Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Predlozi za izmene zakona o oružju i municiji


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Predlozi za izmene zakona o oružju i municiji
DakiNS
 Jeste Aco tako bi trebalo, da je dovoljna ID kartica , samo se često srećemo sa recimo objavama hajki gde je naglašeno obavezna potvrda o vakcinaciji pasa recimo. Znači 8 dokumenata, malo li je.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
AcaNik
 Многи ни не знају шта је потребно да се има од папира па када тако нешто организују траже и што и не треба. На почетку се то увек разјасни и буде све ок.
Проблем је и што нема читача чипова уз помоћ којих би се лако проверило да ли је пас вакцинисан. Мада га немају ни они који су у обавези да га имају.
Лично мени стварно никада нису правили проблем где год сам ишао са псом. Погледа картицу, упише број и то је то. Људи претпостављају да смо толико одговорни да вакцинишемо пса.
Иначе на чланским картама за псе удружења имамо позади да ветеринар удари да је пас вакцинисан.
 
canis aureus
 Odgovorni ...
Nije to džaba da se traži, gde se traži.
Bilo je hajki gde bukvalno više od 50% pasa(kojekakvih, neki su bili mešanci nalik na nešto ...) nije bilo vakcinisano a neki su imali "odlične radne" kojima nisu potrebni papiri ...
Pas
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
dzudzubajac
 

DakiNS kaže:

Vidim polemike metal ili ne . Zato vas opet pitam da li ste čuli za drveni sef ? Normalno da niste jer ne postoji , sefovi se rade od metala , a često su šupljine ispunjene betonom .


Pa meni je logično da orman bude od drveta a postoje i metalni i stakleni...
Al na kraju nije bitno šta je meni ili tebi logično, nego šta piše u tumačenju.
Mudrost dolazi iz iskustva. Iskustvo je najčešće nedostatak mudrosti.
 
Kile_
 U pravu si.a ja cu ipak uraditi orman u ormanu jer mi je ovaj drveni lepsi a necu da drzim metalnu skalameriju u spavacoj sobi.
a ta brava sa tri hvatanja je cisto da izgleda ozbiljnije a jeftinija varijanta.
A lim sam ja racunao da mi trwba tabla od 3x1.5m koja je 5000din od 2mm
Samo 300 i 4x4
 
Tomash
 

DakiNS kaže:

Jeste Aco tako bi trebalo, da je dovoljna ID kartica , samo se često srećemo sa recimo objavama hajki gde je naglašeno obavezna potvrda o vakcinaciji pasa recimo. Znači 8 dokumenata, malo li je.


U ID kartici za kera ne pise da li je vakcinisan, to samo znaci da je rasan, ocenjen i polozio radne ispite.
Ker mora biti vakcinisan, e sad kome je problem da nosi jos jedan papir...jbg bezveze je, ali sta sad....

Sve to stane u onu malu futrolicu kao sto smo nekada imali za vozacka dokumenta, ali u svakom slucaju zauzima manje mesta u dzepu od najmanje pljoske, ili teglice Vulkana, ili kao jedna paklica cigareta....

Licna, Lovna, Clanska, Pasos(sa pecatima vakcinacije), ID kartica(Rodovnik i radna knjizica), i to je to.....

Gomila lovaca nosi sa sobom sve oruzane listove od sveg oruzja sto imaju u futrolici sa dokumentima (sto je pogresno, nepotrebno i protivzakonito, nosis samo oruzani list od oruzja koje je sa tobom),

Sta je problem poneti pasos od kera(u kom su pecati od vakcinacije) i u njega staviti Lovnu kartu, Oruzani list, i ID za kera.........i to je to...
 
