Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Noć pred lov!


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Noć pred lov!
Jank
 

gardista kaže:

kolega, luk u sirtje i ulje?
daj recepat...[/quote]

Daaaavno već zaboravljena salata, mislim da je još vrlo malo ljudi koristi, ovo je druga tema ali nije na odmet i to znati:
Pošto se kolega autor ne oglašava kod nas se ta salata pravi ovako:
Očisti se par glavica crnog luka, i seče na kolutove (da se dobiju "olimpijski krugovi"), posoli se po želji i prelije sa malom količinom ulja i sirćeta...Može da se jede odmah (mi smo je u kući jeli odmah ) a vidim, možda može i da prenoći...Vredi probati...Gladan
Lov je stil mog života...Pas]yoursmiles.org/msmile/animal/m0218.gif
 
klaja
 

Jank kaže:

gardista kaže:

kolega, luk u sirtje i ulje?
daj recepat...


Daaaavno već zaboravljena salata, mislim da je još vrlo malo ljudi koristi, ovo je druga tema ali nije na odmet i to znati:
Pošto se kolega autor ne oglašava kod nas se ta salata pravi ovako:
Očisti se par glavica crnog luka, i seče na kolutove (da se dobiju "olimpijski krugovi"), posoli se po želji i prelije sa malom količinom ulja i sirćeta...Može da se jede odmah (mi smo je u kući jeli odmah ) a vidim, možda može i da prenoći...Vredi probati...Gladan[/quote]

Super je pogotovo sa pasuljem i jagnjetinom a u salatu moze i vegete ko voli zacinjenije.
B)Opsta situacija je dobra.Neprijatelj se povlaci na svim linijama.Vojvoda Zivojin Misic
 
strahinja
 

Jank kaže:

gardista kaže:

kolega, luk u sirtje i ulje?
daj recepat...


Daaaavno već zaboravljena salata, mislim da je još vrlo malo ljudi koristi, ovo je druga tema ali nije na odmet i to znati:
Pošto se kolega autor ne oglašava kod nas se ta salata pravi ovako:
Očisti se par glavica crnog luka, i seče na kolutove (da se dobiju "olimpijski krugovi"), posoli se po želji i prelije sa malom količinom ulja i sirćeta...Može da se jede odmah (mi smo je u kući jeli odmah ) a vidim, možda može i da prenoći...Vredi probati...Gladan[/quote]

Kolega odg sam malopre mozda nisi video..Mi ga smao nesecemo na kolutove,ali to mu dodje na isto,jer se raspadne ovako,kako mi radimo.. Pozdrav
 
Jank
 Strahinja
Ma to je super, nekada nam je majka to spremala uz glavno jelo a sad si nas ti na to podsetio, baš lepo, većina lovaca nosi po jednu dve glavice luka uz slaninu ili čvarke ali ovo tvoje je stvarno originalno....B)
Lov je stil mog života...Pas]yoursmiles.org/msmile/animal/m0218.gif
 
Zlocko
 Ovo mi je zanimlljiva tem,oko spavanja pred lov Grin
Kad god sam znao da ce me deda voditi u lov(ranije)subotom uvece je imao kolege lovce i do kasno u noc su se kartali,ja sam sedeo na krevetu i mnogo puta tako zaspao,on me samo prebaci u krevet i nastavim...
A ujutru baba ustane prva,i pokusava da probudi dedu da neokasnimo,i dan danas ga budi za lov i pribolov(tezak na ustajanju,kao i ja)...
Dok tata,taj kad god da ode na spavanje u 5 i 30 je vec uveliko na nogama,radio nesto,isao u lov ili ne...Smile
 
pekar
 kolege,noc pred lov morate naci neku zanimaciju da vam brze prodje vreme.ali nikako mazenje,jer kod nas stari ljudi kazu 'upoganis ruke" pa nece divljac.a moj dan pred nedeljni lov izgleda ovako:svanula subota,istrcim iz kuce i ispijam kafe sa drugovima koji nisu lovci i smaram ih o sutrasnjem lovu.popodne poRaanjkupim opremu i pusku i pravac kod kolege ,koji je 20 godina stariji od mene,na selo gde ima staru drvenu kucu (etno idila,1000m nadmorske,selo bozetici izmedju n.varosi i ivanjice).a usput pokupim jos jednog lovca.gore nas ceka kolega i jedan njegov komsija i tada pocinje tablic u parovima.otresemo ih 15-20 partija (ili oni nas),usput popijemo 2-3 kila ljute.negde oko 3h izmedju subote i nedelje sklanjaju se karte i iznosi se zemljani lonac sa kupusom i svinjetinom koji se krcka od petka.pa kada mu ugledamo dno pokusamo da spavamo,ali posle takvog prezderavanja nemozes spavati 3 dana.ujutru se u lov ne ide bez balona vode ,a rakija je obavezna,pa ko prezivi neka prica.zato mu lisice i odnele sve kokosi,pored ovakvih lovaca.
posle dodje i onaj odvratni ponedeljak i pocinje se razmisljati o suboti!!!
 
