Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Sa kojom municijom (sačmom) u lov?


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Sa kojom municijom (sačmom) u lov?
AcaNik
 

mrwa22250 kaže:

Kad god sam pored sebe imao dobrogmarka,municija mi nije predstavljala problem.Lovac sa dobrim psom u prednosti je i iz razloga sto je siguran da ce imati nekoliko sansi u toku lova pa nije toliko opterecen,obicno puca iz marke ili neposredno ispred psa(koji i kad ne markira pokazuje prisustvo odnosno blizinu divljaci) i vremenom promasaje svodi na minimum.
Naravoucenije:Najbolja municija za lov fazana je dobro obucen lovacki pas!
Ili sam u pravu ili sam u medjuvremenu naucio da pucamStidljiv


Vaistinu
 
canis aureus
 

mrwa22250 kaže:

Kad god sam pored sebe imao dobrogmarka,municija mi nije predstavljala problem.Lovac sa dobrim psom u prednosti je i iz razloga sto je siguran da ce imati nekoliko sansi u toku lova pa nije toliko opterecen,obicno puca iz marke ili neposredno ispred psa(koji i kad ne markira pokazuje prisustvo odnosno blizinu divljaci) i vremenom promasaje svodi na minimum.
Naravoucenije:Najbolja municija za lov fazana je dobro obucen lovacki pas!
Ili sam u pravu ili sam u medjuvremenu naucio da pucamStidljiv


OK, slažem se.

... ali promašio si temu! Confused
ima tema o psima i sl ...a ova je o sačmenoj municiji za lov Confused
Nazad na temu
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
mrwa22250
 Sorry,cika ADMINE,nece se ponoviti.
U tem slucaju,Lambro Tordo 34g,oznake 3 i 4(3,1 i 3,3mm).Veoma nizak procenat ranjenih,gde padnu tu i ostaju.
Izuzetno sam bio zadovoljen sa M-90Vusir municijom 3 i 3,5mm dok mi pre dve sezone nije zatajila kapisla na 3 metka iz iste kutije 3mm.Osmica bez greske 6-7 sezona ali mi prejaka za pocetak sezone.Za zeca ko ga lovi odlican metak,kao i za lov predatora pogonom.
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
canis aureus
 mrwa22250 iveli 3
S tEm VuširEm sam biJo prilJično zadovoljan ... i cena mu povoljna ... al zameniK ga Krušikovim Specijalom koji možda i nEje/je boljŠi već zbog national industry ... i veće uštede novaca.
Uz navedeni Krušik već pod obavJezno mi je B&P Classic u korišćenju, ... godinama unazad nisam imao nit' jednE zamJerke na B&P Stari
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
stefan092
 Ima li neko iskustva sa RC FIBER Oro? Planirao sam da ga probam ove godine, zadovoljan sam sa Lambro FELTRO ali RC bi po difoltu trebalo da je bolji? B&P Clasiic FIBER me je razocarao!
Zastava M70 6,5x57, Meopta Meopro 3-9x42
Zastava M70 8x57js, Holosun 403B
Zastava M75 12/70
Zastava M80 12/70
Fabarm ELOS B2 12/76
IŽ 58 16/70
 
Tomash
 

stefan092 kaže:

Ima li neko iskustva sa RC FIBER Oro? Planirao sam da ga probam ove godine, zadovoljan sam sa Lambro FELTRO ali RC bi po difoltu trebalo da je bolji? B&P Clasiic FIBER me je razocarao!


Pre nekoliko godina sam baš pisao o istom slučaju sa B&P Clasiic FIBER.

Kada probam novu mundžu, obično podelimo nekoliko kolega i ja, pa probamo. Posle par neshvatljivih promašaja, stavimo praznu limenku piva na 40m i opalimo, a na limenci samo ulubljenja, 10-ka, probamo Belom i Krušik,..... a oni buše. Mislim da sam to pisao na temi o munži, ne znam da li je bP, Krušik ili Belom.

U prodavnici u NS, kažem prodavcu šta se dešava, i kaže on meni: nisi ti prvi, svi imaju to iskustvo sa F2 Fiberom...

Kaže, MB serija baruta je zakon, a Flash (MG barut) se slabo prodaje pa nema baš povratnih informacija.

F2 Classic (Korpica) radi sasvim lepo, a Fiber ni kod koga se nije pokazao...

Kaže na MB se niko ne žali.

