Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Nestao pas - prijava!


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Nestao pas - prijava!
Predator
 Na nedavno (13.10.2013.) održanom I Srpskom Šampionatu goniča u radu na zeca u Šapcu, tačnije u ataru sela Mačvanski Pričinović, nestao istarski kratkodlaki gonič Leo. Pas je posljednji put viđen desetak minuta nakon puštanja, nije došao na poziv vlasnika ni nakon sat vremena, niti se pridružio ostalim psima iz baterije, pa se opravdano sumnja da je pas možda ukraden. U ime vlasnika Dragana Pešića (koji je čak iz Leskovca došao da podrži ovu manifestaciju) mole se svi lovci iz okoline da prijave ako su vidjeli, ili nešto znaju o ovom psu, kao i da vijest prošire na ostale kolege i mještane. Ovo se posebno odnosi na člana našeg foruma pod nickom "Macvanski lovac" koji živi na svega nekoliko kilometara od mjesta gdje je bila pomenuta baterija. Ako je pas stvarno ukraden, velika je sramota, kako za organizatore, tako i za sve žitelje ovog kraja. Ovo je fotografija nestalog psa, kao i njegovom vlasnika:
www.dodaj.rs/f/1z/Gu/4EIUH4wp/img-1382086149.jpg

Sasvim prirodno
 
Macvanski lovac
 Kontaktiracu lovce,iz okoline,koje poznajem,bice obavesteni clanovi moje sekcije,ako bude nekih saznanja objavicu ovde,znam da je bila utakmica,ali sada tek cujem da je nestao pas,vlasniku je sigurno tesko,znam kako bi bilo meni Frown
Rodjen da budem lovac
 
Predator
 

Macvanski lovac kaže:
Kontaktiracu lovce,iz okoline,koje poznajem,bice obavesteni clanovi moje sekcije,ako bude nekih saznanja objavicu ovde,znam da je bila utakmica,ali sada tek cujem da je nestao pas,vlasniku je sigurno tesko,znam kako bi bilo meni Frown

Namjerno nisam širio vijest dalje zato što to do sad nije činio ni vlasnik, a i nekad je pametnije ne dizati veliku prašinu nego se raspitivati preko provjerenih ljudi. Nije mi bilo prijatno ni prvi put kad sam za to čuo, sve sam se nadao da će pas biti pronađen, ali kako vrijeme odmiče sve su manje šanse. Pale su mi na pamet i neke prirodne i "vještačke" stvari od kojih je mogao stradati pas (bunari, bazeni sa vodom, omče za lovokrađu, gaženje autom ...), ali krađa mi djeluje kao najvjerovatnija mogućnost. Ljudi, pomozimo jedni drugima! Danas Guletov, a sutra može biti baš vaš pas ... Angry

Sasvim prirodno
 
Macvanski lovac
 Slazem se sa vama kolega da je nekad bolje ne siriti pricu,ali sa druge strane,ako se procuje i svi saznaju,taj ko ga je ukrao ne sme ga izvesti u lov niti igde,jedino moze da ga prosledi dalje,sto je mozda jos gore jer se lagano gubi trag psu....kad bolje razmislim,u mom kraju dugonogi gonici su dozvoljeni samo za lov grabljivica i DS,pa mi nije bas logicno da neko ukrade psa "zecara" ali sve je moguce Confused kakav je bio pas,da li je dozvoljavao strancima da ga uhvate? Prosle godine je bretonka mog druga pojurila macku u nekoj zapustenoj basti,mi smo nastavili nekih 200 metara,onda smo stali da sacekamo kuju,ali nje nema pa nema,vrati se drug do baste,trazi je,nailazi na bunar i vidi i macku i kuju dole.Otisli smo kuci po merdevine i uspesno izvukli psa,be ikakvih povreda,cista sreca i da,bunar je bio suv...
Rodjen da budem lovac
 