roedeer
 

marko m kaže:
A ujutru baba ustane prva,i pokusava da probudi dedu da neokasnimo,i dan danas ga budi za lov i pribolov(tezak na ustajanju,kao i ja)...


Moj deda ima 86 godina, aktivan je lovac, najstariji u udruženju, i dan danas ne sklopi oka pred lov! Samnom je ista priča, kakav god da je lov u pitanju, adrenalin mi pre vremena proradi i nema te koja bi me uspavala Smile
Zaista smo privilegovani jer imamo priliku da taj osećaj iščekivanja doživljavamo...

Nas dva ista, na prošlogodišnjem sajmu u Novom Sadu

www.dodaj.rs/f/w/Fd/15mdy8SB/dscn2104.jpg
Theory is nice to think about; facts determine the truth.
 
saja rudnik
 Ma kakvo crno spavanje pred lov..Nemogu oka da sklopim..Kao zmurim,a ovamo sklapam kockice gde cu i kako cu sutra.Dal ce ker da radi dobro,dal cu ja da se izmasim..svasta mi pada na pamet.Kao momak voleo sam i to mazenje i pazenje pred lov..he..he..Sad jedva cekam kad ce da svane i da krenem.Da dodjem do svoje sume,sednem na svoj panj,kad je lepo vreme da zalozim i vatricu,da okrenem koju turu kobaje ili slaninice..Da slusam gonice kako svojom pesmom prolamaju goru i cuvike.Da udisem cist vazduh i da se odmorim od svega i svakoga,svih stresova i problema..da sve ostavim po strani..Samo priroda,moj pas i ja..Ulov--kakav ulov-to nije nikada bilo bitno..Bude bude-ne bude jos bolje..Bio sam u lovu u prirodi a to je ono najbitnije..Zar ne???Za mene je najbitnije..Kalanjikov
Saja Rudnik
 
nidzamotocross
 Ja cu noc pred lov da objasnim na nasem poznatom Leskovackom: "Žmijem žmijem, nikako da spijem'' Smeko
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
bogoljub
 Ma kakvo crno spavanje pred lov..Nemogu oka da sklopim.Moram večeras da radim što bi se reklo da odradim ovo moje malo plate.
Gledala mi Ciganka u dlan i kaže:
- Do 35. godine nećeš imati para i mučit ćeš se.
Ja je pitam:
- A poslije 35.?
A ona će:
- Će se navikneš na to.
 
Indjijanac
 nemoj samo kukati kako ti je mala plata,znam jednog železničara koji radi stobom a nežali se na platu,naš drug lovacPozdrav
IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
Dikavac
 Da vidimo Smile Kraljevic Marko -price kojim je deda uspavljivao nas 6 unuka ..bi prvo istimario Sarca, spremio topuzinu, vino,odelo... Danas : prvo dobro nahranimo kerove ,ocistimo cevke,spremimo slaninu, kobasice, pola buta Smile ( nije mnogo -samo ja i deda smo isli u lov ostali su gledalii druge sportove Smile Sve lepo i perfektno uz price do kasno u noc.. Kada se covek ozeni..E to je nesto druga prica,``Vi se provodite u planini`` dovoljan podatak da covek bude malo nezadovoljan.. Duskov lepo rece ,predje covek u drugoj sobi, prati novosti i z sveta lova, ili sa drugarima ugovara na koji teren treba da se ide.. Obicno niko ne spava Smile Oko rucka u lov svi se uspavali , a jedan drug bacio petardu te su svi poskakali kao opareni.. Kaze ovde smo da lovimo -ne da spavamo Smile 60 km u jednom smeru a tu najsladje da covek dremne , ds ipak prosle nesto nize za to vreme..
 
