Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Lovački savez Južne Srbije


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Lovački savez Južne Srbije
Sremac75
 

Gedza66 kaže:
Skoro tri meseci od osnivanja Lovačkog saveza južne Srbije i Lovačkog saveza istočne Srbije a na forumu nikakvog komentara o tome. Ne samo na forumu, već i u lovačkim javnim glasilima (ili sam ja to propustio), čak ni od strane Zdrpa.

Zajedničko ovim lovačkim savezima je što umesto jednog zakonskog zastupnika, imaju po tri. Da li se radi o kolegijalnom predsedniku ili o tri predsednika (da se ne bi svađali) ovih saveza, nije mi poznato.

Zakonski zastupnici Lovačkog saveza istočne Srbije su:
1. Ljubiša Marilo,
2. Ljubiša Marinović,
3. Dragoljub Dragan Sakić.

Sedište ovog saveza je u mestu Zlot, opština Bor u klubu penzionera.

Zakonski zastupnici Lovačkog saveza južne Srbije su:
1. Milivoje Gikić,
2. Dragoljub Dragan Sakić.
3. Igor Jovanović

Sedište ovog saveza je u Leskovcu, ul. Svetoilijska br. 7.

Iako mi je Leskovac na samo 15 km. tek sam pre jedno sat vremena saznao za postojanje ovih lovačkih saveza, koji su slučajno ili ne, osnovani istoga dana 21.04.2012. godine.

Slučajno ili ne, oba lovačka saveza imaju za zakonskog zastupnika Dragoljuba Dragana Sakića, čoveka iz Kruševca ili okoline, koji je valjda predsednik nekog lovačkog udruženja u Pirotu, koje nema lovište.Krsti

Ima li neko drugih informacija o ovim lovačkim savezima ili o ljudima koji su registrovani kao zakonski zastupnici istih.

Meni ovo deluje kao klasično mešetarenje i lov u mutnom. Upecao se

PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Sremac75
 

djosa69 kaže:
Sto bi rekli nasi ljudi, cim sam ga video odma sam ga spazio podrazumeva se za Dragana Sakica premazan tip svim mogucim farbama a upoznao sam ga prvi put u Aleksincu na sastanku Juzne lov. oblasti doso covek nepozvan zastupa neko L.U. Pirot koje nema loviste a bili su i zastupnici regularnog L.U.iz Pirota,kad su ga pitali koga zastupa reko je da je formirano novo L.U.Pirot i bio je siguran u obracanju da ce da dobiju loviste arogantan i cinican neki covek to je moje misljenje a iz dalje price sa ostalim kolegama na sastanku i oni misle isto za doticnog gospodina,ne vidim kakav on entuzijazam i interes ima da dodje iz Krusevac u Pirot da deli loviste osim ako nije neki lov u mutno.KolceKoTuKoga

PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Sremac75
 

djosa69 kaže:
Zaboravi da pitam ko je tu gospodu izabrao za zakonske zastupnike kad je bila izborna skupstina,gde da li su bila sva L.U.iz juzne lovne oblasti ovo mi lici na neke nove zdrpovce.Kolce

PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Sremac75
 

Gedza66 kaže:

Registracija ovih saveza se može videti na sajtu Agencije za privredne registre u opciji pretraga podataka za udruženja.

Matični broj Lovačkog saveza južne Srbije: 28086750
Matični broj Lovačkog saveza istočne Srbije: 28088337

Djošo, izgleda da svi znaju ali mudro ćute, kao ćutanje ne može da šteti a sve što ne šteti mož', samo da koristi.Ne razumem

PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Sremac75
 

Sremac75 kaže:

Gedza66 kaže:

Registracija ovih saveza se može videti na sajtu Agencije za privredne registre u opciji pretraga podataka za udruženja.

