Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Brojanje divljači


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Brojanje divljači
aleksa
 Ne vidim poentu brojanja divljači nakon što se donese odluka o broju divljači za unošenje i ne vidim poentu nasumičnog popunjavanja liste kao što ne vidim ni poentu dodavanja broja odstreljene divljači ali se to masovno radi i dok je tako možemo samo da se nadamo natprosečnom prirastu, promeni jelovnika predatora i blagonaklonoj klimi. U suprotnom, idemo krupnim koracima u nazad.
 
Indjijanac
 juče i pored izuzetno jakog i hladnog vetra brojanju se odazvalo skoro 75% članova,svi su učestvovali do samog kraja brojanja i ozbiljno pristupili zadatku
Indjijanac priložio:
brojanje.jpg

IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
Indjijanac
 posle uspešno obavljenog posla u lovačkom domu je kao okrepljenje dobro došao paprikaš ,broj vidjenih zečeva je zadovoljavajući što obećava još jednu dobru lovnu sezonu
Indjijanac priložio:
brojanje_001.jpg

IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
Evodija
 Znači zečevi su svi na broju. Bravo 2
Ali je zato pojeden MEED. Jaooo
Jel pregledan na trihinelu.
Dok sam ja sa drugovima pio kafu u Ćirpanovoj,pade meda u Bugojnu. Šta moš.puc puc


Tema je brojanje divljači,molimo držite se teme
Srbijalov admin tim
 
ultras035
 

aleksa kaže:
Ne vidim poentu brojanja divljači nakon što se donese odluka o broju divljači za unošenje i ne vidim poentu nasumičnog popunjavanja liste kao što ne vidim ni poentu dodavanja broja odstreljene divljači ali se to masovno radi i dok je tako možemo samo da se nadamo natprosečnom prirastu, promeni jelovnika predatora i blagonaklonoj klimi. U suprotnom, idemo krupnim koracima u nazad.


Pa nema poente, sve se radio kao pre 10000000000000000000000 godina i ako su okolnosti prilicno promenjene...Kakva je svrha brojanja, na taj nacin sto se izabere jedann teren u LU i sve sekcije ucestvuju u brojanju na tom terenu????Broji se u terenu gde ima najvise zeceva, a u nasoj sekciji ih skoro nema? Jos je vaznije to sto rezultat brojenja ne utice nikako na broj koji se ugovori i koji se odredjuje za odstrel! Takodje postoje razne preporuke po kojima se treba vrsiti odstrel, a ne po prebrojavanju koje se vrsi tako sto odredjena grupa lovaca seta po terenu, pije rakiju i kada im dosadi upise na papiric par reckica za fazana, par za zeca itd. i rezultati brojenja su svake godine priblizno isti....Mislim da nema svrhe i da je osim druzenja sve gubljenje vremena.Fazani se kod nas unose nasumicno, otprilike svake godine isto, bez plana, a zecevi se uopste ne unose godinanananama.Poslednja preporuka je bila da se lov obustavi i naravno od toga nema nista!
"Dođu, tako, vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati!"
i50.tinypic.com/jf94dc.jpg
 
golf071
 Kod nas juce u LU bilo brojanje divljaci.U odnosu na proslu godinu vise zeceva,kako kod ostalih ? Ja sam vidio jedno tridesetak.
Novine
 
Podunavac
 Znači druže brojnost im je porasla. Kolika vam je godišnja kvota za odstrel?
Tri prsta 2Kolce
 
tomo vrbas
 Mi smo juce isto imali brojanje zeceva i rezultati su jadni svega 22zeca na dva terena,a i odziv lovaca je jadan nas 50 se iskupilo jbg cim su culi da se nece zec loviti 2-3godine nece ni na prebrojavanje da dodju!Sad
 
golf071
 

Podunavac kaže:
Znači druže brojnost im je porasla. Kolika vam je godišnja kvota za odstrel?
Dve godine je bio u zabrani,a prosle godine smo ga lovili samo jednu nedelju.A ove godine sta ce da bude neznam.Neko kaze ove godine dve nedelje,videcemo.iveli
Novine
 
Kile_
 Najbolji nacin i bukvalno najprecizniji za brojanje zeca u lovistu je nocu na far.znas svaki zec gde je i koliko ga imas.u mom drustvu 170 zeca smo izbrojali za vece
Samo 300 i 4x4
 
gavra bakos
 

Kile_ kaže:
Najbolji nacin i bukvalno najprecizniji za brojanje zeca u lovistu je nocu na far.znas svaki zec gde je i koliko ga imas.u mom drustvu 170 zeca smo izbrojali za vece


