Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Predlozi za izmene zakona o oružju i municiji


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Predlozi za izmene zakona o oružju i municiji
kolega_LOVEc
 [xhide]

DakiNS kaže:

zajko kaže:

Tomash,organima reda i nereda,oružje i dokumentaciju koja ide uz to na uvid daje SAMO VLASNIK tog oružja.Nemojte ljudi ni slučajno ostavljati ključeve od ormara kući da žena može otključati i pokazati to polismenima...ode oružje na doboš.Osim ako i oružje nije ženino ena


Ja i bez zakonske obaveze ne ostavljam ženi ključeve od ormara sa oružijem, ko zna šta joj može pasti na pamet , pa za svaki slučaj FIKUps


EhGrin mozda je bolje obuciti ih rukovanju, za slucajFIK...
Lakse meni, lakse njojSmeko ako budeudaranje i jos ako je "nejakih" ruku, pokajace se svako ko je zakljucao ormarSmeko[/xhide]
Vim vi repellere licet
 
rk
 Čekajte sefom se smatra zaključani prostor koji je namnejn za čvanje nećeg(u ovom slučaju oružja).
Odredba koju si citirao (kolko god kretenski bila napisana) ne predvidja metalne ormare, sefove....
Slićan ormarože da bude i bilo koji drugi ormar koji je tako obezbedjen da se teže otvara. To bi po mom mišljenju mogao da bude svaki ormar koji se zaključava.
RK
 
DakiNS
 https://www.google.rs/url?sa=t&rct=j&...-5FPgTh9hQ

https://www.google.rs/url?sa=t&rct=j&...jIBrAYVXRA

Ma kako nam to odgovaralo ili ne , jedinio je stvar tolerancije ili tumačenja nadležnog lica, mi se tu najmanje pitamo.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
rk
 Ne sumnjam da ce uskoro to biti predmet nekog posupka oa ce sudska praksa davati odgovo na pitanje dta je teze otvaranje.

Medjutim i sada kada bi isto tumacenje koje se korist za KD teška kradja obzirom da definiše sta je obijanje, sta je provaljivanje primeno na ovo drveni ormar sa katancem bi morao da se obija, pa samim tim je jasno da je otvranje takvog ormara nešto sto zahteva teže otvaranje.
RK
 
dzudzubajac
 Kum danas bio po nabavnu pa pitao referenta, imaju neko tumačenje koje se odnosi na fizička lica i otprilike stoji između ona dva člana pravilnika o drženju oružja za fizička lica i kolekcionare, tj suština je:

mora metalni orman ne može drveni

Takođe za slučaj da dva lica u jednoj kući imaju svako svoje oružje, mora da se razdvoji, tj dva ormana.
Mudrost dolazi iz iskustva. Iskustvo je najčešće nedostatak mudrosti.
 
milenko0609
 

dzudzubajac kaže:

Kum danas bio po nabavnu pa pitao referenta, imaju neko tumačenje koje se odnosi na fizička lica i otprilike stoji između ona dva člana pravilnika o drženju oružja za fizička lica i kolekcionare, tj suština je:

mora metalni orman ne može drveni

Takođe za slučaj da dva lica u jednoj kući imaju svako svoje oružje, mora da se razdvoji, tj dva ormana.


Još samo fali od kog proizvođača mora biti metalni orman?

Čuo sam, a neznam koliko je tačno, u Hrvatskoj se za nabavnu dozvolu uz svu ne ophodnu dokumentaciju prilaže i fiskalni račun za kupljeni metalni orman ?

jel se zna do kad mora taj metalni orman, ja imam, ali ima nas dvojica u kući pa će nam trebati još ormarčića, jel može od ručne izrade ostaje nejasno?
30-06,22-250,NOD,JOD,I BOG DA TE VIDI...
 
dzudzubajac
 mnogo toga je nejasno, kontam da je najbolje sačekati i videti detalje pa onda prelomiti
Mudrost dolazi iz iskustva. Iskustvo je najčešće nedostatak mudrosti.
 
mb-bb
 U HR ne mora da se prilaze fiskalni za nabavnu ali kad su meni dolazili u provjeru kad sam prepisivao od oca oruzje na sebe onda su provjeravali orman. I kad se obnavlja ljekarski i oruzni list na svakih 5 god isto dolaze u provjeru oruzja, ormana i sta imaju ljepo komsije za tebe da kazu Novine
Svaka budala ima svoju srecu u zivotu, a ja imam lov...
 
kimi
 Pa nisam ja D.O.O. da sam u obavezi da cuvam fiskal 8 godina. Uostalom mozda sam ga dobio za rođendan!
U rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita
 
Podunavac
 До сада су и у ХР свашта толерисали. Зависи од полицајца који дође у проверу. Један мој другар држи пушке у старом фрижидеру који је пробушио на вратима и страници и ту провукао ланац и катанац. Била полиција у провери и ништа му нису рекли.
Што се тиче ручно рађених ормара нема разлога да не буду прихваћени, ако су добро направљени. Видео сам много добрих ручно рађених ормара који су далеко квалитетнији и сигурнији од јефтиних куповних. И ја имам ормар који је један мајстор правио по наруџи за једног ловца који је остао без оружја. Само ћу да му уградим браву у три тачке (коју сам још пре две године купио Grin) и има да буде одличан. Ево и пар слика.