Matični broj Lovačkog saveza južne Srbije: 28086750
Matični broj Lovačkog saveza istočne Srbije: 28088337


Djošo, izgleda da svi znaju ali mudro ćute, kao ćutanje ne može da šteti a sve što ne šteti mož', samo da koristi.Ne razumem



Brate Gedžo...
Ja stvarno ne znam šta znači osnivanje ova dva "Saveza"?
Postoji dve mogućnosti :
1.Da se radi o osnivanju dva udruženja građana koja nemaju nikakve veze sa dosadašnjom lovačkom strukturom u Južnom i Istočnom lovnom regionu.
Moguće je da su osnivači svesno iskoristili navedene nazive da bi nekoga doveli u zabludu o tome koga predstavljaju.
U tom slučaju bi svakako trebalo da reaguju zvanični predstavnici Istočnog i Južnog lovnog regiona i da ospore te registracije.
2. Da se radi o osnivanju "Saveza" pod prećutnim pokroviteljstvom sadašnjeg rukovodstva LSS i njihovih poslušnika u Južnom i Istočnom regionu.
U tom slučaju zaista ne mogu da zamislim koji su razlozi za ovako nešto!

PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Sremac75
 

papiga kaže:

Sremac izgleda si postao vidovit pa na inicijativu a sve uz prethodni dogovor sa zdrpicem,Janjic je potencirao i osnovao ova dva regionalna"saveza"pa neda se fotelja tako i to jos neplacena funkcija a sto se tice komentara kolega Gedze ja shvatam da u svakom sukobu misljenja dodje period kad se kod sukobljenih javi osecaj rezigniranosti ali ne treba se predavati i upadati u flegmu

PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Sremac75
 

spaleph kaže:
Interesuje me koja su LU pristupila Južnom i istočnom regionu? I ko je to odlučio da se izvrši pristup regionalnim savezima bez odluka skupština LU?
Regionalni savez bez LU sa teritorije regiona... ništa mi nije jasno...?Ne razumemKoTuKogaIzvolte

PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Sremac75
 1. Ko ga je osnovao- koja LU su osnivači?
2. Ko su njegovi članovi?
3. Gde je osnovan i kada je bila osnivačka skupština?

Ima i drugih (ne)praznih pitanja :
1. Kako jedan čovek može biti zastupnik 2 lovačka saveza?
2. Da li je on član u više LU?
3. Da li su lovci članovi LU koja su članovi ovih Saveza o tome obavešteni, i jesu li doneli o tome odgovarajuće odluke na svojim organima?
4. Kako ta da niko od običnih lovaca koji su članovi ovog foruma, ni sa istoka ni sa juga Srbije, ne zna ništa o odnivanju ovih Saveza?
5. Kako je moguće da jedan (ne)obični član ovog foruma (moj brat Gedža66-građevinac sa diplomom pravnog fakulteta) ne zna ništa o osnivanju ovih Saveza?
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Gedza66
 Vuki kaže:
Kolega Gedzo vise puta su i u Zajecaru i Uleskovcu,mozda i Srudulici u martu i aprilu organizovani sastanci i pozivani predsednici i predstavnici Lovackih drustava sa oba regiona u Zajecaru 3 puta je organizovan sastanaku prostorijama Udruzenja Kraljevica ,pozvana su sva udruzenja i podpresednik LSS Vlada Videnovic ,tako da je sve bilo transparentno .Ko je shvatio sustinu postojanja Regionalnog Saveza on je dosao i pristupio ,ko se uplasio i ko smatra da mu nije potreban nije dosao na javne zvanicne sastanke na kojem je bila Osnivacka skupstina ,Dobar pogled


Vuki, slažem se da su sastanci lovnih regiona organizovani više puta, pa i u Zaječaru, Leskovcu, možda i u Surdulici (kako ti kažeš) i svi ti sastanci su bili transparentni i na svim tim sastancima se kao ideja provejavala mogućnost ili potreba osnivanja neke više lovne asocijacije lovaca sa tog područja. Nikada na tim transparentnim sastancima (kako ih ti nazivaš) nije doneta odluka o osnivanju Lovačkog saveza južne Srbije. Poslednji sastanak Južnog lovnog regiona Srbije se desio u Vladičinom Hanu, gde je domaćim bio Aca Stojanović a svi znamo kakav je Aca. Pa Aca bi za predsednika ili sekretara LSS (bez obzira o kome se radi), dao litar i po krvi, samo da ostane tu gde jeste i da to potraje do penzije a posle boli ga racku.

