Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Mauser


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Mauser
zec
 kolega ASTRAL ja poseduvam ist vakov mauser samo u 3006 odlicna puska site oznaki zatvarac i se sto vie pokazavte na prethodnite sliki e isto samo kalibarot e razlicen
 
Barbarosa
 

astral hunter kaže:
to ide na dobosh kales je mama ali sam zbog svija uzeo 8x57... optika ide u paketu sa 243 a meni ce ova da zavrshi posao... sve si u pravu i sve to znam ali to sam nasledio prodacu da podelim pare sa bratom jednim, taj karabin je moj ali ce da ode takav kakav je....


Kolega Astral, de javi na pp kad budeš "udavao" tog 243 + tog kahles-a... Veselo
iveli 3
 
ssekir75
 колега астрал, не волЕм америкењске калибре, али бих ти саветовао да ту коЊбинацију ипак оставиш кући. прво јер је наследство, друго јер је добро, а треће јер ти допуњава 8х57 за штеточине на већим даљинама. "памела је памела, ал двапут је двапут" ;) (нема везе са дакијевом памелом, да се одма оградим).
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
astral hunter
 

zec kaže:
kolega ASTRAL ja poseduvam ist vakov mauser samo u 3006 odlicna puska site oznaki zatvarac i se sto vie pokazavte na prethodnite sliki e isto samo kalibarot e razlicen


Mnogu dobro bev informiran pred da go zemam, eden prijatel mi ubavo i podobro od site raskaza za kakva puska se raboti, jas sakav tuka da proveram kolegi kolko dobro se koj razbira vo puskite... Tvojot Mauser mislam deka e uste podobar, ali cevka mislam deka ne e originalna bidejki mojot e preraboten od vojna puska od 1939ta godina, a togas vojnicite ne se imale 30'06 vo II svetska vojna. Pred dva dena si dojdov od Makedonija, eden prijatel od Strumica mi pokaza Styer od I svetska vojna koj pred nekolku godini prerabotel u lovacki karabin vo Skopje, to bese raj za oci...inace kalibar 7,9 (8x57)... strasna puska...pukame na Ograzden... strasna preciznost... Golem pozdrav
smirenost+dobar pogled+mauser werke oberdorf 8x57+Burris fulfield 2-7x35=samo jedan je dovoljan

ONLY BUCK & BOAR!!!
 
sheytan
 ???

https://www.youtu...k#t=80m27s



iveli 3
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
ssekir75
 и, бре, ше, није ваљда да не разбираш македонски? Smile
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
astral hunter
 Ja sam makedonski naucio za mesec dana provedenih tamo Dim vrlo interesantan jezik, narocito kada se prica o Mauseru ili Styer karabinima
smirenost+dobar pogled+mauser werke oberdorf 8x57+Burris fulfield 2-7x35=samo jedan je dovoljan

ONLY BUCK & BOAR!!!
 
ssekir75
 ја сам као клинац био више пута на дојрану, а после имао и неке шеме с македонкама (Ukusno), тако да ми није проблем.
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
astral hunter
 meni zena makedonka al odosmo off topic
smirenost+dobar pogled+mauser werke oberdorf 8x57+Burris fulfield 2-7x35=samo jedan je dovoljan

ONLY BUCK & BOAR!!!
 
ssekir75
 ти да се удружиш са давором HaHaHa
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
givan
 Kolege,
Da li ima neko iskostva sa MAUSER M18 karabinom?
 
Finnskogen
 Nemam nekog veceg iskustva od toga da sam na streljani u par navrata ispucao 50-ak metaka iz pomenutog modela.
Mauser je sa M18 napravio komercijalnu verziju oruzja pristupacniju sirim masama.
Verovatno solidno oruzje ali moji licni utisci su velikim delom inspirisani time da ja kao ljubitelj mauserovog oruzja i neko ko poseduje i lovi sa mauserovim M03 modelom i nisam bio previse odusevljen
Za moj licni ukus puska je pre lagana sto nuzno ne mora biti negativno za nekoga drugog i previse "ogoljena" u usporedbi sa onim sto sam ja navikao kada je M03 u pitanju
Ali kao sto sam rekao to nuzno ne mora biti lose oruzje jer moji utisci nisu objektivni jer ja u svojoj glavi usporedjujem dva oruzja koja nisu u istoj klasi, licno meni se nije verovatno iz istog razloga dopao niti M12

