Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Zakon o oružju i municiji Republike Srbije


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Zakon o oružju i municiji Republike Srbije
Sniper Hunter
 http://www.mus.co.rs/docc/Zakon_o_oru...niciji.pdf

Otvaramo temu po predlogu kolege W-21000

Srbijalov Admin Tim!

 
W-21000
 Zahvaljujem se na pustanju teme u promet,i nadam se da cu na ovaj nacin podeliti iskustva sa kolegama,i poneti euforiju lova u svakodnevicu,bez da se oblacim u lovacko...Smile
Ponovo cu citirati text od gore,ne znam kako da mu dam ime..pa cu zguzvati celog,takvog kakav jeste,u temu..pa ce se valjda neko naci,kome ce biti poznatije to o cemu sam pisao,pa mozemo da krstimo temu zajedno.. Smile

TEMA:
A ono sto me najvise zanima,je vezano za zakon o oruziju i municiji,sluzbenog glasnika RS,a ja sam nemogu da pronadjem adekvatan clan..konkretno me zanima dali Srpski drzavljani,sa stalnim boravkom u Austriji,mogu,i na koji nacin,donositi svoje lovno oruzije(bokerica,trap,karabin) u Srbiju,zarad lova ili nekog takmicenja,koje nije na drzavnom nivou,nego u sklopu LU.To bi se odnosilo na oruzije koje je u inostranstvu kupljeno,sa urednim dozvolama,dok za isto posedujem dozvolu u Srbiji,i aktivni sam(dugogodisnji) clan LU,i streljacke sekcije..
Nadam se da nisam "udavio",i da cu uspeti da pronadjem resenje vezano za nedoumice..
Puno pozdrava,unapred zahvalan,
Nikola Zivankic
Bye Nikola
 
stojkuki
 Moze, stvarno ne znam odakle ova nedoumica. Ako moze stranac da udje sa oruzijem ... Nije mi jasno ....
 
cokoladni
 Moze da unese svoje oruzije iz inostranstva treba ti samo propratni list iz opstine u koju ides i u kome pise razlog unosenja oruzija,po ulasku u zemlju prijavljujes oruzije i po izlasku iz zemlje moras da razduzis to oruzije.Naravno nije na odmak ruke da imas i sengen dozvolu nosenja oruzija iz austrije tako mozes da tranzitiras kroz evropske drzave bez problema.Naravno moras za olucane cevi da nosis svoju municiju jer posle kod nas nabavka ide malo teze .
priroda i drustvo
 
ohotnik
 Kolega da bi uneo svoje oruzje u Srbiju ti je potrebno pozivno pismo od lovackog udruzenja,registrovanog strelista ili agencije za lovni turizam.U pozivnom pismu je potrebno da se navede razlog dolaska dali lov ili takmicenje na strelistu ako uzimas od strelista Vremenski period koji ces provesti u Srbiji kolicina i vrsta oruzja sa serijskim brojevima kolicina municije koja se unosi i to je to Oruzje prijavis na granici koje ce biti registrovano kao ulaz i takodje kada izlazis izemlje ga odjavis.Neplaca se nista na granici Dok sa crnom gorom nekada nenaplate a nekada uzmu 100 eur.
 
hercegovac
 

ohotnik kaže:
Kolega da bi uneo svoje oruzje u Srbiju ti je potrebno pozivno pismo od lovackog udruzenja,registrovanog strelista ili agencije za lovni turizam.U pozivnom pismu je potrebno da se navede razlog dolaska dali lov ili takmicenje na strelistu ako uzimas od strelista Vremenski period koji ces provesti u Srbiji kolicina i vrsta oruzja sa serijskim brojevima kolicina municije koja se unosi i to je to Oruzje prijavis na granici koje ce biti registrovano kao ulaz i takodje kada izlazis izemlje ga odjavis.Neplaca se nista na granici Dok sa crnom gorom nekada nenaplate a nekada uzmu 100 eur.

Ja imam informaciju da je unošenje sportskog oružja u Crnu goru besplatno, a lovačko se plaća 100.
 
W-21000
 Jer to znaci da svaki put kad resim da putujem,moram da trazim da mi se posalje to pismo???jer mora biti overeno u sudu,ili moze samo da se posalje mailom,jedanput,i da mu se onda samo menjaju datumi?mislim,jer samo formalno,ili je procedura u pitanju?nemogu da pronadjem upravo tu tacku,u zakonu o oruziju i municiji..ali sam cuo da stranci bez problema putuju u lovni turizam,dok za nase koji zive kojekuda,ne vazi to isto,za unosenje licnog oruzija u maticnu zemlju...hvala na odgovoru..
Bye Nikola
 
W-21000
 Jer ima neko u opste iskustva,i da je to isto radio,zanima me kompletna procedura,ili neko zna gde se to moze pitati..?
Bye Nikola
 
DakiNS
 Pu pogranične policije ili odelenje za rad sa oružijem u bilo kojem gradu.Lovac 3
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
golf071
 

