Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Drugi pišu...


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Drugi pišu...
tomo vrbas
 То удружења организују за своје чланове и онда дођу из савеза одрже двосатно предавање и "обучен" си за стручног пратиоца.
А најбоље да назовеш савез којем припада твоје ЛУ видиш имају ли где у скорије време полагање одеш и платиш о свом трошку.
 
dzudzubajac
 To što Tomo kaže su seminari, možeš da odslušaš da imaš neki papir ali to ništa ne znači.

Tvoje udruženje bi trebalo da ima donešen akt (Pravilnik o gazdovanju lovištem xxx) u kome piše šta je potrebno da bi bio pratilac, najčešće je uslov 5 godina iskustva, da nisi disciplinski kažnjavan itd. Obično stručna služba predloži nekog a UO usvoji i to je to.
Mudrost dolazi iz iskustva. Iskustvo je najčešće nedostatak mudrosti.
 
Vuja
 

dzudzubajac kaže:

To što Tomo kaže su seminari, možeš da odslušaš da imaš neki papir ali to ništa ne znači.

Tvoje udruženje bi trebalo da ima donešen akt (Pravilnik o gazdovanju lovištem xxx) u kome piše šta je potrebno da bi bio pratilac, najčešće je uslov 5 godina iskustva, da nisi disciplinski kažnjavan itd. Obično stručna služba predloži nekog a UO usvoji i to je to.



Ako mislite na grupovodju u lovu na sitnu divljac to imam nije to problem, ja bih da se pozabavim malo oko krupne divljaci ( srndaca ) to da naucim. Da procenim trofej pre odstrela, na kraju i da ga ocenjujem posle odstrela.
Jedan koji hoce uvek je jaci od dvojice koji moraju!! Vojvoda Zivojin Misic!!
 
davorcalic
 

tomo vrbas kaže:

То удружења организују за своје чланове и онда дођу из савеза одрже двосатно предавање и "обучен" си за стручног пратиоца.
А најбоље да назовеш савез којем припада твоје ЛУ видиш имају ли где у скорије време полагање одеш и платиш о свом трошку.

Tako je bilo i kod nas, došli iz više LU na obuku... Isti dan bilo i za vođu grupe i za str.pratioca... platiš posebno i dobiješ "potvrdu" da si obučen... Posle te na UO verifikuju... Čini mi se da vas mora biti određen broj zainteresovanih jer neće doći za par ljudi...
Žena mi Makedonka....ena Shock
 
davorcalic
 

tomo vrbas kaže:

То удружења организују за своје чланове и онда дођу из савеза одрже двосатно предавање и "обучен" си за стручног пратиоца.
А најбоље да назовеш савез којем припада твоје ЛУ видиш имају ли где у скорије време полагање одеш и платиш о свом трошку.

Tako je bilo i kod nas, došli iz više LU na obuku... Isti dan bilo i za vođu grupe i za str.pratioca... platiš posebno i dobiješ "potvrdu" da si obučen... Posle te na UO verifikuju... Čini mi se da vas mora biti određen broj zainteresovanih jer neće doći za par ljudi...
Žena mi Makedonka....ena Shock
 
tomo vrbas
 

Vuja kaže:

dzudzubajac kaže:

To što Tomo kaže su seminari, možeš da odslušaš da imaš neki papir ali to ništa ne znači.

Tvoje udruženje bi trebalo da ima donešen akt (Pravilnik o gazdovanju lovištem xxx) u kome piše šta je potrebno da bi bio pratilac, najčešće je uslov 5 godina iskustva, da nisi disciplinski kažnjavan itd. Obično stručna služba predloži nekog a UO usvoji i to je to.



Ako mislite na grupovodju u lovu na sitnu divljac to imam nije to problem, ja bih da se pozabavim malo oko krupne divljaci ( srndaca ) to da naucim. Da procenim trofej pre odstrela, na kraju i da ga ocenjujem posle odstrela.


