Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Lovačko oružje na crni barut


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Lovačko oružje na crni barut
Sniper Hunter
 Od kolege Scorpion Hunter!
 
Scorpion Hunter
 Imao sam prilike da pucam iz oruzja na crni barut. Zadivljen sam. Uzitak je veliki kako samim punjenjem tako pucanjem. Lov crnim barutom postaje sve popularniji u svetu. Valjda ce zaziveti i kod nas. Zanimaju me vasa misljenja o ovom starom oruzju i nacinu lova?Bye
 
Sniper Hunter
 Lično bih bio pristalica oružija na crni barut bilo sa glatkim ili olučenim cevima ,nekada u nedostatku bezdimnog baruta punio sam municiju sa crnim barutom,e to je tek bila atrakcijaGrin kada opališ ako nema vetra ne vidiš efekat tako da i nemaš vremena za dupliranje ako si promašio,ali je bilo zanimljivo loviti.
 
Scorpion Hunter
 Sniper veruj da mi je veci uzitak nego svako drugo oruzje. Kad opalis ono zadimi i zasmrdi na barena jaja Grin popravnog nema osim ako puska nema dve cevi tada mozes da cucnes i popravis rezultat inace iz stojeceg stava nemozes da vidis dali si pogodio. U svakom slucaju ako da bog da da se usvoji taj zakon i kod nas za lov na crni barut svo ostalo oruzja ima da mi zardja Grin samo stari nacin lovstvovanja. Nema boljegB)
 
DakiNS
 Kolega tako je lovio i jedan moj stari profesor. Bio je do struka u vodi i lovio patke pa posle prvog hica čučneHaHaHa
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Scorpion Hunter
 Na zalost divljaci ima sve manje. Uvodjenjem oruzja na crni barut bice bar atrakcija loviti sa njim. Pa i ako ne ulovim nista bas me briga necu umreti ako ne ulovim fazana ali ce mi zato zadovoljstvo biti vece nego da u rukama imam najnoviju berettu.

 
Sniper Hunter
 Ako nađem neki stari Džeferdar spremaj pare za BareTU da se menjamoGrin
 
Scorpion Hunter
 

Sniper Hunter kaže:
Ako nađem neki stari Džeferdar spremaj pare za BareTU da se menjamoGrin

Grin Neznam koja fabrika proizvodi oruzje na crni barut. I kakve su cene.
Scorpion Hunter priložio:
20258_1157493391091_1640451577_339562_2158424_n.jpg
 
DakiNS
 

Scorpion Hunter kaže:

Sniper Hunter kaže:
Ako nađem neki stari Džeferdar spremaj pare za BareTU da se menjamoGrin

Grin Neznam koja fabrika proizvodi oruzje na crni barut. I kakve su cene.


Pa kolega i iz drotare možeš pucati crni barut
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Scorpion Hunter
 Evo nekih tabela za izradu crnog baruta: gore.
ovo je sastav:
Scorpion Hunter priložio:
20258_1157493311089_1640451577_339560_3872617_n.jpg
 
Scorpion Hunter
 

DakiNS kaže:

Scorpion Hunter kaže:

Sniper Hunter kaže:
Ako nađem neki stari Džeferdar spremaj pare za BareTU da se menjamoGrin

Grin Neznam koja fabrika proizvodi oruzje na crni barut. I kakve su cene.


Pa kolega i iz drotare možeš pucati crni barut

Iz svake puske se moze pucati crni barut. Mislio sam na oruzje predvidjeno iskljucivo za crni barut. Vidjao sam pistolje na crni barut po raznim casopisima. Ali nisam zapamtio koja ih fabrika proizvodi.
Inace u svetu za oruzje na crni barut nije potrebna nikakva dozvola i mnogih privilegija u lovu imaju lovci sa puskama na crni barut. npr. imaju duzu lovnu sezonu i sl.
 
Scorpion Hunter
 Hrvati vec imaju uveliko u prodaju oruzje na crni barut...
Zamolio bih kolegu Podunavca da nam objasni kako je u HR.
 
