Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Turske puške "Akkar"


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Turske puške "Akkar"
Sniper Hunter
 od kolege pez
 
PEZ
 Nisam nasao odgovarajucu temu a kako se radi o jos jednoj turskoj pusci 'ajde da pitam ovde.
Rec je o ovoj pusci
i50.tinypic.com/10ol847.jpg
Akkar Churchil, po obliku baskule neverovatno podseca na Marocchi Zero3 model,rekao bih verna kopija, zna li neko, nesto vise o ovoj pusci!?
 
270
 Akkar je jedan od boljih Turskih proizvođača!
Bokerice nisam video ali moj poznanik ima njihov poluautomat Altay koji već godinama uz maximum eksploatacije a minimum održavanja besprekorno funkcioniše u svim uslovima i sa svom vrstom municije! Nije previše nalickan kao Armsan ali mislim da je kvalitetnije urađen, a od onog đubreta Hatsan Eskort je neuporedivo bolji i kvalitetniji!
Smatram da su im i bokerice u tom kvalitetu pa je moja preporuka njihova kupovina ispred Huglu, Kral i Zafer!
Ukoliko znaš gde se puške ove marke mogu kupiti u Srbiji nije loše da sa nama podeliš taj podataka jer ih ja godinama nisam video u našim radnjama!
 
PEZ
 Eh 270 druze i ja bih voleo da znam gde se (i da li se uopste) prodaju ove puske u Srbiji.Meni se ovako na oko (sa slike) ovaj Cercil vise svidja od Huglu-a. Kontaktiracu ovih dana Canonu iz Leskovca da pitam da li postoji mogucnost da se preko njihove firme ova puska naruci, a znam da su uvoznici(ili zastupnici) Armed-a takodje turskog.
U svakom slucaju ko pre do info. neka javlja.
 
PEZ
 Evo da pokusam da postavim link u vezi ove puske
http://www.youtub...xT_YXpVMYY
i ujedno zamolim Admin tim da o ovim puskama "Akkar" otvori posebnu temu posto je nema.iveli
 
Denda
 Da malo dopunim o 301A ,ovaj tekst prenosim sa jednog naseg sajta

www2.avburada.com/rt/sdb16892-2.jpg

"Interesantna i jeftina (21.000 - 23.000 dinara) je prelamajuća jednocevna, jednometna sačmarica model 301 A. Kod "Grofa" može se naći u kalibrima: 12/76, 20/76 i malom retko korišćenom kalibru 28/70. Pušku 301 A karakteriše spoljašnji udarač-oroz i pokretni štitnik obarača, čije potiskivanje unazad odbravljuje cev. Ispod cevi se nalazi žleb u koji ulazi jaki široki klin, koji čvrsto spaja cev u baskuli. Spoljašnji udarač je ergonomski fino rešen i lako se zapinje. Udarna igla je montirana u čelo baskule i nalazi se u svom zadnjem (od kapisle udaljenom) položaju. Cev dužine 71 cm, može imati fiksni čok ili navoj za prihvat izmenljivih čokova. Prelamanje puške je lako, jer nema napinjanja udarnog mehanizma, Cevi pri preklapanju mogu dostići u odnosu na kundak i baskulu, oštar ugao i u tom prelomljenom položaju se puška transportuje, prenosi i čisti. Ne savetujemo često rasklapanje zglobne veze cevi i baskule, jer to nije ni predviđeno. Puška na baskuli ima urezan kanal koji služi kao zadnji nišan, jer ima modela i bez nišanske šine. Na baskuli je ugraviran grb "Huglu" sa dvoglavim orlom. Jednostavna i veoma upotrebljiva jednometna sačmarica."

Iskreno bi voleo da neko prenese utiske iz lova sa ovom jednometkom
Ne plasi se neznanja,boj se laznog znanja jer od njega nastaju sve nesrece u zivotu.
 
ficha007
 Krenem ja tako da "odstreljujem" vreme po raznoraznim lovačkim sajtovima, gledam razne proizvođače, a nakon što je tebra Podunavac pazario Huglu, zainteresovaše me Turci, šta ima kod njih novo, i tako odlutah na sajt ovog proizvođača, kad ono tamo interesantna konstrukcija:

http://www.akkar....tgun,2,476

Pa onda redom gledam ovog Mamuta u pravom smisli reči ( a pogotovo ovaj 312 koji je težak celih 3.95kg ) i simpa onako izgleda, al malo potežak.

http://www.akkar....lver,2,477

Aj malo da diskutujemo, da "odstrelimo" vreme...
ČVRSTINA VERE, ČISTOTA DUŠE, ČESTITOST ŽIVOTA

"Ko sme, taj može. Ko ne zna za strah, taj ide napred" ( Vojvoda Živojin Mišić )
 
Podunavac
 Deluje mnogo kabasto. Pitanje kakav joj je balans. Meni lično težina puške ne smeta, ali ova jeste prilično teška. Ima izvlakače umesto ejektora, pa je između dva punjenja poveći vremenski razmak dok se ručno ne izvade tri čaure i ponovo napuni. A tu je i mehanički sklop obarača u pitanju. Mogao bi da pravi problem ako nije kvalitetno urađen. Rekao bi da nema ni selektor pa uvek puca istim redosledom. Mislim da je PA sačmarica bolji izbor, ako se već želi treći metak.
Tri prsta 2Kolce
 
Max011
 http://www.akkar....rettyPhoto

Što je više gledam sve više mi se sviđa, uz to težina 2.75kg za kalibar 12/76! Alal tufek efendi Bravo 2
Sad ću ja samo tetki lek da dam! Dikh tu kava ?!
 
AJDUK
 moze za lov a moze i za banku,posto ima kundak iz dva dela Smeko

https://www.youtu...cgJAp38mmM
 
hercegovac
 U prodavnici sam dobro pregledao ovu kratku trocjevku i baš mi je onao "vopra njesra" , kao što neko ovdje napisa samo za banku.
 
AcaNik
 Имали и овај полуаутомат код нас негде? Ко увози Аккар пушке?
http://www.budsgu...+26%22+Bar
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
TRAŽIM-NUDIM POSAO U OBLASTI LOVSTVA, ŠUMARSTVA, VETERINE SVAŠTARA 45 01.03.2023. 14:51
Susreti i druženja "forumaša" SVAŠTARA 4989 02.10.2022. 23:48
"Grom" iz Užica MUNICIJA ZA OLUČENE CEVI 284 27.09.2022. 07:26
Sabatti kombinovane lovačke puške KOMBINOVANO LOVAČKO ORUŽJE 16 07.03.2022. 23:10
Turske puške YILDIZ LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 264 06.09.2021. 08:40
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 12
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,231,954 posete www.srbijalov.com