Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Sauer lovački karabini


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Sauer lovački karabini
sakobavarian
 Imam puno poruka da se cita ali vidio sam da je pitanje blaser i sauer. Imao blaser R93 prodao nakon tri mjeseca uzeo dva 85 sako bavarian i nekad srecniji. Sauer 202 elegance sam jurio da nadjem po mojoj volji i pravi kundak koji mi odgovara ali nikako da dodje meni preko okeana. Novi model 404 mi ne odgovara mal kundak izgleda kao igracka djecija. Optike swarovski nikako to je samo nabubana marketing kampanja sa njima.... Zeiss i Leica netreba ti nista drugo da gledas ali svako ima svoje i voli nesto drugo. Montaze imam MAK , EAW i RUSAN.

Pogledaj Mauser M03 Alpine ako nisi vec.

( Znam kakvi su nasi prodavaci bio sam u par prodavnica i samo dave za blaser i swarovski cim spomenes nesto drugo odma pocne pametovanje )
 
velja
 

sakobavarian kaže:

Imam puno poruka da se cita ali vidio sam da je pitanje blaser i sauer. Imao blaser R93 prodao nakon tri mjeseca uzeo dva 85 sako bavarian i nekad srecniji. Sauer 202 elegance sam jurio da nadjem po mojoj volji i pravi kundak koji mi odgovara ali nikako da dodje meni preko okeana. Novi model 404 mi ne odgovara mal kundak izgleda kao igracka djecija. Optike swarovski nikako to je samo nabubana marketing kampanja sa njima.... Zeiss i Leica netreba ti nista drugo da gledas ali svako ima svoje i voli nesto drugo. Montaze imam MAK , EAW i RUSAN.

Pogledaj Mauser M03 Alpine ako nisi vec.

( Znam kakvi su nasi prodavaci bio sam u par prodavnica i samo dave za blaser i swarovski cim spomenes nesto drugo odma pocne pametovanje )
pozdrav kolega i dobro dosao na forum!zasto si prodao blaser r 93?jel je taj karabin toliko los?
8x57jsStari
 
sakobavarian
 Zdravo kolega hvala na gostomprimstvu. Nije karabin je odlican samo sto ja nisam bas veliki ljubitelj straight pull karabina i vise mi se svidjao sako i sauer. Kod blasera malo je manji kundak bio tako da mi nije ni odgovarao bas tolko. Licna odluka blaser je odlican ali cjenu sto su mi stavili malo su pretjerali sa njim jer ima bolji Karabina sto su jeftiniji .

Ovdje kodmene u Australiji svi lude za balserima imaju dobar marketing pa svi skacu na njega kao ludi. Kad bi nasao sauer is 80 ili 90ih radje bih to uzeo nego da mi neko pokloni blaser.

Dobar pogled i Xristos Voskrese Prijatelji
 
nickname
 Ima li tko Sauer 303 XT? mišljenja i iskustva za njega ako ga ima tko ili zna o njemu što
Dobra kob
 
Slob
 Ima li neko iskustva sa Sauer 100?
Lisica
 
Baki58
 Samo sa 202.
Branislav
 
Finnskogen
 

Slob kaže:

Ima li neko iskustva sa Sauer 100?


Saurer prati trend ostalih proizvodjaca i kroz model 100 pravi konkurenciju za Tikka t3, Ruger American, Browning A-Bolt III, Mauser M18
Kao i kod ostalih proizvodjaca puska je ogoljena luksuznih detalja da bi se smanjila cena. Fokus je stavljen funkcionalnost, iako ne u klasi starije brace model 100 je solidna i funkcionalna puska jer to u ostalom mora i biti da bi konkurisala u svojoj klasi
 
rk
 Mislim da su sauer 100/101 namenjeni pre svega americkom tržištu gde je konkurencija vrlo jaka i gde je dosta pristupačnih karabina. Velike evropske kompanije sa svojim najacim modelima nisu konkurentne jeftinim americkim karabininima, a sa druge strane to je velik deo tržišta.
Sauer 100/101 su odlično uradjeni, nisam pucao Al oni koji su ih upućivali tvrde da jako lepo rade. To u ostalom j moraju da bi zadovoljili i probili se na americkom tržištu.
Samo moje mišljenje je da ukoliko kupujes sauer, mauser treba da odeš za njihovim premijum modelima jer zbog tih modela oni i predstavljaju ozbiljne kompanije.
Ukoliko hoćeš malo moderniji karabin a da nije preskup meni Bergara zadovoljava a sve potreba čak mislim da sauer koristi njivor cevi....
RK
 
moravac 1
 Sauer 100 je nastao kao potreba da se ponudi jeftinija varijanta karabina istimenog proizvodjaca.Sto se mene tice oni jesu jedna od vodecih kompanija ali se od modela 202,303,404 jos uvek ne pronalaze u trci sa blaseom koji je apsoluno nokautirao nekoliko puta vec pomenutu kompaniju sto se tice dizajna,zatvaracem, montaze cevi i na kraju jedinstvenog kundaka...koji je samo vise puta bezuspesno kopiran.Kada je upitanju mode 100...ok karabin ali opet ne dovoljno jeftin i ne dovoljno kvalitetan jer...pucao iz njega i za te pare pre bih uzeo stajera,wincestera,sako,tiku...koji sa klasicno obrtnocepnim zatvaracem(tipa mauser) nista manje ne zaostaju a jeftiniji od pomenute firme...
Cak i ogromno Americko trziste koje ima kupce za sve i na kome sve Evropske puske u proseku jeftinije nego u Evropi nije dobilo karabin koji je fantastican za manje pare, vec prosecan koji je opet malo skuplji i ima ime sauer!
Dobar jeste ali...da li je dovoljno dobar...po meni nije, pogotovo kada karabin nosi tako zvucno ime a dobijete prosecan...ipak mu je ime sauer!!!Kolce
srbija
 