AcaNik
 Не пише у ИД картице али му пише у чипу ;) Поента чипа и јесте да могу да се очитају такви подаци.
Који члан закона забрањује ношење оружаних листова иако се то оружје не носи?
Мени лично је проблем, верујем и другима, јер немам где да држим толику папиорологију код себе! Посебно што не бих да ми се то и оштети. Покиснем често а још чешће се презнојим толико да ми побели комбинезон.
Замена родовника кошта 100 јура, није ми то мало.
 
tomo vrbas
 Sto je protiv zakonito nositi sve oruzne listove?Ja ih drzim u dokumentima sve i stalno su uz mene gde god da idem grad,lov,njiva!
 
Tomash
 Nisam siguran gde, ali puska treba da bude uz oruzani list...bar je tako meni receno u Mupu,...opet mozda sam i ja naivan pa verujem sluzbenim licima bez veze?

Zasmislite situaciju, u kuci je supruga, i zena drzi oruzje u kuci bez ikakvih papira? (Ok, ne drzi ga ona, ali svejedno papira nema, a oruzje je tu....?

I da se dopunim: U policijskoj stanici su mi izricito naglasili, DA ORUZJE MOZE DA BUDE SAMO NA PRIJAVLJENOM MESTU PREBIVALISTA, ILI UZ LOVCA(ukoliko je u pitanju lovacko oruzje, ili oruzje za licnu bezbednost koje se PRENOSI(znaci rasklopljeno i odvojeno od municije), a nikako se NE NOSI(Osim pojedinih srecnika), i to ako se prenosi, to moze samo za potrebe strelista, prodaje itd... vec je to malo u sivoj zoni i zavisi od tumacenja do tumacenja....), iliti od policajca do policajca, pa ti jedan trazi potvrdu o clanstvu u streljackom klubu, ili lovackom drustvu (NEBULOZE!!!), ali ti cutis i slusas.... oni su vlast, a ti radis sve da ne ostanes bez oruzja....

Hebala me kraka cev kad je i imam....samo poreze da placam na nju...
 
kolega_LOVEc
 [xhide]

Tomash kaže:

Nisam siguran gde, ali puska treba da bude uz oruzani list...bar je tako meni receno u Mupu,...opet mozda sam i ja naivan pa verujem sluzbenim licima bez veze?

Zasmislite situaciju, u kuci je supruga, i zena drzi oruzje u kuci bez ikakvih papira? (Ok, ne drzi ga ona, ali svejedno papira nema, a oruzje je tu....?

I da se dopunim: U policijskoj stanici su mi izricito naglasili, DA ORUZJE MOZE DA BUDE SAMO NA PRIJAVLJENOM MESTU PREBIVALISTA, ILI UZ LOVCA(ukoliko je u pitanju lovacko oruzje, ili oruzje za licnu bezbednost koje se PRENOSI(znaci rasklopljeno i odvojeno od municije), a nikako se NE NOSI(Osim pojedinih srecnika), i to ako se prenosi, to moze samo za potrebe strelista, prodaje itd... vec je to malo u sivoj zoni i zavisi od tumacenja do tumacenja....)


Grin Eto dobre strane sefa, ko moze dokazati da dokumenti nisu uz oruzje. Ako ne razvale isti naravnoVeselo[/xhide]
Vim vi repellere licet
 
AcaNik
 Често та службена лица лупетају такве глупости да ме је просто срамота што сам некада јео са тих јасли Sad
Шта има да долазе када нисам кући? Жена нема шта да пушта некога у кућу ако ту нисмо пас и ја, посебно не лица у некаквим униформама. Разних униформи има данас и ко зна ко је то. Гледао сам и ја филмове, мислиш полиција а оно поштар ;)
 
krilas
 Kolega Tomash , ja sam procitao ceo zakon, i tamo lepo pise sve, ako te interesuje citaj, a sto se tice lovackog i sportskog oruzja , MORA da se nosi "u futroli , kutiji , koferu ili na drugi nacin" tako da NE MOZE da se TRENUTNO UPOTREBI, i ispraznjeno od municije! Tako pise doslovno u zakonu! Sto znaci da nemora biti rasklopljeno!
Siroma
 
zajko
 Tomash,organima reda i nereda,oružje i dokumentaciju koja ide uz to na uvid daje SAMO VLASNIK tog oružja.Nemojte ljudi ni slučajno ostavljati ključeve od ormara kući da žena može otključati i pokazati to polismenima...ode oružje na doboš.Osim ako i oružje nije ženino ena
 
