Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Lovački karabini češke proizvodnje


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Lovački karabini češke proizvodnje
270
 Ma ne kolega Podunavac, naravno da ne mislim da puška ispod 2000eura ne vredi ništa. Kad si na primer pročitao u mojim postovima da kažem da npr. Ruske puške nižeg cenovnog razreda ne vrede!
U današnje vreme na tržištu oružja ništa ne vredi više od onoga koliko košta niti išta košta manje od onoga koliko vredi. Bilo koji proizvođač oružja da proba da naruši ovaj balans brzo bi propao!
Zato ako nešto na tržištu košta 500eura toliko i vredi kao i ono što košta 2000eura i za tu razliku u ceni je toliko i bolje!
Naš narod kaže "Ako ne znaš šta je dobro pitaj šta je skupo!!!"
Na našem tržištu postoje određeni paradoksi uslovljeni ne tržišnim razlozima ali uvek možemo da izvršimo uvid u cene nekog proizvoda na stabilnijim zapadnim tržištima i dužini opstanka istog sa određenom cenom na ovom tržištu i spram cene dobijemo saznanja i o kvalitetu!
Prost primer: Ako je Zastava zastupljena na Austrijskom tržištu već veći broj godina i vidimo da cena njenog karabina konstantno pada i trenutno je naj niža to automatski znači da taj karabin nije kvalitetom opravdao početnu cenu i kako je naj jeftiniji od ponuđenih znači i da je naj lošiji.
Sakko je isto toliko godina zastupljen i cena mu iz godine u godinu raste znači da je taj karabin kvalitetom opravdao početnu cenu i kako je među naj skupljima od ponuđenih znači i da je naj bolji.
Ipak nekolicina na ovom forumu ispravlja krivu drinu i pokušava da dokaže ne dokazivo to jest da je jeftinije bolje od skupljeg samo zato što oni imaju to jeftinije a moraju da imaju naj bolje i da su uvek u pravu!
Tema je Češki karabin i njegov kvalitet, vrlo jednostavno- skoro duplo je skuplji od Zastave i isto toliko puta jeftiniji od naj jeftinijeg Sauera i to je to! duplo je bolji od Zastave i isto toliko lošiji od naj jeftinijeg Sauera!
Pozz...!Bye
 
nemeza
 Kolega podunavac u mom predhodnom postu promaklo ti je da sam naveo da rade gledano po gabaritima tri vrste ocevljenih mehanizma, apro po tome i tri vrste kundaka, mini, standardni i magnum kalibri. Pozdrav. Bye
 
Podunavac
 

270 kaže:
Ma ne kolega Podunavac, naravno da ne mislim da puška ispod 2000eura ne vredi ništa. Kad si na primer pročitao u mojim postovima da kažem da npr. Ruske puške nižeg cenovnog razreda ne vrede!
U današnje vreme na tržištu oružja ništa ne vredi više od onoga koliko košta niti išta košta manje od onoga koliko vredi. Bilo koji proizvođač oružja da proba da naruši ovaj balans brzo bi propao!
Zato ako nešto na tržištu košta 500eura toliko i vredi kao i ono što košta 2000eura i za tu razliku u ceni je toliko i bolje!
Naš narod kaže "Ako ne znaš šta je dobro pitaj šta je skupo!!!"
Na našem tržištu postoje određeni paradoksi uslovljeni ne tržišnim razlozima ali uvek možemo da izvršimo uvid u cene nekog proizvoda na stabilnijim zapadnim tržištima i dužini opstanka istog sa određenom cenom na ovom tržištu i spram cene dobijemo saznanja i o kvalitetu!
Prost primer: Ako je Zastava zastupljena na Austrijskom tržištu već veći broj godina i vidimo da cena njenog karabina konstantno pada i trenutno je naj niža to automatski znači da taj karabin nije kvalitetom opravdao početnu cenu i kako je naj jeftiniji od ponuđenih znači i da je naj lošiji.
Sakko je isto toliko godina zastupljen i cena mu iz godine u godinu raste znači da je taj karabin kvalitetom opravdao početnu cenu i kako je među naj skupljima od ponuđenih znači i da je naj bolji.
Ipak nekolicina na ovom forumu ispravlja krivu drinu i pokušava da dokaže ne dokazivo to jest da je jeftinije bolje od skupljeg samo zato što oni imaju to jeftinije a moraju da imaju naj bolje i da su uvek u pravu!
Tema je Češki karabin i njegov kvalitet, vrlo jednostavno- skoro duplo je skuplji od Zastave i isto toliko puta jeftiniji od naj jeftinijeg Sauera i to je to! duplo je bolji od Zastave i isto toliko lošiji od naj jeftinijeg Sauera!
Pozz...!Bye