DakiNS kaže:
Pu pogranične policije ili odelenje za rad sa oružijem u bilo kojem gradu.Lovac 3
inspektor za oruzje,pozoves ga i pitas direktno.Odobreno
Novine
 
sheytan
 ^ Nikad čuo za takvog inspektora?! El znaš da tako nešto postoji, ili...?
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
golf071
 

sheytan kaže:
^ Nikad čuo za takvog inspektora?! El znaš da tako nešto postoji, ili...?
odelenje za oruzje,referent ili insp.mislim da je insp.barem kod mene u PO.Odobreno
Novine
 
sheytan
 A kod mene je general policije! Smeko

Kod mene u munZe (konZa!) iste žene radu poso prangija i džebane I DRŽAVLJANSTVA Shock... I mislim da imaju uglavnom zvanje Referent i sl... Odobreno

I čisto sujmam da bez teškog konjsultovanja papirologije, koju možda drže negde u budžazzi, mogu da pomognu kolezi W-2100000000... Confused

Tako da je možda BRŽE dobiti info od pogranitčnu mooriju... Grin

Ali, ne tvrdim ništa, možda se još neko javi, qj je imao odgovarajućih isqstava, da prostite! Smean
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
W-21000
 Upravo tako,pokusao sam da dodjem do nekog ko to radi u Novom Sadu,ali su mi rekli vucem broj,i da stanem u red,gde je vec njih 30-ak cupkalo..mislim,necu!A na Horgosu sam pitao naseg policajca,koji mi je odgovorio da ja nemogu,a stranci mogu,i "i tako ti je to zemljace"..mozda sam trebao da udjem kod nekog veceg i obrazovanijeg,i potrazim adekvatan odgovor..ali,ako je to moguce,i funkcionise,nije mi jasno da nije u sluzbenom glasniku kao tacka,ili stav..ako me razumes Smile
Bye Nikola
 
DakiNS
 Kolega kada si već iz NS prošetaj do keja tamo na splavu gde pristaju brodovi ti se nalazi pogranična policija pa lepo pitaj bez čekanja i brojeva, s tim što si u zabludi brojeva nema u pu NS kada ideš kod referenta za oružije.Ovako pišeš napamet.Lovac 3
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Miroslaw
 ljudi danas u lovu mi kaze jedan kolega da ima pouzdanu informaciju iz mup-a od nekog inspektora koji radi na izdavanju dozvola za nabavku oruzja kako vise lovacko oruzje sa neolucenim cevima ne moze da se pozajmljuje licima koje imaju oruzani list za tu vrstu oruzja koje se pozajmljuje vec da lice koje pozajmljuje oruzje mora da bude suvlasnik istog, zna li neko nesto o ovome,jel izasla neka nova odredba???
 
Indjijanac
 Juče na predavanju koje je organizovala Lovačka komora srbije u Futogu jedna od tema je bila i "službeno oružje lovočuvarske i stručne službe za gazdovanje lovištem" mada apsurdno deluje ali pažljivo prateći sam saznao da "službeno oružje lovočuvara" zakon još uvek nepoznaje nego se ono tretira kao "lovačko oružje za potrebe lovočuvarske službe",a kakva je razlika?pa ima razlike i to velike,no verovatno će nekom procedurom u zakon i to biti dodato.

takodje je pripadnik mupa koji je predavao o ovoj temi,izvinjavam se što nisam zapamtio tačno ime ,prezime i funkciju pa iz tog razloga neću da napišem ime da nebih pogrešio,medjutim iz kasnijih postavljenih pitanja vidim da izvanredno poznaje zakon o oružju i municiji i davao je odlična tumčenja sa obrazloženjima,jedno od tumačenja je bilo i u vezi posudjivanja"lovačkog oružja",lovačko oružje su puške sa olučenim,neolučenim i kombinovanim cevima i može se posudjivati uz popunjavanje obrazca koji se može dobiti u PS licima koja poseduju oružni list za isto oružje(olučene,neolučene cevi ili kombinovano oružje)
IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
Brka bez brkova
 Nisam siguran da se moze pozajmljivati oruzije sa olucenim cevima
 
Indjijanac
 nemože se posudjivati oružje sa olučenim cevima(pištolji,revolveri,mk oružje,automatsko...),osim lovačkog oružja sa olučenim cevima(lovačke puške sa olučenim cevima i kombinovanim cevima)
IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
Brka bez brkova
 upravu si kolega,bio sam lenj da procitam zakon,ali sad videh pise: Zabranjeno je davanje oruzija na poslugu , osim lovackog oruzija licu koje ima oruzni list za tu vrstu oruzija.
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Novi Zakon o divljači i lovstvu PROPISI O LOVU 616 24.09.2023. 16:44
LOVAČKO ORUŽJE - PRODAJA PRODAJEM 54 06.09.2023. 06:07
Održavanje lovačkog oružja ORUŽJE - SVAŠTARA 402 22.02.2023. 21:48
Lovački savez Jugoistočne Srbije LOVAČKA UDRUŽENJA 20 10.04.2021. 22:00
Antikviteti lovačko oružje ORUŽJE - SVAŠTARA 73 01.02.2021. 10:32
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 15
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,296,400 posete www.srbijalov.com