Predator
 

Macvanski lovac kaže:
Slazem se sa vama kolega da je nekad bolje ne siriti pricu,ali sa druge strane,ako se procuje i svi saznaju,taj ko ga je ukrao ne sme ga izvesti u lov niti igde,jedino moze da ga prosledi dalje,sto je mozda jos gore jer se lagano gubi trag psu....kad bolje razmislim,u mom kraju dugonogi gonici su dozvoljeni samo za lov grabljivica i DS,pa mi nije bas logicno da neko ukrade psa "zecara" ali sve je moguce Confused kakav je bio pas,da li je dozvoljavao strancima da ga uhvate? Prosle godine je bretonka mog druga pojurila macku u nekoj zapustenoj basti,mi smo nastavili nekih 200 metara,onda smo stali da sacekamo kuju,ali nje nema pa nema,vrati se drug do baste,trazi je,nailazi na bunar i vidi i macku i kuju dole.Otisli smo kuci po merdevine i uspesno izvukli psa,be ikakvih povreda,cista sreca i da,bunar je bio suv...

Kolega, ukradeni psi se veoma brzo "proturaju" daleko od mjesta krađe, često u neku od susjednih država. Evo ti jedan primjer bukvalno iz tvog komšiluka. Još se nije utvrdilo (bar ne javno) kako je nestali balkanac Dragorada Misojčića Šicera iz Ševarica došao do Ivana Stanišića u Crnu Goru. Sudija Gojko Panić iz Valjeva je nedavno prepoznao svog nestalog psa na nekom turskom sajtu ... Primjera ima sigurno još, ja znam za ove. Ne bi me čudilo da je nestanak ovog istarca direktno povezan sa osobom koja je ukrala Šicerovog psa. Još sam davno o tom pisao: http://www.srbijalov.com/forum/viewth...ost_123612

Sasvim prirodno
 
MADDOG
 Danas oko 13 časova pronadjen lovacki pas u okolini Pančeva.
Ukoliko znate da je neko od lovaca izgubio psa molim da me kontaktira.
Pas se verovatno izgubio.

Pozdrav
Ivan Babka
LD Livade Kovacica
 
milenko0609
 

MADDOG kaže:
Danas oko 13 časova pronadjen lovacki pas u okolini Pančeva.
Ukoliko znate da je neko od lovaca izgubio psa molim da me kontaktira.
Pas se verovatno izgubio.

Pozdrav
Ivan Babka
LD Livade Kovacica

Ako imas veterinara blizu odvediga i nek mu se očita čip, lakse ces nači vlasnika...
30-06,22-250,NOD,JOD,I BOG DA TE VIDI...
 
bela
 opet ja i opet ista priča nestala terierka stara 1 godinu. verovatno prvi košija '' vepar u teškoj medalji'', eventualno neka krmača koja je branila prasice . juče pre podne je kera ušla u baštu i više se nije vratila , nadao sam se da će doći u toku noći međutim nije se vratilaCry pokušavao sam danas da je pronađem ali sneg je prekrio sve moguće tragove . ići ću i sutr pošto sad idem na smenu......
vižlan i terier
 
bela
 prerano sam bio otpisao moju terierku .... ona je oterala vepra ...........sa tim da ga je baš daleko oterala nije našla put za kući . sreća u csiky-ja našeg drugara koji ju je našao nekoliko kilometara dalje, pa mi je javio a ja poleteo po nju......Pas
vižlan i terier
 
DakiNS
 Bela organizuj zasedu kao mrtvu stražu (čim nešto mrdne pucaš) ,samo nas štrecaš kako ti nestaju psi , a i zbogRadi zimnice.Grin
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
bela
 ma može daki nego tu treba imati jak kalibar video sam veprinu reletivno mršav a i dalje je velik . a video sam i dve krmače sa prasicama sad već imaju tri nedelje otprilike a to bi bilo šteta plašiti jedino ako uđu u zonu dvorišta ili bašte onda kerovi čuvaju mene
Pas 2
vižlan i terier
 