Svaka čast na novom načinu brojanja zeca.Ovo prvi put čujem za miojih 35 godina bavljenja lovom. Molim te da nam malo bolje opišeš ovaj način prebrojavanja zečeva . Šta vi radite noću/veče? u lovištu .
gavra bakoš
 
nidzamotocross
 Kod mene ih nekoliko puta godišnje broje na far, noću. Samo što ovi ponesu i po koju pušku, jer zeka je opasna živuljka, noću oće da napadne čoveka. Grin
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
Kile_
 Hehehe a uvek se radujem ovakvim komentarima Smile sednes u ladu sa lovocuvarem lagana voznja po lovistu saras farom i brojis divljac...
Samo 300 i 4x4
 
Kile_
 Uz pratnju lovocuvara i upravnika lovista i moje malenkosti sekretara LU izbrojali smo farom zeca u nasem lovistu.posto nam terem omogucava takvo brojanje i takav nacin brojanja koji je dokazano najprecizniji jer smo izbrojali svaki primerak.jer je nocu divljac najaktivnija,time se neplasi.tako radimo godinama i ove godine imamo povecanje fonda zeca 100 posto u odnosu na proslu godinu
Samo 300 i 4x4
 
Vuki
 

Kile_ kaže:
Najbolji nacin i bukvalno najprecizniji za brojanje zeca u lovistu je nocu na far.znas svaki zec gde je i koliko ga imas.u mom drustvu 170 zeca smo izbrojali za vece


Ovakvo brojanje priznato je kao naucni metod i tacno je da je precizan zbog nocne aktivnosti i podizanja sa loge.Potrebno je samo lepo kartirati teren i odrediti povrsinu prebrojavanja , da bi moglo da se interpolise na celu povrsinu lovista i odredi gustina populacije.ika
 
ssekir75
 сад на спавање а сутра на бројање...
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
mrwa22250
 Danas prebrojavanje u LD.Granicar Ridjica,odziv lovaca iznenadjujuce dobar,a kolicina prebrojane divljaci vise nego zadovoljavajuca.Da sa fazanskom divljaci stojimo odlicno,vise i nije neka novost,ali oporavak(ne potpuni)populacije zeca pokazuje da smo na pravom putu da lovistu vratimo stari sjaj.Slag na tortu bila su 4 para jarebicaPresreani to na terenu gde nisu vidjane,tako da se priblizavamo povrsini od 50% lovista sa solidnom populacijom jarebice,sto je u Vojvodini pravi podvig.U narednom periodu treba nastaviti sa redukcijom predatora svih vrsta,narocito pernatih(svraka ima nenormalno mnogo) i obezbediti divljaci mir u lovistu u nastupajucem periodu reprodukcije.Sa ovim fondom divljaci koji smo danas prebrojali mislim da nas ceka jos jedna odlicna sezona ove jeseni,ali samo pod uslovom da se zavrnu rukavi i da se ozbiljno pristupi resavanju problema.
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
ssekir75
 то за пернате штеточине је истина, и ја сам почео да "припремам терен" за једну такву акцију. дали ће је управа ЛУ прихватити остаје да се види Confused
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
davorcalic
 Evo i mi izbrojasmo....fazan u porastu,srnća divljač u porastu,zec u stagnaciji u mom LD (u porastu gde nije bilo vode na njivama u okolnim društvima),sve u svemu biće bolje....

Malo zapuštena tema a brojanje u većini društava završeno...
A blata kolko nećeš...otpale nam noge
Žena mi Makedonka....ena Shock
 
ssekir75
 ми нисмо, нити ко јавља кад ће... Confused ако је за утеху ловци причају да виђају ситну дивљач док раде земљу и да је има више него раније Odobreno крупно ништа да се види, али трагова има доста. како ли нам се никад не укрсте путеви сам ђаво зна...Confused
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Novi Zakon o divljači i lovstvu PROPISI O LOVU 616 24.09.2023. 16:44
Divljač i saobraćaj DIVLJAČ 63 07.08.2022. 21:10
Najznačajnije osobine mesa divljači STRUČNI I NAUČNI RADOVI IZ OBLASTI LOVSTVA 8 20.07.2022. 20:18
Prihrana sitne divljači u zimskom periodu! DIVLJAČ 377 14.10.2021. 16:24
Izmene zakona o divljači i lovstvu PROPISI O LOVU 116 09.06.2020. 18:05
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 15
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,210,637 posete www.srbijalov.com