Predator
 Za vrijeme rata, sa nepunih 14 godina imao sam prilike da više puta idem sa tatom i kolegama u lov. Tada je bila oskudica u lovačkoj municiji pa su se lovci snalazili kako su znali. Tad je i tata sebi punio municiju, ne sjećam se tačno kojim barutom. Jedne prilike su nam psi ostali u gonu poprilično dugo, već je polako počelo da se smrkava, a u daljini se čulo zavijanje vukova. Tata je tad probao pucnjem da dozove pse. Sjećam se magle i mirisa koje je proizveo taj pucanj i moje Ajše koja je slijedila taj miris od puške pa sve do drveta koje je tata gađao. Kuca
Bila su to teška vremena, ali i ta teška vremena donekle u meni bude i lijepe uspomene. Vuk

Sasvim prirodno
 
DakiNS
 

Scorpion Hunter kaže:
Hrvati vec imaju uveliko u prodaju oruzje na crni barut...
Zamolio bih kolegu Podunavca da nam objasni kako je u HR.

Neke se pune spreda , a neke trpaju stragaHaHaHa
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
I Jevtic
 

DakiNS kaže:

Scorpion Hunter kaže:
Hrvati vec imaju uveliko u prodaju oruzje na crni barut...
Zamolio bih kolegu Podunavca da nam objasni kako je u HR.

Neke se pune spreda , a neke trpaju stragaHaHaHa



ma nije ga stra nego se klizaju opanciROFL
najbolja je ona puska koja se non stop kvari
 
mpeca
 Spreda straga, sprednjace zadnjace sve ti je to isto kolega vazno da se pune prazne i opet pune a i da se nije ovlazila kapisla.
Nego setih se devedesetih godina meni nestade Zlatibor pa uzeh od brata crni barut prizvodio ga je Kamnik i njime sam punio metke za lov.Orozara sesnaesticakad opalim dimna zavesa nevidim ni kera a ni gde i dali je fazan pao...
 
Podunavac
 

Scorpion Hunter kaže:
Hrvati vec imaju uveliko u prodaju oruzje na crni barut...
Zamolio bih kolegu Podunavca da nam objasni kako je u HR.



U Hrvatskoj jeste dozvoljeno posedovanje oružja na crni barut, ali nije dozvoljen lov sa njim. Može da služi isključivo u sportske i dekorativne svrhe. Oružje na crni barut je u slobodnoj prodaji i ne treba nabavna dozvola. Svako punoletno lice može uz predočenje lične karte da kupi oružje na crni barut. Jedino ima obavezu da to oružje posle kupovine prijavi nadležnoj stanici policije (u roku od 8 dana). Istu obavezu ima i trgovina (da prijavi prodaju oružja). Samo da pojasnim, termin oružje na crni barut koje je u slobodnoj prodaji se odnosi samo na ono koje ne koristi sjedinjeni metak, nego se isključivo puni komponentama (posebno kugla ili sačma, posebno barut i posebno kapisla).
I meni se sviđa oružje na crni barut zbog uživanja u pripremama i punjenju pre pucanja, a lepo je i kao dekor na zidu. Međutim cene su toliko napumpane da za te pare može da se kupi lepa lovačka puška ili savremeni pištolj (revolver).
Tri prsta 2Kolce
 
Scorpion Hunter
 Znaci cena je astronomska. Moze da se kupi savremenije oruzje ali u poslednje vreme sve sto je savremeno kod mene ne privlaci posebnu paznju. Vise se divim ovim puskama sa slike iz Hrvatske prodavnice nego nekoj novijoj pusci.
 
Podunavac
 Cene su za puške od 1000 do 1500 evra. Teško se može naći neka da košta ispod 1000 evra. Ako se ovo usporedi sa cenama ovakvih pušaka u Nemačkim katalozima onda je razlika više nego duplo veća. U Nemačkoj ovakve puške mogu da se kupe već od 300 evra.
Tri prsta 2Kolce
 
Scorpion Hunter
 Podunavac druze kod nas na ovim prostorima vecito je vladalo neko preterivanje po pitanju cena. Ono sto je u svetu bud zasto kod nas je papreno. Na sve to kad se izracuna i cena nabavne dozvole koja se vadi za klasicne puske zaista bi bilo jeftino.. Ali tesko cemo mi uci u korak sa svetom. I za hrvatima kasnimo kad je ova oblast u pitanju.
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Stara lovačka municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 212 11.02.2024. 16:15
Lovački karabin KARABINI 1744 11.01.2024. 18:54
Lovačke priče - stvarni dogadjaji! LOVAČKE PRIČE 873 28.10.2023. 20:17
LOVAČKO ORUŽJE - PRODAJA PRODAJEM 54 06.09.2023. 06:07
Održavanje lovačkog oružja ORUŽJE - SVAŠTARA 402 22.02.2023. 21:48
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 33
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,212,422 posete www.srbijalov.com