Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Predlozi za izmene zakona o oružju i municiji


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Predlozi za izmene zakona o oružju i municiji
tomo vrbas
 Ja cu napraviti ocu i meni ormane po meri nece me mnogo kostati jer cemo sav bravarski rad odraditi sami,a materijal nije mnogo skup racunao sam da mi trebaju 5 cevi od 6 m 20x20 i u Kuli Metalo promet uzmem lim po meri od 2mm debljine fino ga oblozim stilopolom iznutra stavim bravu na vrata u tri tacke i bice bolji od kupovnog!Po meni bice dobro samo da ne uvedu da mora biti neki standarizovan sa atestom pa da nas privatnici pocnu sisati i za to ko ovce!
 
AcaNik
 Где нађеш ту браву у три тачке?
 
tomo vrbas
 Pa videcu kod ovih sto rade vrata za kuce ako ne nesto cemo mi napraviti i izmisliti bar nam to nije problem kad je budzenje u pitanjuOi
 
AcaNik
 Имам орман одавно али се закључава у једној тачки.
 
MMilos
 Reza gore i dole, i brava na sredini - to je valjda u 3 tačke?
Ili mora baš fabrička brava?
 
tomo vrbas
 Dodaj mu jos na dva mesta one kuke za katanac i ja mislim da bi mu to bilo to!
 
Neca92
 Stavis tri razlicite brave i resen problem! Grin
Lovac nije ko vino ne pije i ko ide planinom samo da ubije!
 
dreger
 A meni majstor bas napravio lepu drvenu vitrinu,lepota jedna.
Izgleda da ce biti za spajz i zimnicu.
 
Podunavac
 Дрегер направи метални уложак у њу ако стане.
Tri prsta 2Kolce
 
dzudzubajac
 Član 2

Fizička lica koja nabavljaju oružje, dužna su da obezbede uslove za bezbedan smeštaj i čuvanje oružja i municije, tako da ono ne može doći u posed neovlašćenih lica, odnosno, da bude zaključano i posebno odvojeno u sefovima, kasama ili sličnim ormanima koji se ne mogu lako otvoriti. Oružje i municija se mora čuvati u stambenom ili drugom prostoru koji se nalazi u mestu prebivališta, na adresi stanovanja fizičkog lica.


Član 3 (kolekcionarska dozvola)

Fizička lica koja podnose zahtev za izdavanje kolekcionarske dozvole, dužna su da obezbede uslove za bezbedan smeštaj i čuvanje oružja i municije, tako da ono ne može doći u posed neovlašćenih lica, odnosno, da oružje iz kategorije B i municija budu zaključani i odvojeni u metalnim ormanima, sefovima, kasama ili trezorima koji se ne mogu lako otvoriti i koji su opremljeni sigurnosnim mehaničkim sistemom za zaključavanje. Oružje i municija se mora čuvati u stambenom ili drugom prostoru koji se nalazi u mestu prebivališta, na adresi stanovanja fizičkog lica kome se izdaje kolekcionarska dozvola.


ne znam da li smo čitali isti pravilnik,ali rekao bih da za "obične" ljude ne treba metalni, samo za kolekcionare treba

Brava u tri tačke - ja sam platio nekih 1000 din bravicu za orman koja ima dodatnu šipku, pa se šipka zakači gore i dole a bravica u sredinu.

evo slidža, šipka ide gore i dole i ima kukicu koja se pri zaključavanju zakači za orman
i.imgur.com/SFpADQN.jpg
Mudrost dolazi iz iskustva. Iskustvo je najčešće nedostatak mudrosti.
 
MMilos
 

tomo vrbas kaže:

Dodaj mu jos na dva mesta one kuke za katanac i ja mislim da bi mu to bilo to!


I da vežem pitbulla za stopicu! Grin
 
tomo vrbas
 I jos kada bi mu srezao glasne zice da ne moze da laje vec samo da kolje pun pogodak!Odobreno
Ova bravica sto je kolega Dzudzubajac postavio je i vise nego dovoljna onaj koji se nameri da ga obije obi ce ga na kraju i explozivom!
kod nas su bili ukrali sef iz poste od 300kg i kada vise nisu mogli da ga razvale odnesu ga na prugu da ga voz razbije ali sva sreca pa su ih pronasli pre nego je voz naleteo na sef!
 