Inače u mom bivšem lovištu, jako je cenjen RC JK6(onaj žuti), i RC Oro (crni), to se najviše puca tamo, ali tamo se intezivno lovi zec i baš cene te patrone zbog pucanja bez preticanja, kažu da su baš brzi?
 
ssekir75
 на ф2 класик се ја жалим и то сам већ писао негде. то више у моју пушку јок Ne-ne. али лонг ренџ им је супер. рц јк6 нисам пробао (мЛого скупSad), а црни серије орО пукнем на гуске кад ми нестане мираж и лонг ренџ а немам тренутно где да их купим (овде нема па се снабдевам у ниш кад одем). супер метак. за фазана се ипак држим крушика, мада ми у коЊбинацију упао и ламбро мецо и тордо. кад шта...
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
kimi
 U vezi tog classic fibera...ima kod mene u grupi kolega zastavinu položaru u kal 12 i puca samo fibera, čovek slabo promašuje.
Meni lično za kalibar 12 krušik specijal 8-ica za sve lovove na sitnu divljač tokom cele sezone.
U rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita
 
ProfiHunter
 Lovio sam sa svom municijom koja se moze naci kod nas,kako nasom tako i stranom,iz nekog iskustva nema velike razlike sa ni jednom i pre ce biti jel neko zna da puca ili ne,a ne da mu ova municija lezi a ova ne lezi.Sada lovim najvise sa Belomovom municijom,znaci nasom i jednom od jeftinijih municija,sitnu divljac iskljucivo sa 3.mm i 3.5mm,a lije i sakale 4.5mm,nikakve razlike nema,jos sam najvise sa njom i obarao divljac.Tako da za mene bar ne stoji ono losa mi je municija pa sam promasio itd,itd...
Lako je stici do vrha,mnogo je teze tu i ostati
 
ProfiHunter
 Bas me cudi da,ne samo ovde nego i na drugim forumima se jako slabo pominje Belom municija,ne znam iz kog razloga?

Dal je nekog sramota da napise da sa njom lovi ili samo mora da se lovi sa stranom,nije mi jasno uopste,nas 10-tak lovimo dugi niz godina sa tom municijom i nismo videli ni u jednom lovu(narocito na sitnu divljac )da ima neku mani ili da je neka druga u prednosti.Sad dal ljudi stvarno sa njom ne love ili ne nemam pojma,al je za sitnu divljac odlicna municija po svakom pogledu,ne prlja cev kao krusik,jako izbalansiran posip i punjenje,cena u odnosu na druge povoljnija,tako da sve plusevi,al ko ce ga znati,izgleda da vecina voli da kupi nesto strano,ili milse da ce im to pomoci da nesto pogode lovac
Lako je stici do vrha,mnogo je teze tu i ostati
 
Lala
 

ProfiHunter kaže:

Bas me cudi da,ne samo ovde nego i na drugim forumima se jako slabo pominje Belom municija,ne znam iz kog razloga?

Dal je nekog sramota da napise da sa njom lovi ili samo mora da se lovi sa stranom,nije mi jasno uopste,nas 10-tak lovimo dugi niz godina sa tom municijom i nismo videli ni u jednom lovu(narocito na sitnu divljac )da ima neku mani ili da je neka druga u prednosti.Sad dal ljudi stvarno sa njom ne love ili ne nemam pojma,al je za sitnu divljac odlicna municija po svakom pogledu,ne prlja cev kao krusik,jako izbalansiran posip i punjenje,cena u odnosu na druge povoljnija,tako da sve plusevi,al ko ce ga znati,izgleda da vecina voli da kupi nesto strano,ili milse da ce im to pomoci da nesto pogode lovac


Kolega ProfiHunter, nisi u pravu, i nisi dobro pogledao podforum o sačmenoj municiji!
Na Srbijalov portalu o Belom municiji smo, baš iz razloga što je u pitanju domaći proizvodjač kojeg želimo da podržimo da dostigne standarde nekih čuvenijih stranih proizvodjača, odavno u okviru tog podforuma otvorili posebnu temu 'Belom municija' na kojoj je do sada ispisano 30 stranica sa 585 upisa i komentara!

