Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Borba protiv KRIVOLOVA!


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Borba protiv KRIVOLOVA!
Lala
 

davorcalic kaže:
Ima i treći posao....turistički vodič u jednoj agenciji u NS.... tu verovatno VOLontira.....


 Vredan neki čovek - na tri strane radi na domaćem terenu, ako ne računamo i četvrtu inostranu aktivnost...
Sigurno je da neko može biti zaposlen samo na jednom mestu, a da dodatne poslove može raditi po ugovoru o delu, ili po ugovoru o povremenim i privremenim poslovima. Ali na prihode ostvarene dodatnim poslovima takodje se plaćaju porezi i doprinosi u istom procentu kao i na redovna primanja koja mora da plati na prihode u svojoj firmi.

Čisto sumnjam da je članstvo DZPPS koje obavlja terenske poslove po atarima upoznato sa ovim što iznosimo?

Ali podataka o tom poslovanju njegove preduzetničke firme - Agencije jednostavno NEMA!!! Kako to, lebac mu poljubim? Zar u pravnoj državi Srbiji i to može da se desi? Osim ako ta firma ne knjiži po sistemu prostog knjigovodstva, onda podatke ima samo poreska uprava, i nisu dostupni.

Eeee... Što nisam tapetar...
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
ficha007
 Ovo što je ovde na ovih par strana izneto je posao "mrtvih" lovačkih saveza koje je do juče taj isti malac provlačio kroz najgore blato a oni k'o tulipani...akademski građani ove zemlje ne znaju da se odbrane od tapetara. Sramota. Sede glave je jedan obični tapetar pregazio kao plitak potok.

Gde je naš istraživački novinar koji je onomad pokupio pare iz Fonda da malo preispita rad i poslovanje ovog tapetara pa da ga malo provuče kroz svoje novine i one za koje su mu lovci platili da ih informiše ko ih i na koji način proziva i napada, kakvi su to likovi, koliko firmi i firmica imaju...itd.

A ne da mi ovde sa Srbijalova budemo lovačka policija i istražni organi. Da mi nekome ko je plaćen otvaramo oči "kako se deca prave".

E moje sede glave iz LSV i LSS, završili ste te vaše fakultete, šatro imate neko iskustvo a tapetar vas uništio i uništava i proziva i dalje, a vi kao zumbuli blenete i ni da beknete.
ČVRSTINA VERE, ČISTOTA DUŠE, ČESTITOST ŽIVOTA

"Ko sme, taj može. Ko ne zna za strah, taj ide napred" ( Vojvoda Živojin Mišić )
 
DakiNS
 Ficho očigledno je da se "sede" glave , prof, dr, mr i ostali sr, ne mešaju u svoj posao , videli smo da je kod Jeremije u emisiji tapetarov nivo znanja mnogo veći (iako minoran) od njihovog , ali zato deoba lovačkih para bez njih ne može da prođe.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
mrwa22250
 Usko specijalizovani,iskljucivo za finansije u lovstvu,drpanja,lapanja i ostala apanjaSad
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
DakiNS
 Jednostavno mi nije jasno kako neznalice i lažovi mogu da rade u prosveti. Kakvi će nam tek biti novi naraštaji?
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Lala
 Ovi tapetari uspevaju da preveslaju i evropljane: hvale se na svom sajtu da su 'postali akreditovani za slanje, primanje i koordinisanje volontera u sklopu Evropskog Volonterskog Servisa u programu Erasmus+'.

Eto miline: račun 48 milkica u minus, i akreditovan si za Erasmus plus Iznenadjen

Pazi samo: neko umlati milione u minus, troškari, i onda šalje, prima i koordiniše volontere. A kinta samo kaplje!! Volonteri rade za DŽ, a koordinatori?!?

Kakva dvoličnost!
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
kolega_LOVEc
 

ficha007 kaže:
Ovo što je ovde na ovih par strana izneto je posao "mrtvih" lovačkih saveza koje je do juče taj isti malac provlačio kroz najgore blato a oni k'o tulipani...akademski građani ove zemlje ne znaju da se odbrane od tapetara. Sramota. Sede glave je jedan obični tapetar pregazio kao plitak potok.

