Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Gadjanje glinenih golubova - trap i skeet


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Gadjanje glinenih golubova - trap i skeet
StefanS
 Gde se to puca 12 golubova? Mislim da bi Vam najlakše bilo da sami napravite tabelu i sa odštampate nego ovako... Pozz! Smile
 
kimi
 

Kile_ kaže:

Da li neko ima praznu listu (tabelu) gde se pisu rezultati za pucanje 12 goluba?


Uradi u excelu, prosto je.
Nego stvarno otkud 12 golubova? Znam da se pucaju serije od 10,15 i 25 golubova...
U rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita
 
Kile_
 Otkud 12 ne znam Grin moja greska Smeko
Pravimo sad za seosku slavu moje drustvo gadjanje goluba pa reko te tabele da uradim. Onda ce verovatno 15 da se puca. Nisam znao koliko ide
Samo 300 i 4x4
 
Podunavac
 U kom si selu Kile? I koju slavu slavite?
Tri prsta 2Kolce
 
Kile_
 Zivim u Vrscu a clan sam u Velikom Sredistu 15km od Vrsca. Slava je danas sveti arhangel Gavrilo a u selu se pravi za vikend "Kirvaj"
Samo 300 i 4x4
 
kimi
 i63.tinypic.com/2h6ua02.jpg
U rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita
 
kimi
 Evo opet ja na ovoj temi. Neću pisati ništa o prošlonedeljnoj šicari već ću kopirati tekst i najaviti jednu neplaniranu šicaru u subotu koju organizuju naši(L.S.Surčin) pobratimi iz Malih Radinaca kod Rume.

i68.tinypic.com/15eaauh.jpg

Drugari, braćo,prijatelji. U subotu u 13 h,ponovo pucamo. Ali ovoga puta,samo za titulu humanosti. Ovoga puta nema novca,nema Televizor,veš mašina,klima uređaja. Ovoga puta,pobednik odnosi pehar i ponos. Ponos u smislu da je pomogao koliko je mogao da se jedan mail život produži. Jer sav novac,ovoga puta ide za operaciju malene Elene Fridman. Kojoj je novac neophodan da bi se održala operacija tumora koji se nalazi na kicmenoj moždini. Sada treba da pokažemo koliko smo jaki. Sada treba dati sve od sebe da bi jedan mali osmeh bio jos veći,i još sretniji. Ja i lovacko društvo Soko vas ovim putem pozivamo,da budete naši gosti. Zahvaljujem se i mojim drugarima iz lovacke secije Surcin,koji su obezbedili pehare i najavili dolazak u subotu. Braća Gosi(Goran Goga Curkovic)koji se trudi maximalno. Lovackoj sekciji Jelenci(Dragoslav Petrovic)koja je isto angazovana maximalno. Ovim putem molim sve ljude dobre volje,ne moraju biti lovci,da dođu i pomognu spram svojih mogućnosti. Jer šta na ovom svetu ima lepše od DEČIJEG OSMEHA... Sa nadom da ćemo uspeti zajedničkim snagama,srdačno vas pozdravljam.
U rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita
 
kimi
 http://tvfruskago...s/?p=31267
U rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita
 
DamirKS
 http://lorist.co....z-cicevca/
RAKIJA JE SPASILA VIŠE DIVLJAČI U LOVU NEGO SVA UDRUŽENJA ZA ZAŠTITU ŽIVOTINJA!
 
jolee1
 Trap turnir "SRETENJE" odrzaće se 15.02.2018. u Barajevu sa početkom od 9.30 časova, gadja se jedna serija od 15 golubova + 15 finale, ekipno i pojedinačno. Obezbedjen ručak za sve učesnike.
Više informacija na tel. 063 8077 057
srbijalov
 
gardista
 https://www.faceb...je.titel.5

Lovačko Udruženje ŠLJUKA i Streljačko Sportsko Udruženje Titel
povodom 71. godišnjice streljaštva u Titelu u NEDELJU 16.09.2018. organizuju Tradicionalno Međugradsko Takmičenje u Gađanju Glinenih Golubova koje će se održati na strelištu Ločka Krivina u Titelu.
Ekipe su sastavljene od 4 člana, uplata po članu ekipe je 1000din.
Puca se na 25 golubova + Play Off
1. mesto pojedinačno - Srndać
2. mesto pojedinačno - Zec
3. mesto pojedinačno - Fazan

