Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Krušik municija


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Krušik municija
MMilos
 

Cvele kaže:

Prosle nedelje pucao Krusik Specijal BK 3.0mm, kruzno zatvaranje... auuuu majk mila kako to prlja cev ShockShockShock cini mi se da je pola olova ostalo na zidu cevi a pola izaslo... Sad


Krušik BK je bez korpice, kako mu i skraćenica kaže, i normalno je da više prlja cev, pošto nema plastičnu korpicu koja olovo "čuva" od trenja sa cevkom.
Ne znam što je problem ako metak više prlja cev, svakako je čistiš posle pucanja, pa provukao krpu 3x ili 5x mislim da nema neke velike razlike.
E sad, ko ne čisti redovno i još ako nema tvrdo hromiranje cevi, može da ima problema...
 
Ghost Hunter
 Pozdrav!
Vec par sezona ne koristim Krusik, ali pre neki dan kupim par kutija Krusik Specijal 3.5mm za lov na patke. Iznenadilo me je to da su patrone crne boje. Da li je Krusik promenio dizajn na patronama ili sam ja naleteo na garaznu kopiju?
 
kimi
 Ja lovim baš tim metkom, sa korpicom u kalibru 12 i crvene je boje.
U rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita
 
Cvele
 

MMilos kaže:

Cvele kaže:

Prosle nedelje pucao Krusik Specijal BK 3.0mm, kruzno zatvaranje... auuuu majk mila kako to prlja cev ShockShockShock cini mi se da je pola olova ostalo na zidu cevi a pola izaslo... Sad


Krušik BK je bez korpice, kako mu i skraćenica kaže, i normalno je da više prlja cev, pošto nema plastičnu korpicu koja olovo "čuva" od trenja sa cevkom.
Ne znam što je problem ako metak više prlja cev, svakako je čistiš posle pucanja, pa provukao krpu 3x ili 5x mislim da nema neke velike razlike.
E sad, ko ne čisti redovno i još ako nema tvrdo hromiranje cevi, može da ima problema...


Znam ja dobro sta to znaci, ali znam i da sam pucao druge patrone bez plasticnih korpica koje imaju istu funkciju i nije bilo ovako... Drugo nije u pitanju krpa, krpa moze samo da gleda one ostatke, trljao sam cetkom i to muski da bi se skinulo...
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
ssekir75
 

Ghost Hunter kaže:

Pozdrav!
Vec par sezona ne koristim Krusik, ali pre neki dan kupim par kutija Krusik Specijal 3.5mm za lov na patke. Iznenadilo me je to da su patrone crne boje. Da li je Krusik promenio dizajn na patronama ili sam ja naleteo na garaznu kopiju?


било је и обрнуто... пре пар година кад сам купио силвер хок био је у црним чаурама. летос је био у црвеним. не оптерећуј се него удри Namigivanje
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
IvicaL
 ja sam danas kupio nesto desetki i osmica za pernate i deluju mi takodje neuredno. Brojevi i slova su mi onako razmazani
lala, pa sta
 
Macvanski lovac
 Prosle godine su imali crne caure,drugar mi kupio u fabrici,tako da ne verujem da je kopija.Ove godine sam uzeo na sajmu u NS,crvene caure...Krusik menja boju caure s vremena na vreme,verovatno puni u one koje trenutno ima....
Rodjen da budem lovac
 
canis aureus
 Pod sloganom: "kupujmo domaće" ...

Par sezona lovim sa Krušik-ovim Specijal 34(pored B&P koji mi je još u upotrebi) i ove godine sam nastavio s tU praXu Yes
Uglavnom 8ca i manje 10tka su moj izbor za lov fazana i zeca a Krušik se nametnuo na prvom mJesto zbog gore navedenog slogana i zbog cJene, i na kraju kad je dokazao kvalitet ostao je kao izbor ...
Probao sam i Krušik-ov BK al mi nije "leg'o" Confused

Izgled patrone je odličan Odobreno ... štampa(sve što sam koristiosu u čaHure crvene boje), pertlovanje odlično(ne ispadaju olovice koJ kod neki')
trzaj je sasvim OK "normalan" , posip takođeR Odobreno , učinak na cilju ... ja zadovoljan!
E, jedina zamerka, ako bih baš navodiJo, je kartonska kutija! koja je vrlo tanka i već bude oštećena pre kupovine.
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
Podunavac
 Canise praviš li razliku u preticanju u odnosu na B&P? I koji B&P metak koristiš?
Tri prsta 2Kolce
 
Milan98
 I ja cu ove sezone pucati domace: krusik i belom 3mm oba, belom me je odusevii posipom,lep ravnomeran posio na 30m,videcemo krusik
Dimitrijević
 
canis aureus
 

Podunavac kaže:

Canise praviš li razliku u preticanju u odnosu na B&P? I koji B&P metak koristiš?