Kile_
 U pravu si dzubadzubac u 3 stavu je naglaseno metalnim sefovima a u 2 za fizicka lica nije naglaseno.... e sad videcemo u praksi kako ce to prodje.

dobra je ta brava gdr si to kupio?
Ja planiram da svoj drveni orman i sef za oruzije iznutra oblozim metalnim limom 2mm sa vratima.takoreci orman u ormanu sef.i resim stvar
Samo 300 i 4x4
 
dzudzubajac
 

Kile_ kaže:

U pravu si dzubadzubac u 3 stavu je naglaseno metalnim sefovima a u 2 za fizicka lica nije naglaseno.... e sad videcemo u praksi kako ce to prodje.

dobra je ta brava gdr si to kupio?
Ja planiram da svoj drveni orman i sef za oruzije iznutra oblozim metalnim limom 2mm sa vratima.takoreci orman u ormanu sef.i resim stvar


imaš u "zračku" bravu, ali nemaju na stanju nego mora da se naruči
i onaj deo koji prima jezičak brave moraš da napraviš ili da vrata na kojima nije brava imaju jednu šlajfnu pa da pod nju upadne jezičak

ja sam isto razmišljao da tako pravim orman u ormanu, ali samo lim za orman dimenzija 150x50x40 ima da izađe 50-70 eur
ako ne mora limeni orman, bolje ostaviti kako jeste Smile
Mudrost dolazi iz iskustva. Iskustvo je najčešće nedostatak mudrosti.
 
IvicaL
 Alo ljudi, malo pre je covek citirao clan i podebljao. Nigde se za nas smrtnike ne pominje metal pod broj jedan, a pod dva, nikakva se brava ne pominje a kamoli u 3 tacke. Ja cu malo do sup -a pa neka mi oni kazu. Obicno uz pravilnike ide i tumacenje istih - mozda su dobili. Ja dok sam radio na tehnickom pregledu tako je bilo - ako su neke tacke pravilnika nejasne, lepo dodje tumacenje za to,...
lala, pa sta
 
kolega_LOVEc
 [xhide]Sve u svemu meni se cini, jos jedan ne bas jasan propis.Po mnogo puta posvedocenoj praksi tumaci ce se po volji trenutno nadleznog,
nacin da se omaste brci. Izgleda da su uslovi za oduzimanje oruzja napravljeni, sad dal trajno, ili privremeno uz nadoknade drzavi ili nekom drugom, zavisi kome treba ugoditi. Drugo, verovatno nece vredeti ni blindirano atomsko skloniste i da ga cuva legija stranaca pride....nije po propisima ... A propisno ce biti onaj orman ciji opis odgovara perfektno opisu tog proizvoda neke firme ili proizvoda za ciji uvoz ima dozvolu samo jedna kompanija....
Mozda se nece setiti da i ormanima moze isteci rok trajanja pa da imamo situaciju kao sa pakovanjima prve pomoci.Confused
Cini se da je najpametnije pitati direktno glavne i odgovorne, platiti,da ne boli glava vise nego sto treba.[/xhide]
Vim vi repellere licet
 
DakiNS
 Vidim polemike metal ili ne . Zato vas opet pitam da li ste čuli za drveni sef ? Normalno da niste jer ne postoji , sefovi se rade od metala , a često su šupljine ispunjene betonom .
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
AcaNik
 Правилник о давању оружја на послугу.

http://bazapropis...slugu.html
 
DakiNS
 Uh ubiće nas sa papirologijom . Mislim da će kod nas uskoro postati hit "Lovačka aktovka" . Dopunite me ako grešim . U lov od papira mora se poneti :
1. lična karta
2. lovna karta
3. članska karta
4. oružni list
5. oružni list pozajmljenog oružija
6. obrazac kao dokaz da je pozajmljivanje prijavljeno
7. Rodovnik za psa
8. potvrda o vakcinaciji
9. ocenska knjižica
10.ID kartica
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
AcaNik
 7,8,9 не треба. само она зелена картица од кинолошког савеза Србије.
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
LOVAČKO ORUŽJE - PRODAJA PRODAJEM 54 06.09.2023. 06:07
Održavanje lovačkog oružja ORUŽJE - SVAŠTARA 402 22.02.2023. 21:48
Antikviteti lovačko oružje ORUŽJE - SVAŠTARA 73 01.02.2021. 10:32
LOVAČKO ORUŽJE - KUPOVINA KUPUJEM 34 26.08.2020. 10:35
Izmene zakona o divljači i lovstvu PROPISI O LOVU 116 09.06.2020. 18:05
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 14
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,297,536 posete www.srbijalov.com