Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Lov predatora čekanjem-oprema, oružje, municija...


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Lov predatora čekanjem-oprema, oružje, municija...
dreger
 lalo ,tacno je da u zakonu pise da je lisica divljac zasticena lovostajem,a onda dalje u istom tom zakonu pise da se lisica lovi od 1.1-31.12 u godini .sto i svi znamo.a za mladjeg clana Lazara savet da se mane price o odstrelu lisice na 100m sacmom,jer sve sto su mu ostale kolege rekle i ukazali na greske,etiku itd.stoji kao tacno.promasivaces je ti kolega i na mnogo manjoj udaljenosti pa ces se i sam cuditi i setiti svih ovih saveta i dobronamernih kritika.
 
dreger
 lalo ,tacno je da u zakonu pise da je lisica divljac zasticena lovostajem,a onda dalje u istom tom zakonu pise da se lisica lovi od 1.1-31.12 u godini .sto i svi znamo.a za mladjeg clana Lazara savet da se mane price o odstrelu lisice na 100m sacmom,jer sve sto su mu ostale kolege rekle i ukazali na greske,etiku itd.stoji kao tacno.promasivaces je ti kolega i na mnogo manjoj udaljenosti pa ces se i sam cuditi i setiti svih ovih saveta i dobronamernih kritika.
 
mihailo
 zakon se tumaci na razno razne načine,tako da mi juče upravnik lovišta odgovori da zakonom nije dozvoljen lov lisice karabinom jer je u pitanju sutna divljac.Šta da se radi kad se on pita.........
 
car2
 E kolega Mihajlo kod mene nece da mi izda dozvolu za lov cekanjem predatora ili neke druge divljaci,neko sa foruma je napisao zasto nemoze da dobije dozvolu cekanjem za Branicevski okrug ,ja sam blizu susedno drustvo,i mene interesuje sto nemogu da ostvarim svoje pravo ,el po zakonu lov cekanjem je dozvoljen , molio bi kolega sa foruma za odgovor.Glavu o zid
 
mihailo
 lov cekanjem je dozvoljen,lov recimo na lisicu je cele godine tako da nevidim smetnju za izdavnje dozvole za lisicu osim sto stručna lica u pojedinim LU rade po svom nahođenju i kreiraju svoja pravila.Sve mi se čini da u pozdini stoji bojazan od krivolova tj odstrela srneće divljači.teško je promrniti mišljenje ljudi...............
 
mihailo
 Tragam po netu za kombinovanom puskom koju bih koristio za lov predatora i srnecu divljač kombinacija bi bila 16/70 ili 20/70 sa 222 ili 223rem,rezervne cevi mi nisu potrebne.Jedino što sam našao a da je dostupno kod nas je izh94 sever koja mi neodgovara jer je u pitanju 22wmr a to nije za lov.
 
car2
 E Mihajlo sa tim 22 wmr nece te pustiti u loviste, au svetu lova sa njim predatore ,kod nas zakon taki nemoze sa malokalibarkom u loviste.
Moj kum ima brno 22 wmr kupio zbog salala ,al sipak nedaju da unese u loviste.sad uzeo kombinovanu brno 16/70 i 7x57 gruva sa ovim sakale.
 
dreger
 [quote]mihailo kaže:
zakon se tumaci na razno razne načine,tako da mi juče upravnik lovišta odgovori da zakonom nije dozvoljen lov lisice karabinom jer je u pitanju sutna divljac.Šta da se radi kad se on pita nisi jedini kome su to rekli ,a to nije tacno lisica sme da se lovi karabinom bilo kog kalibra.a to sto razni upravnici lovista ne daju da se na lisice -cekanjem nosi karabin,ili ne izdaju dozvole preko cele godine pod raznim izgovorima je po meni cisto njihov licni ili hir tog LU.na koji apsolutno nemaju pravo ,i dok god mi cutimo bice tako .
 
mihailo
 Ja sam zbog sličnih problema oko dobijanja dozvole napustio jedno LU doduše radilo se o dozvoli za srndaća,bunio se,žalio, inspektori radili svoj posao pa sada to udruženje ima nekoliko krivičnih i prekršajnih prijava,al opet se ništa nije promenilo isti ljudi su ostali tamo gde su i bili .Tako sve to funkcioniše,žaleći se,pokušavajući da ostvarim svoje pravo i promenim nešto nabolje zajedno sa pojedinim kolegama došli smo u konflikt sa većinom kojoj odgovara javašluk iz razno raznih interesa,tako da je nekad nemoguće nešto promeniti iako je čovek u pravu sto u našem slučaju potvrdila lovna inspekcija,zato se sada nebunim jer nema svrhe,ipak udruženja građana su nešto posebno a zakon labav.Eto tako to biva kada se nećuti........
 
