Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Krušik municija


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Krušik municija
jolee1
 Krusik specijal 4,5mm 20 metara, pun čok iz toz 34
Od mogucih 65 dramlija u metku,60 dramlija je bilo u precniku od 55 cm
srbijalov
 
jolee1
 Krusik specijal 3,5mm daljina 50 metara, 3/4 čoka iz toz 34
srbijalov
 
Brka bez brkova
 kakav je tvoj opsti utisak? Ne vidim koliki je precnik posipa kod bk i sa korpicom ali mi se cini ovako sa slike da nema neke razlike u sirini posipa
 
jolee1
 Pa na meti je krusik specijal osmica i krusik specijal desetka BK i nema neke razlike u posipu jedino sto je osmica sa korpicom i ima malo pravilniji posip dok BK ima neke rupe u posipu ali ipak je to 50 metara,mada uglavnom je pucano iz punog čoka sto je to kod toz 34 1,2 mm sto ti dodje kao super čok...
srbijalov
 
mrwa22250
 

jolee1 kaže:

Pa na meti je krusik specijal osmica i krusik specijal desetka BK i nema neke razlike u posipu jedino sto je osmica sa korpicom i ima malo pravilniji posip dok BK ima neke rupe u posipu .


Upravo o tome je bilo rasprave i tvrdnji da municija bez korpice ima siri posip u odnosu na municiju sa standardnom korpicom.U standardne korpice ne spadaju one tipa K-100,NS vectan A-1 i ostale slicne long range varijante.
Da se podsetimo jos jednom.Najveci uticaj na sirinu i gustinu sacmenog snopa imaju cokovi,a korpica sluzi da spreci deformaciju perifernih zrna(samim tim i poolovljavanje cevke).Kod municije bez korpice,periferna zrna usled trenja od cev gube svoj oblik i tako deformisana imaju nepravilnu putanju(sto naposletku daje rupe u posipu),kao sto je kolega i utvrdio na testu.
Za sve one koji zbog pokrivenosti terena moraju brzo da plasiraju hitac,puno bolja varijanta je disperzante municija kod koje je korpica podeljena na dva ili cetiri dela a svoju primenu veoma uspesno dokazala u lovu sljuke gde je brz hitac imperativ.
Misljenja sam da je metak bez korpice zreo za odlazak u istoriju,jer nema ni jednog opravdanja za njegovu upotrebu,a sa aspekta bezbednosti uveliko zaostaje za standardnom municijom(bez da se korisnici naljute jer misljenje je kao i doope...)
Dobar pogledOdobreno
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
jolee1
 U krusikovom patronu 4,5 mm nasao sam dosta sitnih delova olova,kao neki odpadak a takodje sam otvorio specijal osmicu i svako zrno kao da je rasečeno na pola isto kao ono olovo za pecanje... Al ipak se pokazao solidno na 50 metara
srbijalov
 
Brka bez brkova
 jolee,trebao si to da slikas i stavis na forum...to je veluki propust proizvodjaca i znatno umanjuje efikasnost
 
jolee1
 3,5 mm, na ovoj slici mogu da se vide oštre ivice
srbijalov
 
tomo vrbas
 Zbog ovakvog oblika sacme sa tim repovima je posip i ne ujednacen dolazi do veceg rasturanja,sto na kracim distancama i nije lose ali na vecim dolazi do problema presirokog posipa.Dok su kupovali sacmu iz Sombora imali su vise nego odlican metak,a sada sa ovakvom sacmom gube na kvalitetu.
 
Macvanski lovac
 Branim Krusik jer ga koristim vec 12godina,nikada nije bilo vecih problema,samo pre par godina su imali seriju kapisli sa belim obodom,sa njima mi se desavalo "laganje" donje cevi,ali to je bilo do puske...Kolega jole je postavio sliku posipa sacme 3.5mm na 50m daljine,po meni je to sasvim dovoljno gust posip za siguran odstrel...Nikada nisam radio ovakve ili slicne testove municije,jer nisam imao potrebe,svako neka koristi sta hoce,ali po meni je Krusik sasvim dobar.
Rodjen da budem lovac
 
Podunavac
 

mrwa22250 kaže:

jolee1 kaže:

Pa na meti je krusik specijal osmica i krusik specijal desetka BK i nema neke razlike u posipu jedino sto je osmica sa korpicom i ima malo pravilniji posip dok BK ima neke rupe u posipu .