Gde je naš istraživački novinar koji je onomad pokupio pare iz Fonda da malo preispita rad i poslovanje ovog tapetara pa da ga malo provuče kroz svoje novine i one za koje su mu lovci platili da ih informiše ko ih i na koji način proziva i napada, kakvi su to likovi, koliko firmi i firmica imaju...itd.

A ne da mi ovde sa Srbijalova budemo lovačka policija i istražni organi. Da mi nekome ko je plaćen otvaramo oči "kako se deca prave".

E moje sede glave iz LSV i LSS, završili ste te vaše fakultete, šatro imate neko iskustvo a tapetar vas uništio i uništava i proziva i dalje, a vi kao zumbuli blenete i ni da beknete.


Kome je dobro nit` se buni nit` talasa, bilo i bice...itanje
Vim vi repellere licet
 
Djurovic Djordje
 

nidzamotocross kaže:
Kolega Đorđe, ne možeš na osnovu jednog udruženja da kažeš da se u svakom krivolovi. I ja i ti znamo da taj zec i fazan u planinskim lovištima lisici nisu uopšte glavna hrana. Možda po koji mladunac nastrada tokom leta, ali to je jako malo. Da je tako, mi bi sa ovoliko malo lisica i ovako bez krivolova koji se dešava u veoma maloj meri, bez hemije i ostalog što loše utiče na zeca, trebali da imamo Boga oca zečeva. Ali nije tako... Lisica uvek nalazi dovoljno hrane, tu su miševi, puhovi kojih ima previše, ostali sitni glodari, ptice i njihova gnezda kojih je planina puna, zatim ježevi i ostale sitne životinjice. A da li misliš da se lisica krivolovi? Ne bih rekao...


Evo da odgovorim ovde da ne kvarim temu.
Na zalost nije samo u jednom udruzenju.
Kod mene u Cacku u delovima prema Jelici se lovi svaki dan,a niko nikada nije uhvacen jer lovocuvari ne dolaze u taj deo lovista.
Venac Jelice pripada Guci i Cacku i tu je ista situacija, pogotovu zimi kada padne sneg, a Srne ima najvise smetaju, kazu od kako njih ima nemamo kerove vise, pa ih nemilosrdno "ubijaju", a da ne pricamo o tome da se zec lovi i u martu samo ako ga vide.
Na Goliji i Javoru ti je ista situacija, sto je najgore od svega kontrola dolazi samo kad je lovni dan, a drugim danima nema niko, a tad je najveci krivolov. Voleo bi da mozete da vidite kako je i sta. Meni deluje da je u Vojvodini dosta bolja situacija, a i teren laksi za kontrolu i da su lovci organizovaniji u svakom pogledu.
Pisao sam svima, slao e-mailove ali nikada odgovor dobio nisam.
Svi smo mi ljudi, ali retko ko je čovek.
 
ssekir75
 само делимично ван теме. пренеку годину на каналу дтд мого си сат да дотераш према двојици мрежароша који су на неких 500м преграђивали канал са 18 (осамнаест) мрежа. ја сам обавестио рибочувара, а он је на мене диго дреку у смислу да много гледам америчке филмове кад оћу хеликоптере и специјалце. кад сам му реко да ти исти специјалци постављају и заседе и тако УХВАТЕ оног кога траже, он ми рече да и ти људи морају од нечег да живе а и он да дочека пензију. аха, лепо... позовем ја у вршац, инспекторка каже да тај добро ради и да има доста пријава. лепо, кажем ја, пријава кога? људи који "пецају" без дозволе тако што им један штап дрема у води а они пију и роштиљају, којима је то "пецање" изговор да побегну од ena? шта је са мрежарошима и струјарошима? па знате, ово-оно... јасно мени, обрнем нови сад. е они су бар били искрени - "нама је битно колико ћемо дозвола продати. за све остало сналазите се сами на терену". упореди са овим што си исписао...
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
Djurovic Djordje
 U tome i jeste problem to sto oni ne shvataju da oni koji kupuju dozvole nece da se kriju i da idu u krivolov(uvek ima izuzetaka).
Lovocuvari i ribocuvari samo gledaju kako da zadrze posao i zato ne rade nista. Bio je slucaj u Cacku da su namestali lovocuvaru da mu se uzme oruzje da ne bi mogao vise da bude lovocuvar jer je pisao prijavu dvojici iz SUP-a za odstrel dve srne i naravno sve je zatskano, a on je ostao na poslu i sve sto radi je izdaje liste i napise nekom kaznu za nevracanje istih.
Svi smo mi ljudi, ali retko ko je čovek.
 