1. mesto ekipno - lov divljih svinja za članove ekipe
2. mesto ekipno - lov zeca za članove ekipe
3.mesto ekipno - lov fazana za članove ekipe

nakon gađanja, ručak i uručenje nagrada za najbolje, najlepše i najspretnije (pehari + medalje+poljupci+lovačke priče)

Dodjite da se družimo i ispišemo još jednu lepu stranicu u tradiciji dugoj sedam decenija....
A gentleman will walk but never run
www.adio.rs
 
planinski lovac
 Pozdrav drugari! Interesuje me kad pucate glunene golubove,jel drzite oba oka otvorena ili samo jedno??? Zelim iskren odgovor, pozzz!!!
 
tomo vrbas
 Oba otvorena jer nema sanse da jednim okom ispratis goluba kad ga masina izbaci.
 
kimi
 

planinski lovac kaže:

Pozdrav drugari! Interesuje me kad pucate glunene golubove,jel drzite oba oka otvorena ili samo jedno??? Zelim iskren odgovor, pozzz!!!


Neko puca 'na jedno oko' ili što bi ozbiljniji pucači rekli 'lovački'. Školski primer pucanja bi trebalo da izgleda ovako:

Puška iznad bunkera metar-dva, pogled sa oba oka ka horizontu, pozivanje goluba, ruke puška glava ramena su fiksni i jedna celina, telo radi samo u donjem delu leđa, puška se nanosi na goluba i vrši se opaljenje stim da puška nastavlja kretnju u pravcu kretanja goluba zbog eventualnog promašaja i drugog metka.Od visine šine zavisi da li preklapaš goluba ili pucaš ispod njega(većina trap pušaka ima visoko izdignutu šinu pa vlasnici istih pucaju 'pod goluba'.
U rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita
 
planinski lovac
 hvala kolege, poceo sam da lovim pre 14 godina i tada na moju srecu sam upao u ekipu za gadjanje glinenih golubova i to je trajalo nekih 4 godine,imao sam dobrih rezultata, medjutim posle toga smo prestali i ja sam to ponovo poceo sa par drugara. Od dvadeset sa jednim okom pucam 15-16 ali sa dva oka ne mogu ni 11, a vidim da dosta pucaca puca sa dva oka, ja se vracam na jedno oko pa kako bude!!!
 
Slob
 Pozdrav kolege, zna li neko koje su prednosti i mane skeet pusaka u lovu na pernatu divljac, zeca i lisicu?
Lisica
 
tomo vrbas
 Prednosti u lovu nema to je puska za sportsko gadjanje,a mane su:tezina puske,obe cevi cokirane,skupa za svakodnevni lov(mnogo jeftinijih pusaka koje rade radnju),pucanje na blizinu dezintegrise divljac i jos sigurno ima mana ali ove su ti osnovne!
 
tomo vrbas
 Evo samo da se demantujem posto nisam do detalja bio upoznat sa SKEET puskama kod njih su cevi obe cilindricne tako da i moze za lov da se koristi tipa sumski lov sljuke,prepelice i fazan iz marke,crne divljaci sa pojedinacnim projektlima bez bojazni i dileme da li sme kugla iz cokiranih cevi ali za mene je to i dalje sportska puska,a ne lovacka.Isto misljenje imam i za lov divljaci sa SKEET i TRAP municijom.Opet kazem ima dosta jeftinijih varijanti lovackih pusaka koje su za to predvidjene.
 
gardista
 Drugari,
i ove godine organizujemo medugradsko Takmicenje u Gadjanju Glinenih Golubova
druzenje i lovacke price su na prvom mestu - a malko cemo i pucati...
svi su dobrodosli...
gardista priložio/e:
67961269_432322247625770_6626305883917778944_o.jpg 67908621_432322177625777_9158798449099931648_o.jpg

A gentleman will walk but never run
www.adio.rs
 
gardista
 Ekipe su sastavljene od 4 člana, uplata po članu ekipe je 1000din.
Puca se na 25 golubova + Play Off
1. mesto pojedinačno - Srndać
2. mesto pojedinačno - Zec
3. mesto pojedinačno - Fazan

1. mesto ekipno - lov divljih svinja za članove ekipe
2. mesto ekipno - lov zeca za članove ekipe
3.mesto ekipno - lov fazana za članove ekipe

nakon gađanja, ručak i uručenje nagrada za najbolje, najlepše i najspretnije (pehari + medalje+poljupci+lovačke priče)
A gentleman will walk but never run
www.adio.rs
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Trap mašine (izrada ,održavanje ,itd.) LOVNO STRELJAŠTVO 34 20.05.2016. 22:07
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 15
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,211,718 posete www.srbijalov.com