Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: LU "PANČEVO"


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
LU "PANČEVO"
sheytan
 Nemoj tako opshirno! Grin

Znash li ishta vishe?
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
PEZ
 

AcaNik kaže:
Суспендоваше лов у ЛУ Панчево Sad

sheytan kaže:
Nemoj tako opshirno! Grin

Znash li ishta vishe?


Pričaj Aco. Kako? Zašto?
P.S.

"Da bi bio lovac moraš voljeti prirodu a onda moraš voljeti i vuka jer je on njen najdivljiji i najdivniji dio!"- Duško Sekulić
 
sheytan
 Da, daa, prichaj! Podrka https://www.youtu...d=10#t=63s
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
kelt
 nešto je trulo u državi Danskoj... ja već drugu godinu neplaćam članarinu, jer nemam vremena za lov, nažalost iako imam lovnu kartu za nedaj bože...na ovoj temi niko ništa ne upisuje, sve je obavijeno velom tajne. neki su smenjeni , neki su sami otišli, jedan ključni igrač se šlogirao , pre toga napravio užasan incident itd itd...nadam se da će nas neko informisati ko zna šta se dogadja ili ko sme da javno piše. čujem da je čovek koji je uputio javno pismo preko lista Predator , postao problem za sve...i takooo... ponovo pitanje- koliko "Vas" ostalo? ja znam samo ovolikoVaistinu
charuga možda zna, a možda i nezna Confused vrag će ga znati.
p.s. zabrana lova- zakasnela.
Mi necemo reci gde praznina zveci
Kao klepka suplja,
Mi hocemo dela velikih bez reci-
Zuljeva i znoja, stradanja i vere,
Pelina iz cije zuci pcela bere
i med slatki skuplja.
A. Santic
http://www.youtube.com/watch?v=pDIl8R...re=related
 
AcaNik
 Ловни инспектор суспендовао лов до даљњег. Немам појма зашто. Свашта се прича али нико не зна конкретно да каже зашто. Ваљда је тај текст у Предатору и био повод да се ово деси.
Не заборави и ловочувара који је добио отказ. Шта ће се десити ако он добије на суду? Ко ће да исплати то све?
Број чланова је стварно десеткован са тендецијом даљег падања Sad
Тај је боље што се шлогирао.
П.С. хоћу да ловим и уредно сам све платио! Што није реаговао кад је требало а не сада у сред сезоне да нам затвара лов?
 
DjordjeL
 Ako može još informacija bio bih zahvalan ja sam član LU Pančevo i nisam u toku sa dešavanjima jer sam već neko vreme u inostranstvu. A jedina prilika da lovim ove godine mi je početkom januara kada se vratim kući!
 
kelt
 e pa druze, po svemu sudeci izgleda da ces i tu priliku propustiti.Pravilo
Mi necemo reci gde praznina zveci
Kao klepka suplja,
Mi hocemo dela velikih bez reci-
Zuljeva i znoja, stradanja i vere,
Pelina iz cije zuci pcela bere
i med slatki skuplja.
A. Santic
http://www.youtube.com/watch?v=pDIl8R...re=related
 
Petar Lovac
 Rukovodstvo LU Pančevo se stalno trudi da radi protiv interesa svojih članova kojih je svake godine sve manje. Uskoro će verovatno u prostorije udruženja moći da stanu svi članovi udruženja: predsednik, upravnik, dva lovočuvara i administravni radnik.
Najnovija poražavajuća odluka da lov na divlje svinje počne 1. jula 2015.godine , a ne kako je zakonom predviđeno i da lovci imaju svega 2 lovna dana: utorak i nedelju je protiv svih pravila, lovnog kalendara i zdravog razuma.
Ne znam tačno čime pravdaju ovu nerazumnu odluku, kojom direktno ugrožavaju interes lovaca, koje bi trebalo da zastupaju zašta su izabrani.
Zamislite sada kako se osećaju članovi moje grupe lovaca u Ivanovu koji su sopstvenim materijalom i sredstvima izgradili osam visokih čeka, iste u aprilu popravili i obnovili.
Takođe svojim sredstvima nabavili smo hiljadu kilograma kukuruza i isti pre mesec dana počeli da iznosimo na teren, kao primamu za svinje i hranu za ostalu divljač.
I sad gle! Lov počinje 1 jula, kada je vegetacija već velika, preglednost terena jako smanjena i mogućnost za ulov drastično reducirana.
Sva lovačka udruženja sa kojima imam komunikaciju u Banatu, Bačkoj i Sremu, lov na svinje otvaraju oko 1 maja.
Zašto smo mi tu najpametniji i čemu ovo služi, ne znam.
Pozivam sve lovce, članove udruženja, da preko svojih predstavnika reaguju i utiču da se ova loša i nerazumna odluka poništi i da se vratimo u okvire predviđene zakonom kao i sva druga normalna lovačka udruženja.
Dobar pogled
Petar Kovačić, Ivanovo
Petar Kovacic
 