Finnskogen
 Sauer 100, Ruger American, Browning A-Bolt III, Mauser M18,Stayer pro hunter,Winchester XPR, Tika T3
Sve su to puske priblizno iste cene i priblizno istih kvalitete, razlike su minimalne.
Sako sa modelom 85 je gotovo duplo skuplji u odnosu na ove modele pa ga necu stavljati u istu klasu.
Sve su to puske priblizno iste cene i priblizno istih kvalitete, razlike su minimalne.
Verovatnije je da ce veceu ulogu pri izboru izmedju ovoga oruzja imati licne predrasude negoli stvarne razlike u kvalitetu ili ceni pomenutog oruzja, ali kada bih morao da izaberem izmedju pomenutih verovatno bi na prvo mesto stavio Tikka T3 tek nesto ispred Stayer pro hunter
 
bojant
 Zdravo Kolege !

Posjedujem Sauer 202 jaguar exklusive 30-06 i sauer 101 select
takodje 30-06. Ovaj drugi sam prebacio u C goru da sa njim lovim
kada sam tamo.

Znam dosta ljudi ovde u Svedskoj koji su prodali blasere koje su kupili u vrjeme kada je bila opsta pomama za blaserom r 93.
Mnogi su streknuli od stravicnih slika tj razbijenih faca, ceonih kostiju i sl.
Mnogi su vjeroatno i uvidjeli da sa tim moderanim i ne bas lovackim izgledom karabinana nisu dobili apsolutno nista osim po dzepu i strepnje za svoj zivot, svaki put prije nego povuku obarac.
Mnogi su shvatili da taj djelic sekunde koji dobiju prilikom pravolinijskog repetiranja je tako reci beznacajan za ogromnu vecinu lovaca.

Saueru 202 zamjeram sto nema malo cvrscu vezu izmedju kundaka i kucista , pa se zbog toga kundak povremeno olabavi i mora da se priteze s vremena na vrijeme.
Sve ostalo funkcionise bez greske. Preciznost fantasticna sa fabricki punjenom municijom norma, grupe ispod 2 cm.
Ono sto me najvise zadivilo kod ovog karabina je da nosi zrno norma orix 11.7 gr. 13 gr i jakt mach 9.7 gr maltene isto.
Sve ovo zavrsava u krugu od cirka 3 do 3.5 cm tako da nisu potrebne nikakve korekcije na optici.
.
Sauer 101 select, puska savrsenstvo za planinu.
Kvalitet vrlo malo zaostaje za 202 tj brunir cini mi se da je malo bolji na 202. Magacin od kvalitetne plastike ali funkcionise bez greske.
Malo je laksi od 202 sto je prednost posebno u planinskim lovovima.
U rukama lezi idealno. Obarac siri nego na 202 tako da prst na njega legne mnogo bolje nego na sve ostale puske koje sam probao.
Jednostavno osjecate neku ugodnost i sigurnost dok drzite prst na obaracu.Okidanje nemoze bolje. Konstrukcija cvrsta i pouzdana.
Veza izmedju sanduka i kundaka veoma cvrsta i dobro ocjenjena od strane strucnjaka. Zatvarac ko u puter.
Ocjena strucnjaka da sauer 101 vrjedi dosta vise u odnosu na svoju cjenu. Korozija nema sanse uz minimalno odrzavanje.

Da se malo pohvalim ja sam oba sauera izabrao licno tj udjem sa prodavcom u magacin a on mi otvori 10 pusaka koje niko nije ni pipnuo, pa polako biram najbolje drvo, da zatvarac klizi savrseno, detaljan pregled i sl. Dok kod nas si prinudjen da uzmes ono sto ti prodavac da u ruke tj to sto se zadesilo na rafu.

Ponovo naglasavam puska sauer 101 savrsenstvo za planinu i sve ostalo.

Za mene licno sauer i sako su puske koje imaju najvise lovackog smeka od svih karbina .

Pozdrav za sve kolege na forumu.
 
bojant
 Slika
 
Finnskogen
 

bojant kaže:


Ono sto me najvise zadivilo kod ovog karabina je da nosi zrno norma orix 11.7 gr. 13 gr i jakt mach 9.7 gr maltene isto.
Sve ovo zavrsava u krugu od cirka 3 do 3.5 cm tako da nisu potrebne nikakve korekcije na optici.


Pozdrav i tebi kolega

Sauer 202 je bez daljnjeg kvalitetna puska, samo to sto Norma Oryx 11.7g 13g i Norma Jaktmach ili FMJ od 9,7g nose priblizno isto nema nikakve veze sa Sauerom nego sa tim da je Norma htela da to bude tako i u skladu sa tim napravila municiju koja isto tako nosi i iz Blasera,Mausera,Tike ili karabina nekog drugog proizvodjaca. Tako da su reci pohvale u tom slucaju za Normu a ne Sauer Smile
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Stara lovačka municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 212 11.02.2024. 16:15
Lovački karabin KARABINI 1744 11.01.2024. 18:54
Lovačke priče - stvarni dogadjaji! LOVAČKE PRIČE 873 28.10.2023. 20:17
Održavanje lovačkog oružja ORUŽJE - SVAŠTARA 402 22.02.2023. 21:48
Marlin lovački karabini KARABINI 66 26.01.2023. 22:20
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 19
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,213,285 posete www.srbijalov.com