Sve to na stranu puska je odradila solidan posao i kada ne bih u svojoj glavi znao da je u pitanju mauser rekao bih da je solidno oruzje za placenu cenu
 
givan
 Hvala kolega,
Razumeo sam tvoj odgovor.
Razmatram ga za kupovinu,pa cak i ta mala tezina mene privlaci.
U razmatranje mi je i Tikka t3 i suer 100.Tako da je to moja trenutno trilema.
 
rk
 

givan kaže:

Kolege,
Da li ima neko iskostva sa MAUSER M18 karabinom?


Probao nekoliko komada i u principu utisci su bolji nakon probe od prvog utiska kad uzmete oruzje u ruke. Sa druge strane danas nema brenda koji pravi oruzje koje nije precizno koje ima lose okidanje. Medjutim ideja mauser i sauera sa jeftinijim modelima je da pariraju nekim drugim brendovima kao sto su pre svega tikka, remington, bergara… zelja im je da se probiju na americkom trzistu sto nije bas jednostavno. Pravi mauser je M03 i to je puska koja vredi svaki dinar mogu da se nadju polovne za 2500-3000 i kupujete pusku premijum brenda i premijum kvaliteta. Mauser M18,M12, sauer 100, 101 nisu puske koje oslikavaju ono sto Mauser i Sauer treba da budu.
RK
 
Finnskogen
 Razumem zasto su uveli M12 i M18 u proizvodnju ali zaista ne razumem zasto su istovremeno i proizvodnje izbacili M03 i kao visu klasu ostavili samo M98
M98 je zaista elegantan ali tehnoloski nije ni blizu M03 po meni licno jedina lovna puska kojom bi mozda zamenio M03 jerste Blaserov R8 mada sam nedavno preskocio odlicnu priliku da uzmem nov R8 monza karabin za doslovno pola cene jer mi se M03 i dalje vise dopada

Jedina lovna puska kojoj bih dao prednost u usporedbi sa M03 jeste R8 koji zbog specificne konstrukcije i cevi pomerene u nazad ima nosace optike na samoj cevi sto znaci da nema mogucnosti greske kod izmene i skidanja cevi sto je kod M03 teoretski moguce mada u praksi ne predstavlja problem ali sa druge strane zbog iste specificne konstrukcije izmenjivi magazin i sistem za okidanje su jedan deo sto je po meni neprakticno iz vise razloga.

Po meni licno M03 je najbolji karabin ikada napravljen u Mauzerovoj reziji, lep na oko, funkcionalan i pouzdan nema mnogo sta da mu se doda i oduzme.

Ja sam u svakome slucaju pre zadovoljan i toplo ga preporucujem svakome ko ima mogucnosti da si tako nesto priusti
Finnskogen priložio:
41305891_10160896064141337_3726821046330851328_n.jpg
 
rk
 Finskogen potpuno se slazemo. Mauser M03 je sjajan lovacki karabin. Sa aspekta ekstetike i sa aspekta funkcionalnosti posebno bezbednosti verujem da Mauser nije napravio bolji. Ukidanje proizvodnje treba posmatrati kroz cenu proizvodnje koja je gotovo dvostruko veća od Blaser R8 sto
Mozda i najbolje govori o tome kakav je karabin u pitanju.
Slazemo se i sto se tiče Blasera r8.
Ko god bude u prilici da kupi M03 nece se pokajati.
RK
 
Finnskogen
 Da, usudio bih se reci da je Mauzerov M03 jedan od tri najfunkcionalnija lovna karabina ikada napravljena
 
givan
 Interesujeme da li ima neko iskustva sa karabinom Mauser m18,kalibar 30-06,ili neki drugi,nema veze?
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
.243 Win vs 6,5x57 Mauser (6,5x55Swe) MUNICIJA ZA OLUČENE CEVI 40 12.10.2015. 22:51
Mauser (uopšteno) ORUŽJE - SVAŠTARA 49 15.07.2011. 17:05
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 14
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,214,475 posete www.srbijalov.com