Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Susret forumaša u Bečeju


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Susret forumaša u Bečeju
Lala
 Ja ću da stavim prvi upis, a ostale kolege će postaviti slike, i svoje utiske.

Počeću po redosledu dogadjanja: ujutro smo krenuli za Bečej, usput smo Igor, Sremac i ja sreli na putu Slavu, Admina i Lovac53 (Adminov otac), kako 'klackaju' prema Bečeju. Na sredini puta smo sačekali i Rančera, i u koloni nastavili. Negde na pola puta, stiže mi poruka od Indjijanca, da je ostao u kvaru sa kolima, i da neće doći, e jbg... Šta da se radi, nastavljamo, stižemo u Bečej, tamo se već okupio deo forumaša, i domaćini - Sanja, sekretarica Juliška, Tamaš, Steva lovnik i Mile lovočuvar, i naš drugar kojeg ćemo zvati Yayara, ali ga zovu tako ne zbog karaktera, naprotiv, dobričina je velika, nego zbog farme koka nosilja! Grin
Prijavljujemo se kod Juliške, i ja konstatujem da se dobar deo prijavljenih forumaša, koji su poslali svoje podatke (JMBG, br. lovne karte i oružnog lista), jednostavno nije pojavio, bez objašnjenja, i bez otkazivanja?!? Dakle, lep zez, nema šta!Sad Da li je kolegama, koji su postupili ovako, palo na pamet, da su organizatori računali na njihov dolazak, pripremili hranu, obezbedili teren za lov, pratioce, salu za ručak, osoblje za posluživanje... Da li su kolege svesne da su vrlo neozbiljno postupili, da ne kažem, bahato? Nema veze, koga nema bez toga se može. Ubuduće sam barem načisto, na koga ne treba da računam.
Dakle, skupilo se nas 18 (od prijavljenih 30), sa 11 pasa. Izlazimo na veliku tablu strnjike 1 x 1,5 km, gde se komotno moglo loviti. Druga planirana tabla za lov, zbog nedolaska prijavljenih, nije ni taknuta, a svi planirani pratioci su se onda priključili ekipi forumaša. Posebno je bila lepa slika videti lovce na terenu, a u pozadini se beleo čuveni dvorac Dundjerskih 'Fantast', udaljen nepun kilometar. Nadam se da je neko uhvatio fotoaparatom tu sliku.
Rasporedimo se u liniju i krećemo. Na žalost, vidimo da je zemlju potpuno suva, rose nema ni za lek, čak je i trava koja je iznikla u strnjiki potpuno suva - svestan sam da tu neće biti puno prepelica, a i psi će teže da uhvate miris. Tako je i bilo. Psi su radili fenomenalno za takve uslove, svi psi su odlični bili, nisu išli daleko, radili su kao doxe, ali džaba... Lovci su bili apsolutno disciplinovani, linija kretanja dugačka oko 300-350 m. je bila apsolutna ravna, bez zaostajanja ili izlaska ispred.
Šala i zavitlavanje je sve vreme prisutna, a prednjače Zoranp, poznatiji kao 'Bejbi', i Slava, šampionski zezaju i sebe i druge, i izazivaju salve smeha. Naravno, priključujemo se svi, pa iako nema puno divljači, atmosfera je prvoklasna!
Posle 2,5 sata završavamo lov, i doručak u lovištu. Domaćini su nam obezbedili montažne klupe i stolove, okupljamo se, i kreće žurka Smile.
Daki je održao obećanje, sve koji su se 'upecali' na njegov ljuti otrov, je pošteno naljutio, uključujući i kelnera u restoranu. Grin
Sremac sa Zoranom i Slavom 'poliva', tako da sam se ja nekoliko puta zgrcnuo zalogajem, od smejanja. Sniper, Daki, Admin, Rančer, Lovac74, rokvic, ZOKA, Gardista, corak, duk@, i ostala ekipa, dopunjuje, odlično se zabavljamo. Vidim da je domaćinima malo neprijatno, zbog manjka divljači, i pokušavam da im objasnim da nismo 'mesari', i da niko nije došao da bi 'namlatio' prepelica, nego da je prvi cilj okupljanja druženje i upoznavanje, a da u lovu niko ne može garantovati odstrel, i da tu čovek ne može uticati.
Posle doručka, smo opleli po glinenim golubovima - e tu je bilo veselja Grin. Lovac74 je doneo mašinu za glinene, pošto je planirana mašina (medved) u zadnji momenat otkazana. Pucali smo i standardne glinene golubove, a Admin, Igor i ja smo obezbedili i mini glinene sa mašinicom, prečnika 5 cm, i to je bilo možda i atraktivnije od standardnih. Posebno hoću da zahvalim za male glinene golubove čoveku iz Svilajnca sa nadimkom Karamba (ne poznajem ga, Admin ga zna), on nam je pomogao sa mini glinenim.
Svi smo se oprobali u gadjanju, neko sa više neko sa manje uspeha (svadbarski Grin), a po meni, najbolje su pucali Admin, Šandor (Sanjin suprug), i Sniper Hunter, što nije ni čudo, jer se oni time bave duže vremena. Čaure smo uredno pokupili, a i nepogodjene golubove, tako da je sve posle nas ostalo isto kao što smo zatekli. Ekologija na delu!
Igor je za to vreme nekolicini ljudi držao malo predavanje iz tehnike pucanja u sportskom streljaštvu, već sam ranije rekao da je on instruktor pucanja i višestruki nacionalni i internacionalni šampion. Takodje je forumašima objašnjavao pravila i načine pucanja, oružje i sve ostalo, pa se nadam da će neko od mladjih forumaša biti zagrejan za ovaj atraktivni sport.
Pošto je već postalo pretoplo za boravak napolju (zvezda je upržila pošteno), odlazimo u restoran, na ručak i nastavak programa. Usput svraćamo da vidimo volijere LU Bečej, gde pripremaju fazane za puštanje u lovište - poveliko, bogami, lepo uredjeno, domaćinski, a i puno mladih fazana (mislim da rekoše da ima oko 3-4 hiljade trenutno.
U odličnom ambijentu restorana smo nastavili naš 'program', drugo poluvreme. Jedna od posebnih atrakcija je bila 'fora' sa šoljicom za kafu, koju su 'prodali' Bejbiju, tako da se sve orilo od smeha! Šta da kažem, da se čak i kelner uključio u zezanje sa nama, zarazno je kad su ljudi dobro raspoloženi! Ne mogi na da nabrojim sve gegove koje smo napravili tokom boravka u Bečeju, toliko toga je bilo.
Rezime: nas petnaestak ljudi je napravilo pravi cirkus, od šale i zezanja. Tokom lova je bila 100% disciplina, red, svi lovci opremljeni i obučeni onako kako priliči jednom gospodinu lovcu, a ne hajduku u trenerki sa puškom u jednoj, i pljoskom u drugoj ruci. Možda bi i pravi opis samog lova, zbog načina kako smo ga izveli, bio: 'gospodski' lov! I na taj način smo pokazali poštovanje prema lovu i prema prirodi. Mislim da i najveći poznavalac lovačkog kodeksa ne bi uspeo da nam nadje zamerku!
Meni je bio merak, da sam okupio takve ljude, na jednom mestu, i da smo svi shvatili, da nas na okupu drži par stvari: ljubav prema lovu i prirodi, prema druženju sa kolegama, i pozitivno razmišljanje.
SVAKA ČAST I DOMAĆINIMA NA ORGANIZACIJI, I GOSTIMA, NA SJAJNOJ, OPUŠTENOJ ATMOSFERI!
Bogatiji smo za jedno odlično druženje, a bogami i za iskustvo u organizaciji ovakvih stvari. Ko je zatajio, sebe je oštetio, a oni koji iz objektivnih razloga nisu mogli da dodju (npr. Charuga, Jank, i još desetak ljudi koji su na moru), će, nadam se, imati priliku uskoro da se priključe. Bogatiji smo za nekoliko novih prijateljstava, a meni je bilo posebno drago da vidim mlade lovce gardistu, ZOKU, braću blizance, kako svojim ponašanjem, stavovima i načinom razmišljanja, potvrdjuju da su budućnost lovstva: omladinci samo napred! B)
Slike stižu, od ostalih kolega, koji su slikali.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
ohotnik
 Drago mi je zbog vas sto ste se lepo proveli i upoznali.Nazalost ja nisan bio u mogucnosti da dodjem.Nadam se da ce biti drugih prilika za upoznavanje i druzenje.A kolege sto su obecali i potvrdili dolazak a nisu. To nije lepo ni drugarski prema organizatoru i ostalim kolegama.
 
