Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: SAINT HUBERT - Lovac i pas


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
SAINT HUBERT - Lovac i pas
zoranp
 Lalo pa ja i govorim o tome da su se takmičenja u udruženjima odražala u tajnosti i za odabranu ekipi (opet kažem čast malobrojnim izuzetcima), s tim da veliki broj nije ni organizao LKK, htio bih postaviti pitanje, a kako onda da idemo napred sa lovnom kinologijom ili ćemo opet glavu u pesak, a ovamo onda na regionalnim takmičenjima sve glamur i milina???.. doći ću u Mladenovo ovog meseca, baš da vidim te eksperte na delu!!
MOLITVA ZA LOV
Jesam.
I moja puška i moj pas.
Lovac sam,
al' pravičan.
Kao što Plakida bejaše, čuvši glas
Gospodnji Isusa Hrista,
i posta Evstatije.
Čuvaj me Gospode bože iskušenja
i u pravdi održi me,
da se po zapovedima tvojim vladam
i podari mi plen koji mi i uistinu pripada.
Poštujući tebe, poštujem i tvoje darove,
što njeno veličanstvo priroda ima,
a zavet Gospodu, da ne skrnavim delo
Božjih ruku, dajem i molim
za pušku i mog psa.
Amin.


Rodeo
 
tulipan
 Bio sam prisutan na lov.kin.kupu u Futogu kao posmatrac jer moje L.U. nije clan Saveza! Sto se tice takmicenja (Srem-Banat-Backa) i samog prvenstav Vojvodine tu se cela prica zavrsava jer upravo je tacno ono sto je Lala napisao u svom postu da ce Drzavno prvenstvo biti otvorenog tipa sa odredjenom kotizacijom za sve zainteresovane takmicare!
Poenter-kralj polja
 
zoranp
 Znači imat ćemo prvaka Vojvodine i prvaka Srbije, jer u suprotnom nevidim smisao ovog takmičenja po Vojvodini, osim možda reklamiranja pojedinaca i LSV-a??
MOLITVA ZA LOV
Jesam.
I moja puška i moj pas.
Lovac sam,
al' pravičan.
Kao što Plakida bejaše, čuvši glas
Gospodnji Isusa Hrista,
i posta Evstatije.
Čuvaj me Gospode bože iskušenja
i u pravdi održi me,
da se po zapovedima tvojim vladam
i podari mi plen koji mi i uistinu pripada.
Poštujući tebe, poštujem i tvoje darove,
što njeno veličanstvo priroda ima,
a zavet Gospodu, da ne skrnavim delo
Božjih ruku, dajem i molim
za pušku i mog psa.
Amin.


Rodeo
 
Lala
 Ne znam šta da mislim: na sajtu LSV je napisano da se prvenstvo Vojvodine održava u Mladenovu, u organizaciji LSV.

Na sajtu Kinološkog saveza piše da će kvalifikacije za državno prvenstvo biti u Kovinu, 30.11., Lapovo 07.12. i Požarevac 14.12., u organizaciji KSS!

Finale državnog prvenstva opet u Kovinu, 21.12., organizator KSS!