Cadara
 Baš sam neki dan gledao na TV-u Outdoor canal, u SAD rendžeri dobiju prijavu da neko noću sa farovima lovi i puca, organizuju se avion poleti sa prvim mrakom da locira farove na terenu i javi renžerima poziciju, rendžeri postavljaju makete jelena, izgledaju kao pravi a daljinskim upravljanjem se pomera glava i da ne dužim hvataju tipa koji sa vozilom punim devojaka kao fora idu u provod i vožnju puca na jednu od maketa. Kazna za krivolov novčana, pošto je utvrđeno da je višestruki prestupnik kazna je mnogo veća nego da mu je to prvi put, kako je u alkoholisanom stanju rendžeri zovu šerifa i ovaj izlazi na teren, meri nivo alkohola koji prelazi dozvoljeno, stavljaju mu lisice i na trežnjenje 24h u bajbokanu + kazna za vožnju u alkoholisanom stanju..... calen zi bite, sve kulturno. Ja sam iskreno mislio da je tamo svest lovaca malo drugačija da tamo nema krivolovaca, lopova itd, međutim ima ih ihahaj, samo je tamo kontrola veća, bolja, organizovanija, vodi se evidencija i dosije prestupnika koji je dostupan za par minuta i dosta njih nadrlja, plati visoke kazne, neka zabrana lova bude 1-3 godine pride kao kazna za tu i tu državu, ako se ponovi onda troduplo veća kazna za povratnika itd, itd, i to bude onda OK, ali ima isto krivolova samo što se sankcioniše....kada bi se to radilo kao u SAD zaradili bi ti rendžeri i sebi solidnu platu, i država bi imala koristi, pusti ti njega neka se on i dalje bavi lovom, ribolovom, ... ali udri po džepu pa da vidiš...
 
DakiNS
 Džepno novčana rana je najbolnija rana i teško kod nas zarasta , samo su kod nas kazne niske i retko se izriču na žalost. A kada bi nekoma za banalan prekršaj rebnuli par stotina hiljada kazne , brzo bi se doveli u red. Najgore je što sudija za prekršaje na svakom rešenju piše kolika su mu primanja po njegovoj izjavi ne proveravajući , pa prema tome i kažnjava.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Lala
 Nešto nam se gospoda sa FB stranice 'STOP krivolovu nad pticama' i ovi sa FB stranice DZPPS primirili, obrisali sve komentare, umudrili se... A nismo izneli ni pola dokumenata što imamo o njima!

Šta će biti tek kad iznesemo ostatak? Zucnu li još jednu laž i fabrikovani podatak o lovcima, o ogromnim ciframa ptica i druge divljač navodnoi POBIJENE u KRIVOLOVU za koje nemaju pokriće, i nastave li da generalizuju i da nas lovce sve redom časte pogrdnim epitetima, nastavljam sa serijalom, pa neka Ružić posle vidi šta će i kako će da objasni svojim članovima, a bogme i nekim drugim čikama... Sa serijalom o DZPPS imamo očit primer kako malo našeg istraživačkog rada i pedagoško-obrazovnog pristupa problemu i pojedinim ljudima, potkrepljeno dokumentima, za tili čas agresivne nastupe zaustavi, a pojedince umiri. Gospoda iz lovačkih saveza (a naročito predsednik 'krovnog' saveza) koja bi MORALA da reaguju na silne klevete upućene od strane DZPPS i njihovog rukovodstva svim lovcima 'an general', nisu našli za shodno ni da zucnu, pa čak ni da iskoriste dokumente koje smo ovde javno stavili na uvid da zaustave samozvane 'zaštitare' u hajki na SVE lovce?!? Isto tako su postupili i neki koji za sebe tvrde da su 'perjanice informisanja' i najprvi lovački portal, i neki drugi pojedinci na skoro jednočlanim forumima koji služe za brisanje i pokrivanje brljotina... Jedino smo mi sa Srbijalov reagovali, i rezultat se vidi!