darko7x64
 UF,Dobro jeHaHaHa a ja mislio nešto nije kako valja samnom,jer konstantno pre lova ama san na oči neće pa neće,e sad mi je lakše kad sam pročitao šta kolege rade noć pre lova hahaha.
Ma kakvo spavanje,sve razmišljam dal sam stavio u rancu svega od one bio-dijet itd.rane,crni luk,slanina ali ona domaća,pa malo čvarci,pa veka kisela papričica,jer noć je duga pre lova,valja se dobro razmisliti dal je sve ponešeno u rancu. Pa koja je tek muka kad počnem da prebiram po soški koju ću pučkicu da ponesem,pa koju municiju...
A kad počnem nož tek da oštrim...e tada sam totalno nedostupan,samo gledam da mu izvučem što kvalitetnije sečivo! Kakvo maženje i s...nje,to ni ne pomišljam tada,jer sutra je veliki dan i radimo nešto mnogo uzvišenije od tih rabota. iveli
IN VINO VERITAS
 
kimi
 

Dikavac kaže:
60 km u jednom smeru ..


Kolega da se nisi nešto zabrojao ??Pas 2
U rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita
 
DakiNS
 Zašto bi ja sam godinama išao u lov svake nedelje 70 km u jednom smeruYes
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
kimi
 

DakiNS kaže:
Zašto bi ja sam godinama išao u lov svake nedelje 70 km u jednom smeruYes


Mislim kriza je, jedino nekim autom koji malo troši...Smeko
U rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita
 
DakiNS
 Ljubav nema granice. Ne idem u kafanu , ne kockam ali zato lovimGrin
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Dikavac
 

kimi kaže:

Dikavac kaže:
60 km u jednom smeru ..


Kolega da se nisi nešto zabrojao ??Pas 2


iveli 4 E bese to lepo vreme, bolje prilike, posla svuda da covek -bira ... ( do granice ima nekih 70-80 km, zavisi od mesta .., da se ne racuna pesacenje po borove... Izuzetan teren) Velika grupa, svi se udruzimo, sipamo gorivo i sve lepo ispadne.. Stvarno je bilo divljaci.Desavalo se da vepar bude 15-20 m od proseke kroz borove , ker zalajao u mestu, sidjemo kad tamo -vepar od nekih 100 kg.. Lov se zavrsavao u 08 h.. Ostalo je druzenje.Jedna ds i slavlje.
Danas na druge terene bude nekih 19-22 km u jednom smeru, (najcesci teren, ali manjak divljaci , iskreno tu bas nikada nismo ulovili grdosiju, bude i promasaja ,taj teren smo krstili ``samo za obuku pasa ``-kuvano vince i dobro druzenje.. Druge grupe cekaju na prolaze te cesce imaju ulov ds, ali nama to nekako ne lezi .. Sta covek da ide u lov ako se ne umori Smile Meni je najsmesniji detalj kada je visoki funkcioner kazao ``Gospode Boze hvala ti sto sam ziv izasao iz ovog krsa`` Prava drugarcina Smile Sve zivo je poskidao i cedio vodu iz majce Smile ( i lovac i ribolovac ) iveliSrbijalov
 
Dikavac
 

DakiNS kaže:
Ljubav nema granice. Ne idem u kafanu , ne kockam ali zato lovimGrin

Odobrenoiveli Upravo tako ...
 
Dikavac
 

kimi kaže:

DakiNS kaže:
Zašto bi ja sam godinama išao u lov svake nedelje 70 km u jednom smeruYes


Mislim kriza je, jedino nekim autom koji malo troši...Smeko


Nekad autom,mislim da je taj auto bio golf... benzinac, kasnije kampanjola, ruzna ko greh, ali smo u njoj svi onako krupni ko od breg odvaljeni (min.90-105 kg) lepo sedali i pravac planina. Tada je retko ko imao auto na plin... Neki od nas ni danas nisu hteli da ugrade ( promenimo auto-melez Srpska sljiva+Francuska vinova loza 5-6 l na 100 km sad da kazem da se ne vozi u 5 ekonom, vec 2-3 redje 4 , nesto vise potrosi .. Za lov se uvek nadje sve sto treba Smile Zato nas zene i zovu ``fanatici `` da se mrznemo, kisnemo, umaramo kako kazu ``ni za sta `` E ne mislimo tako iveli
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 14
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,210,102 posete www.srbijalov.com