Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: SAINT HUBERT - Lovac i pas


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
SAINT HUBERT - Lovac i pas
zoranp
 Komtem mislim da si malo pobrkao utakmicu tipa B i kinološki kup, drugo imaš standard rada sa svakom rasom ponaosob i nemože se tražiti od svake rase da radi kao tipičan trajler, a niti to treba da radi svaka rasa, tu je više u pitanju jedinka, za onoga koji to voli!! Kup je svestranost psa i lovca NA SVAKOM TERENU i to je po meni jedino ono pravo!!
MOLITVA ZA LOV
Jesam.
I moja puška i moj pas.
Lovac sam,
al' pravičan.
Kao što Plakida bejaše, čuvši glas
Gospodnji Isusa Hrista,
i posta Evstatije.
Čuvaj me Gospode bože iskušenja
i u pravdi održi me,
da se po zapovedima tvojim vladam
i podari mi plen koji mi i uistinu pripada.
Poštujući tebe, poštujem i tvoje darove,
što njeno veličanstvo priroda ima,
a zavet Gospodu, da ne skrnavim delo
Božjih ruku, dajem i molim
za pušku i mog psa.
Amin.


Rodeo
 
Lala
 Komtem je možda izgubio iz vida da se ovo kup takmičenje zove i 'Lovac i pas', gde se ocenjuje rad i ponašanje i lovca i psa, naravno i traži se rezultat tog rada - pronalazak, odstrel, aport i predaja divljači po pravilima.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
mrwa22250
 zato i pitam da li u slucaju da nema divljaci kotizaciju vracaju takmicarima???ili se ocekuje da lovci i dalje padaju na price kao u maticnim ld.kad drugovi odozgo kazu da je pusteno x hiljada fazana ali su isti nazalost migriraliShock u mom lu na kupu jedan pas imao divljac.kako odrediti drugoplasiranog odnosno rezervu?Confused
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
od komtema
 Nista ja nisam izgubio iz vida.Imam oko 30 plasmana u radu sa svojim psom Bilom,desetak utakmica tipa B i C i oko 20 plamana na kupovima od toga samo na prepelicu oko 5 (1,2,3 mesto). Samo sam prepricao ono sto sam cuo od sudija.Konkretno u Futogu u mojoj bateriji niko nije imao plasman ali su moja 2 prijatelja isla dalje zato sto su po recima sudija prikazali najbolji rad .Confused
 
Lala
 A kako si ti prošao u Futogu, Komtem? Jesi li imao priliku za odstrel, jel pas imao kontakt sa divljači?
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Huntr
 vrlo zanimljiva rasprava u vezi ove teme,ili jos bolje temama koje se oslanjaju na ovu temu.


provlaci se kroz neke postove ideja o lovcu koji sve svoje eticko materijalne obaveze prema drzavi i prirodi resava kupovinom lovne karte i njegovim pravom u odnosu na onu viziju lovca iz vremena socijalistickog drustva koji mora znoj i vreme da ostavi u lovackom drustvu.

moj glas za onu drugu opciju iako na daleko smrdi od nekih drugova na vlasti koji su malo istiji od ostalih.

takodje tu je i stav o tome koliko je takmicenje lovac i pas i njegove propozicije odraz pravih lovackih vrednosti,pocev od nosenja sesira do viska kao i upotrebe dvocevke iskljucivo.sesir je odraz gospodstva bio napusten jos pocekom dvadesetog veka,visak bi voleo da vidim u lovu na obrocima fruske ili neke druge gore gde je teren sa podrastom svega i svacega,a razvoj lovackog oruzja poznaje konstrukcije pre i posle klasicne dvocevke.najzanimljivije je bodovanje istog.

ako izuzmemo da su ove propozicije iste ili bi bar trebale biti iste za sve takmicare meni licno su na nivou onog pravila da nema seksa pre prve bracne noci,znaci smesna.

e sad stavovi izneseni o prezentovanju pasa na terenu,izboru terena i kvalitetu i kvantitetu divljaci na terenu.sukob stavova je strasan.hiljadu za i hiljadu mana.

prezentacija psa,rase i licnog nacina vodjenja psa,verovatno najvaznija stvar cele manifestacije ima jedno veliko ali, ne Cenzurisano lepsi i leprsaviji nego brzi i spretniji.kako je meni objasnio jedan od iskusnijih i uspesnijih takmicara nije cilj da vodis psa po terenu lepo nego da ga navedes na mesto gde mislis da ima divljaci brzo.

