Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Dermo preparati


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Dermo preparati
Slikar
 Pozdrav drugovi lovci i ljubitelji prirode
U Subotičkom muzeju formira se stalna biološka postavka, na njoj radim zadnjih godina, svečano otvaranje ovog leta, mislio sam da vam pokažem u par slika kako napreduje....

i63.tinypic.com/kap5b6.jpgi64.tinypic.com/2zssmlu.jpg
i67.tinypic.com/35ic7k2.jpgi64.tinypic.com/zv3qf6.jpg
i66.tinypic.com/214pi69.jpgi67.tinypic.com/20v15p0.jpg
i64.tinypic.com/f401kx.jpgi67.tinypic.com/11azp8i.jpg
i63.tinypic.com/2449r3k.jpgi68.tinypic.com/21jadde.jpg
i67.tinypic.com/12519ab.jpgi65.tinypic.com/2vmyf7b.jpg
i68.tinypic.com/28kkcoo.jpgi64.tinypic.com/k04yue.jpg
i68.tinypic.com/2zrffc1.jpgi64.tinypic.com/2nsrn1w.jpg
i68.tinypic.com/20glf85.jpg
 
DakiNS
 Kapa dole kako za preparate , a možda još više za postavku, travki , šaše , cveća , kompletne okoline preparata, verno dočaran prirodan ambijent , nadam se da ću uskoro u SU da vidim izložbu.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Milan__
 Slikar,predivno ! Bravo 2
Bog prašta,ali 30-06 nikad! Srbija
 
AcaNik
 Стварно одлично!
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
Slikar
 Pozdrav drugovi lovci, za danas sam vam doneo sliku fazana u pastel mutaciji, nedostaje još završno farbanje. Moje čestitke srećnom lovcu.

i67.tinypic.com/bhlzed.jpg
i63.tinypic.com/2w3p7q0.jpg

Florijan, muzejski preparator
 
mrwa22250
 Odlicni radovi,svaka cast kolegaBravo 2,a za fazana,sta reci.Ovaj matori prekaljeni borac i zasluzuje da bude prepariran i krasi lovacku sobu srecnog lovcaOdobreno
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
Milan__
 Odlicno ! OdobrenoZivioRodjo
Bog prašta,ali 30-06 nikad! Srbija
 
DakiNS
 Au Milane , ti si hiperaktivan momak , ali molim te ako nemaš konkretan upis pokušaj da izbegneš na većini tema sa smajlićima i pohvalama. Uguši ga brate.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Slikar
 Za danas jedna šumska šljuka, još na radnom stolu....Pozdrav, Florijan
Slikar priložio:
dscf8106_copy.jpg
 
Planinko011
 Kolega Slikar je ozbiljan majstor a kad ga je uzeo Prirodnjacki muzej sta mi tu da dodajemo ili oduzimamo.
Voleo bih za vikendicu da odradim preparate par pataka, sumsku sljuku a svideo mi se i onaj fazan na travi.
Samo je problem sto ja ne izadjoh ove godine na ptice a svake godine se zaricem da bataljujem cekanje svinja i nosanje kukuruza na ledjimaMolitva.

E sad da nema sitne decice vec bi to bio lep izlet u Suboticu sa posetom Prirodnjackom muzeju, paprikas na Jelen salasu uz tamburase i crno vince pa malo posle predaha Kiss

Ali ovako bilo i slicno
https://www.youtu...ojWJ6-XmeQ
 
Milan__
 Slikar,odlicno kao i uvek Namigivanje
Bog prašta,ali 30-06 nikad! Srbija
 
Planinko011
 

DakiNS kaže:

Au Milane , ti si hiperaktivan momak , ali molim te ako nemaš konkretan upis pokušaj da izbegneš na većini tema sa smajlićima i pohvalama. Uguši ga brate.


Daki kao adm. ako moze upisi mladom kolegi jedno 10000 upisa odmah da se ne muci ako je to cilj samo po sebiIznenadjen.

Ja sam u 35 godina kada sam sa setaca u lovistu presao na ozbiljan lov gledao da kupim i pamtim znanje od starijih kolega koji su bili dobri lovci a nisu mi delovali kao alavi mesari pa to uporedjivao sa iskustvima drugih a i sa svojim iskustvima.