То на часу не можеш научити, осим оцењивања трофеја. Старост срнеће дивљачи се учи на терену са искусним ловочуваром.
 
tomo vrbas
 

dzudzubajac kaže:

To što Tomo kaže su seminari, možeš da odslušaš da imaš neki papir ali to ništa ne znači.

Tvoje udruženje bi trebalo da ima donešen akt (Pravilnik o gazdovanju lovištem xxx) u kome piše šta je potrebno da bi bio pratilac, najčešće je uslov 5 godina iskustva, da nisi disciplinski kažnjavan itd. Obično stručna služba predloži nekog a UO usvoji i to je to.


То нису семинари већ полагање за стручног пратиоца које организује ЛУ са Ловачким Савезом.
Семинар је већ нешто друго то се организује за ловне раднике од стране Ловачке Коморе Србије.
Иначе то, оспособљавање за стручне пратиоце је свирање к... јер у, закону ти стручни пратиоци не постоје и закон познаје само ловочувара и управника ловишта. А ово је узимање пара или шишање оваца.
 
Lala
 

tomo vrbas kaže:

То нису семинари већ полагање за стручног пратиоца које организује ЛУ са Ловачким Савезом.
Семинар је већ нешто друго то се организује за ловне раднике од стране Ловачке Коморе Србије.
Иначе то, оспособљавање за стручне пратиоце је свирање к... јер у, закону ти стручни пратиоци не постоје и закон познаје само ловочувара и управника ловишта. А ово је узимање пара или шишање оваца.


Odobreno
Bogu hvala da ima ljudi koji poznaju zakon.
Upravni odbor nekog LU, ako ćemo da se zezamo, može da imenuje i kafe kuvaricu za stručnog pratioca, a ne mora da imenuje specijalistu lovstva, ako neće.
Taj papir za stručnog pratioca koji se dobije je samo dokaz da si prisustvovao predavanju i ništa više. Da li je neko posle dva sata priče naučio zanat? Pa naravno da nije. Potrebno je poderati više pari čizama u ataru da bi se zaista naučilo.
Zamislite samo sledeći slučaj: UO jednog LU je imenovalo čoveka koji je prisustvovao predavanju za stručne pratioce; dodje lovac turista u lov na srndaća i hoće da puca max. do srebrne medalje jer toliko može da plati. Pratilac ga odvede u lov, nadju divljač, i pratilac 'stručno' dvogledom proceni srndaća da odgovara zahtevu lovca i daje odobrenje lovcu da puca, primer, drugo grlo sa leve strane. Lovac otpuca, i kad su otišli po divljač, eto problem - grlo je u zlatnoj medalji.
Ko treba da plati razliku u ceni?? Onda nastane žurka, lovac turista neće da plati poveliku razliku jer mu je rečeno da puca grlo koje odgovara njegovom zahtevu, a stručni pratilac kaže da je po onome što je on video to grlo u srebru, ali eto... I LU onda ostane bez prihoda, i bez kvalitetnog grla, pukne bruka, itd...
Papir je jedno, a znanje i iskustvo nešto sasvim drugo.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
tomo vrbas
 Баш такав случај је био овог пролећа у једном ЛУ, туриста оће максимално 450гр,"стручни" пратилац каже ево га пуцај. Туриста негодује види да је већи и овај га убеди да пуца да срндаћ нема више од 450гр, епилог како је Лала описао срндаћ 590гр. У таквом случају штету би требао да надокнади стручни пратилац, а једини услов да прода бубрег јер нема ни за гаће. Други "стручни" пратилац отпуца годишњака екстра перспективно грло и каже ма матора кљусина требало га још прошле године одстрелити. Glavu o zid
И да не причам о бисерима,стручности и знању"стручних" пратилаца са 2 сата предавања.
 