Možda će prvak Vojvodine, ili dva ili tri prvoplasirana, ići direktno na finalni deo, nemam pojma, nije objašnjeno! Opet neka zabuna može da nastane!
Bilo bi dobro da se ovo razjasni na vreme.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
huntinggirl1
 Propozicije za takmičenje na Otvorenom Državnom prvenstvu
"Sveti Hubert-Evstatije 2013"
1.
Na Otvorenom Državnom prvenstvu "Sveti Hubert-Evstatije 2013" pravo učešća imaju svi lovci Srbije koji poseduju lovnu kartu izdatu od strane Ministarstva poljoprivrede Republike Srbije, člansku kartu Lovačkog udruženja u kojem je aktivan član, oružani list, rodovnik za psa sa ocenom u eksterijeru i ispitom urođenih osobina za psa sa kojim se takmiči.
Uredno popunjenu prijavu popunjava takmičar pojedinačno na obrascu za prijavu koju će izdati Organizator Državnog prvenstva.
U katalog takmičenja će biti uvrštene samo one prijave koje su stigle do roka prijavljivanja koje odredi organizator takmičenja.
2.
Otvoreno Državno prvenstvo Srbije "Sveti Hubert-Evstatije 2013" se održava u dve faze.
3.
Prva faza takmičenja je kvalifikaciono takmičenje lovaca sa svojim psom. U zavisnosti od broja prijavljenih takmičara takmičenje će se organizovati na četiri različita područja Srbije.
Organizator takmičenja će na osnovu primljenih prijava odrediti broj kvalifikacionih takmičenja tako što jedno takmičenje neće imati manje od 20 niti više od 40 takmičara.
4.
Takmičenje se održava po Pravilniku za Lovno kinološki kup "Sveti Hubert" za rad sa ptičarima i španijelima usvojenom od strane organa Kinološkog saveza Republike Srbije.
5.
Sudijske žirije za suđenje na Državnom prvenstvu određuje Organizacioni odbor takmičenja uz saglasnost Kinološkog saveza Republike Srbije. Sudiski žiri za svaku bateriju sačinjavaju dvojica Međunarodnih kinoloških sudija za rad pasa ptičara i španijela. Organizacioni odbor za svaku bateriju određuje predsednika žirija.
Sudijski žiri ima obavezu da sve ocenske liste popunjava na obrascu na kojim će uredno da unosi broj bodova za pojedine pozicije i da nakon takmičenja uredno sastavi rang listu za svoju bateriju na osnovu rezultata po broju bodova.
6.
Bateriju na takmičenju može sačinjavati najmanje 6 takmičara a najviše 11.
7.
U prvoj fazi takmičenja na svakom od pomenutih takmičenja (regionalnih) se bira po 5 prvoplasiranih takmičara na osnovu broja bodova koji ulaze u finale Otvorenog Državnog prvenstva Srbije "Sveti Hubert- Evstatije 2013".
8.
U prvoj fazi takmičenja se ne organizuje baraž.
9.
U slučaju da u kategoriji žena sa ptičarima i kategoriji lovaca sa španijelima ima manje od deset prijavljenih takmičara svi prijavljeni takmičari će automatski ući u drugu fazu takmičenja odnosno u finale Otvorenog Državnog prvenstva Srbije "Sveti Hubert - Evstatije 2013".
10.
Druga faza takmičenja je Finale Otvorenog prvenstva Srbije "Sveti Hubert- Evstatije 2013".
U finalu Otvorenog Državnog prvenstva Srbije učestvuje po 5 prvih takmičara iz svih regionalnih takmičenja u prvoj fazi kao i takmičari u konkurenciji žena sa ptičarima i lovaca sa španijelima.
11.
Takmičenje se održava po Pravilniku za Lovno kinološki kup Kinološkog saveza Srbije kao i u prvoj fazi.
12.
Svi takmičari će biti podeljeni po baterijama. Nakon takmičenja po baterijama biće organizovan baraž.
13.
Sudijski žiri za baraž je sastavljen od trojice sudija koji su toga dana sudili na finalu Otvorenog Državnog prvenstva Srbije.
14.
Državno prvenstvo "Sveti Hubert-Evstatije 2013" je pojedinačno takmičenje lovaca sa svojim psima na kojem se dodeljuje titula Državni prvak Srbije u Lovno-kinološkom kupu "Sveti Hubert-Evstatije 2013". Takmičar koji po ukupno sabranim rezultatima zauzima drugo mesto dobija naziv Državni viceprvak Srbije u lovno kinološkom kupu "Sveti Hubert- Evstatije 2013". Trećeplasirani pas dobija titulu Državni prvak Srbije u lovno kinološkom kupu "Sveti Hubert-Evstatije 2013" treće mesto.
Sve titule se dodeljuju u sve tri konkurencije.
15.
Otvoreno Državno prvenstvo Srbije "Sveti Hubert-Evstatije 2013" nije izborno prvenstvo za sastav reprezentacije Srbije. Deset prvoplasiranih takmičara sa ovog prvenstva će biti naknadno pozvano na Izborno takmičenje za izbor reprezentacije u kategoriji "Sveti Hubert" koja će predstavljati našu zemlju na XXXVI Svetskom prvenstvu "Sveti Hubert" u 2014.god.
Org. odbor Drž. prvenstva "St.Hubert-Evstatije"
Pas Kuca Pas 2 živim za njih, moji psi su moj život, lov bez njih nije lov!
 
Lala
 Dakle, da utvrdim: prvak Vojvodine će takodje morati da popunjava prijavu za državnu prvenstvo isto kao i svi drugi učesnici OTVORENOG prvenstva Srbije? Jesam li dobro razumeo pravila?