I dan danas posle pola veka postojanja znam da pazljivo odslusam ono sto iskusniji ljudi pricaju (ne nuzno stariji po godnama ili lovackom stazu).
Nije isto kad neko ide na otvaranje fazana i jos tri lova godisnje a ima 60 godina i kad neko sa 30-35 godina ima desetak intezivnih godina lova i to pracenja tragova, primame, izgradnje objekata, rada sa psima.....
Najlakse je stati na stand i pucati a ko ima talenta i sigurnu ruku ili pune zidove evropskih i africkih trofeja ne znaci da je bolji lovac od nekog ko je lovio samo fazana i patku ili predatore ceo zivot.
Pucaje jeste vazan segment lova ali je bitan o najvise da se ne ranjavi i gubi divljac.
 
Milan__
 Planinko zasto bi meni stalo do upisa ? Sta ja od tog imam? Confused
Bog prašta,ali 30-06 nikad! Srbija
 
Planinko011
 Dragi nas Milane, Daki kao stariji i na kraju administrator, ti je lepo objasnio u od mene citiranom upisu a ti si posle dva upisa ponovio.
Vidim da si mlad momak i clan podmlatka sto je lepo jer znaci da volis prirodu i sigurno volis divlje zivotinje ma kako to cudno ovima iz raznobojnoj populaciji to zvucalo.
Takodje, negde si napomenuo da ti je deda lovac a mozda je i otac.
E sad ovaj forum (izmedju ostalog), kako je lov splet raznoraznih ljudskih aktivnosti od naucnih do zivotnih aktivnosti, sluzi za razmenu iskustava, pomalo sale i anegdota izmedju nas lovaca.
Tako da je za mene clanstvo na forumu interaktivna razmena znanja naucenih i iskustveno stecenih, etickih i moralnih stavova o lovu i prirodi.
Tako da je smisleni upis ako ti nama preneses iskustva i anedote iz lova svog dede, oca ili porodicnog prijatelja. Jos bolje je ako imas prilike da boravis u prirodi i osmatras divljac dodjes do kakvih saznanja ili pitanja koje sebi postavis verujem da ce svaki clan foruma pokusati da ti pomogne da steknes neko znanje o hobiju ili nacinu zivota koji ces mozda voditi.
Ali kada ujutru pogledam 20 tema o kojima je poslednje raspravljano, jer me zanima misljenje kolega, a otvori mi se da je neko maltene iskopirao jedan red sa recima: "Super, divno, sjano, ziveo sa smajlicim" kako da znam o cemu je neko nesto pisao.
Jos jednom: smisleni upis je kad nam preneses svoja zapazanja iz prirode, pitanja o oruzju, divljaci i lovu da kojih si dosao i sl, a ne da upises jedan red na svakoj temi.
Boravi u prirodi, osmatraj, setaj i slusaj starije lovce ako vidis da se pridrzavaju propisa i lovnog kalendara pa nam prenesi iskustva i postavljaj pitanja.
Ovo je samo dobronamerna sugestija na pocetku tvog delovanja na forumu a ti si, siguran sam, svakako kao mlad i dobronameran potreban i lovstvu i ovom forumu.
 
Slikar
 Lepo rečeno, nema šta, pa ko hoće...razumeće.
 
Slikar
 Hvala vam drugovi lovci, a za danas sam vam pripremio ovu zimsku kompoziciju sa ovim lepim petlanom, pravi dragulj lovačke sobe u nadi da ga srećni lovac sa ponosom pokazuje svojim prijateljima...još jednom čestitam srećnom lovcu.

Pozdrav, Florijan

i67.tinypic.com/2hzss61.jpg
i68.tinypic.com/n3klkx.jpg
 
Macvanski lovac
 Bas lep fazan,pedantno,svaka peruska na svom mestu Odobreno jedino mi se cini da su krila malo "skracena" kao da su malo skupljena u ramenima ili mozda tako deluje na slici...Koliko kostaju vasi radovi,recimo sumska sljuka,ako je tajna moze i na privatne poruke Smile
Rodjen da budem lovac
 
DakiNS
 Kolega Slikar imaš sreće da radiš za muzej inače bi ti tapetari dušu izvadili.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Biolog
 neki od mojih preparata fazana
Biolog priložio:
16143315_10208208060953602_1189631345067210715_n.jpg
 
Biolog
 jos neki fazan[img] https://scontent-...e=592ABDD0 [/img]
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Preparati, ulja za zaštitu kundaka i održavanje PUŠKARSKA RADIONICA 77 02.02.2021. 11:57
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 14
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,210,314 posete www.srbijalov.com