Indjijanac
 jutros sam krenuo na susret ali me je izdao auto na putu prema novom sadu tako da sam morao da se vratim sa šlep službom kući a baš sam se bio naoštrio za bečej,drago mi je da je dobro protekao susret i da su se oni koji su bili lepo proveli
IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
DakiNS
 Eto samo jedan primer .Lovacki gulas pripremljen za preko 30 ljudi a na rucku petnaestak i to gulas od divlje svinje, ali sta je tu je nama koji smo bili bilo je fenomenalno,jedna od atrakcija dana je kada je Sremac pokusao ZoranuP uvaliti krisom pola kasike vulkanske ljutine, ali nije uspeo pa je na kraju Ranceru dopala kasika sa sve ljutinom, posle toga ga nije bilo za stolom oko pola sata jer mu je u klimatizovanom restoranu bilo vruce. Zato je Sremac ipak na kraju podmetnuo sampitu pa je Zoki u nju uvalio lakat.O domacinima a posebno domacicama nemam sta da kazem sto vec nije receno. I jos jedna stvar, to sto pisu kolika je moja ljutenica jaka nemojte im verovati ,, malo su se uplasili u stvari ona je jos ljuca nego sto kazu a mogu to sa sigurnoscu potvrditi konobar koji se posle probanja igrao usisavaca u komvinaciji sa semaforom, pa jedan direktor na lovnom terenu pa Slava,Sremac , Nenadx a i ostaliSmeko PS Sniper je priznao da bi onaj njegov pominjani tabasko sos samo mogao dobro razblaziti moj vulkan
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
SUMO
 Di su slike?
 