Novost je dakle i da će sastav reprezentacije Srbije biti naknadno odredjen, na dodatnom Izbornom takmičenju za učešće u reprezentaciji, gde ide prvih 10 učesnika. Po meni i ovo je dobro, jer se dodatno eliminiše faktor sreće, a insistira se na potvrdi umeća.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Huntr
 kao ucesnik jednog od takmicenja 09.11.2013. bih dao svoj komentar.
clan sam i LSV i LSS,a informaciju sam o takmicenju iskopao licnim interesovanjem.

po meni je najveci problem sto su kinoloske sekcije stavljene ad akta,tj vise pravno ne postoje.pa mi nije jasno kako se uopste mogu organizovati izborna takmicenja.
konkretno u LU Novi sad su teret organizovanja iznele lu clanice zajednickog udruzenja i sami takmicari a ne samo udruzenje,zato sto tog troska nema u godisnjem planu.fazane i rucak dala udruzenja a takmicari platili organizaciju sudija.
a kako vidim organizaciju drvzanog ce snositi sami takmicari sa obzirom na cenu kotizacije.
licno ne mogu da se otmem utisku da u LSV i LSS se nalaze ljudi koji samo znaju da meraklijski love i da se hvale ostvarenjima svojih clanova kao i uzivanju u blagodetima te funkcije.
da su zaista posveceni razvoju lovstva organizacija ispita urodjenih osobina,lovno kinoloskih kupova i streljackih takmicenja bi bila primarna delatnost.
koliko u vojvodini ima strelista za pucanje karabinom,a hvale se trofejima srndaca i odstrelom jelena i veprova.
da li je organizovan i jedan seminar o upotrebi krvoslednika u lovu.

ne znam kuda sve to vodi ali po meni mnoge koji sede u vrhovima tih organizacija vidim kao naduvane, samozadovoljne i nadasve prepotentne satiricne likove a najmanje kao lovce.

koliko mi se cini njih zanima lov koliko i politicare narod,sve se svodi na lobiranja za funkcije i grabezi za svim beneficijama koje im funkcije pruzaju.


da i najvaznije sto nisam pricao o datumu odrzavanja,bio sam pod tremom od svog prvog ucesca i od toga sta kako.

pozdrav
kad se lov svede samo na odstrel tada ga treba zabraniti
 
zoranp
 

Huntr kaže:
kao ucesnik jednog od takmicenja 09.11.2013. bih dao svoj komentar.
clan sam i LSV i LSS,a informaciju sam o takmicenju iskopao licnim interesovanjem.

po meni je najveci problem sto su kinoloske sekcije stavljene ad akta,tj vise pravno ne postoje.pa mi nije jasno kako se uopste mogu organizovati izborna takmicenja.
konkretno u LU Novi sad su teret organizovanja iznele lu clanice zajednickog udruzenja i sami takmicari a ne samo udruzenje,zato sto tog troska nema u godisnjem planu.fazane i rucak dala udruzenja a takmicari platili organizaciju sudija.
a kako vidim organizaciju drvzanog ce snositi sami takmicari sa obzirom na cenu kotizacije.
licno ne mogu da se otmem utisku da u LSV i LSS se nalaze ljudi koji samo znaju da meraklijski love i da se hvale ostvarenjima svojih clanova kao i uzivanju u blagodetima te funkcije.
da su zaista posveceni razvoju lovstva organizacija ispita urodjenih osobina,lovno kinoloskih kupova i streljackih takmicenja bi bila primarna delatnost.
koliko u vojvodini ima strelista za pucanje karabinom,a hvale se trofejima srndaca i odstrelom jelena i veprova.
da li je organizovan i jedan seminar o upotrebi krvoslednika u lovu.

ne znam kuda sve to vodi ali po meni mnoge koji sede u vrhovima tih organizacija vidim kao naduvane, samozadovoljne i nadasve prepotentne satiricne likove a najmanje kao lovce.

koliko mi se cini njih zanima lov koliko i politicare narod,sve se svodi na lobiranja za funkcije i grabezi za svim beneficijama koje im funkcije pruzaju.


da i najvaznije sto nisam pricao o datumu odrzavanja,bio sam pod tremom od svog prvog ucesca i od toga sta kako.

pozdrav


Kolega istog smo mišljenja!!Odobreno
MOLITVA ZA LOV
Jesam.
I moja puška i moj pas.
Lovac sam,
al' pravičan.
Kao što Plakida bejaše, čuvši glas
Gospodnji Isusa Hrista,
i posta Evstatije.
Čuvaj me Gospode bože iskušenja
i u pravdi održi me,
da se po zapovedima tvojim vladam
i podari mi plen koji mi i uistinu pripada.
Poštujući tebe, poštujem i tvoje darove,
što njeno veličanstvo priroda ima,
a zavet Gospodu, da ne skrnavim delo
Božjih ruku, dajem i molim
za pušku i mog psa.
Amin.