AcaNik
 Невероватно! Лаки је звао у Уторак и рекли су му да лов на свиње и срндаће креће 15 маја.
И сад овако Sad

Аца, Иваново Smile
 
Pecha
 Evo nesto od malobrojnih tragova u LU Pancevo, malo da osvezimo temu posto se forumu pridruzio jedan Pancevac.

Za pocetak da kazem da je doslo novo rukovodstvo u nasem LU. Clanarina je 16.000din, pored toga imamo 2 obavezne lovacke akcije na predatore i 2 obavezne radne akcije (1 je prebrojavanje). Svaka neodradjena akcija od ove 4 se naplacuje po 2.000din. I pored toga svaki lovac je u obavezi da do prvog izlaska na fazana ostvari 100 poena. Poeni se sticu tako sto se iznosi hrana, so, prave solista i pojilista, hranilice, sade zitarice svojom mehanizacijom i gorivom, hvataju i pustaju fazani iz fazanerije itd. Npr. iznosenje hrane za fazane je 10 poena (1 hraniliste), 1 soliste 10 poena, iznosenje soli za 2 solista 10 poena, ceka od svog materijala 240 poena, ceka od materijala drustva 120 poena, hranilica za srne i d. svinje 20 poena itd. Svaki neodradjeni poen naplacuje se 40din, znaci ostane mi 50 poena ja placam jos 2.000din.

Lov cekanjem ce biti moguc samo sa ceke, znaci u najlepsem terenu Panceva i kukuruzu lov NECE biti dozvoljen. Odstrel lisice 500din, sakala 1.000din i tako maksimalno do -2.000din od clanarine.
Zec se nije lovio ni ove godine a clanarina nije bila umanjena. Fazana nikako nije bilo, samo prva 2-3 izlaska. Lisica i sakala na pretek, a ne daju nam da lovimo cekanjem predatore sa ceke i prica se da ce ih pustiti od 1. maja.
A koliko ih ima procenite sami, pomice vam sadrzaj ovog linka. http://www.rts.rs...akale.html

Za ovu godinu ko hoce na svinje da udje uopste u loviste mora da plati 1.500din pausal, sekcija ima oko 90 lovaca, a dok je odstreljeno prosle godine 5 ili 6 svinja. Takodje je odstreljeno oko 50 lisica, 6 sakala, 180 fazana i 1 srna za drustvo i jos 1 u komercijalu.

Uprava kaze da je u planu izgradnja reproduktivnog centra za svinje i posumljavanje, a pored toga bave se papirologijom za konkurse i donacije da nabave novce.
A da napomenem da posle koliko godina fazanerija JOS UVEK nije zavrsena.

Pitajte ako vas zanima jos nesto, dobar pogled!
 
Pecha
 Posto upload slike ne radi, ADMINI SREDITE TO, evo ovako cu slike da postavim.

http://postimg.or...3xmflzal1/
http://postimg.or...zc8pme9g5/
http://postimg.or...9394x4o37/
http://postimg.or...y3yntdsx9/
http://postimg.or...6ziov15ix/

Samo da kazem da svi ovi tragovi nastanu nocnim/ranim jutarnjim migracijama divljaci, koja se uopste ne zadrzava u nasem lovistu jer je sve UZORANO.