DakiNS
 

u indjiju ima djungla kaže:
jutros sam krenuo na susret ali me je izdao auto na putu prema novom sadu tako da sam morao da se vratim sa šlep službom kući a baš sam se bio naoštrio za bečej,drago mi je da je dobro protekao susret i da su se oni koji su bili lepo proveli
Da smo znali na vreme mogao sam ti poslati malo one moje ljutine na toalet papiru, ne bi ti trebao auto a sigurno bi stigao pre svih nasROFL
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
zoranp
 Vala kolege neću vas slagati, ako kažem da je današnje druženje bilo zaista fenomenalno!!! Izuzetna ekipa naših kolega sa foruma od kojih sam neke poznavao i ranije, ali većinu sam tek danas upoznao!! Jako mi je drago što je dosta mlađih kolega sa foruma došlo na druženje, a dvojica kolega iz Temerina koji su ujedno i braća blizanci, su odmah nakon doručka morali da idu , jer ima se brat ženi taj dan!!!...ala im vera na želji za druženjem sa nama!!!Bravo 2...pa kolega Gardista je morao sa još jednim kolegom da nas napusti također ranije da bi išao da radi popodne..značiii zaISta su me oduševile te kolege koje su se danas baš žrtvovale da bi druženje bilo što uspešnije!!!Bravo 2B)..,a onda upoznah ekipu "stare garde" u punom sastavu.. DakiNS i njegov preparat " zmajeva munja" znači mislim da je ono smrt za šuljeve Grin (nisam smeo ni da probamStidljiv), pa zemo Rančer ljudina vala ko od brda odvaljena B), pa kolegu Gorana iz Srbobrana koji se vala danas baš naradio na mašini za glinene golubove Bravo 2,a onda konačno viđe i moga dragog kolegu Nenadx-a koji je došao da bude sa nama iako je i u godinama i narušenog zdravstvenog stanja Bravo 2 .. i na kraju šta reći za meni jako drage kolege Lalu, Admina, Sremca, Slavu i Sniper huntera i sve ostale koji su zaista zaslužili sve čestitke za trud, a bome i za financijske izdatke i organizaciju celog druženja!!!Bravo 2Bravo 2 ..Naravno svako poštovanje i reči pohvale za domaćine koji su nas zaista predivno i dočekali i ugostili Bravo 2Kiss!!! Ujedno želim da pohvalim i gospodina Tomaša Lastoviča i koleginicu Sanju na prezentaciji svega onoga što su nam prikazali o tome kako treba da izgleda jedno dobro organizovano lovište kakvo oni i imaju!!Bravo 2
Da nedužim dalje ...DAN ZA PAMĆENJE I BILO BI MI JAKO ŽAO DA DANAS NISAM BIO U BEČEJU!! HVALA SVIM KOLEGAMA NA PREDIVNOM LOVAČKOM DRUŽENJU!!!Bravo 2SrbijalovBravo 2
MOLITVA ZA LOV
Jesam.
I moja puška i moj pas.
Lovac sam,
al' pravičan.
Kao što Plakida bejaše, čuvši glas
Gospodnji Isusa Hrista,
i posta Evstatije.
Čuvaj me Gospode bože iskušenja
i u pravdi održi me,
da se po zapovedima tvojim vladam
i podari mi plen koji mi i uistinu pripada.
Poštujući tebe, poštujem i tvoje darove,
što njeno veličanstvo priroda ima,
a zavet Gospodu, da ne skrnavim delo
Božjih ruku, dajem i molim
za pušku i mog psa.
Amin.