Dikavac
 Мени се повремено дешава да неко (ни сам не знам како им успева) -ухвати Словачког Копова, јер ни другари из групе не могу да их додирну а камо ли ухвате.. Пустимо пса тако пре неку годину овај се убрзо огласи, траг рањеног вепра .Лош погодак, пас креће према истоку и више се није чуо .Касно увече чекамо и даље .Наилази неки ауто , човек стаје и пита да ли чекате црног кера , оволиког ... Да, -Е нисмо га видели. наставља даље и опет стаје неких 200 од нас. Убрзо продужује. За мање од 5 мин. Копов био крај ногу .Ето каквих све има. Али је ипак добра ствар што су пса пустили (млад пас, вероватно преварен са кујом у терању (Има и таквих лично сам видео у пограничном делу ловишта) Неке никада нисам пронашао .Човек се просто разболи, толики пут да се набаве, нега, пажња , време. Стварно је ружно . Псе пребацују у Грчкој за багателу ( а нудио сам награду којом би човек могао купити краву -изгледа да им драже мање паре .Ипак се на концу све сазна...
 
Lala
 Na mail adresu Srbijalov portala stigao je sledeći dopis o nestalom psu u mestu Veternik, neposredno pored Novog Sada:

' Molim Vas ako imate načina da obavestite Vaše članove da je pronađen engleski poenter (žuto beli) u veterniku. Pošto je jako mršav rekla bih da već dugo luta i ko zna odakle dolazi. Stalno se motao oko moje bašte pa sam počela da ga hranim, ali je još uvek pušten. Ja bih ga usvojila, ali već imam psa koji je jako ljubomoran. Ako je nekom nestao pas ili neko želi da ga usvoji neka mi seobrati preko mejla. Hvala Vam.'

Ovaj dopis je poslat sa mail adrese

Ako kolege znaju nekog kome je nestao ovaj pas, neka kontaktiraju gospodju koja je dopis poslala preko njenog e-maila.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Bigman86
 Pozdrav kolege,

Primetio sam kod mene u Novim Karlovcima kratkodlaku madjarsku vizlu da luta po centru. Ja sam je primetio pre par dana, ali su mi rekli u Nedelju da je ona tu oko mesec dana.
Ako je neko izgubio, ili zna nekog ko je izgubio slicnog psa neka se javi.
 
Predator
 Rano jutros, na samom ulazu u željezničku stanicu u Novom Sadu, viđen crno-bijeli engleski seter. Pas (ili kuja) je bijeli sa crnim flekama, sa tim što mu je skoro cijela glava crna (čini mi se sve osim njuške) i ima veliku crnu površinu na sapima. Gledao sam psa minut-dva dok je markirao ulične golubove i "vukao" kule kad su oni odlazili. Djeluje mi da je mlađi, ali da se i radilo sa njim.

Sasvim prirodno
 
roedeer
 Kolege, u Kaću je pronađen mlad poenter. Umiljat je, ali plašljiv i nepoverljiv. Boravi u okolini kuće prijatelja, koji ga već par dana hrani. Ako znate ko ga je izgubio i traži ga, molim vas prenesite informaciju.
Theory is nice to think about; facts determine the truth.
 
DakiNS
 Najjednostavnije je da se javi u Veterinarsku ambulantu kod Bursać Aleksandra veterinara i konologa, najveća je mogućnost da se pronađe vlasnik osim ako nije "namerno" izgubljen ili u Kaćko kinološko društvo.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
rbela
 Jednom poznaniku iz Torde nestao madjarska ostrodlaka vizla! Ostale informacije na linku: https://www.faceb...amp;type=3
 
MaliVuk
 Kolegi je juče u okolini Šapca, LU Vladimirci, nestala ženka NKD stara 6 godina.
Odaziva se na ime Lola.
Molim Vas ako je neko primeti neka javi na 063-199-22-16 Miloš.

dodaj.rs/images/2cbCR.jpg
 
Acke
 Kontaktirajte nekog od tartufara, ako ste gazili šume koje gaze i oni i raspitajte se da li je skoro bilo trovanja u tim šumama.
Srećno!
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 17
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,211,476 posete www.srbijalov.com