasta glava, gustih obrva. Telo čvrsto, snažnih kostiju. Rep jak i neznatno na gore povijen. Izraz ozbiljan i natmuren, ponekad i sumoran. Glas mu je pun, srednje visok, a često i dubok.

Visina i težina: Visina u grebenu je 46-58 cm. Najpoželjnija visina mužjaka 52 cm, a kuje 50 cm. Težina odraslog normalno uhranjenog psa između 16 i 24 kg. Preporučljiva težina je oko 20 kg.

Dužina: Trup oko 10% duži od visine.

Upotreba: Odličan gonič zeca i lisice, i vrlo dobar tragač po krvi.

Glava

Opis: Glava je u skladu sa telom, dugačka 20-24 cm, ne suviše laka, čelo malo ispupčeno. Pigmentacija vidljivih sluzokoža tamna.

Lobanja: Potiljna kost se dobro primećuje, kao i čeona brazda, koja je često pokrivena pramenom mekih i dugih dlaka. Čelo je dosta široko, a sužava se prema očima. Stop: Nije suviše naznačen.

Njuška: Snažna, pravougaona, širokog nosnika i obrasla gustim brkovima. Gledano spreda, njuška je u donjoj vilici zaokrugljena.

Nos: Širok sa dobro razvijenim nozdrvama, crne ili tamne boje kože. Usne: Nisu previše debele i pripijene.

Zubi: Snažni, makazasti i potpuni.

Oči: Šarenica tamna, oči krupne ali ne i izbuljene, mračnog pogleda. Obrve izrazito kos- mate i jake usled oštrih i dužih dlaka.

Uši: Nisu suviše debele, obrasle su kraćom dlakom. Usađene nedaleko od očiju, ali ne previsoko prema liniji lobanje. Prema sredini se šire i padaju niz obraze, neuvijajući se. Prema vrhovima su tanje i zaokrugljene. Dovoljno su duge. Povučene niz nosnik smatraju se vrlo dugim, kada skoro dostižu do nosa, dugim kada dostižu do očnjaka, a treba bar da prelaze očne lukove, tada se smatraju poludugim.

Vrat

Profil: U gornjoj liniji sa izraženim prelazom iza potiljne kosti.

Dužina: 12-15 cm

Koža: Pripijena uz vrat i bez podgušnjaka

Trup

Izgled: Leđna linija prava i blago se spušta prema sapima.

Greben: Blago izražen.

Leđa: Prava i široka, a dužina je u skladu s visinom grebena. Slabinski deo leđa kratak, pun i mišićav.

Sapi: Široke, naročito u kuja, blago nagnute i slabo uočljivih kukova (zaobljene).

Grudni koš: Grudi su duboke, spuštaju se bar do lakta i široke. Obim grudi obično za 12-15 cm veći od visine grebena. Rebra su zaobljena. Grudna kost se jedva zapaža i prsa su zaobljena.

Trbuh i slabine: Donja linija trbuha postepeno se uzdiže od grudne kosti prema zad- njim nogama. Trbuh je malo pribran. Slabine su malo izražene, ali ne preusko hrtaste.

Rep: U korenu deblji, prema vrhu je stanjen i malo savijen na gore. Dostiže do ili malo preko skočnog zgloba. Nije previsoko usađen.

Prednje noge

Plećke: Kose, duge, mišićave i dobro povezane za grudni koš. Ugao između plećke i nadlaktice iznosi 90 stepeni.

Laktovi: Nisu izbočeni.

Podlaktica: Vertikalna, mišićava i prava.

Šaplje: Jedva primetno.

Došaplje: Kratko i gotovo vertikalno, blago nagnuto (sa vertikalom zaklapa ugao od 10 stepeni).

Šape: Mačije, skupljenih prstiju, uske. Tabani puni i tvrdi. Nokti jaki.

Zadnje noge

Butine: Kratke, široke i mišićave.

Potkolenica: Duža, kosa i mišićava.

Skočni zglob: Snažan i širok.

Došaplje: Vertikalno i kratko. Pas može da ima zaperke, ali ih treba odstraniti. Šape slične prednjim, često nešto duže.

Hod: Vrlo elastičan i živahan.

Koža: Elastična, uz telo pripijena, bez nabora i ružičasta.