Oko ovoga se slažem sa tobom. Bilo bi lepo kad bi nam standard svima porastao pa da kupujemo ono što volimo i ono što nam se sviđa, umesto onoga što možemo ili moramo. Ali na žalost mislim da do toga neće skoro doći, a možda i nikada. Zato moramo da se zadovoljimo onim što imamo a o drugome možemo samo da sanjamo i maštamo.
Tri prsta 2Kolce
 
Podunavac
 

nemeza kaže:
Kolega podunavac u mom predhodnom postu promaklo ti je da sam naveo da rade gledano po gabaritima tri vrste ocevljenih mehanizma, apro po tome i tri vrste kundaka, mini, standardni i magnum kalibri. Pozdrav. Bye


Model 550 Lux se radi u kalibrima: .243 Win.; .308 Win. i 22-250 Rem. sa odvojivim magacinom. A sa fiksnim magacinom u kalibrima: .243 Win.; .270 Win.; .308 Win.; 7x64; 6.5x55 SE; .30-06 Sprg.; 8x57 IS.

Model u kalibrima: .22 Hornet; .222 Rem.; .223 Rem.; .204 Ruger i 7,62x39 nije Brno M550, nego je Brno 527 koji je drugačije konstrukcije od M550.

Model u kalibrima: .300 Win. Mag.; 7 mm Rem. Mag. i 9,3x62 je M550 Medium Lux.

Model u kalibrima: 375 H&H Mag.; .416 Rigby i .458 Win. Mag. je 550 Magnum Standard ili Safari Magnum koji se još pravi i u kalibru 458 Lott.

Tako da su kod Zbrojovke odvojeni modeli po kalibrima i ne prepliću se, a mi smo konkretno govorili samo o Mod. 550 Lux.
Tri prsta 2Kolce
 
270
 Zamalo da zaboravima da navedem bar ZA MENE jednu VELIKU MANU Čeških karabina CZ 550 koja je ista kao i kod Zastave!
Sanduk i zatvarač u verzijama kalibara kraćih čaura 243W i 308W su iste dužine kao i kod kalibara dužih čaura kao što su 270W i 30-06Spr.
Na taj način smo kupovinom ovog karabina u verzijama kalibara kraćih čaura 243W i 308W oštećeni za njihovu glavnu prednost, manjeg gabarita sanduka i kraćeg hoda zatvarača!
Još jedan kompromis na uštrb kvaliteta a pojeftinjenja i pojednostavljenja proizvodnje!
Pozz...Bye
 
