Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Potrebna pomoć!


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Potrebna pomoć!
Acke
 Hvala vam! I ja sam našao neke u oglasima, pa ću videti. Verujem da ima smisla probati.
 
ssekir75
 ја је имам и користим за болове у коленима. ономад сам дао пријатељици која је користи за болове од спондилозе. тражила ми је још. а ти се јави на пп...
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
arnotije
 Skoro je stene primilo prvu vakcinu, na mestu uboda posle dan ili dva se pojavio otok, zadebljanje velicine lesnika, onako je učaureno ne oseća se da ima tečnosti unutra, stene sve ok veselo jede pije ...kontaktirao sam veterinara dao mi je kamforovu mast da mazem 3 puta dnevno dok se ne povuce. Ima li ko iskustva sa ovim? Imao sam puno pasa ali me ovo nije zadesilo. Veterinar kazao da nije potrebno da se ponovo vakciniše i da je verovatno prilikom vakcinacije podođen neki živac.
" Ako Kosovo nije nase, zasto od nas traze da ga damo...? Ako je njihovo, zasto ga otimaju...? A ako vec mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustrucavaju... ? "
Matija Beckovic
 
DakiNS
 Pretpostavljam da sadržaj vakcine , nije apsorbovao organizam , nego je ostao učauren . Da sam na tvom mestu konsulovao bih još jednog veterinara , a mislim da će ti preporučiti da napravi rez da bi se očistio gnojni sadržaj i ponovio vakcinu , iako je to bez pravog pregleda teško reći.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Brka bez brkova
 Ne diraj nista...pivucice se samo od sebe ...bez brige
 
tomo vrbas
 Gde mu je data vakcina ako je u vrat onda je to pogresno i zato se i pojavio otok jer je na brzinu data i organizam nije mogao toliku kolicinu da primi.Stencima,a i odraslim psima je najbolje davati vakcine na rebra razvuce se koza i onda se daje to je najbolje mesto i tu ima najvise nerava koji brzo absorbuju vakcinu.Po meni najbolje uzmi hepatrombin mast pa sa njom mazi ona sluzi za razbijanje tih trombova,a tu mast sto ti je dao ona je za brzo zarastanje rana!
 
arnotije
 Vakcina je data u vrat, to jest u podkozno u predelu vrata, iskreno nisam video da negde drugo daju makar ovi veterinari kod mene. U medjuvremenu sam malo "guglao" vezano za ovakve slucajeve, i ispada da i nisu tako retki slucajevi da se ovo desi, i na par mesta sam nasao gde pojedinci koji imaju iskustva sa ovakvim slucajevima preporucuju hepatrombin ili hepalpan , ali i ovu mast koju mi je lokalni veterinar rekao da mazem.
" Ako Kosovo nije nase, zasto od nas traze da ga damo...? Ako je njihovo, zasto ga otimaju...? A ako vec mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustrucavaju... ? "
Matija Beckovic
 
DakiNS
 Posle svake inekcije date psu treba mesto uboda desetak minuta blago masirati da se sadržaj razlije i organizam lakše apsorbuje isti.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
mrwa22250
 

DakiNS kaže:

Posle svake inekcije date psu treba mesto uboda desetak minuta blago masirati da se sadržaj razlije i organizam lakše apsorbuje isti.


Upravo tako i kada se tako daje nikad ne ostaju kvrge.Vecina veterinara to radi rutinski i istisnu celu dozu za sekund-dva.Kuji sa kojom sam pario Aresa,takva kvrga stoji na rebrima do danasnjeg dana,a ima 8 godina.Licno sam vakcinisao 30-tak stenaca i nikad nije bilo problema.Uvek vakcinisem u predelu vrata(jer su tu najmanje sanse za gresku cak iako je stene nemirno) i sa tri prsta leve ruke sve vreme masiram dok dajem vakcinu.
Ne kaze se dzaba,sto je brzo-to i kuso.
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
arnotije
 Samo da javim da je sada sve ok sa stenetom, da li od kamforove masti, hepatrombin masti ili povremenih masaza, uglavnom sada je sve u redu, ne poznaje se niti se oseca pod prstima. Hvala svima.
" Ako Kosovo nije nase, zasto od nas traze da ga damo...? Ako je njihovo, zasto ga otimaju...? A ako vec mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustrucavaju... ? "
Matija Beckovic
 
arnotije
 Ima li ko iskustva sa ovako nekim jeftinijim gps stvarčicama? Nije mi potrebno realno praćenje u toku lova, već zbog specifičnosti okruženja koje nije naklonjeno ... da znam u kom delu su psi.
arnotije priložio:
411724412007347371.jpg

" Ako Kosovo nije nase, zasto od nas traze da ga damo...? Ako je njihovo, zasto ga otimaju...? A ako vec mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustrucavaju... ? "
Matija Beckovic
 