Dlaka: Resasta oštra pokrovna dlaka duga 5 do 10 cm, bez sjaja, stršeća, ni kovrdžava, ni talasasta. Pod pokrovnom resastom dlakom nalazi se, bar zimi, gusta ali kratka podlaka. Pokrovna resasta dlaka ne prileže uz telo, već je stršeća, ona ne sme da je umršena i da stvara ućebljene - uvaljane pramenove. Dužina i gustina dlake, različite su na pojedinim delovima tela.

Boja: Osnovna je boja snežnobela. Uši su obično narandžaste ili su posute tačkastim oznakama, što je znak čistokrvnosti. Na čelu se često nalazi zvezdasta oznaka iste boje. Manje ili veće oznake (šare, mrlje, pege, tačke) mogu se često naći rasute po čitavom telu, ali najčešće na korenu repa. One ne smeju biti nikad tako brojne da bi preovladale osnovnu snežnobelu boju. Boja šara treba da je izrazita, ne sme da bude bleda, niti tamna, niti kestenjasta, što je posledica meleženja. treća boja nije dozvoljena, čak ni sa nekoliko dlaka. Boja psa može da bude jednobojna bez i jedne oznake ili šare.

Mane

Lake Mane: Gledano spreda u donjoj vilici četvrtasta njuška. Teške, viseće, otrombol- jene usne. Vidljiv očni kapak.

Glavne mane

a) u tipu: Nedovoljna ili preterana visina grebena. Nesklad između visine i dužine tela. Njuška previše .zatupasta, preterano šiljasta ili čak prćasta. Preterano kratke uši, odstojeće, vrlo nisko ili previsoko usađene. Preterano duga, meka, talasasta, kovrdžasta, ili čak ućebana dlaka. Zavrnut ili na stranu povijen ili svrdlast, skraćen rep. Prekratka glava. Preterano ružičasta boja njuške. Ružičasti očni kapci, riblje oko. Svaka druga boja i oznaka osim narandžasto žute, a naročito sivkasta ili crnkasta boja.

b) anatomske: Naglašena prognacija. Krive podlaktice, preterano istureni laktovi. Ulegnuto došaplje. Neskladne vilice
 
huntinggirl1
 ISTARSKI KRATKODLAKI GONIČ
[FCI No. 151]
Zemlja porekla: HRVATSKA
Sekcija: 1
Podsekcija: 12


Opšti izgled i osobine

Opis: Plemenitog izgleda, snežnobele boje sa žutonarandžastim oznakama. Kratka i tanka dlaka. Dugačka, suva i uzana glava. Vitkog trupa sa tankim repom, blago povinutim naviše. Glas u većini slučaja visok, zvonak i istrajan.

Visina i težina: Visina grebena 44-56 cm. Najpoželjnija visina grebena mužjaka 50 cm, a kuje 48 cm. Težina oko 14-20 kg. Najpoželjnija težina odraslog mužjaka normalne građe oko 18 kg.

Dužina: Dužina trupa najviše 10% duža od visine.

Upotreba: Izvanredan gonič, naročito dobar u gonjenju zeca i lisice. Upotrebljiv za rad po krvnom tragu.

Opis: Dužina glave 20-24 cm. S profila potiljna kost dobro izražena, čelo neznatno ispupčeno, sa blagim prelazom u nosnik koji je prav. Gledano odozgo čelo je duguljasto - pre bi se moglo reći uzano, bez nabora, a srednja linija čela vidljiva.

Stop: Blago izražen - bez useka.

Njuška: Dugačka, u osnovi široka, prema nosu blago se sužava.

Nosnik ravan.

Nos: Nosna pečurka crna ili bar tamna, otvorenih nozdrva.

Usne: Dobro pripijene uz vilice, tanke i ne vise.

Zubi: Snažni makazasti i potpuni.

Oči: Ovalnog oblika, izrazite, (ali ne buljave). Dužica (šarenica) što tamnija, očni kapci crni ili tamni. Pogled bistar.

Uši: Tanke, široko usađene malo iznad horizontalne linije očiju, ravno padaju niz obraze i ne uvrću se, na vrhovima su uže. Dovoljno su duge da bi dosegle - kad se istovre- meno povuku duž nosnika - do očnjaka (duge uši) ili čak prelaze preko očnjaka (vrlo duge uši), ili prelaze preko očnih lukova (poludugačke uši).