Rodeo
 
Lala
 Kolega Huntr, svaka čast za upis! Ne pišeš često, ali kad sašiješ... Odobreno
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
od komtema
 Kome treba da se obratim da bi ucestvovao na otvorenom drzavnom takmicenju lovac i pas.Treba mi Ime i prezime organizatora i kontakt telefon.Ako to neko zna neka mi odgovori.Hvala.
 
DakiNS
 

od komtema kaže:
Kome treba da se obratim da bi ucestvovao na otvorenom drzavnom takmicenju lovac i pas.Treba mi Ime i prezime organizatora i kontakt telefon.Ako to neko zna neka mi odgovori.Hvala.


Kolega imaš sve informacije ovde

http://www.ksrs.org.rs/display/vesti/...p?vest=201
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
slavaplana
 3.000din na ime kotizacije je po meni jako puno para.......
sta lovac ima od tih para????
Na ovu cifru treba dodati i put???

preterali su sa cenom????

Hoce masovnost a ovamo teraju ljude cenom ????
Smesno!!!
 
zoranp
 Slavo, a ko ti kaže da se tu hoće masovnost??
MOLITVA ZA LOV
Jesam.
I moja puška i moj pas.
Lovac sam,
al' pravičan.
Kao što Plakida bejaše, čuvši glas
Gospodnji Isusa Hrista,
i posta Evstatije.
Čuvaj me Gospode bože iskušenja
i u pravdi održi me,
da se po zapovedima tvojim vladam
i podari mi plen koji mi i uistinu pripada.
Poštujući tebe, poštujem i tvoje darove,
što njeno veličanstvo priroda ima,
a zavet Gospodu, da ne skrnavim delo
Božjih ruku, dajem i molim
za pušku i mog psa.
Amin.


Rodeo
 
DakiNS
 Kolege u komercijali je 1600 dinara fazan plus ulaz u lovište 500, ovako imaš dva fazana za 3000, znači 700 din jeftinije nego komercijala, znači jedan kratak lov uz takmičenje , po meni nije mnogo.ika
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
od komtema
 Mislim da je cena podnosljiva.Vazno mi je da se obezbedi tobar teren za ovakav vid manifestacije ,divljac i korektno sudjenje.Plasman mi nije bitan,bitno mi je da prikazem lep rad psa,sistem...sto u Futogu nije bilo moguce,cela baterija A je radila zajedno samnom u nekim cickovima i korovu visine 1,5 metar. na tom terenu nije se mogao naci ni jedan kvadratni metar pogodan za ovakav tip manifestacije.Teren je najvazniji ,zbog toga da takmicar i publika i sudije u svakom momentu mogu da vide psa.Kad bi se ja pitao ako nepostoji u celoj Backoj dobar teren za ovakav tip manifestacije ja bi to organizovao u velikoj parceli repe koje ima u skoro svakom mestu.Nisam bio odusevljen ni sudjenjem.Meni su sudili Mirko Rajic i Steva Doroslovacki koji su me nakan sto sam namestio psa na vetar i isao na vetar, na pola turnusa vratili na pocetak gde sam morao da se vracam niz vetar gubeci vreme na pocetnu tacku odakle sam krenuo i da icem negde desno gde su mi oni rekli da idem...Rekao sam sudijama da sam ja sa mojim psom trenirao da idem na vetar sto mislim da je normalno i ispravno.Rekli su mi da nisam ja sam i da nemogu da idem kuda ja hocu,zato sto tuda gde sam ja krenuo treba da idu ostali takmicari koji idu posle mene.Kao mali je teren a ja bas idem sredinom terena.Ako je teren mali po meni onda treba da se promeni tj.da se predje na neki drugi.Vozili smo se u prikolici traktorskoj i u 3 terenska vozila kroz atar sat vremena da bi radili bas na tom terenu koji je po meni od svih terena sto sam video usput najgori .Ovo je moje razmisljanje koje nemora da bude tacno,ako je pogresno onda se izvinjavam svima koji nemisle kao ja.
 