Član našeg Srbijalov portala je čovek iz uprave pogona proizvodnje Beloma municije, pa na temi o toj municiji ima popriličan broj detalja o karakteristikama te municije i o procesu proizvodnje, a ima i iznetih pozitivnih iskustava lovaca, kao i nekih primedbi koje su davane ne radi kritizerstva, nego da bi oni iz Beloma mogli da neke nedostatke isprave.
Ja sam pucao i Belom municiju, ne nešto mnogo, nisam nezadovoljan. Nije loša džebana, ima i bolje, ali ima i lošije, po mojim iskustvima. U krajnjoj liniji, kad ima divljači i kad lovac ima 'svoj dan' onda i praćkom pogadjam, a kad me krene maler onda ne mogu ni vola pogoditi koju god municiju da pucam.

Temu o Belom municiji možeš pogledati klikom na link: http://www.srbija...ead_id=929
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
ProfiHunter
 

Lala kaže:

ProfiHunter kaže:

Bas me cudi da,ne samo ovde nego i na drugim forumima se jako slabo pominje Belom municija,ne znam iz kog razloga?

Dal je nekog sramota da napise da sa njom lovi ili samo mora da se lovi sa stranom,nije mi jasno uopste,nas 10-tak lovimo dugi niz godina sa tom municijom i nismo videli ni u jednom lovu(narocito na sitnu divljac )da ima neku mani ili da je neka druga u prednosti.Sad dal ljudi stvarno sa njom ne love ili ne nemam pojma,al je za sitnu divljac odlicna municija po svakom pogledu,ne prlja cev kao krusik,jako izbalansiran posip i punjenje,cena u odnosu na druge povoljnija,tako da sve plusevi,al ko ce ga znati,izgleda da vecina voli da kupi nesto strano,ili milse da ce im to pomoci da nesto pogode lovac


Kolega ProfiHunter, nisi u pravu, i nisi dobro pogledao podforum o sačmenoj municiji!
Na Srbijalov portalu o Belom municiji smo, baš iz razloga što je u pitanju domaći proizvodjač kojeg želimo da podržimo da dostigne standarde nekih čuvenijih stranih proizvodjača, odavno u okviru tog podforuma otvorili posebnu temu 'Belom municija' na kojoj je do sada ispisano 30 stranica sa 585 upisa i komentara!

Član našeg Srbijalov portala je čovek iz uprave pogona proizvodnje Beloma municije, pa na temi o toj municiji ima popriličan broj detalja o karakteristikama te municije i o procesu proizvodnje, a ima i iznetih pozitivnih iskustava lovaca, kao i nekih primedbi koje su davane ne radi kritizerstva, nego da bi oni iz Beloma mogli da neke nedostatke isprave.
Ja sam pucao i Belom municiju, ne nešto mnogo, nisam nezadovoljan. Nije loša džebana, ima i bolje, ali ima i lošije, po mojim iskustvima. U krajnjoj liniji, kad ima divljači i kad lovac ima 'svoj dan' onda i praćkom pogadjam, a kad me krene maler onda ne mogu ni vola pogoditi koju god municiju da pucam.

Temu o Belom municiji možeš pogledati klikom na link: http://www.srbija...ead_id=929


Ok,pogledacu naravno.

Kada sam pisao o toj municiji pregledao sam par poslednjih strana a isto se o njoj slabo pise i na drugim portalima,hteo sam da kazem da se jako puno forsira strana municija i to je ok ako je cena i kvalitet u velikoj razlici na druge,al ovde je bas suprotno jer je Belom dosta jeftinija municija a nije toliko losiji metak,sad svako ima pravo na svoj izbor i to je u redu.

Nit je najbolja,nit najlosija,al za naseg lovca svakako najpristupacnija,al opet o ukusima "NO COMMENT"

Dakle za fazana a i zeca do 20-25m krupnoca sacme 3.mm u prvoj cevi,a u drugoj 3.5mm i to je to,nikakvo izmisljanje tople vode.
Lako je stici do vrha,mnogo je teze tu i ostati
 
micotakis92
 Ja promesao...
Mi otvaramo 30 tog jos malo cekanjaOdobreno
srbijalovfazan
Franchi affinity 20/76
Franchi horizon 30-06
 
ssekir75
 профихантер, белом уопште није лош! напротив, одлипчно ради посао. једина његова (тј њихова) мана је само један тип метка. нема неке лонг ренџ варијанте, нема дисперзанте, нема бРез корпице... могла би додуше и сачма да буде малкице тврђа. са друге стране, трап им је одличан, гуаланди зрно и пуно и поткалибарско су се мени показала изузетно прецизним, тако да не видим ни један једини разлог да се белом избегава. и није тачно да људи с њим не лове. прошли викенд у нишким радњама где сам био од 7-8 ловаца који су куповали муницију тад један је купио ламбро мецо, један рц4 црни, један је купио неке "бренере" и компоненте за пуњење а сви остали белом. није то била нека количина, по 10-20 метака, али су куповали белом. и нико се није жалио на њега.