Vrat

Profil: U zatiljnom delu malo izvijen. Prelaz iza potiljne kosti vidljiv. Vrat koso na trap usađen.

Dužina: Dužina vrata od potiljne kosti do grebena iznosi 15-20 cm.

Oblik: Vrat snažan, okrugao ili kruškast u preseku, bez podgušnjaka i bez podbratka.

Trup

Izgled: Linija leđa se blago spušta od grebena prema sapima.

Greben: Jasno, ali ne preterano izražen.

Leđa: Prava, široka, mišićava. Slabinski deo leđa širok i kratak.

Sapi: Dugačke i široke, ravne ili blago nagnute - u kuje nešto duže. Visina sapi treba da je za oko jedan prst niža od visine grebena. Kukovi se jedva naziru.

Grudni koš: Grudi duboke i dosežu bar do lakta. Obim grudi obično je za 12 cm veći od visine grebena. Rebra zasvođena. Prsa ispupčena ali grudna kost jedva vidljiva.

Trbuh i bokovi: Linija trbuha se blago uzdiže počev od grudne kosti prema preponama tj. trbuh je pribran.

Rep: U osnovi snažniji, a prema vrhu se stanjuje. Ukoliko je rep tanji, utoliko je izgled psa plemenitiji. Visoko je usađen, srednje dugačak i ne prelazi mnogo preko skočnog zglo- ba. Rep je blago na gore povijen.

Prednje noge

Plećke: Dugačke, kose, mišićave i dobro povezane sa grudnim košem.

Ugao između plećke i nadlaktice: Ugao ramenog zgloba treba da je 90 stepeni.

Podlaktice: Potpuno prave i mišićave. Laktovi nisu izbočeni (laktovi neznatno odvojeni od grudnog koša).

Šaplje: Slabo izražena.

Došaplje: Okomita, kratka, mogu da budu nagnuta ali nikad položena (maksimalno dozvoljen ugao između došaplja i vertikale je 10 stepeni).

Sape: Lagane, stisnutih prstiju, radije mačije nego zečije, tabani puni i čvrsti, nokti snažni.

Zadnje noge

Izgled: Posmatrano odpozadi, butnjača, kolenica, ahilova tetiva i došaplje nalaze se u istoj pravoj vertikalnoj liniji.

Bedra (butine): Kratka, široka i mišićava. Koleno visoko postavljeno i široko.

Potkolenica (kolenica): Duga, kosa i mićićava.

Skočni zglob: Čvrst.

Došaplja: Kratka, okomita ili samo malo nagnuta (ugao od 10 do 20 stepeni). Zaperke treba uvek otkloniti, mada se ne uzimaju kao mana.

Sape: Zadnje šape su slične prednjim mada malo duže.

Hod: Vrlo elastičan i živahan.

Koža: Elastična, pripijena uz telo, bez nabora i ružičasta.

Dlaka: Kratka, gusta i sjajna. Ponekad duža na butinama (gaćasta) i na repu, što je nepoželjno.

Boja: Osnovna boja je bela kao sneg. Obično su uši narandžasto žute boje, koja prelazi preko osnove ušiju na obe strane čela, do očiju i oko njih, što glavi daje lep, karakterističan izgled maske. Ako se na čelu nalazi još veća ili manja mrlja, govorimo o maski sa zvezdom. Uši mogu da budu poprskane narandžastim mrljama (četkaste uši), što je znak čiste rase. Oznake u obliku, traka, pega, krpa ili tačkica su narandžaste boje, mogu da budu veće ili manje i nalaze se bilo gde na telu a najčešće na osnovi repa. Nikad ne treba da ih ima u velikom broju, da ne bi preovladale nad osnovnom bojom. Boja oznaka treba da bude izraz- ito jasna, ni bleda ni tamna, ili čak kestenjasta, što označava meleze. Nedopustivo je da postoji i treća boja, čak i u slučaju da ima samo nekoliko dlaka te boje. Boja dlake može da bude potpuno bela bez oznaka.

Mane

Lakše: Delimično ružičasta pečurka, ružičasta boja očnih kapaka, na jednom oku. Strmije sapi, nešto ulegnuta ili šaranasta leđa. Bačvast ili hrtast trbuh. Svetla pigmentacija njuške.