Kolega malo pristojnosti ne bi bilo na odmet! Pored toga nisi se ni predstavio iako je to obavezno!

Srbijalov Admin Tim
 
AcaNik
 Која је то секција која има 90 ловаца?
 
Pecha
 Mislim da sam skroz kulturan bio. A ako mislite na one 3 reci sa velikim slovim, to je bilo cisto da admini vide da sam uploadom slika nesto nije u redu...

Napisao sam, sekcija Pancevo. Eh kad bi se to prepolovilo...


Obaveštavaju se svi članovi portala SRBIJALOV da je uvedeno obavezno predstavljanje u PROFILU.
Svi koji nemaju podatak imaće upozorenje.
Oni koji su već uradili predstavljanje u forum temi PREDSTAVITE SE mogu isti tekst da prekopiraju u PROFIL ili da ukucaju novi.
Podaci koji ne liče na predstavljanje biće brisani bez upozorenja, a članovi koji ne poštuju ovu obavezu biće banovani.

Srbijalov Admin Tim
 
Pecha
 I pored opomena odbijaš da se predstaviš , sledi ban 7 dana.

Srbijalov Admin Tim
 
AcaNik
 
Организација лова за ловну 2017/18


I. Лов ситне дивљачи

- Ловцу је дозвољено да у току лова ситне дивљачи, поседује и користи муницију чија је сачма мања од 5мм.
- Ловцу је дозвољено да током једног изласка у лов на ситну дивљач одстрели: 1 Фзана, 5 патака и 5 гусака (ако има дозволу за дату дивљач)

1. Дивља патка - 01.09 - 28.02.2018
Групу чине минимум 3 ловца

2. Дивља гуска - 01.10 - 28.02.2018
Групу чине минимум 3 ловца

3. Фазан - 15.10-31.01.2018
Групу чине минимум 5 ловца.

II. Групни лов крупне дивљачи
- Групни лов дивљих свиња и предатора се може организовати у Секцијама, уз договор Председника Секције са стручним лицима за газдовање ловиштем.
- Ловцу је дозвољена употреба карабина (ако услови дозвољавају) и ловачке пушке са муницијом са јединачним зрном.
Употреба крупне сачме (ПП, ОО итд) је строго забрањена због безбедности у лову. (Билтен бг.1, члан 1.5 став 6 и члан 2.1 став 5 и 6).

1. Лов дивље свиње - 17.09 - 31.12.2018
Групу чине минимум 5 ловаца.
2. Лов предатора - 17.09-28.02.2018
Групу чине минимум 5 ловаца.

И даље глупост да за фазана мора да буде минимум 5 ловаца Sad
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
DakiNS
 Aco kako ste vi organizovani u LD?
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
AcaNik
 Организовани смо у тројке Smile
Секције у оквиру ЛУ. Наша секција има неколико група. Сваке године нас је све мање и мање. Ако си на то мислио.
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
DakiNS
 Zar ne možete ako vas nema dovoljno u grupi da se priključite drugoj ili oni vama. ( A trojke su Đuro - Šta ? )
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
AcaNik
 Принуђени смо да се прикључујемо јер нас ретко када има да попунимо само једну групу Sad
Дебилна одлука иако закон дозвољава да је минимум 3 ловца. Једногласно су стручњаци донели ту одлуку још пре Sad
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
DakiNS
 Jeste bez veze odluka , ali mislim da će lov biti uspešniji sa više lovaca. Znači ako vas nema dovoljno , vraćanje kući u krevet.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Susreti i druženja "forumaša" SVAŠTARA 4989 02.10.2022. 23:48
"Grom" iz Užica MUNICIJA ZA OLUČENE CEVI 284 27.09.2022. 07:26
"Gebruder Merkel Suhl" LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 447 22.06.2021. 11:59
"Vojvođanski lovac" doo LOVAČKA UDRUŽENJA 475 17.05.2019. 23:58
L.U."Fazan" Vranje LOVAČKA UDRUŽENJA 82 31.12.2017. 12:06
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 15
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,285,559 posete www.srbijalov.com