Rodeo
 
DakiNS
 Pa nije bas bilo tako lepo bilo je mnoooogo lepseB)
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
alex
 Dajte kolege neku sliku da se i mi nasmejemo
Bilo kada bilo kuda u lov s Bretonom svuda
 
corak
 Sta drugo da se kaze nego fenomenalno.Prelepo druzenje u Beceju.Forumasi svaka cast.A svaka cest i domacinima.Nazalots,ulov je izostao,ali,sto kaze Lala,nismo mi mesari,tako da to nije moglo da pokvari odlicnu atmosferu.A i kako bi,kada se okupila grupa ljudi koje povezuju iste stvari,i u Beceju je samo to bilo btno.Hvala vam na tome.Bravo 2
 
Lala
 Biće i slika, a biće postavljen i jedan kraći video, snimali smo ponešto, samo dok se izmontira.
Za slike i video napadnite Sanju, Admina i Snipera, oni su slikali.
Alex, ne znam koliko slike mogu da prenesu atmosferu, to je prštalo sve od zezanja, jedva stigneš da ispratiš jednu foru, već neko ispali sledeću!
Krajnje opuštena drugarska atmosfera, odavno se nisam ovoliko opustio i smejao. Ma, ove ljude koje sam upoznao tamo, treba držati za pelcer, i negovati prijateljske veze sa njima.

P.S.
Iz pouzdanih izvora saznajem, da je Sniper Hunter trebao sinoć da ide kod lekara.... Dobio je upalu vilice od smejanja!ROFL
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Lala
 Kreću slike:
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
alex
 

Lala kaže:
Biće i slika, a biće postavljen i jedan kraći video, snimali smo ponešto, samo dok se izmontira.
Za slike i video napadnite Sanju, Admina i Snipera, oni su slikali.
Alex, ne znam koliko slike mogu da prenesu atmosferu, to je prštalo sve od zezanja, jedva stigneš da ispratiš jednu foru, već neko ispali sledeću!
Krajnje opuštena drugarska atmosfera, odavno se nisam ovoliko opustio i smejao. Ma, ove ljude koje sam upoznao tamo, treba držati za pelcer, i negovati prijateljske veze sa njima.

P.S.
Iz pouzdanih izvora saznajem, da je Sniper Hunter trebao sinoć da ide kod lekara.... Dobio je upalu vilice od smejanja!ROFL

Kolege drago mi je da ste se lepo proveli
Bilo kada bilo kuda u lov s Bretonom svuda
 
Lala
 Još
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Lala
 Itd.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Lala
 Zvezda dosadašnjih susreta forumaša, šampion zayebancije, Zoranp - Bejbe
Lala priložio:
130820111364.jpg

Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Sremac75
 Kolege, ovo niste smeli da propustite!

Lov B)srbijalov
Gostoprimstvo Bravo 2
Druženje B)Bravo 2KissBravo
2. poluvreme iveli 3GladanRotiljRodjendan
Zezanje NjanjanjaNjanjanja2DrutvoVeseloBravo 2
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Lala
 Evo snimka primopredaje antologijskog amortizera za kundak moje puške, toliko skupocenog da je putovao 10 meseci do mene! Na insistiranje Admina, objavljujem ovu sliku, da ne bude da mi nije uručio Grin
Admin i Lala, sa amortizerom, snimak za istoriju!ROFL
Lala priložio:
130820111365.jpg

Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Lala
 Ovo su bećari snimili dok sam objašnjavao kako ker staje u marku na prepelicu... Barabe su iskoristile momenat nepažnje, i eto...
Dušmani će iskoristiti ovaj snimak, da kažu da ja u stvari markiram 'službeni' džip Srbijalov portala!!!! ROFL
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Lala
 Priprema za pucanje mini glinenih golubova - ovako izgleda ručna mašinica, sa crnim golubom, spremna za izbačaj.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
TRAŽIM-NUDIM POSAO U OBLASTI LOVSTVA, ŠUMARSTVA, VETERINE SVAŠTARA 45 01.03.2023. 14:51
Sabatti kombinovane lovačke puške KOMBINOVANO LOVAČKO ORUŽJE 16 07.03.2022. 23:10
Hajke, lovačke manifestacije, pozivi, obaveštenja, iskustva i utisci SVAŠTARA 1096 20.02.2020. 12:07
Cal. 20/76 iskustva i mišljenja! LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 169 15.10.2019. 19:48
Long Range streljaštvo LOVNO STRELJAŠTVO 105 15.10.2019. 12:57
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 12
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,293,084 posete www.srbijalov.com