Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Ribolovački pribor i oprema-vaše slike


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Ribolovački pribor i oprema-vaše slike
DakiNS
 Sniperu pa to je teška artiljerija, vidim zašto tebi ne treba teretana prvo olovo a sada i pecanje pa ti ima da "napucaš" mišiće ko schvajtznigerGrin
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Cvele
 Epa tako nesto pa i jace je pravo za soma Smile
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
Sniper Hunter
 Cvele jače za varaličarenje ti ne treba i 200g je mnogo ,težina štapa i mašinice umara ,pogotovu sa teškim varalicama koje imaju jaku vibraciju i stvaraju veliki otpor prilikom povlačenja ,posle sat vremena varaličarenja sa teškom opremom je gore nego da si dizao tegove ,boli ruka ,mada ja po tom pitanju nisam neka seka persa ali težina prbora zamara solidno ,e sada ako naleti kapitalac sa lakšim priborom biće i lepše zadovoljstvo ,ostaje mi samo da nabavim finiju pletenicu ,ova od 0,32 nosivosti 51kg je mnogo debela ,tako da sa tanjom nekom od npr 0,22 izbacuju se mnogo dalje varalice i potanja brže ,već sam i to naručio tako da sledeću sezonu čekam u fulu ,a još nije kraj ni ove .
 
Vukota
 Slazem se sa kolegom Sniper,sto se tice tezine bacanja i ostalog,jer...svako ko je varalicario sa ovakvim i slicnim priborom par sati zna o cemu govorim..!
Sve u svemu kolega ..,jako dobar pribor .samo jos da je Sportex made in Germani (a ne samo Germani(toga vise na zalost nema..))
a i masina da je (odakle je nekad bila(tamo se vise na zalost ne proizvode..))bilo bi Extra,ovako...sve u svemo Super i neka te sretno i dugovecno sluze..Odobreno
 
Sniper Hunter
 Spremne varalice za vikend ,odoh ponovo na soma u Italiju,mada su vesti sa terena loše ne grize već 14 dana Sad Ali moraće!!Grin ovo

i46.tinypic.com/atqbeq.jpg

i50.tinypic.com/28lgcgz.jpg

i46.tinypic.com/34nk2o3.jpg

i50.tinypic.com/m8h8cn.jpg

izmenjene udice i alkice ,sve je spremno!
 
Sniper Hunter
 Ne lijem više sačmu ,prešao sam na jig glave Grin

i47.tinypic.com/lupzb.jpg

naručio sam udice i kalupe

i50.tinypic.com/hs5qts.jpg

i46.tinypic.com/16itq0z.jpg

i46.tinypic.com/15dp7ck.jpg

za soma veličine 8/0 i 10 /0 težine 40g i 50 g a sa nekom legurom koja mi je pretekla od livanja i neke od 35g
 
Sniper Hunter
 Evo rezultata različite boje -različite gramaže ,igrao se sa legurom olova i kalaja ,tako da u isti kalup izlivam 33g najlakše i 40g najteže

i46.tinypic.com/dxifzd.jpg
 
DakiNS
 Dugo se već pripremam da nešto napišem o priboru . A sama priprema je trajala 5 minutaSmile. Radi se o neprilagođenom priboru za ribolov dubinkom. Pre par godina zove me drugar da pecamo dubinkom šarana na njegovom hranjenom mestu. Ja zakleti varaličar pitam ga kakvi šarani dolaze? Od 3 do 5 kg reče. Malo mi čudno da je siguran da na Dunavu dolaze takvi šarani Pre mesec dana zbog velike vode izlili se šarani iz ribnjaka u Dunav udaraju i to momački. Ponesem germine od 2,70 i težine bacanja 100- 200 gr. I za soma dovoljno. Ostali pribor mi se učinio slab. Pecamo on mi preskočio reći da dolaze i babuške jače od kile, a tako pipavo uzimaju da ja na vrhovima štapova nisam ni video da peca a šećerca nema . On skoro isključivi šarandžija sa adekvatnim priborom taj dan dva šarana 2-3 kg i petnaestak ogromnih babuški , a ja jedva tri babuške i to se same zakačile. Da kupujem nove štapove , ne ide skupo a biće neiskorišteni i onda mi sine ideja kako da prepravim štapove uz malo ulaganje. Sledeće pecanje moj rezultat 22 babuške i 2 šarana a njegov 5 babuški i 1 šaran. Evo šta vam je potrebno . Prvo štap koji imate sa malo većom vršnom karikom, Karbonski vrh mislim za fider štap (cena bila smešno mala) komad creva od rezervara za pentu.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
DakiNS
 Ovakva vršna karika
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
DakiNS
 Ispod karike na štap navučen komad creva za gorivo
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
DakiNS
 Ovako izgleda sastavljeno
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
DakiNS
 A ovako u upotrebi! Na jakom štapu dobio sam super osetljiv i skoro nesalomiv vrh koji mi javi kada riba samo pomisli da krene prema mojim mamcimaGrin
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Sniper Hunter
 Daki dobro si se setio svaka čast ideja vredi Odobreno
 