izbor terena i kvalitet i kvantitet divljaci,sta reci najcesce je to teren koji je na neki nacin izdovojena celina,sto bi se reklo gostinska soba,sa kaucom a ne bracnim krevetom. a divljac sveze pustena .razlog ,pa sutra ce organizatoru i tatu i mamu da je pustio i kurtu i murtu na teren sa maticnim jatom,ovako lepo kaze pustili smo pedesetak fazana a ovi manekeni sto su bili sa onim njihovim dzukelama su odstrelili jedva pet. i svi mirni i cute.

ajd da vas podsetim na jednu stvar koju sam ja citao kao mlad lovac,a to je da fazan posle ranjavanja i izliva ogromnih kolicina adrenalina usled stresne situacije prestaje da neko vreme odaje miris, pa se iz tog razloga lakse nadje posle nekog vremena ponovnim prohodom sa kerom.

pa sta mislite kakva je razlika kad navatate fazane i nosate ih u gajbi i onda deset minuta pred takmicenje pustite ko u futogu i podizanja i ranjavanja u lovu.po meni nikakva.

fazan pusten iz gajbe i pao s neba u teren sa visokom travom gde najcesce ostane na mestu je isti Cenzurisano traziti i uz i niz vetar,treba samo sto vise pregaziti teren i to sitan vez.

pa sto kaze poslovica uzmi ili ostavi,ovo su kanda fakti vezani za lovno kinoloski kup pa ko oce da se takmici nek se prilagodi.

da a cena.

rece slavaplana ice u pecarose,e pa ovo me jako podsetilo na sarandzijska takmicenja gde vise nije vazno na kojoj se vodi peca ni ko peca nego koliki je cip.ulozi su postavljeni ,rulet okrenut kuglica pustena.

kad se ulog digne iznad simbolike onda to vise nije takmicenje nego kockanje.
kao i kad se cena divljaci digne iznad razuma to vise nije lov nego stvar prestiza i odraz anomalije svesti kod izdvojenih i izdignutih slojeva drustva.

pozdrav i dobar pogled.Bye
kad se lov svede samo na odstrel tada ga treba zabraniti
 
Huntr
 e u moj Cenzurisano,sto je dobra fora ovaj smajli.Smean
kad se lov svede samo na odstrel tada ga treba zabraniti
 
od komtema
 Ja sam ovako prosao u futogu.Pas je u desetoj minuti imao korektnu marku koju sam prijavio sudijama,nazalost radilo se o 2 srne koje su lezale i skocile su na 5 metara ispred psa na sta je pas ostao miran nije ih odjurio.Marka na srnecu divljac se neracuna.I na kraju turnusa pas je stao u marku koju sam prijavio sudijama ,medjutim fazana nije bilo tj.nismo ga videli, moja pretpostavka je da se radilo o pustenom fazanu koji je pobegao na nogama niz vetar psu iza ledja,nije bilo sanse da ga vidim posto je korov bio visi od 1.metra,posto nisam video fazana moja pretpostavka nemora da bude tacna.To se zove stajanje u prazno i mislim da nosi negativne bodove za psa...Confused
 
od komtema
 Ja bio na drzavnom prvenstvu na kvalifikacijama u Kovinu.Organizacija odlicna tereni odlicni.Meni sudili Ljepoja Dragomir i Markovic Predrag.Drustvo odlicno ,video sam jako lep rad nekih pasa,uzivao sam i naravno nesto i naucio.Ja sam ucestvovao sa mojim vizlanom Bilom.Nas rad ukratko, Prijavljena marka,pas miran na poletanje,ostrel prvim metkom,posto je fazanka bila ranjena preletela je asfaltni put i sletela u suvi kanal sa trskom koji se nalazio pored asfalta.Pronasli smo je za 1 minut ,pas je ponovo markirao divljac sto sam prijavio sudiji i na komandu korektno predao aport ranjene fazanke koju sam pred sudijom usmrtio iglom koja se nalazi na mom lovackom nozu...Ukupan broj bodova jako mali 51 tako da smo ispali iz daljnjeg takmicenja.Sudjenje mi nije bilo najjasnije zato sto su sudije ranije govorile da pas mora da markira...da se nebi dogodilo da na svetsko prvenstvo ode pas koji nemarkira...Kako sam upoznat sudjeno je po novom pravilniku tako da su 3 takmicara usla u finale sa velikim brojem bidova oko 70,bez marke,ostrela i aporta...Dobar pogled ! Bravo 2
 
skojic
 

od komtema kaže:
Sudjenje mi nije bilo najjasnije zato sto su sudije ranije govorile da pas mora da markira...da se nebi dogodilo da na svetsko prvenstvo ode pas koji nemarkira...Kako sam upoznat sudjeno je po novom pravilniku tako da su 3 takmicara usla u finale sa velikim brojem bidova oko 70,bez marke,ostrela i aporta...Dobar pogled ! Bravo 2