Prihvatam i da grešim ali napiši molim te na kom sastanku (datum) u kom mestu i uz čiju saglasnost ili podršku je došlo do osnivanja Lovačkog saveza južne Srbije. Predstavnici kojih udruženja su pristustvovala tom sastanku ili koji su to predstavnici (ime i prezime) i da li su isti imali odluke svojih naviših organa upravljanja (skupština udruženja) da uopšte raspravljaju o tome a kamoli da glasaju za tako nešto.

Prihvatam i da sam u zabludi, da sam neobavešten ali pošto se da zaključiti da ti jesi obavešten, daj molim te neke podatke o Dragoljubu Draganu Sakiću i njegovim referencama za mesto zakonskog zastupnika u čak dva novo formirana lovačka saveza.

Voleo bih da o njemu daju podatke naročito lovci iz Pirota a naročito g. Aleksić kao član UO LSS.

Vidi, kažu moje Gedže "dala baba banku da udje u kolo a posle pet da izadje iz njega". Očekuj u ovoj našoj priči mnogo detalja i činjenica, jer na ovom forumu ima zaista savesnih, svesnih a naročito obaveštenih ljudi. Zato ako želiš da u ovome učestvuješ, moraš biti i obavešten. Ukoliko to nisi, brzo ćeš se pokajati.

Svim pravim "sektašima" želim da im se ove večeri ostvare sve noćne neostvarene želje.Foto
ČUJTE LOVCI!!!ČUVAJTE SE SEBE
 
Lala
 

Gedza66 kaže:
Prihvatam i da grešim ali napiši molim te na kom sastanku (datum) u kom mestu i uz čiju saglasnost ili podršku je došlo do osnivanja Lovačkog saveza južne Srbije. Predstavnici kojih udruženja su pristustvovala tom sastanku ili koji su to predstavnici (ime i prezime) i da li su isti imali odluke svojih naviših organa upravljanja (skupština udruženja) da uopšte raspravljaju o tome a kamoli da glasaju za tako nešto.
.........
Vidi, kažu moje Gedže "dala baba banku da udje u kolo a posle pet da izadje iz njega". Očekuj u ovoj našoj priči mnogo detalja i činjenica, jer na ovom forumu ima zaista savesnih, svesnih a naročito obaveštenih ljudi. Zato ako želiš da u ovome učestvuješ, moraš biti i obavešten. Ukoliko to nisi, brzo ćeš se pokajati.


Gedžo, kud bre napisa ovo za odluke organa upravljanja; trebalo je pustiti da ti savezi donesu neku odluku, koja će koštati lovce, pa onda tim istim lovcima prepustiti da sami postave to pitanje, kad ih lupi po džepu.
Kolega Vuki, možda se na nekom drugom forumu više diskutuje o npr. parenju srneće divljači, a manje ili nikako o lovnoj politici. Na ovom forumu postoji dosta ljudi koji poznaju lovnu politiku, a postoji još više ljudi kojima je pun tavan muljanja, a naročito ima puno objavljenih, a još više neobjavljenih stvari, koje čekaju pravi momenat, da ugledaju svetlost dana.
Gedža je u pravu sa konstatacijom o obaveštenosti. A zaista bih voleo kada bi mogao da daš odgovore na jednostavna pitanja u vezi tog saveza koja su postavljena: ko, kada, gde, i na osnovu čijih odluka? Daj bre, kad već lete epiteti 'transparentno', onda da i bude tako.

Šta da se radi, vole ljudi da dele informacije medjusobno. Neki put fale dokazi, ali i to dodje pre ili kasnije.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
aca81
 Evo ovako da ja kao lovac iz Pirota podelim neka svoja saznanja i svoje misljenje sa kojim bi se verujem slozili uglavnom svi "obicni" lovci koji borave i love na ovim terenima........Necu da sad zalazim u to kako rade ljudi i kako se gazduje lovistem jer nije tema a i nisam kopententan,mogu reci samo to da sam kao "obican" lovac zadovoljan (naravno da moze i bolje) stanjem na terenu (sveukupno gledano loviste,divljac,uprava i organizacija).
- Prvo ne postoji nijedno lu. Pirot vec jedino lovacko udruzenje koje decenijama radi i gazduje sa uspehom na skoro 100 000 ha sa priblizno 800 lovca je lu.Ponisavlje iz Pirota a da bi bolje upoznali loviste postavicu i neke slike kasnije da vidite o kakvom se terenu radi.
- Postoji mala grupa lovaca koja bi osnovala posebno udruzenje i vec imaju kancelariju ali nemaju jos uvek loviste kojim bi gazdovali i zvalo bi se lu.Trofej iz Pirota,ali to su samo zelje i mislim da je to daleko od realnosti.
- i trece najboljim delovima lovista i isto ogromnom povrsinom gazduju JP Srbijasume i sto se tice lovstva imam utisak da funkcionisu kao pravo i posebno LU samo iza imena Srbijasume.
Opet ponavljam sve ovo govorim ocima obicnog lovca i neznam da li tako moze i treba da bude i da li je zakonski ili ne.
DOBAR POGLED
 