Teške:

a) u tipu: Nedovoljna ili preterana visina grebena. Nesklad između visine i dužine tela. Njuška previše zatupasta, preterano šiljata ili čak povijena. Nisko ili preterano visoko usađene uši. Predugačka dlaka. Zavrnut ili na stranu povijen ili svrdlast, skraćen rep. Prekratka glava. Preterano ružičasta boja njuške, ružičasti očni kapci, riblje oko, svaka druga boja osim narandžastožute.

b) anatomske: Krive podlaktice. Preterano istureni laktovi. Ulegnuto došaplje. Neskladne vilice (podgrizač, predgrizač, nedostatak zuba).
 
vlada lovac
 Evo i moje kerusice, mozda slika nije bas najjasnija jer je slikano mob.telefonom i u kontra svetlu, pa jos i preko oborenog drveta, ali bice i boljih fotografija
i56.tinypic.com/66j62u.jpg
 
Neca92
 Kolegenice, hvala puno na ovim informacijama! B)

Vlado, lepa ti je kerusica! B) Yes Kakva su ti iskustva sa njom? Sta najbolje goni? Kazi nam nesto o njoj...Bye
Lovac nije ko vino ne pije i ko ide planinom samo da ubije!
 
huntinggirl1
 drago mi je, ako vam je pomoglo
 
vlada lovac
 

Neca1992 kaže:

Vlado, lepa ti je kerusica! B) Yes Kakva su ti iskustva sa njom? Sta najbolje goni? Kazi nam nesto o njoj...Bye

Do nje sam dosao po preporuci prijatelja iz Vlasotinca, inace lovca na DS, koji lovi u pogranicnom pojasu prema bugarskoj, koji je kao i vecina iz njihove grupe do skoro lovila balkancima, trobojnim gonicima i posavcima, gde se vrlo cesto desavalo da im psi u lovu pogonom cesto probiju postavljeni blok, da gone satima i odgone svinje preko granice, odakle se retko koji vrati, a kako i gde zavrsi ni oni sami ne znaju. Zbog toga su bili prinudjeni da menjaju pasminu, te sada u grupi imaju par primeraka ostrodlakih istaraca, koji imaju sasvim drugu narav, manje udaljavanje od lovca prilikom pretrazivanja terena i kao sto si vec pomenuo krace gonjenje, posle cega se nepogresivo vracaju na mesto odakle su pusteni.
Vec posle kraceg odmora su spremni za novu akciju ako je prethodna bila bez uspeha. Inace vrlo spretni, zivahni i okretni psi, mnogo manje agresivni od domacih rasa gonica i izuzetno privrzeni gazdi.
Pred njom sam prosle godine nesto malo lovio fazana i zeca, pa po zatvaranju sezone vodio na divlju svinju, al uvek u drustvu sa jos nekim kerom,nisam je previse forsirao, ima interesovanja i vec je gonila, a ima i izuzetnu orijentaciju na terenu gde se posle nesto vise od pola sata vrati na mesto odakle je pustena. Pa onda pred kraj sezone neplanirana skotnost i pustio je da se osteni, sto mi je malo poremetilo planove oko obuke. Dugo je bila zavisna od posavca sa kojim je isla i trazi njegovo drustvo. To je greska koja se kod mene stalno javlja i nikako da je eliminisem, pa sam dosta radio na njenom osamostaljivanju.
 
Neca92
 Predpostavljam da nije uparena sa Istarcem jer si napomenuo da je skotnost neplanirna...?
Samo je ti redovno izvodi na teren i po mogucstvu samu, iz licnog iskustva ti mogu reci da se kera nikad ne treba odreci! Dovesce se ona u red vremenom, ne brini nista! Najbitnije je da ima interesovanje, sve dok ga ima, nikad nije kasno da od nje postane ''doktorka''! ;) 
Lovac nije ko vino ne pije i ko ide planinom samo da ubije!
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Srpski gonič KINOLOGIJA 1591 17.07.2021. 16:45
Obuka goniča za lov na zeca KINOLOGIJA 464 31.05.2018. 09:45
Srpski Žuti Gonič KINOLOGIJA 133 06.03.2018. 23:53
Srpski Trobojni gonič KINOLOGIJA 731 11.06.2017. 04:00
Posavski gonič KINOLOGIJA 363 25.01.2017. 15:05
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,298,997 posete www.srbijalov.com