kresho
 Ja sam ulovio 5 cagalja i jednu lisicu za dvadesetek dana tako sto sam stavio pola kilograma sardela na metar ipo visine i tacno ispod toga namirisao sam mirisom za predatore koji sam kupio u Zagrebu prodavnica Fanzoj vjerujte to privlaci nevjerovatno i gadjao sam sacmom 3,5 FIOCCI DA NAPOMENEN CAGLJEVA KOD NAS IMA NA PRETEK
 
ultras035
 Kresho pusti neku fotku tog mirisnog preparata za predatore, da vidim ima li toga i ovde... iveli 4
"Dođu, tako, vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati!"
i50.tinypic.com/jf94dc.jpg
 
mrwa22250
 

ultras035 kaže:
Svi smo manje vise videli kako su se sakal i lisica kretali preko zime u potrazi za hranom i kakvu su stetu ostavili za sobom!
Interesuju me iskustva u ovom i letnjem periodu godine...krenuce ili je negde krenuo lov na srndaca, da li se vidjaju ovi zlotvori?...kakve su im navike u ovo doba godine...pre par godina dok jos nisam ni pomisljao da cu i ja loviti, bio sam svedok lepih trofeja u ovom periodu kad se lovi srndac...bio je solidan broj i sakala i lisica odstreljenih!
Zeleo bih da se u narednom periodu, pored lova sitne divljaci, ciji sam obozavatelj, usresredim na predatore kojih u mom lovistu ima previse...planiram jedan kiplauf i ceku, bas za ovu priliku...za sada imam samo pusku...
Po mom iskustvu predatori su u ovom periodu aktivniji nego zimi (tu je podmladak koji treba nahraniti dok ne pocne sam da lovi).Opet po mom iskustvu i podmladak plemenite divljaci u ovim mesecima (april,maj ,jun)je najranjiviji pa predstavlja odlicnu prehrambenu bazu za opstanak predatora i tada i nastaju najvece stete na divljaci.Konkretno lisicu u mom lovistu u prolece i rano leto cekam i ujutro i uvece.Top mesta -parcele pod lucerkom(jos ako je skoro pokosena),livade i naravno najbolji momenat -zetva zita.Uske strnjike sa obe strane kukuruz ili suncokret po mogucnosti ne sire od 50-tak metara znaju da daju i po nekoliko lisica za kratko vreme .Mladeb lisice vec love i kada se usredsrede na misa moze im se bez problema prici .Vabilica moze ali nije neophodna samo treba obici vise terena i uspeh nece izostati.Neki manji kalibar;222,223,22-250 ili 243 i opleti.Lisica
 
nidzamotocross
 

mrwa22250 kaže:

ultras035 kaže:
Svi smo manje vise videli kako su se sakal i lisica kretali preko zime u potrazi za hranom i kakvu su stetu ostavili za sobom!
Interesuju me iskustva u ovom i letnjem periodu godine...krenuce ili je negde krenuo lov na srndaca, da li se vidjaju ovi zlotvori?...kakve su im navike u ovo doba godine...pre par godina dok jos nisam ni pomisljao da cu i ja loviti, bio sam svedok lepih trofeja u ovom periodu kad se lovi srndac...bio je solidan broj i sakala i lisica odstreljenih!
Zeleo bih da se u narednom periodu, pored lova sitne divljaci, ciji sam obozavatelj, usresredim na predatore kojih u mom lovistu ima previse...planiram jedan kiplauf i ceku, bas za ovu priliku...za sada imam samo pusku...
Po mom iskustvu predatori su u ovom periodu aktivniji nego zimi (tu je podmladak koji treba nahraniti dok ne pocne sam da lovi).Opet po mom iskustvu i podmladak plemenite divljaci u ovim mesecima (april,maj ,jun)je najranjiviji pa predstavlja odlicnu prehrambenu bazu za opstanak predatora i tada i nastaju najvece stete na divljaci.Konkretno lisicu u mom lovistu u prolece i rano leto cekam i ujutro i uvece.Top mesta -parcele pod lucerkom(jos ako je skoro pokosena),livade i naravno najbolji momenat -zetva zita.Uske strnjike sa obe strane kukuruz ili suncokret po mogucnosti ne sire od 50-tak metara znaju da daju i po nekoliko lisica za kratko vreme .Mladeb lisice vec love i kada se usredsrede na misa moze im se bez problema prici .Vabilica moze ali nije neophodna samo treba obici vise terena i uspeh nece izostati.Neki manji kalibar;222,223,22-250 ili 243 i opleti.Lisica