Lala
 Aco, hvala za informacije.
Evo i tebi i tvojim kolegama jedna (za sada) informacija, čisto da malo razmislite:
kažeš da u vašem LU ima približno 800 lovaca. Prema nekim saznanjima i podacima, taj broj se ranijih godina kretao oko 750, i toliko je lovaca plaćalo članski doprinos, u okviru kojeg je bila i članarina za LSS, jel tako? E, pa, kolega, proveri ako ti nije teško, da li je tačno da je tvoje LU Ponišavlje ove godine uplatilo za LSS samo 200 članarina? I proveri da nisu slučajno 500 lovaca odbili da plate, ili su platili, a pare nisu prosledjene, i šta je bilo sa parama lovaca, ako nisu prosledjene?
Ili je ne daj Bože, 500 ljudi odustalo od lova?
Lovne karte ste pretpostavljam, svi dobili?
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Sremac75
 

Vuki kaže:

....Ko je shvatio sustinu postojanja Regionalnog Saveza on je dosao i pristupio ,ko se uplasio i ko smatra da mu nije potreban nije dosao na javne zvanicne sastanke na kojem je bila Osnivacka skupstina ,Dobar pogled




Baš lepo ako je "javni zvanični" sastanak lovnog regiona prerastao u Osnivačku skupštinu!
To se i inače tako radi po zakonu!
A možda se ideja o formiranju saveza rodila i posle završetka "javnog zvaničnog sastanka" u nekoj kafanci, uz iće i piće?

Svašta g.Marinoviću, baš svašta.....
Nego, da nije Jeremija snimao osnivačku skupštinu LSIS (kao što snima sve skupštine u režiji ZdrP-a - inače jednog od njegovih najvećih sponzora), pa da ga neko zamoli da pusti snimak???
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
aca81
 

Lala kaže:
Aco, hvala za informacije.
Evo i tebi i tvojim kolegama jedna (za sada) informacija, čisto da malo razmislite:
kažeš da u vašem LU ima približno 800 lovaca. Prema nekim saznanjima i podacima, taj broj se ranijih godina kretao oko 750, i toliko je lovaca plaćalo članski doprinos, u okviru kojeg je bila i članarina za LSS, jel tako? E, pa, kolega, proveri ako ti nije teško, da li je tačno da je tvoje LU Ponišavlje ove godine uplatilo za LSS samo 200 članarina? I proveri da nisu slučajno 500 lovaca odbili da plate, ili su platili, a pare nisu prosledjene, i šta je bilo sa parama lovaca, ako nisu prosledjene?
Ili je ne daj Bože, 500 ljudi odustalo od lova?
Lovne karte ste pretpostavljam, svi dobili?