kolega_LOVEc
 Ma ceo sistem je truo.
Nisu krivi pratioci što su se našli u situaciji da odlučuju van svojih sposobnosti.
Ko zaposli nesposobne ili se osloni na takve nek snosi posledice. Rukovodioci omogućili takvo poslovanje, ostali ih birali, inspektori ne vide razlike u delovanju društava i zakonu, zakoni se ne modernizuju.
Bem li ga ako zelembaći nisu u pravu, jedino što sve skupa brine novac i ništa više.
Vim vi repellere licet
 
Planinko011
 Malo odmaram i citam ove vesti sa Cetinja i knedla u grlu. Ovaj je covek (ako se uopste rako moze nazvati) je lovackim karabinom pobio tolike ljude plus dvoje dece.
Kazu i lovac je. Jeste druga drzava ali je najblizi rod.
Mnogi su protestvovali sto je uveden zdrastveni pregled neko zbog para a neko zbog toga sto zna da ako se posteno uradi ne bi moao da prodje.
Nazalost i to se pretvorilo u uzimanje para i paradoks da "vodje navijaca" i kriminalci vezbaju gadjanje i poseduju legalno oruzje.
Mozda je resenje da vlasnici oruzja moraju da potpisu da se odricu tajnosti o postojanju nekih bolesti te da izabrani lekar direktno mora da obavesti MUP o postojanju psihickih i neuroloskih smetnji koje onemogucavaju normalnu upotrebu oruzja.
Znam da ce me neki spominjati ali to bi se sve odnosilo i na mene.
Ali treba izbaciti mogucnost da se oruzje uzima ljudima koji nisu pravili krivicna i prekrsajna dela a i na osnovu laznih prijava.
Ovo se na zalost ponavlja i kod nas i u svetu sve cesce valjda uticaj ratova i ovog potrosackog sveta u kome su ljudi sve vise otudjeni.
 
kolega_LOVEc
 Ne postoji pisana reč , pa nek je i u formi zakona i ljudskih i božjih, koja leči bolesti ili rešava kriminal.
To je prosto tako, možeš da zabraniš recimo mentalne bolesti, može pravilima da se izbace iz udžbenika, da se prebrišu relevantne informacije...ali stanje će se promeniti samo na papiru.
Kriminal isto tako može se zabranjivati arčiti papir i slova u genijalno nakićenim tekstovima...i šta onda...
Opet će postojati oni koji ne rade po propisima, neki zato što dozvoljava društveno politička pozicija, neki zbog bolesti, treći zbog svakakvih drugih razloga kojima čovek pravda svoje ponašanje. Eto npr. grupa ljudi zanesenih idejama o slobodi je u pravnim aktima kategorisana kao teroristička organizacija od strane zakonopisaca koji se smatraju nepogrešivim i idealnim.
Zanimljivo je i dokle treba zaoštravati zakone,koliko ekstremni propisi donose blagodet rešavanja problema, možda nam neki novi set nirnberških zakona donese gradjane koji poštuju svaki propis ,nikada se ne razbole i funkcionišu poput savršene mašine...
Velika je zabluda povesti se za idejama mastiljarske religije državnih administracija i probleme rešavati oratorskim veštinama političara i pisanom formom mastiljare sa obaveznim pečatom glavnog arhivatora.
Vim vi repellere licet
 