nemeza
 Kolega,

M550 Lux
M550 Medium Lux
M550 Magnum Standard

3 = 3. Pozdrav. Bye
 
canis aureus
 Hmmm
nije toliko ni loše!?!? Tema je "popularna" iako se razvila "rasprava" o sistemu izvlakača ... mada mi je ideja bila da više približimo te lovačke karabine, koji su "prihvatljivi" cenom a koliko se svi složismo i kvalitetom koji opravdava tu iole višu cenu.
Možda sam i zastareo kao i 8x57IS i bočni izvlakač i MauserM98 i "englezi" ... ali to nije toliko ni bitnoConfused jer i dalje tvrdim da sve ovo "zastarelo" ponekad bolje služi od najsavremenijeg!! Ima boljih kalibara ali 8x57IS je iako najstariji još uvek u samom vrhu "univerzalnih" kalibara, ne samo po zastupljenosti kod naših "neupućenih lovaca" već i u zastupljenosti u proizvodnom programu svih, ili bar većine, proizvođača oružja a naročito iz Evrope što opet ne prikazuje "pravu sliku" jer možda je "marketing" ili šta već dok lov i odstrel dokazuje da je još uvek kalibar za poštovanje! Ko nije lovio njime može da ga kudi jer da jeste sigurno ne bi to činio! Veliki pad?!?! i ostale "činjenice" ...Sad
Tako je i sa bočnim izvlakačemConfused
Ne vidim toliku prednost ovog "opružnog" nad bočnim ali 'ajde, pa mora oružje da se proizvodi i nađe kupca a inovacije uvek dobro dođu za prodajuConfused a što se tiče funkcije ne bi onda ni trebao ikakav drugačiji sistem od "zastarelog" MauserM98 koji besprekorno funkcioniše u svim uslovima i u najvećim pritiscima magnum i "safari" kalibara! A pritom nisam naročito upoznat da je taj stari izvlakač u tolikoj meri "odbijao poslušnost" i kvario se, pravio zastoje u funkcionisanju samog oružja dok se kod "opružnog" to prilično dešava, uglavnom kod jeftinijih pušaka ali ...
Naravno, već sam spomenuo da bih najsrećniji bio kada bi mogao sebi da priuštim Sauera!! ... ili možda Steyera, MauserM03 za koje mislim da opravdano kvalitetom toliko i koštaju i gde sam siguran da neće biti "otkazivanja" novih "sistema" A do tog "priuštavanja" M98 će služiti i funkcionisati bez ikakvih problema kao i poslednjih 100 i nešto više godinaYes
Da ne bude da samo pišem ... probao sam pored navedenih i Mauser66, Blaser ... i Merkela i sve je to B) ali takođe sam imao priliku da više razgledam i tek ispucam neka 3 metka iz MauserM98 "Custom" verzije ... i pored svih ovih novih ovaj "matori" bi preovladao u mom izboruJaooo -sam rad, zvuk, izgled, obrada ... nije bilo neke razlike od "savremenijih". To možda dokazuje samo "moju zastarelost" ...
Svašta ov' ispisahJaooo ... Nazad na temu
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
Podunavac
 

mpeca kaže:
Dali je zazor debljine novcanice izmedju cevi i kundaka dovoljan da osigura nesmetano oscilovanje cevi prilikom putovanja zrna kroz cev?Moje skromno misljenje je da nije.Ako pritiskom na cev ona dodirne drvo po meni zazor treba povecati sve dok se to nedesi.Sta vi mislite o tome?


nemeza kaže:
Zazor izmđu cevi i kundaka zavisi od kalibra, dužine cevi, debljine cevi ... tako da je nemoguće da se novčanicom odredi da li odgovarajući. Problem kod navedenih i mnogih drugih seriski pravljenih karabina je da su kundaci prave univerzalni za određeni model karabina bez obzira na kalibar ... pa se dešava da kod određenog broja karbina dolazi do situacija koje je opisao kolega 270. Pozdrav. Bye



Premda nisam tvrdio da je provlačenje novčanice profesionalni sistem utvrđivanja zazora, rekao sam da dobro može da posluži na licu mesta prilikom pregleda pošto novčanicu uvek imamo pri ruci. A evo sad slučajno nađoh kako firme Tikka i Winchester reklamiraju zazor između cevi i kundaka svojih pušaka.