Nema na cemu,to je najmanje sto sam mogao da uradim kako se ne bi stekao pogresan utisak o udruzenju ciji sam clan,sto se tice lovaca siguran sam da nisu odustali od lova jer je to velikoj vecini u genima i krvi i radije ne bi leba jeli a platili bi clanarinu,vise se plasim sta ce biti sa lovcima koji stvarno nemogu da plate sve vece clanarine a znam da nece sigurno tako lako odustati od lova,plasim se da zbog novih zakona o lovu (pre svega sve kraca sezona,diskriminacija gonica,komercijala,razni dodatni nameti, nova pravila igre, postupak prilikom odstrela, transport divljaci.....) lovci ne pocnu bojkotovati sve to i okrenuti se krivolovu,mislim da je isuvise kratko vreme za adatapciju i takve rezove jer se decenijama lovilo drugacije a opet je imalo puno vise divljaci i lovacke etike,mislim da treba puno vise raditi na edukaciji i svesti lovaca nego ih primoravati zakonima koje sigurno nece silom postovati,tesko je objasniti stanje na terenu i veoma je tesko kontrolisati toliku povrsinu i takvu strukturu lovaca........treba mi bas dosta vremena da bih sve pojasnio i opet nisam siguran da mogu pribliziti celokupnu situaciju u regionu gde najveci uticaj ima sastav terena,razudjenost i velika povrsina lovista,stariji lovci (koji su nedovoljno informisani i tehnicki neopremljeni),ekonomska situacija,hteli da prihvatimo ili ne lov je vec odavno luksus i privilegija ali ce na ovim prostorima jos podosta vremena ipak biti hobi i neizostavni deo zivota....a tu onda pocinje igra macke i misa i td........da se vratim na clanarinu a vreme ce pokazati kojim tokom ide ova privatizacija lovista i komercijala.......tih 500 lovaca sigurno nije odustalo od lova i mozda je zabuna u tome sto polovina lovaca placa clanarinu preko firme gde radi,na nekih 5-6 rata a druga polovina isplati kartu neposredno pre pocetka sezone,siguran sam da ce septembra broj clanova biti priblizan onome od prosle godine.....poz.
DOBAR POGLED
 
Gedza66
 

Gedza66 kaže:

Prihvatam i da sam u zabludi, da sam neobavešten ali pošto se da zaključiti da ti jesi obavešten, daj molim te neke podatke o Dragoljubu Draganu Sakiću i njegovim referencama za mesto zakonskog zastupnika u čak dva novo formirana lovačka saveza.

Voleo bih da o njemu daju podatke naročito lovci iz Pirota a naročito g. Aleksić kao član UO LSS.


aca81 kaže:
Evo ovako da ja kao lovac iz Pirota podelim neka svoja saznanja i svoje misljenje sa kojim bi se verujem slozili uglavnom svi "obicni" lovci koji borave i love na ovim terenima........

- Prvo ne postoji nijedno lu. Pirot vec jedino lovacko udruzenje koje decenijama radi i gazduje sa uspehom na skoro 100 000 ha sa priblizno 800 lovca je lu.Ponisavlje iz Pirota a da bi bolje upoznali loviste postavicu i neke slike kasnije da vidite o kakvom se terenu radi.

- Postoji mala grupa lovaca koja bi osnovala posebno udruzenje i vec imaju kancelariju ali nemaju jos uvek loviste kojim bi gazdovali i zvalo bi se lu.Trofej iz Pirota,ali to su samo zelje i mislim da je to daleko od realnosti.

..................

Opet ponavljam sve ovo govorim ocima obicnog lovca i neznam da li tako moze i treba da bude i da li je zakonski ili ne.



Aco81, na ovoj temi ne postoje nikakva pitanja u vezi LU "Ponišavlje" iz Pirota. O radu tog udruženja se može otvoriti posebna tema a na ovoj temi sam ja pozvao piroćance da nas upoznaju sa saznanjima o Dragoljubu Draganu Sakiću, zakonskom zastupniku u dva novoosnovana lovačka saveza. Ko je taj čovek i kakve su njegove reference za funkcije zakonskog zastupnika u čak dva novoosnovana lovačka saveza?

Postoji velika verovatnoća da je taj Sakić na funkcijama zakonskog zastupnika izabran kao kandidat tog novog lovačkog udruženja "Trofej" iz Pirota, pošto imam saznanja da je taj lik i predsednik tog lovačkog udruženja.

Ako neko nešto zna o tom čoveku, onda su to sigurno piroćanci a naročito Zoran Aleksić kao član UO LSS. Verujem da će taj Sakić zadati grdne probleme LU "Ponišavlje" u predstojećem periodu ustanovljavanja i dodela lovišta na gazdovanje u užoj Srbiji.

Pitanje za ovu temu treba biti, da li je LU "Ponišavlje" iz Pirota član Lovačkog saveza Južne Srbije i da li je i kada odluka o tome doneta na Skupštini udruženja?