B&P F2 Classic 2(3,5mm) i 0(3,9mm)
Na kraćim udaljenostima nema nIke razlJike u preticanju dok za krajnje daljine ipak B&P mećem u levu cJevKU Confused mada kol'ko sam primJetio i nema potrebe za timE.
Još onomad me je Sniper Hunter prijatno iznenadio sa Krušikom kada je testirao brzine mundže i od tada sam rešio da kupujem domaćO Yes
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
kimi
 Canise pratim te u stopu. Probao sam baskijerijev f2 klasik kao i fiber jos neke čini mi se long range, vinter a onda sam prešao na krušik pa ga kombinujem tako što u početku sezone koristim plavi metak tj 10- ku ili 3.0mm a kako odmiče sezona polako prelazim na crveni patron ili 3.5mm. Nadje se u redeniku još po neki zaostali bp al njega uglavnom probam na neku plastičnu flašu ili nešto slično.
Uzeo sam i dve kutije 6-tice prevashodno zbog pataka mada nije isključeno da je probam i na zeca.
U rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita
 
Podunavac
 Ja sam pre 6-7 godina na sajmu naišao na jako povoljnu municiju Belom i uzeo jednu kutiju za probu. Imala je isti efekat kao i Mirage T3 koji inače koristim već godinama, jedino što je mnogo prljala cev. I to je bio jedini razlog zbog kojeg sam nastavio da pucam Mirage. Verujem da je ista stvar i sa Krušikom, jer koriste isti barut. Naš Milan Blagojević iz Lučana.
Tri prsta 2Kolce
 
stefan092
 

kimi kaže:

Canise pratim te u stopu. Probao sam baskijerijev f2 klasik kao i fiber jos neke čini mi se long range, vinter a onda sam prešao na krušik pa ga kombinujem tako što u početku sezone koristim plavi metak tj 10- ku ili 3.0mm a kako odmiče sezona polako prelazim na crveni patron ili 3.5mm. Nadje se u redeniku još po neki zaostali bp al njega uglavnom probam na neku plastičnu flašu ili nešto slično.
Uzeo sam i dve kutije 6-tice prevashodno zbog pataka mada nije isključeno da je probam i na zeca.


Крушик СПЕЦИЈАЛ 34 у плвој чаури? Нисам видео само црни и црвени.
Zastava M70 6,5x57, Meopta Meopro 3-9x42
Zastava M70 8x57js, Holosun 403B
Zastava M75 12/70
Zastava M80 12/70
Fabarm ELOS B2 12/76
IŽ 58 16/70
 
ssekir75
 16 је био у плавој, не знам сад. ја се докопао до још картонацаPresrean
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
arnotije
 Kartonci su meni pre par sezona top legli za 16-u. Nesto nisam zadnje vreme nailazio na njih. I ja sam za to da se kupuje domace Tri prsta
" Ako Kosovo nije nase, zasto od nas traze da ga damo...? Ako je njihovo, zasto ga otimaju...? A ako vec mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustrucavaju... ? "
Matija Beckovic
 
stefan092
 Картонци се у кал 16 више неће радити питао сам у АГП. Једино с времена на време у кал 12, онај у розе чаури.

Знам за кал 16 и плаве чауре али ме занима за кал 16. Мислим боја нема везе, него нисам виђао.
Zastava M70 6,5x57, Meopta Meopro 3-9x42
Zastava M70 8x57js, Holosun 403B
Zastava M75 12/70
Zastava M80 12/70
Fabarm ELOS B2 12/76
IŽ 58 16/70
 
tomo vrbas
 Ja bio pre tri godine na sajmu uzeo par kutija kartonaca za 12cal i na kraju sam imao skoro jednu celu kutiju koji nisu hteli da opale kapisle neke sit bile duboke i igla ih samo lizne jedva tackica da je ostajala i eno ih imam jos uvek.a bas su mi bili extra ovi sto su opalili iz prve miris baruta iz kartonske caure nista lepse i nezaboravno kao klinac sam se bio zarazio tim mirisom i evo dan danas me drzi ta zaraza!A bas bi voleo da nadjem u kartonskoj i za cal16!
 
ssekir75
 знам да неће да праве у 16 Besan боље да не кажем шта мислим о томе.

томо, то су чауре са звездицама и бакарним ободом каписле. тврде су до зла бога, мада мени тоза опаљује без грешке. проблеме имају иж 27, неке италијанке и монте карло. оне са белим ободом на којима пише фиочи су мекше и раде без проблема.
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
stefan092
 Ja са испуцао 3 кутије из заставине положаре и сваки је опалио. Confused
Zastava M70 6,5x57, Meopta Meopro 3-9x42
Zastava M70 8x57js, Holosun 403B
Zastava M75 12/70
Zastava M80 12/70
Fabarm ELOS B2 12/76
IŽ 58 16/70
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Stara lovačka municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 212 11.02.2024. 16:15
Belom Municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 869 04.12.2023. 18:14
Rotweil Municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 100 04.08.2023. 22:38
Municija kalibra 30-06 MUNICIJA ZA OLUČENE CEVI 115 15.11.2022. 22:30
Cheddite Municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 18 09.10.2022. 23:40
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 14
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,212,096 posete www.srbijalov.com