Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Ribolovački pribor i oprema-vaše slike


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Ribolovački pribor i oprema-vaše slike
DakiNS
 Bata sniperu ako tako nastaviš sipaću ti čorbu u teglu (3 l) laveBravo 2
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
DakiNS
 

Sniper Hunter kaže:
Bata Daki jel valja ovo?
i40.tinypic.com/245dlhs.jpg


Stalno se vraćam na ovu slikicu al je lepaaaa
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Sniper Hunter
 Ma uživo je još lepša Daki,strunu sam probao namotao sam na moje štapove 600m,odlična je ,a pletenica je nešto novo od berkly-a poboljšana fireline ,ali i ne sumnjam, ja sam oduševljen sa ovim karabinjerima bez čvora tako da struna zadržava njenu inicijalnu nosivost,nema čvorovićaGrin
 
DakiNS
 B)
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Cvele
 Ja i moj otac takodje koristimo Berklijevu strunu isto FIre line, ali 0.40.... za smudja....
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
DakiNS
 

Cvele kaže:
Ja i moj otac takodje koristimo Berklijevu strunu isto FIre line, ali 0.40.... za smudja....


Cvele pa kolike vi lovite smuđeve?
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Cvele
 Velike Daki, velike.... lovili smo, vise ih nazalost ne lovimo....
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
Sniper Hunter
 QQ bre Cvele pa to je i za soma skoro debelo za smuđa ništa preko 0,17 max o,20 od pletenica
 
Cvele
 Kakve pletenice ? Ja ne govorim o pletenicama nego o struni obicnoj....
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
Sniper Hunter
 Pa to je još gore onda max o,25 ako je najlon ,o40 je za kapitalne šarane i to tamo gde ima prepreka ili školjki na dnu
 
DakiNS
 

Cvele kaže:
Velike Daki, velike.... lovili smo, vise ih nazalost ne lovimo....
Cvele pa u Srbiji je najveći uhvaćen pre nekih 7-8 godina na zvorničkom jezeru i imao ispravite me ako grešim manje od 15 kg.a znamo i kakav je borac celih 15 sec.pogledaj na bata Sniperovoj slici kolika je nosivost pletenice 0.20. Po meni kao sa mitraljezom na zeca. jednom prilikom varaličareći bucova pilkerom zakačio tolstolobika za leđa između repnog i leđnog peraja .Izvlačenje trajalo oko 2,5 - 3 sata i izvukao ga na monofil 0.25 a težina oko 15 kg. pletenicu 0,20 koristim za soma
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Cvele
 Hahaha... ok, kako ti kazes.... Moj otac 20-ak godina peca smudja strunom od 0.35, 0.40 i valjda on zna a i svi ostali koji pecaju tamo gde mi pecamo zasto to koristi.... a to za kapitalne sarane necu da komentarisem... ne znam sta je za vas kapitalan saran ?
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
Sniper Hunter
 Sa 0,40 šarane od 15 kg izbaciš napolje za max 10 min ako ga isforsiraš mada nije dobro možeš da mu pokidaš usne
 
Cvele
 Sniper... mozda izbacis sarana na jezeru ili bari, ali na Dunavu, ispod Djerdapa II gde je vodena struja izuzetno jaka, a samim tim ribe jos borbenije, to ce malo teze ici ;)
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
DakiNS
 Vidi Cvele riba se može pecati i jakim i slabim priborom - mislim na nosivost ne na kvalitet.Po meni kako nije lovački pucati na pticu na zemlji ili zeca u mirovanju tako nije ribolovački pecati ribu na neadekvatan-prejak pribor. U poslednje vreme smuđa varaličarim sa šimano katanom 10 gr. tež. bacanja.Jedan vitak lagan štapićkoji mi kaže bolje nego sonar kako izgleda dno, strunu sam tražio od 0,10 za smuđa - zna Sniper i 0.20 za soma. Za soma koristim štap fox 100 gr. Imaju slike na temi skoro kompletnog varaličarskog pribora 4 kom. Cvele da li ti je lepše u prvoj minuti lova odstreliti divljač ili provesti ceo dan u lovu?.Tako je meni lepše laganim priborom vaditi rinu makar i nekoliko sati nego je izuti iz ljuske ispucavanjem na obalu.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Cvele
 Bas bih voleo da moze jos uvek da se peca tamo gde smo mi pecali(zabranjen je ribolov iz camca) ne znam sta bi' vam kupio kad bi' izvadili smudja, ali smudja od 1, 2 kilograma na strunu 0.20 ;)
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
DakiNS
 Nemoj Cvele molim te.HaHaHa ne želim da te uvredim ili omalovažim ili bilo šta drugo.Ali moram da ti kažem da debljina strune ne izvlači ribu nego amortizacija štapa i kvalitetna dobro podešena kočnica na mašinici.I na kraju iskustvo i strpljenje ribolovca
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Sniper Hunter
 Cvele pecao sam šarane i na ebru i na roni,moravi,ali što kaže daki mnogo je bre

 
chaki
 Cvele gde ti to pecas pa treba takav pribor robustan kao za Ebro. Kao prvo je pricas o struni ( pletenici tipa fireline ili power pro ili varivas) ili najlon kao taj sa Sniperove slike tehnium shimanov.

Evo recimo ja na certate masinici imam varivas 010 za smudja leti i za bassa kad idem njega da pecam. Na rezervnoj spulni imam 015 ako bas zatreba malo jaca struna za rad sa tezim glavama a kad bas idem da orem onda uzmem Daiwu tournament force 3500 i radim sa njom a na njoj je namotan 017 Berkley fireline crystal. Na njega stavim predvez 028 fluorokarbon ili 032 daiwa infinity duo i pecam bez pardona. Inace kad odem na pecanje volim da uzivam i da osetim ribu na stapu da osetim svaki beg a ne da izglisiram ribu napolje i da se hvalim u kafani kako sam soma od 20kg na grudi docekao. Inace pecam svuda ima me svuda pa tako skoknem i do Cro na bassa i malo na more i Sava i Dunav i Drina tako da razumes o cemu pricam.

Ako stvarno stavljas 040 konac pa tu nema uzivanja vec klasicno silovanje i ribe i svog zadovoljstva mada mislim da ipak mislim da je najlon ili ti monofil u pitanju i da je greska u formulaciji na sta pecas.


Pozdrav Cvele i smanji ribu inace pokolj napravismo hehehe
O meni se najlepše brinu oni koji me ostavljaju na miru.
 
Cvele
 Hahahahaha.... ja nemam potrebe da vam se pravdam i dokazujem, neka peca svako onako kako ume ;)
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
LOVAČKA OPREMA PRODAJEM 72 27.12.2023. 16:02
TRAŽIM-NUDIM POSAO U OBLASTI LOVSTVA, ŠUMARSTVA, VETERINE SVAŠTARA 45 01.03.2023. 14:51
Sabatti kombinovane lovačke puške KOMBINOVANO LOVAČKO ORUŽJE 16 07.03.2022. 23:10
Hajke, lovačke manifestacije, pozivi, obaveštenja, iskustva i utisci SVAŠTARA 1096 20.02.2020. 12:07
Cal. 20/76 iskustva i mišljenja! LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 169 15.10.2019. 19:48
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,231,681 posete www.srbijalov.com