alex
 Svaka cast Daki dobro si se setio.
Bilo kada bilo kuda u lov s Bretonom svuda
 
Sniper Hunter
 [movie=youtube]Bv0giClRJg0[/movie]

Evo jednog sistema koga ću isprobati ako Bog da skoro ,a pošto nije jeftin ,oko 10 za dve glave i udice odlučih da ga sam napravim ,a potrebna mi je težina od max 45g za terene u Italiji gde lovim a ta lakša varijanta ne postoji na sajtu sa koga naručujem opremu ,pa sam razmišljajući došao na ideju da iskoristim udice za sistem sa živom balerinom za soma koje su mi ostale iz Španije i pošto imam kalupe za jig glave i urodilo je plodom ,Fireball sistem u domaćoj produkciji ,može za živu ribu a mislim da će raditi i sa velikim gumicama
i49.tinypic.com/16qt6g.jpg

potreban materijal ,udice 10/0 somaroške ,jake ,alkice nosivosti 60kg i karabinjeri nosivosti 40kg i livenje je moglo da počne
i50.tinypic.com/vx13pk.jpg

i46.tinypic.com/2vvm5vo.jpg

i45.tinypic.com/33aazgy.jpg

i45.tinypic.com/jgla1t.jpg

gotova montaža

i47.tinypic.com/a5atkw.jpg
 
Cvele
 Nema potrebe za ovim Deki... znas i sam da som kad jede, on jede.... tako da je ova trokraka suvisna Smile
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
Sniper Hunter
 Nije cvele, dugačak je mamac a još ako je i keder onda je potrebna i troka ,neki stavljaju dve čak ,kada sam pecao na šarana od 2,5kg kao mamac ide jedna obična ovakva udica bez glave samo u usta i još dve trokrake u telo
i45.tinypic.com/kao090.jpg

ovako je to u Španiji
 
Cvele
 Jos nisam vid'o da neko peca soma na sarana od 2.5kg, u tom slucaju treba jer je dosta velik mamac, a ovako za seda stavis neku veliku kovanicu sa olovnom glavom naravno i mislim da bi' trebalo da zavrsava posao, ali dobro... Smile
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
Sniper Hunter
 

Cvele kaže:
Jos nisam vid'o da neko peca soma na sarana od 2.5kg, u tom slucaju treba jer je dosta velik mamac, a ovako za seda stavis neku veliku kovanicu sa olovnom glavom naravno i mislim da bi' trebalo da zavrsava posao, ali dobro... Smile


U Španiji postavljaju i veće na sistem,iz soma koga je upecao kolega u Italiji prošle godine izvadili smo soma koji je imao preko 2kg veliki je inače bio 1,90m dužine

i47.tinypic.com/2vwb3ud.jpg
 
Sniper Hunter
 Stigle danas gumice i još po nešto Tri prsta
i46.tinypic.com/2jfgj6d.jpg
između 15 i 17,5cm
i48.tinypic.com/flefch.jpg

i46.tinypic.com/20p5y0k.jpg
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
LOVAČKA OPREMA PRODAJEM 72 27.12.2023. 16:02
TRAŽIM-NUDIM POSAO U OBLASTI LOVSTVA, ŠUMARSTVA, VETERINE SVAŠTARA 45 01.03.2023. 14:51
Sabatti kombinovane lovačke puške KOMBINOVANO LOVAČKO ORUŽJE 16 07.03.2022. 23:10
Hajke, lovačke manifestacije, pozivi, obaveštenja, iskustva i utisci SVAŠTARA 1096 20.02.2020. 12:07
Cal. 20/76 iskustva i mišljenja! LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 169 15.10.2019. 19:48
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 12
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,231,827 posete www.srbijalov.com