i66.tinypic.com/2dvpdly.jpg

i64.tinypic.com/dym6gg.jpg

i66.tinypic.com/mrwi0w.jpg

i65.tinypic.com/3ftyv.jpg
Tri prsta 2Kolce
 
canis aureus
 kol'ko si ih umot'o, tebE ormaR ni ne treba Grin
... ni u ispravnom zamrzivaču da ih držiš HaHaHa
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
mb-bb
 

canis aureus kaže:

kol'ko si ih umot'o, tebE ormaR ni ne treba Grin
... ni u ispravnom zamrzivaču da ih držiš HaHaHa


A tek da ih vidiš kolega kako su umotane kad ih nosi u lov Smean ROFL
Svaka budala ima svoju srecu u zivotu, a ja imam lov...
 
Podunavac
 Pa zimsko je doba. Ne treba da ozebu.Grin
Tri prsta 2Kolce
 
paninm
 znaci cak i drveni orman fabricki napravljen ne moze da se koristi?
 
IvicaL
 E to se vidis jos ne zna
lala, pa sta
 
Aca S
 

Podunavac kaže:

Da li je po novom zakonu još uvek odstrel određene vrste divljači vezan za kalibar ili je sada vezan za kinetičku energiju? I to je bila jedna od većih gluposti. Jer ako uporedimo na primer kalibar 7,62x39 koji po kalibru ispunjava zakonsku normu za odstrel DS, i kalibar 6,5x68 koji ne zadovoljava zakonsku normu, i laiku je jasno da je kalibar 6,5x68 (iako manjeg promera) po svemu superiorniji od anemičnog 7,62x39.

Nije vezan za kinetičku energiju . Sa ovim zrnom kal. 7,62x39 izjednačen je u "pravima" sa svojim, mnogo jačim rođacima. 30-06S i 300 Win. Mag., recimo. Moći ćete loviti svu našu visoku divljač. Izuzev medveda ali njega ovaj zakon ne pominje. A da li će moći izvršiti "obaveze", druga je to priča.
Aca S priložio:
4228tulammo.jpg
 
canis aureus
 

dzudzubajac kaže:

Kum danas bio po nabavnu pa pitao referenta, imaju neko tumačenje koje se odnosi na fizička lica i otprilike stoji između ona dva člana pravilnika o drženju oružja za fizička lica i kolekcionare, tj suština je:

mora metalni orman ne može drveni

Takođe za slučaj da dva lica u jednoj kući imaju svako svoje oružje, mora da se razdvoji, tj dva ormana.




ПРАВИЛНИК

о просторно-техничким условима за безбедно смештање и чување оружја и муниције

"Службени гласник РС", број 9 од 5. фебруара 2016.


"Смештај и чување оружја и муниције за физичка лица

Члан 2.
Физичка лица која набављају оружје, дужна су да обезбеде услове за безбедан смештај и чување оружја и муниције, тако да оно не може доћи у посед неовлашћених лица, односно, да буде закључано и посебно одвојено у сефовима, касама или сличним орманима који се не могу лако отворити."

Evo reešeenjaa...
da ne bi morali da pitamo referente koji nisu suviše upućeni u svoj pos'o i da ne bi kupovali neke posebne sefove sa tri ili pet brava ... Confused
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
DakiNS
 

DakiNS kaže:

https://www.google.rs/url?sa=t&rct=j&...-5FPgTh9hQ

https://www.google.rs/url?sa=t&rct=j&...jIBrAYVXRA

Ma kako nam to odgovaralo ili ne , jedinio je stvar tolerancije ili tumačenja nadležnog lica, mi se tu najmanje pitamo.



Pa to sam i kazo
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
nenad bugarcic
 Pozdrav forumasima
Da li je neko menjao prebivaliste od kad je stupio na snagu novi zakon?
Preselio se sa Zvezdare pre mesec dva i pre neki dan tek promenim adresu u licnoj. Odem juce u sup Nbg i da bih promenio adresu u oruznom listu trazi mi potvrdu od lekara da sam zdravstveno sposoban posedovati oruzje.
Zovem privatnu kliniku Ristic i kazu da rade pregled i da kosta 5000din ali moram imati neki formular od svog izabranog lekara.
 
DakiNS
 Mislim da ne možeš menjati adresu na starom oružnom listu , nego moraš menjati oružni list , a za to treba i lekarski i taj obrazac od odabranog lekara i pride velike takse.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
LOVAČKO ORUŽJE - PRODAJA PRODAJEM 54 06.09.2023. 06:07
Održavanje lovačkog oružja ORUŽJE - SVAŠTARA 402 22.02.2023. 21:48
Antikviteti lovačko oružje ORUŽJE - SVAŠTARA 73 01.02.2021. 10:32
LOVAČKO ORUŽJE - KUPOVINA KUPUJEM 34 26.08.2020. 10:35
Izmene zakona o divljači i lovstvu PROPISI O LOVU 116 09.06.2020. 18:05
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 16
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,246,508 posete www.srbijalov.com