Ovo mi nije baš naj jasnije prošli su psi koji nisu markirali.. ?
Svetislav Bato Kojić
Lov srbijalov i Žene enaidu zajedno
 
mrwa22250
 

od komtema kaže:
Ja bio na drzavnom prvenstvu na kvalifikacijama u Kovinu.Organizacija odlicna tereni odlicni.Meni sudili Ljepoja Dragomir i Markovic Predrag.Drustvo odlicno ,video sam jako lep rad nekih pasa,uzivao sam i naravno nesto i naucio.Ja sam ucestvovao sa mojim vizlanom Bilom.Nas rad ukratko, Prijavljena marka,pas miran na poletanje,ostrel prvim metkom,posto je fazanka bila ranjena preletela je asfaltni put i sletela u suvi kanal sa trskom koji se nalazio pored asfalta.Pronasli smo je za 1 minut ,pas je ponovo markirao divljac sto sam prijavio sudiji i na komandu korektno predao aport ranjene fazanke koju sam pred sudijom usmrtio iglom koja se nalazi na mom lovackom nozu...Ukupan broj bodova jako mali 51 tako da smo ispali iz daljnjeg takmicenja.Sudjenje mi nije bilo najjasnije zato sto su sudije ranije govorile da pas mora da markira...da se nebi dogodilo da na svetsko prvenstvo ode pas koji nemarkira...Kako sam upoznat sudjeno je po novom pravilniku tako da su 3 takmicara usla u finale sa velikim brojem bidova oko 70,bez marke,ostrela i aporta...Dobar pogled ! Bravo 2

Da nije tuzno,bilo bi smesno.Jos jedan dokaz da i lovna kinologija ode gde i sve drugo sa predznakom lovno,u tri lepe p...e materine.Koliko li su samo leprsavo i stilski doterano radila ta tri psa kad su bez marke,odstrela,a samim tim i aporta osisali tebe koji si sve to imao za 20-tak bodova.Ima li mozda neki snimak tih bravura da gledamo i da se divimoShock?OK je tvoj razlog za ucestvovanje na tim manifestacijama(druzenje,razmena iskustava,uzivanje u radu drugih i promocija svojih pasa) ali kad te ovako namagarce postavis sebi pitanje cemu sve to.Zato se spisak termina za odrzavanje kupova po udruzenjima cuva kao najstrozija tajna jer su mesta rezervisana samo za odabrane ciji psi trce brze od svetlosti sa nosom toliko podignutim da svako malo prevrnu salto unazad i sve to na vrhovima prstiju kao primabalerine.BRUKA I SRAMOTASad Ko ono spomenu da zele da povecaju broj ucesnika.Najbolje bi bilo da unapred izaberu reprezentaciju pa onda da se kao ljudi takmicimo van konkurencije.
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
mirkogl
 Također sam bio na istom takmičenju u bateriji "A" i mogu reći da su i prvoplasirani i treće plasirani u ukupnom plasmanu imali marku, odstrel i aport.
 
Lala
 

od komtema kaže:
...Kako sam upoznat sudjeno je po novom pravilniku tako da su 3 takmicara usla u finale sa velikim brojem bidova oko 70,bez marke,ostrela i aporta...Dobar pogled ! Bravo 2


Šta predvidja novi pravilnik, koliko bodova može da ponese lovac, a koliko pas? I kako se računa ranjavanje divljači?

mirkogl kaže:
Također sam bio na istom takmičenju u bateriji "A" i mogu reći da su i prvoplasirani i treće plasirani u ukupnom plasmanu imali marku, odstrel i aport.


Sad imamo dve različite izjave, s istog takmičenja?!? Ili se radi o različitim baterijama? Ili o različitim vidjenjima?

Generalno, ja sam iznenadjen malim brojem učesnika, očekivao sam da će biti više od 24 takmičara. Tim pre sam iznenadjen zato što su dva kvalifikaciona takmičenja (Šapine i Lapovo) spojena u jedno, ovo kovinsko, izgleda da je razlog spajanja upravo mali broj prijavljenih učesnika (ako sam dobro čuo, za Šapine je bilo prijavljeno svega 8 takmičara, pa je to otkazano i pripojeno Kovinu?).
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Sremac75
 Koliko sam shvatio Mirkogl je bio treći u ukupnom plasmanu i kaže da je imao i marku i odstrel i aport!!!

Molim sve koji će se upustiti u ovu raspravu da vode računa o pravilima foruma, da ne bi bilo
FIK
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
skojic
 Sve bi bilo bolje i transparentnije da se snima tada bi se sve videlo .