POšto je kraj sezone lova na prepelicu i grlicu, pokušaćemo za koji dan da napravimo presek učinka DZPPS i njihovih volontera, o tome koliko slučajeva krivolova su otkrili ove godine - služićemo se njihovim podacima sa njihove FB stranice, pa ćemo da vidimo koliko je krivolovaca uhvaćeno, i koliko jedinki ptica je kako oni kažu UBIJENO. Videće se da se radi o promilima! Samo što te podatke neće udariti na sva zvona kroz medije!

Inače čisto da podsetim članove Upravnog odbora DZPPS da prema slovu zakona solidarno odgovaraju za rad tog udruženja, zajedno sa svojim predsednikom RUžićem - nek razmisle za šta su i kako su glasali, za kakav način rada su davali pokriće i kakve dokumente su podnosili državnim organima.

Grip me neki gadan sustigao (da nije ptičji sunce ti ljubim?), pa trenutno nemam snage ni volje da pišem i objavljujem, čisto da ne misli neko da sam odustao od raskrinkavanja DZPPS u njihovoj aktivnosti vezano za lovce.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
tomo vrbas
 Ma koji krovni savez kada treba oteti pare od nas lovaca tu su prvi ali kada treba da nas brane onda se pre okrecu ruzicevim 48milki nego nasim parama jer ko zna koliko ruku drpa te ruziceve milke pa je i slamarica sve tanja,a ove nase su im vazda dostupne ako nista drugo bar kao dzeparac!
 
ssekir75
 

DakiNS kaže:
Džepno novčana rana je najbolnija rana i teško kod nas zarasta , samo su kod nas kazne niske i retko se izriču na žalost. A kada bi nekoma za banalan prekršaj rebnuli par stotina hiljada kazne , brzo bi se doveli u red. Najgore je što sudija za prekršaje na svakom rešenju piše kolika su mu primanja po njegovoj izjavi ne proveravajući , pa prema tome i kažnjava.


даки, рачунај ту и ову изјаву овдашњег рибочувара. одрапиће он неког по џепу, али њему је посо да се мува по жбуњацима и тршчацима, па увек може да се "соплете од неки ћутеци"...FIK време је такво да људи морају да чувају и главу, не само посао. далеко смо ми од америке и њиховог схватања ренџера и државе уопште (које подржавам).
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
tomo vrbas
 Kod nas kada neko prijavi ribokradju policija dodje na kanal (sat vremena posle prijave)i upale rotaciju i sirenu i onda jure cak 10km/h tako da lopovi sa jednim veslom stignu da odveslaju do Kule i da im pobegnu sa svim mrezama u nepoznatom pravcu!Confused
 
IvicaL
 Mene kao postenog lovca stvarno vredjaju izjave gospodina Ruzica.
Da vidimo -
Prosle sezone odstrelio sam 3(tri) fazana i isto toliko pataka.
Ove sezone nisam odstrelio ni jednu pticu - do sad. A evo prodje sezona prepelica i grlica,... da budem precizan nisam ni izlazio da ih lovim.
Sa druge strane od aprila do sada odstrelio sam 45 lisica u nasem predatorima prebogatom lovistu,... cenim da sam doprineo tome da barem neka koka, prepelica,........ ostane u zivotu, mozda neko pile Confused

A sta su Oni uspeli da porade???? sem da jurcaju po lovistu i hvataju i pljuju lovce.
Jedino u cemu se mi slazemo je to da krivolovci treba da odgovaraju.