Eh, lako vama u ravnici. Rastanak
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
lovacsajuga
 Juce odradili mi jednu malu "hajkicu" ! Za samo 30 -ak minuta sa samo jednim gonicem, na prilicno malom terenu nas cetvorica videli (ali na zalost nismo bili u prilici i da pucamo) 3 lisice, sto govori o tome da je "svadba" u punom jeku.
No bice jos nedelja ,izacice brojnija ekipa sa vise pasa, pa cemo videti..
Bilo bi vise uspeha sa cekanjem no i kod nas najcesce problemi sa nepoverenjem "strucne sluzbe" u nas koji bi cekali! Nisu ni svesni da oni koji "cekaju" zbod neke druge("dugouhe") divljaci i ne traze dozvolu !
Po ovom pitanju bi stvarno bilo dobro da se nesto promeni(pojasni) u nekom clanu zakona i na nivou cele drzave!
Pozdrav i dobar pogled!
Dejan
 
PEZ
 

lovacsajuga kaže:
Juce odradili mi jednu malu "hajkicu" ! Za samo 30 -ak minuta sa samo jednim gonicem, na prilicno malom terenu nas cetvorica videli (ali na zalost nismo bili u prilici i da pucamo) 3 lisice, sto govori o tome da je "svadba" u punom jeku.
No bice jos nedelja ,izacice brojnija ekipa sa vise pasa, pa cemo videti..
Bilo bi vise uspeha sa cekanjem no i kod nas najcesce problemi sa nepoverenjem "strucne sluzbe" u nas koji bi cekali! Nisu ni svesni da oni koji "cekaju" zbod neke druge("dugouhe") divljaci i ne traze dozvolu !
Po ovom pitanju bi stvarno bilo dobro da se nesto promeni(pojasni) u nekom clanu zakona i na nivou cele drzave!
Pozdrav i dobar pogled!


Nazalost tako je u mnogim LU.
P.S.

"Da bi bio lovac moraš voljeti prirodu a onda moraš voljeti i vuka jer je on njen najdivljiji i najdivniji dio!"- Duško Sekulić
 
mihailo
 

lovacsajuga kaže:
Juce odradili mi jednu malu "hajkicu" ! Za samo 30 -ak minuta sa samo jednim gonicem, na prilicno malom terenu nas cetvorica videli (ali na zalost nismo bili u prilici i da pucamo) 3 lisice, sto govori o tome da je "svadba" u punom jeku.
No bice jos nedelja ,izacice brojnija ekipa sa vise pasa, pa cemo videti..
Bilo bi vise uspeha sa cekanjem no i kod nas najcesce problemi sa nepoverenjem "strucne sluzbe" u nas koji bi cekali! Nisu ni svesni da oni koji "cekaju" zbod neke druge("dugouhe") divljaci i ne traze dozvolu !
Po ovom pitanju bi stvarno bilo dobro da se nesto promeni(pojasni) u nekom clanu zakona i na nivou cele drzave!
Pozdrav i dobar pogled!


Prica se da ce biti izmene zakona o lovstvu, pa mozda rese i ovo pitanje " strucne sluzbe" i sve ostalo sto u sadasnjem zakonu i pravilnicima nije primenljivo u praksi. A im toga na pretek.
 
nidzamotocross
 Ili ce se menjati ili ce im lisice doci glave. Dim
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
lovacsajuga
 

nidzamotocross kaže:
Ili ce se menjati ili ce im lisice doci glave. Dim


He,he!
More..http://www.srbijalov.com/images/smiley/buba.gif
Dejan
 
DamirKS
 
RAKIJA JE SPASILA VIŠE DIVLJAČI U LOVU NEGO SVA UDRUŽENJA ZA ZAŠTITU ŽIVOTINJA!
 
sheytan
 

DamirKS kaže:


Damire, dobar kleep! Bravo 2

Inache, iz linka se obrishe znak = i sve pre njega, i to je to! Odobreno
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Stara lovačka municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 212 11.02.2024. 16:15
LOVAČKA OPREMA PRODAJEM 72 27.12.2023. 16:02
Belom Municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 869 04.12.2023. 18:14
LOVAČKO ORUŽJE - PRODAJA PRODAJEM 54 06.09.2023. 06:07
Rotweil Municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 100 04.08.2023. 22:38
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 16
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,211,897 posete www.srbijalov.com