Lovac sd
 Јел може ово да прође?

i68.tinypic.com/2ropb34.jpg
Kolce
 
tomo vrbas
 Mislim da nece jer ovo sa malo jacim srafcigerom mozes obiti!
 
DakiNS
 

zajko kaže:

Tomash,organima reda i nereda,oružje i dokumentaciju koja ide uz to na uvid daje SAMO VLASNIK tog oružja.Nemojte ljudi ni slučajno ostavljati ključeve od ormara kući da žena može otključati i pokazati to polismenima...ode oružje na doboš.Osim ako i oružje nije ženino ena


Ja i bez zakonske obaveze ne ostavljam ženi ključeve od ormara sa oružijem, ko zna šta joj može pasti na pamet , pa za svaki slučaj FIKUps
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Lovac sd
 

tomo vrbas kaže:

Mislim da nece jer ovo sa malo jacim srafcigerom mozes obiti!

Ушрафљено је са шрафовима дужине 15 цм.Треба баш јак шрафцигер.
Мислим да ормани који се нуде на тржишту са бравицама представљају још лакши посао за "обијаче".
Али видећемо шта кажу надлежни органи.
Kolce
 
zajko
 

DakiNS kaže:

zajko kaže:

Tomash,organima reda i nereda,oružje i dokumentaciju koja ide uz to na uvid daje SAMO VLASNIK tog oružja.Nemojte ljudi ni slučajno ostavljati ključeve od ormara kući da žena može otključati i pokazati to polismenima...ode oružje na doboš.Osim ako i oružje nije ženino ena


Ja i bez zakonske obaveze ne ostavljam ženi ključeve od ormara sa oružijem, ko zna šta joj može pasti na pamet , pa za svaki slučaj FIKUps

U pravu si,tim djavoljim stvorenjima se ne sme previše verovati haha
 
rk
 U zakonu ke predvidjeni samk za one koji imaju kolekcionarske dozvole da im treba metalni ormar, kasa, sef....

Za sve one koji ne žele kolekcionarsku dozvolu je vidim sto bi se cimali oko metalnih ormara.

Jel neko zna kolko ce da košta kolekcionarska dozvola i da li ce se na godišnjem nivou plaćati porez na oružje koje je registrovano na takvu dozvolu.
RK
 
DakiNS
 Fizička lica koja nabavljaju oružje, dužna su da obezbede uslove za bezbedan smeštaj i čuvanje oružja i municije, tako da ono ne može doći u posed neovlašćenih lica, odnosno, da bude zaključano i posebno odvojeno u sefovima, kasama ili sličnim ormanima koji se ne mogu lako otvoriti. Oružje i municija se mora čuvati u stambenom ili drugom prostoru koji se nalazi u mestu prebivališta, na adresi stanovanja fizičkog lica.

O tome se i vodi polemika, ima li drvenih sefova i kasa
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
LOVAČKO ORUŽJE - PRODAJA PRODAJEM 54 06.09.2023. 06:07
Održavanje lovačkog oružja ORUŽJE - SVAŠTARA 402 22.02.2023. 21:48
Antikviteti lovačko oružje ORUŽJE - SVAŠTARA 73 01.02.2021. 10:32
LOVAČKO ORUŽJE - KUPOVINA KUPUJEM 34 26.08.2020. 10:35
Izmene zakona o divljači i lovstvu PROPISI O LOVU 116 09.06.2020. 18:05
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 15
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,297,567 posete www.srbijalov.com