Planinko011
 Zivimo u zemlji paradoksa i zloupotreba.
Vidimo da u istragama ozbiljnih krivicnih dela iz MUPa cure podatci ka tabloidima i da cesto citamo na portalima ono sto ce nacelnik citati sutradan.
Vidimo i da su na nekim ozbiljnim funkcijama nekompetentni ljudi cak neki sa problemom u ponasanju itd.
Ali moramo se zapitati da li zelimo da se ovakve situacije sa Cetinja i Jabukovca ne ponavljaju i da li bi na svojim plecima zeleli teret da smo mi izvrsili mnogo manje delo. Ja ne bih.
Moj prijatelj je pre par godina takodje napravio tesko delo zbog porodicnih problema i cudnog dusevnog stanja u kom se nasao. Donekle ,ako je to sreca, ne lovackim oruzjem.
A bio je kod lekara i uzimao sredstva za smirenje ali nije bilo signala za opasnost ni ka MUPu, porodici, preduzecu.... Na zalost ostatak zivota ce provesti u zatvoru a neki na groblju. I to je tragedija svih nas koji smo voleli tu porodicu.
A trebalo bi da zeni sinove i ceka unuke.
Eto jednostavnim recnikom ja nemam problem da dam saglasnost da moj lekar obavesti MUP da mi se onemoguci koriscenje oruzja pa i automobila ako obolim od tezih psihickih oboljenja a i neuroloskih pa recimo na mogu da vidim sta je iza srndaca, fazana tj da li ima objekata i ljudi.
E sad zakon treba da mi da dovoljno vremena godinu do tri godine da oruzje deponujem u prodavnicu koja radi prodaju ili cuvanje orhzja i da ga prodam, mozda da ozdravim ili da sacekam da mi stasa neko od naslednika kome cu predati vlasnistvo.

Kada je zakonodavac propisao cuvanje oruzja u kasi i pod kljucem bilo je kuknjave zbog troskova, sta te birokrate trazr, ali ja sam imao metalnu kasu od 150kg, mnogo pre toga jer sam bio u kancelariji sa 27 godina kada su kolegi javili da mu je sina ubio drug pikazujuci ocev pistolj.
 
AcaNik
 ЛУ Смедеревска Паланка би требало да реагује тужбом. Сем ако ово нису њихови чланови Sad
https://www.kurir...juci-video
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
Vuja
 https://www.kurir...aludjerici



Vece lupetanje nisam cuo majke mi. Nece da napadne? Postoji snimak iz Krcedina da pokusava tele da udavi a nece da napadne ovce???!!! Jede samo kroz analni otvor, rastu izmedju 11-13 kg??? Ako je ovo sve rekao lovni radnik molim sve da mu daju otkaz momentalni odmah!!!!!
Jedan koji hoce uvek je jaci od dvojice koji moraju!! Vojvoda Zivojin Misic!!
 
maksin
 Gradjani sad dozivaju lovce u pomoć, a čim vide lovce u blizini naselja zovu policju. Kako niko nije pomenuo zelene čuvare prirode?!?
 
Vuja
 

maksin kaže:

Gradjani sad dozivaju lovce u pomoć, a čim vide lovce u blizini naselja zovu policju. Kako niko nije pomenuo zelene čuvare prirode?!?



I mene to zanima, ali za odgovor na to pitanje cemo ostati uskraceni.
Jedan koji hoce uvek je jaci od dvojice koji moraju!! Vojvoda Zivojin Misic!!
 
Evodija
 Ćirko, oćeš li ti smiriti ovu Karleušu. Da ne napada lovce. Kiss
 
Planinko011
 https://www.kurir...-rezultata

Hm ,sumnjivo mi. Ako lovci nisu uocili macka vec 4-5 dana to samo znaci da on ne preferira kafane i tamburaseSmeko.

Zivo me zanima koliko pusaka za uspavljivanje uopste ima u Srbiji i koliko ljudu sposobnih da ih koriste u otvorenom terenu pa jos u duelu sa tako mocnim lovcem.

Nadam se da su se setili zatvorenih ceka, pripetih koza i ovaca i danonocnog dezurstva na njima.

I stvarno bi neko iz LSS trebalo da se pozabavi komentarima koji pozivaju na linc lovaca i na osnovu procene obracati se odseku MUPa za kriminal na internetu (ili kako se vec zove) i slicno a ne ici na nezameranje.
 
tomo vrbas
 Друг дужи пушку за успављивање али нема стрелица, стрелице се дуже негде у БГД. 🥴
Једино решење је да га са псима натерају на дрво.
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,231,666 posete www.srbijalov.com