Na ovoj temi se može "raspravljati" o trenutnom statusu LU "Ponišavlje" iz Pirota u LSS, odnosno da li je još uvek punopravni član LSS i da li su možda Dragan Stanković i Radiša Nikolić kao predstavnici ovog udruženja, činili onaj "kvorum" od 87 prisutnih na okupljanju "smederevaca" (i po kom osnovu). Možda je čak i Zorana Aleksića, člana UO LSS, Marko Tica računao u "kvorum", tako da postoji mogućnost da je LU "Ponišavlje " iz Pirota za to čuveno okupljanje lovaca dalo čak tri ruke za!?

Kažeš da LU "Ponišavlje" iz Pirota ima 800 redovnih članova. Ako je taj tvoj podatak istinit, da li je tačno da je LSS u 2009 godini uplaćen doprinos za 738 članova, u 2010 godini za 751 člana, u 2011 za 700 članova a u 2012 samo za 200 članova?.

Ako su ovi podaci možda tačni, onda su zaista aktuelna pitanja koja na ovoj i sličnim temama postavljaju Lala i Sremac75.

O čemu se tu radi? O drastičnom smanjivanju članstva ili o nečem drugom? Ni jedno udruženje sa brojem članova ispod 700 ne može delegirati dva predstavnika za Skupštinu LSS. Ne može se (ili ne bi trebalo) biti član LSS bez uplate članskog doprinosa za sve članove (ili može, kada to odgovara z.dr.p-iću), to Zoran Aleksić kao član UO LSS vrlo dobro zna i takve stvari, ako ih je bilo, mogu biti problem za odgovorno lice iz udruženja.Pravilo
ČUJTE LOVCI!!!ČUVAJTE SE SEBE
 
djosa69
 Evo i ja da se uključim na ovu temu. Na sastanku u Leskovcu ne secam se tačan datum kad je bilo,bilo je sedam ili osam predstavnika L.U. i ja ne bi reko da je to bio sastanak Juznog lovnog regiona i tada je izabran inicijativni odbor da se organizuje osnivačka skupstina u Surdulici kolko ja znam da se ta osn. skupstina nikad nije odrzala ali ipak najbolje je da pitamo predsednika LU Surdulica Dragana Kostadinovića mozda je on bolje obavesten za sad toliko a kasnije mozda dodjemo do nova saznanja.Kolce
 
Indjijanac
 ovo što više gledaš,više nemožeš da veruješ,nebi me začudilo ni da se tica pojavi na nekoj funkciji predsednika F-117 skupštine
IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
Lala
 Možda je osnivačka skupština bila telefonska?Hmmm
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Indjijanac
 ti su tek biseri,ja znam čoveka koji je imao ideju da nazove članove UO LU telefonom i da se sa njima dogovori da se napravi drugi pečat LU,da nemaltretira ljude da dolaze na sastanak samo zbog toga.Kiss
IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
aca81
 Ocigledno da je lovstvo odlican biznis pa bi svi hteli neku funkciju i delic kolaca pa jos i ako se naplacuju dnevnice i putni troskovi a usput mogu i neke privatne stvari da se zavrse eto racunice jer ne vidim drugu svrhu osnivanja raznih saveza i odbora,sto se tice tog g.Sakica coveka stvarno ne poznajem ili ga mozda znam po nadimku ali u svakom slucaju raspitacu se malo ovih dana o novonastaloj situaciji,samo mi nije jasno kako taj g.Sakic moze predstavljati udruzenje koje ne postojiConfused pocinjem ozbiljno da razmisljam i svoju sekciju da proglasim udruzenjem pa da i ja udjem u neki savez ili odbor Smeko
DOBAR POGLED
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Stara lovačka municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 212 11.02.2024. 16:15
Lovački karabin KARABINI 1744 11.01.2024. 18:54
Lovačke priče - stvarni dogadjaji! LOVAČKE PRIČE 873 28.10.2023. 20:17
Održavanje lovačkog oružja ORUŽJE - SVAŠTARA 402 22.02.2023. 21:48
Marlin lovački karabini KARABINI 66 26.01.2023. 22:20
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 14
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,214,623 posete www.srbijalov.com