Moj pas je mlad a i ja sam razmišljao o ovom takmičejnu ali ako se spinuju rezultati čemu onda izlaganju da od mene i mog psa prave budalu...

Možda i grešim ako nisam upravu onda moje izvinjenje svima koje sam možda uvredio.
Svetislav Bato Kojić
Lov srbijalov i Žene enaidu zajedno
 
mirkogl
 Nisu spojene Šapine i Kovin već Šapine i Lapovo iz razloga što se tamo na kvalifikacije prijavio mali broj učesnika.U Kovinu su se takmičila 24 lovca. Imate pravilnik na sajtu Kinološkog Saveza Republike Srbije gde sve to možete pročitati.
 
Lala
 

mirkogl kaže:
Nisu spojene Šapine i Kovin već Šapine i Lapovo iz razloga što se tamo na kvalifikacije prijavio mali broj učesnika.U Kovinu su se takmičila 24 lovca. Imate pravilnik na sajtu Kinološkog Saveza Republike Srbije gde sve to možete pročitati.


Moja greška, pobrkao sam mesta, ispravio sam u upisu. Hvala.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
darkon
 Lalo, ne bi trebao da te čudi manji odziv takmičara, jer i sam znaš kakvo je "vreme danas", pa samim tim ni 3000 dinara nisu male...
U principu, na ostalim LKK je cena učešća 1500din., a ovde duplo skuplje, pa ko voli nek izvoli. Ali i takmičenje ima na težini, jer se bira "Državni prvak".
Ja dosad nisam bio na puno kupova, ali gde sam bio, suđeno je fer i korektno. Zadnji je bio u Šapinama 23.11.2013. i mogu samo da im skinem kapu na organizaciji, i da kažem da ću kad god budem u mogućnosti, otići ponovo u ulozi takmičara. Sudije na visini zadatka, divljači dosta, lepo druženje...
Mnogo je činilaca koji utiču na broj poena.
Što se tiče ranjavanja divljači, to svakako nosi negativne poene, ali ako pas pronađe ranjenu divljač neposredno posle pucnja i pravilno odradi sve radnje, tu svakako nema negativnih bodova.
Lapovo i Šapine su spojeni, ja ću biti jedan od takmičara, pa ću videti kakve ću sreće biti.
 
huntinggirl1
 Rezultati na Otvorenom Državnom prvenstvu Srbije "Sveti Hubert - Evstatije 2013" održanog u Kovinu 21.12.2013.



Muškarci sa ptičarima:

1. Anđelković Boban 76 poena Državni prvak Srbije

2. Savić Marko 69 " Vicedržavni prvak Srbije

3. Ranković Mića 70 " Državni prvak Srbije III mesto

4. Ristić Nenad 67 "

5. Marković Srđan 54 "

6. Veskov Milan 50 "

7. Pajkić Dušan 50. "

8. Bursać Aleksandar 49 "

9. Savić Miloš 46 "

10. Rakićević Dejan 45 "



Žene sa ptičarima:

1. orđević Katarina 77 poena Državna prvakinja Srbije

2. Pešti Anđelković Tamara 60 poena Vicedržavna prvakinja Srbije

3. Silaški Jasmina 59 poena Državna prvakinja Srbije III mesto

4. urđević Mina 51 "

5. Vasiljević Željka 44 "

6. Letić Pajkič Ivana 41 "



Muškarci sa španijelima:

1. Vojinov Dragoslav 56 poena Državni prvak Srbije

2. Tomović Dejan 47 " Vicedržavniprvak Srbije

3. Lojković Raško 46 " Državni prvak Srbije III mesto
Pas Kuca Pas 2 živim za njih, moji psi su moj život, lov bez njih nije lov!
 
mrwa22250
 Ako bi moglo objasnjenje,sta i koliko bodova nosi(koliko lovac-koliko pas) i zasto treceplasirani ima jedan bod vise od drugoplasiranog(mozda je greska ili?).Unapred zahvalan.
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
"Vojvođanski lovac" doo LOVAČKA UDRUŽENJA 475 17.05.2019. 23:58
Loviti u drugom lovistu ili Lovac gost! LOVAČKA UDRUŽENJA 71 21.10.2017. 10:46
LOVAC - strast,nasledje ili pomodarstvo LOVAČKE PRIČE 65 30.04.2014. 08:02
Kako sam postao lovac LOVCI POČETNICI 29 10.02.2014. 18:08
FINANSIJSKI IZVEŠTAJ DOO "VOJVOĐANSKI LOVAC" NOVI SAD ZA 2011. GODINU LOVAČKA UDRUŽENJA 5 08.05.2013. 23:06
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 15
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,298,912 posete www.srbijalov.com