od komtema
 Zaboravio sam da napomenem da je u Futogu teren na kome je radila baterija B,bio odlican u odnosu na teren na koma je radila baterija A.Sto znaci da nisu svim takmicarima obezbedjeni isti uslovi za rad.Kritika je dobronamerna u cilju ispravljanja gresaka buducim organizatorima...
 
slavaplana
 ja kad idem u komercijalu ide tamo gde ima prirodne divljaci jer izbegavam da lovim fazane iz fazanerija koji u 99% slucajeva neznaju ni da polete..........

Dve razlicite stvari su takmicenja na prirodnu divljac i ovu koja se pusta pred sam lov.........

i dalje mislim da je ovo takmicenje na kome sam ucestvovao i imao rezultate postalo smesno i bez konkretnog cilja jer sto te ne ostete sudije to ti teren koji je uvek bar meni bio los dodatno optereti i rezultata tu nema!!

Posle Baca i odlaska coveka koji nije imao ostrel sve mi je bilo jasno kad sam cuo......
ovaj pravilnik je napravljen za manekene i pozere a ne za lovce...........
 
od komtema
 Nije problem ako nema divljaci na terenu,mora neko da ide dalje ali je pravilno i realno da ide vodic sa psom koji prikaze najbolji rad,sistem,stil,poslusnost,vodljivost...ali to moraju svi da vide...
 
mrwa22250
 

od komtema kaže:
Nije problem ako nema divljaci na terenu,mora neko da ide dalje ali je pravilno i realno da ide vodic sa psom koji prikaze najbolji rad,sistem,stil,poslusnost,vodljivost...ali to moraju svi da vide...
ne bih se bas slozio da nije problem ako nema divljaci,mozda da je utakmica B pa da se oceni samo stil i tempo ali ovde dobar deo poena nosi i lovac koji bi trebalo da odstreli divljac,da se vidi ponasanje psa na pokretanje iste,aport itd.u suprotnom moze da se desi da prodje dalje los strelac,kome je neko drugi obucio psa da trci u vetar visokim nosem,koji mu pritom i nije jaca strana pa u slucaju da naidje na divljac,istu u punom galopu,zargonski receno-ubije grudima.naravno da je tesko obezbediti svim takmicarima isti teren i isti broj divljaci ali da nijedan ili jedan pas imaju divljac to je vec brookaSad.kotizacija i treba da sluzi za nabavku dovoljnog broja kvalitetne divljaci,a ne samo daj pare pa mlati prazan atar(u vecini slucajeva je tako)pa ne cudi pad interesovanja za ovu vrstu takmicenja.kad smo vec kod poredjenja sa komercijalom-kako bi se osecao lovac kome je naplacen ulazak u loviste,pratilac i pas,on ga junacki prosparta uzduz i popreko ali fazana nema pa nema.da li mu vratiti novacConfused?
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
od komtema
 Ja idem na takmicenja prvenstveno zbog druzenja ako je moguce da prikazem lep rad svog psa a najvise zbog toga da vidim lep rad drugih pasa .Zelim samo da se takmicim na terenu koji je nizi od psa zbog toga da bi ga video a najvise me interesuje rad ostalih pasa,moje gledam svaki dan kod kuce.Takmicio sam se i u srbiji gde moram da pohvalim oranizatore zato sto su tereni bili odlicni za rad pasa.Verovatno cu ici sa Mikijem na otvoreno drzavno prvenstvo u Kovin.Poz...
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
"Vojvođanski lovac" doo LOVAČKA UDRUŽENJA 475 17.05.2019. 23:58
Loviti u drugom lovistu ili Lovac gost! LOVAČKA UDRUŽENJA 71 21.10.2017. 10:46
LOVAC - strast,nasledje ili pomodarstvo LOVAČKE PRIČE 65 30.04.2014. 08:02
Kako sam postao lovac LOVCI POČETNICI 29 10.02.2014. 18:08
FINANSIJSKI IZVEŠTAJ DOO "VOJVOĐANSKI LOVAC" NOVI SAD ZA 2011. GODINU LOVAČKA UDRUŽENJA 5 08.05.2013. 23:06
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,298,630 posete www.srbijalov.com