Kile_
 Imam ga ja.Bio mi je stojao u motoru. radi sasvim solidno posao,u krugu od 5-10m + - pokaze tacno gde je uredjaj. stavis karticu u njega i kada zoves taj broj tebi prekine vezu i stigne ti sms sa googlemap linkom gde je uredjaj. kupio ga prosle godine za 20doalra iz kine.
Samo 300 i 4x4
 
draganpan
 Ljudi može li mi neko reći kako se mogu pustiti za gledanje video klipovi na sajtu lovac.info jednostavno meni ne radi nijedan video...
dobar pogled, bistro okOsmeh 2o
 
davorcalic
 Drage kolege, potrebna mi je pomoć... Naime, jednom kolegi lovcu su oduzeli oružje pre dve godine (jer ga je prijavila tada maloletna ćerka jer joj je branio da se viđa sa nekim momkom) pa me zanima kako se pokreće procedura za vraćanje oružja.... Ako se to tako može nazvati... Predmet spada u delokrug Pančevo (sud,sup,mup...)... Porodica živi normalno, ona je sada punoletna a ostale detalje neznam, nego me kolega zamolio da se raspitam....
Molim za pomoć ako neko zna kako to ide, gde se obratiti.....
Žena mi Makedonka....ena Shock
 
DakiNS
 Mislim da pomoći nema , ili sa jako malim izgledima , posebno što su istekli svi rokovi , i što policija za nasilje u porodici iako lažno neće da vrati oružije , čak sumnjam da bi i dobio nabavnu (osim u slučaju dobre veze).
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
tomo vrbas
 Slucaj se tretira kao nasilje u porodici tesko da ce mu vratiti oruzije.
 
@andjelkovic
 Pravno gledano oružje je oduzeto preventivno, jer prijava za nasilje u porodici nalaze PS-u da oduzme oruzje po automatizmu. Do donošenje rešenja od strane suda. Medjutim sve ingerencije su na sudu u ovom trenutku i proces za otudjivanje oružja kreće po pravosnažnosti rešenja. Odnosno ako sud donese rešenje da je lice okrivljeno od datuma pravosnažnosti rešenja, lice ima rok od 6 meseci da oruzje otudji ( proda) u suprotnom po isteku predviđenog roka oružje pripada republici Srbiji. U suprotnom da sud donese oslobađajuce resenje( u korist okrivljenog, odbacivanje krivice) lice ima pravo za povrat oruzja, s obzirom na pravosnažnost rešenja dovoljno je da ode u sup sa pozitivnim rešenjem i na konto toga pokrene proces vraćanja oduzetog oružja ( lice je nevino i sve opasnosti su prošle ) . Nadležna PS kao što sam spomenuo, po automatizmu oduzima oružje preventivno do odluke nadležnog suda.
Lov nije naše bogom dato pravo, već obaveza, pa se u skladu sa tim i treba ponašati.
 
Lala
 Davore, teško da ćetaj kolega dobiti oružje natrag. U sičnim slučajevima policija se pozove na čl. 11 ZOM, tačka 6, i ne vraćaju oružje. Video sam više komada sličnih rešenja sa istim obraloženjem.

Ali, evo ti jedan dobar savet zakolegu lovca: neka se javi u NAOS Zorici Subotić, predsednici, oni imaju jednog advokata koji radi baš takve slučajeve.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
tomo vrbas
 Потребна ми је помоћ дали било ко од форумаша зна где има да се купе плашилице за тракторске косачице, најбоље би биле да су звучне ради монтаже и транспорта машина.
 
petarp016
 Postovane kolege,molim za informaciju oko nabavne dozvole,naime danas podneo zahtev a sve to u cilju da uzmem dedinu belgijanku zastavu jer on vise nema mogucnosti ni da ide u lov a ni da dobije novi oruzni,pa rekoh da pitam koliko otprilike traje proces dok ne odobre dozvolu jer deda samo sto nije krenuo na pocinak,da ako mozemo resimo to sto pre,a da da napomenem imam novi oruzni list.
Hvala unapred na odgovorima
Ruski top - IZ 27
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Lov uz pomoć Vabilica METODE LOVA 414 02.05.2018. 13:27
Trovanje pasa i prva pomoć KINOLOGIJA 68 06.05.2017. 23:31
Lov predatora uz pomoć mrciništa METODE LOVA 72 16.10.2015. 12:55
Lovački karabin i optika pomoć ORUŽJE - SVAŠTARA 47 07.04.2015. 13:03
LOVAČKI PAS-pomoćnik u lovu ili deo porodice KINOLOGIJA 30 01.11.2013. 10:22
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 16
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,211,400 posete www.srbijalov.com