Winchester M70 Extreme weather
i42.tinypic.com/dmr0ol.jpg

Tikka T3 Hunter
i44.tinypic.com/29x6xe.jpg
Tri prsta 2Kolce
 
sheytan
 ^




HarmonikaKolce


novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
vlada lovac
 Naravno ako je zazor manji ide novcanica od 10, ako je veci novcanica od 20 Smeko
 
Podunavac
 Jeste. Ali mora da se uzme u obzir i odnos kursa evra i dolara. Znači za veći zazor su najbolje britanske funte.Grin
Tri prsta 2Kolce
 
nemeza
 Za veći zazor je najbolji dinar ali u metalu. Smeko Pozdrav. Bye
 
canis aureus
 Rasprodaja CZ550 Lux i CZ550 Medium Lux uz niže cene od 10% kod jednog našeg uvoznika ...
Cene od 81.000dindži koliko košta u cal. .308Win pa do nepunih 90.000dindži koliko, verovali ili ne, košta u cal. 8x57IS!!! Ima ih u kalibrima .22-250, .243Win, 6,5x55Swe, 7x64, .308Win, .30-06, .300WinMag, 7RemMag, 8x57IS i 9,3x62 i najskuplji je u 8x57ISConfused
... a koliko sam primetio na ovom najjeftinijem(.308Win) je prilično šareniji i lepši kundak od kundaka na najskupljemZum
O čemu se tu radi Hmmm ....KoTuKoga
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
270
 Vidi nema ga u cal. 270 Winchester Hmmm
Mora da se u ovom kalibru razgrabilo a sad ide rasprodaja onih manje dobrih i manje traženih kalibaraHaHaHa
Čudi me da je ostao u 8x57IS, izgleda da ga u ovom kalibru ne j..e potražnja nego CENAAngry
 
canis aureus
 ... a može bit' da sam u cal. .270Win potpuno izbacio iz sećanja jer mi je totalno NEinteresantan kalibar i loš HaHaHa
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
SUMO
 Specijalno za kolegu Canis-a.

ZKK 600, 78 godiste, petocifren serijski broj.......sta sve covek na netu moze da nadje.....

pozzz
SUMO priložio:
3.jpg
 
canis aureus
 SUMO Indjijanac
zagledao sam sliku i koliko mogu da vidim, malo je daleko a pomalo mutno, mišljenja sam da je na prikazanoj slici Zastava M70 Confused jer ZKK600 ima drugačiju kočnicu, drugačije mehaničke nišane, zatvarač, gornji deo sanduka za postavljanje montaže opt.nišana(kod ZKK600 kao i kod CZ550 je montaža "lastin rep" a ovde koliko se vidi je Leupold-ova koja nije baš prikladna za ZKK ...) ...
E sad, nisam bio u prilici da vidim ZKK600 iz 70tih već samo od kraja 80tih i novijih vremena, 90tih, tako da ne tvrdim već samo mi više liči na Zastavu M70 sa hand made kundakom ALI ću ti verovati da je na slici ZKK600!

Jel u tvom omiljenom 7x64?
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
SUMO
 Kolega,
mislim da bi trebao da posetis onu ocnu lekarku sa lepom pripravnicom,
ili da odemo zajedno.
Ne znam u kom je kalibru, slika je sa neta.
 
hercegovac
 Sumo da li ti kažeš da su ove dvije puške iste?
 
SUMO
 Auuuu,
izgleda da se pripravnica kod doktorke mnogo svidja, mnogima Smile.

JESU bre Srbine !
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Stara lovačka municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 212 11.02.2024. 16:15
Lovački karabin KARABINI 1744 11.01.2024. 18:54
Lovačke priče - stvarni dogadjaji! LOVAČKE PRIČE 873 28.10.2023. 20:17
Održavanje lovačkog oružja ORUŽJE - SVAŠTARA 402 22.02.2023. 21:48
Marlin lovački karabini KARABINI 66 26.01.2023. 22:20
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 17
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,232,451 posete www.srbijalov.com