Ali gospodo JA nisam krivolovac, kao i mnogi ovde a i koji nisu forumasi, a stavili ste me u isti kos sa njima.
lala, pa sta
 
nidzamotocross
 Kako šta su uradili?

Napravio svako od njih za 5 godina po tri kućice za vrapce koje pitaj Boga da li posećuje neka ptica. Izneli hranu za ptice koja se sastoji od rasipanja mrvica i gotove hrane za kanarnince po gradskim parkovima. Spavaju pored telefona dok im neko (obično lovac) javi kako su u ataru uginula toliko i toliko belorepana, galebova, vetruški, ždralova... A onda trk na mesto zločina, dok usput sklapaju priču za Blic ili Blog B92 kao i njihove kvazi zaštitničke stranice na FB-u. Priča mora da ima dva pravila:

1.Tekst mora da sadrži zvučne termine za laičku stranu publike (SMRT, POKOLJ, UŽAS, UBICE) kao i da fotografije budu u skladu sa tim, znači cilj je probuditi osećaj sažaljenja kod čitalaca.

2.Dežurni krivac, LOVCI.

Dalje obaveze su većanje skupštine datih udruženja, gde se projektima daju složena imena (što seloženije ime projekta, veće pare od stranih investitora). To obično bude ''Monitoring, monitoringa biljne vaši suncokreta kao moguć uzrok bolesti stepskog sokola koji se hrani grlicom, a grlica se hrani suncokretom.'' Kao aktivnosti koje su sastavni deo projekta, podrazumeva se hodanje po dobro utabanim, nikako blatnjavim, putevima sa dvogledom na glavi, blokčićem i hemijskom gde članovi volonteri zapisuju zapažanja, a dr mr Ražnjić, uz svu prateću opremu nosi i digitron, koji koristi za sračunavanje kusura koji ostane posle tih aktivnosti, jer u novom stanu treba nalepiti i nove tapete, je l' tako? Tako je. U tim aktivnostima uključiti decu, zato jer je prosečan Srbin slab na dečju muku, a drugo zato što zaboga, gde ćemo sa decom po kiši, snegu ili košavi? U takvim danima aktivnosti pomenutih su grejanje već dovoljno tople fotelje i praćenje preko dži pi er esova jadne orlove kojima su nakačili neke šatro antene na leđima. Ne može ORO pošteno ni da se švaleriše. Namigivanje
Moram da napomenem i prstenovanje, znate to je ono što radi i prosečan golubar, odgajivač pismonoša. Samo ovog puta drugi nahrani i spase nemoćnu sovicu utinu tamo negde oko Kikinde, dođe majstor sa kleštima i bum, SOVO PRSTENOVANA SI!
Naravno, kako da zaboravim držanje kartona teškog 2 grama, sa natpisom ja BRINEM ZA GRLICE. Briga za grlicu je proporcionalna veličini fonta u Wordu. Što su slova veća, to je i briga veća. Što je briga veća veće su i pare, HE HE. Namigivanje

Naravno, nije ovo sve, ima još mnogo mnogo stvari koje su kolege zeleMbaći uradili za životinje, ali... Neće da se pohvale. Smile

Kontam da onaj dr mr Ražnjić kad mu se pripiša, pravi projekat za odlazak u WC i šalje u EU i to u koverti duginih boja.


''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
kolega_LOVEc
 i61.tinypic.com/23haqzd.jpg
Vim vi repellere licet
 
nidzamotocross
 Može i to, ta slika je moj rad. ika
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Krivolov - kako se boriti protiv? METODE LOVA 624 19.09.2021. 07:54
Kako se boriti protiv KRPELJA KINOLOGIJA 386 02.07.2019. 09:48
Reloading -Punjenje municije za olučene cevi ,za ili protiv ? MUNICIJA ZA OLUČENE CEVI 113 26.03.2018. 13:07
Loviti fazanke-'za' i 'protiv' LOV NA SITNU DIVLJAČ 69 18.03.2013. 22:57
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 14
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,296,355 posete www.srbijalov.com