око ф2... кими, погодио сам и ја, али су фазани отшетали... тек после су их керови нашли. а fazan је, као што знамо, изузетно тврда дивљач која притом носи и шлем и панцир па ти треба панцирна муниција и прага да би их оборио HaHaHa можда је серија била лоша, можда су били фалш, можда ово можда оно, али то више у моју пушку Ne-ne
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
ProfiHunter
 

ssekir75 kaže:

профихантер, белом уопште није лош! напротив, одлипчно ради посао. једина његова (тј њихова) мана је само један тип метка. нема неке лонг ренџ варијанте, нема дисперзанте, нема бРез корпице... могла би додуше и сачма да буде малкице тврђа. са друге стране, трап им је одличан, гуаланди зрно и пуно и поткалибарско су се мени показала изузетно прецизним, тако да не видим ни један једини разлог да се белом избегава. и није тачно да људи с њим не лове. прошли викенд у нишким радњама где сам био од 7-8 ловаца који су куповали муницију тад један је купио ламбро мецо, један рц4 црни, један је купио неке "бренере" и компоненте за пуњење а сви остали белом. није то била нека количина, по 10-20 метака, али су куповали белом. и нико се није жалио на њега.

око ф2... кими, погодио сам и ја, али су фазани отшетали... тек после су их керови нашли. а fazan је, као што знамо, изузетно тврда дивљач која притом носи и шлем и панцир па ти треба панцирна муниција и прага да би их оборио HaHaHa можда је серија била лоша, можда су били фалш, можда ово можда оно, али то више у моју пушку Ne-ne


Ja znam da je dobar i to sam i rekao ovde,al nije zastupljen koliko ima potencijala,lovi se sa njim da, al kada pogledamo ovde o kojoj munici je najvise pise,vidimo da za nju se jako retko pise.
Lako je stici do vrha,mnogo je teze tu i ostati
 
davorcalic
 

ProfiHunter kaže:

ssekir75 kaže:

профихантер, белом уопште није лош! напротив, одлипчно ради посао. једина његова (тј њихова) мана је само један тип метка. нема неке лонг ренџ варијанте, нема дисперзанте, нема бРез корпице... могла би додуше и сачма да буде малкице тврђа. са друге стране, трап им је одличан, гуаланди зрно и пуно и поткалибарско су се мени показала изузетно прецизним, тако да не видим ни један једини разлог да се белом избегава. и није тачно да људи с њим не лове. прошли викенд у нишким радњама где сам био од 7-8 ловаца који су куповали муницију тад један је купио ламбро мецо, један рц4 црни, један је купио неке "бренере" и компоненте за пуњење а сви остали белом. није то била нека количина, по 10-20 метака, али су куповали белом. и нико се није жалио на њега.

око ф2... кими, погодио сам и ја, али су фазани отшетали... тек после су их керови нашли. а fazan је, као што знамо, изузетно тврда дивљач која притом носи и шлем и панцир па ти треба панцирна муниција и прага да би их оборио HaHaHa можда је серија била лоша, можда су били фалш, можда ово можда оно, али то више у моју пушку Ne-ne


Ja znam da je dobar i to sam i rekao ovde,al nije zastupljen koliko ima potencijala,lovi se sa njim da, al kada pogledamo ovde o kojoj munici je najvise pise,vidimo da za nju se jako retko pise.


Sesekir... I ja imam problem sa F2...nemogu da zabravim pušku, kao da je dno/rub deblji i jednostavno neće da zabravi... neznam razlog i neću da ga istražujem jer ga neću više kupovati, pisao sam već negde o tome...
Pucam iz Krušika, nemam problema...
Žena mi Makedonka....ena Shock
 
ssekir75
 

ProfiHunter kaže:


Ja znam da je dobar i to sam i rekao ovde,al nije zastupljen koliko ima potencijala,lovi se sa njim da, al kada pogledamo ovde o kojoj munici je najvise pise,vidimo da za nju se jako retko pise.