Upravo o tome je bilo rasprave i tvrdnji da municija bez korpice ima siri posip u odnosu na municiju sa standardnom korpicom.U standardne korpice ne spadaju one tipa K-100,NS vectan A-1 i ostale slicne long range varijante.
Da se podsetimo jos jednom.Najveci uticaj na sirinu i gustinu sacmenog snopa imaju cokovi,a korpica sluzi da spreci deformaciju perifernih zrna(samim tim i poolovljavanje cevke).Kod municije bez korpice,periferna zrna usled trenja od cev gube svoj oblik i tako deformisana imaju nepravilnu putanju(sto naposletku daje rupe u posipu),kao sto je kolega i utvrdio na testu.
Za sve one koji zbog pokrivenosti terena moraju brzo da plasiraju hitac,puno bolja varijanta je disperzante municija kod koje je korpica podeljena na dva ili cetiri dela a svoju primenu veoma uspesno dokazala u lovu sljuke gde je brz hitac imperativ.
Misljenja sam da je metak bez korpice zreo za odlazak u istoriju,jer nema ni jednog opravdanja za njegovu upotrebu,a sa aspekta bezbednosti uveliko zaostaje za standardnom municijom(bez da se korisnici naljute jer misljenje je kao i doope...)
Dobar pogledOdobreno



Mrwa slažem se u potpunosti sa tvojim upisom osim jednoga. Ima jedno opravdanje koje za sada nas još ne dotiče, ali nije isključeno da neće u budućnosti, bar u nekim lovištima. Metak bez korpice se pravi sa bio razgradivim čepom koji je ekološki prihvatljiv, za razliku od plastičnog čepa koji se ne razgrađuje u prirodi. Premda mislim da je počelo testiranje bio razgradivih korpica od neke vrste plastike koja može da se reciklira u dodiru sa vlagom.

Što se tiče Krušik municije ona je solidne kvalitete i čak i sa sačmom nepravilnog oblika ako je ispucana iz metka sa korpicom ima zadovoljavajući efekat na realnim daljinama. I većim proizvođačima se desi da im promakne neka serija sa sačmom koja je oštećena u nekom od segmenata prizvodnje. Ne verujem da im je stalno sačma takva oštećena i nepravilnog oblika.
Tri prsta 2Kolce
 
DakiNS
 Lošem q..u i dlaka smeta.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Tomash
 Ova "nepravilna" sačma je takva jer nije livena, već sečena iz žice/kalema, pa onda valjana, i sve su takve dramlije. Ništa čudno.
I ne vidim u tome ama baš nikakav problem. Koliko to može uticati na posip na 30-40m......isto mu dođe. Ružno na oko, ali isto radi.
 
jolee1
 Ne kazem nista lose zbog te sacme nego sam cisto otvorio patron da vidim jer je bilo price da je olovo lose,a sto se tice posipa meni se svidja posip na tim daljinama kao sto je 50 metara,pucali smo i jedan lambro metak koji je imao losiji posip od krusika,nazalost nemam sliku
srbijalov
 
tomo vrbas
 Valjana sacma ne moze da ima te repove ako je valjana onda je savrsenog oblika ovo meni vise lici da je stancovana pa taj visak ne odseca stanc masina.Za posip sigurno smeta svaka nepravilnost ali ajde de ne bitno je ako iko voli Krusik ja sam taj i imam sada trenutno zaliha za par godine bas Krusika iz sretnog doba i sto se mene tice da je i kockasta dramlija meni to ne igra nikakvu ulogu bitno je da obara divljac.Ali opet valjalo bi da porade i na kvalitetu sacme jer ipak sta god da se radi,pravi ili proizvodi za sire narodne mase treba stremiti ka savrsenstvu.
 
Podunavac
 Kada bi imali savršeno oblikovanu sačmu i barut koji ne prlja cev toliko, onda bi im i cena bila viša. Sve to ima svoje. Ovako imaju odličan omer uloženo-dobijeno.
Tri prsta 2Kolce
 
Brka bez brkova
 Sinoc sam otvorio jedan specilaj 3,5mm....i razočarao se...skoro sva sačma je deformisana,kao kod joleta na slici.
 
Brka bez brkova
 Sinoc sam otvorio jedan specilaj 3,5mm....i razočarao se...skoro sva sačma je deformisana,kao kod joleta na slici.
 
Pavaroti
 Dali neko zna zasto sajt Krushika ne radi vec dugo vremena?
 
krilas
 Privatizacija ....
Siroma
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Stara lovačka municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 212 11.02.2024. 16:15
Belom Municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 869 04.12.2023. 18:14
Rotweil Municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 100 04.08.2023. 22:38
Municija kalibra 30-06 MUNICIJA ZA OLUČENE CEVI 115 15.11.2022. 22:30
Cheddite Municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 18 09.10.2022. 23:40
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 15
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,211,264 posete www.srbijalov.com