у мом крају се каже "у туђега татка поголема патка". нама увек домаће не ваља. неки пате од висине, неки од главобоље, а неки од тогада су "ин". ја не волим да тражим преко леба погачу па пуцам углавном крушик, али нађе се ту и белом, и гром, риов трап за летеће штеточине, а прошле године се ови локални дилери заебли у рачунању цена па сам купио доста ламбра без пдв-а Namigivanje жабарску џебану користим само за гуске, и то мираж, просто јер ми се најбоље показао.

о белому је доста писано. провери. да имају разне серије муниције као што немају, вероватно би више уписа и било. овако... Confused
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
gardista
 Ne znam drugari, ali,
Belom Trap pucam vec 4-5 sezona, poceo sam iz nemogucnosti da nabavljam stalno istu B&P a i cena nije bila zanemarljiv faktor.. Danas vise i ne gledam drugu municiju sto se trapa tice, metak ujednacen, ni mekan ni tvrd, posip zadovoljavajuci - cena u odnosu na zvucnija imena - takodje...osim onog cirkusa sa sacmom pre par godina - svaka pohvala
kolega sa foruma kojeg Lala spominje - maksimalno korektan i spreman na saradnju...

Koristio sam Belom i za prepelicu u kal 20 - opet je zadovoljio
4-orka - lisice-sakali - kad ne promashim - odradi posao...

prosle nedelje sam koristio Eley istina stariji ali...
2 fazana na 20m - pun shus, perje kao iz jastuka pada, pada i fazan ,ali, pushku na rame pa trk za njim i ker i ja...
a u cevima - ostaci sagorevanja kakve jos u zivotu nisam video... nisam slikao, ali cu u nedelju svakako...
bilo me zao da pobacam celu kutiju, ali za flashe ce biti dobar...
A gentleman will walk but never run
www.adio.rs
 
ProfiHunter
 

ssekir75 kaže:

ProfiHunter kaže:


Ja znam da je dobar i to sam i rekao ovde,al nije zastupljen koliko ima potencijala,lovi se sa njim da, al kada pogledamo ovde o kojoj munici je najvise pise,vidimo da za nju se jako retko pise.


у мом крају се каже "у туђега татка поголема патка". нама увек домаће не ваља. неки пате од висине, неки од главобоље, а неки од тогада су "ин". ја не волим да тражим преко леба погачу па пуцам углавном крушик, али нађе се ту и белом, и гром, риов трап за летеће штеточине, а прошле године се ови локални дилери заебли у рачунању цена па сам купио доста ламбра без пдв-а Namigivanje жабарску џебану користим само за гуске, и то мираж, просто јер ми се најбоље показао.

о белому је доста писано. провери. да имају разне серије муниције као што немају, вероватно би више уписа и било. овако... Confused


Neznam zasto svi trazite tj.navodite kao manu sto Belom nema razne serije ili vrste,pa zar vam nije dosta 3.mm,3,5mm,4,5mm,to pokriva skoro pa sve divljaci kod nas sto se love sacmom,jedinacna zrna ne racunam.Tako da je po meni opet i to sasvim dovoljno za lov.

Inace juce je Belom pogadjao dobro tj.odlcno,jeste da su daljine bile oko 20 m.ali vecina fazana je pala na mestu bez trazenja.

Mada ima i ono da je svako navikao sa odredjenom markom municije da lovi pa ne menja,to stoji naravno.
Lako je stici do vrha,mnogo je teze tu i ostati
 
Tomash
 Na stranu to sto prlja cev jako...to nije problem, ali meni koji nosim pusku sa jako cokiranim cevkama, itekako fali patron sa filcanim cepom (bez korpice), i dispersante.

Inace, prave jako dobru mundzu, barem ono sto prodaju, to je jako dobro!

Problem je ono cega nema, pa moram da kupujem stranjsko...

Inace njihove kugle (kalibar i podkalibar) idu u moju pusku i nista drugo, jako su precizne,
jos samo mundza bez korpe i dispersante i necu ih menjati nicim stranjskim...

Kada se sagleda situacija, od domacih....
Krusik ima BK patron, ali su im kugle OCAJ ZIVI,
dokBelom ima kugle VRH, i patron za prvu cev (desnu/donju cev), ali fale mu BK i Dispesante...
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Gde sa karabinskom municijom? Redenik, novčanik... MUNICIJA ZA OLUČENE CEVI 29 06.06.2016. 19:19
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,212,091 posete www.srbijalov.com