Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Meopta


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Meopta
Darko Milosevic
 Dreger meostar serija ti je dosta svetlija i ostrija od artemisa,koncanica je u drugom fokalu,razmisli dobro posto ti trba za losije svetlosne uslove.Dzaba ti iluminacija ako ne vidis dobro metu.
 
Vule991
 

dreger kaže:

Vule a kakva je crvena tacka?i jel se uvecava koncanica i tacka prilikom promene uvecanja??Meni rece ovi iz "capriola"da je trenutno nemaju,treba da stigne nova isporuka u roku 15-30 dana i da je cena a artemis 2100 ,3-12x50 sa iluminacijom 80000 din?


kada se povecava uvecanje, uvecava se i koncanica...
a optika je svetlosno savrsena, uradjena je sa novim premazima kao i meopta meostar...
ali mi je ta cena niska
063 625090 IMRE, pozovi ga i pitaj, oni je sigurno imaju
 
MMilos
 

vlada lovac kaže:

lisac kaže:

egun.de
Pogledajte cene meopti na ovom nemackom sajtu,meostar R1r 3-12*56 sa crvenom tackom i koncanicom u drugom planu moze da se nadje za 800-850 evra,i jos se prilikom iznosenja iz nemacke odbije njihov PDV i dodje se na 650 evra.

Ne verujem da se odbija PDV na polovnu robu, a na ovom sajtu je nadmetanje kao na Limundu, uglavnom su polovni nisani u ponudi, a i vrlo cesto stoji upozorenje da ne salju u inostranstvo


Nema odbitka na polovnu robu, samo na novo.
 
mb-bb
 

Darko Milosevic kaže:

Dreger meostar serija ti je dosta svetlija i ostrija od artemisa,koncanica je u drugom fokalu,razmisli dobro posto ti trba za losije svetlosne uslove.Dzaba ti iluminacija ako ne vidis dobro metu.


Kolega, jel moze da napises kolika je to razlika izmedju artemisa i meostara, da li je to bas vidno, koliko se duze vidi u sumra sa meostarom u odnosu na artemis.Interesuje me jer sam skoro kupio artemis a dosta sam trazio kolike su razlike izmedju te dve serije i niko nije znao/napisao/rekao konkretno....iveli
Svaka budala ima svoju srecu u zivotu, a ja imam lov...
 
Darko Milosevic
 Nisam imao priliku da ih uporedim.U katalogu su za artemis naveli 90%a za meostar 95% propustanje svetla.Sigurno je da su preterali za oba modela ali ne verujem da su slagali i za razliku,ipak su obe njihov proizvod.Pre kupovine sam se konsultovao sa kolegom koji koristi oba modela godinama,po njemu artemis sa objektivom 50 nema primetne prednosti nad meostarom od 40 u sumrak,a u dnevnim uslovima meostar ima ostriju sliku.Mada ta razlika sigurnoi nije velika,a za dnevni lov nema nikakvu prednost.
 
Podunavac
 

mb-bb kaže:

Darko Milosevic kaže:

Dreger meostar serija ti je dosta svetlija i ostrija od artemisa,koncanica je u drugom fokalu,razmisli dobro posto ti trba za losije svetlosne uslove.Dzaba ti iluminacija ako ne vidis dobro metu.


Kolega, jel moze da napises kolika je to razlika izmedju artemisa i meostara, da li je to bas vidno, koliko se duze vidi u sumra sa meostarom u odnosu na artemis.Interesuje me jer sam skoro kupio artemis a dosta sam trazio kolike su razlike izmedju te dve serije i niko nije znao/napisao/rekao konkretno....iveli




Evo druže da ti ja kažem kolika je razlika. Kada ti sa svojim Artemis 2000 3-12x50 odeš kući na spavanje, ja sa mojim MeoStar R1 3-12x56 tek izlazim u lov. I to po oblačnoj noći bez mesečine i maglom.Grin A ti sa svojom optikom možeš da loviš samo u rubnim urbanim područjima gde ima javna rasveta. Dok je ne ugase.ROFL A taman smo počeli lepo da se cenkamo oko cene i ti kupiš ovu dnevnu optiku.HaHaHa

Šalim se malo. Naravno da razlika postoji ali ja mislim da nije tako velika. Kolega ima Artemis 1,5-6x42 koju je kupio po mom savetu i jako lepo se vidi u sumrak (i svanuće). Što znači da sa tvojim 3-12x50 mora da se vidi još bolje. A na kraju krajeva u mrklom mraku se ne vidi ni sa jednom optikom bez obzira na njenu cenu.
Tri prsta 2Kolce
 
mb-bb
 

Podunavac kaže:

mb-bb kaže:

Darko Milosevic kaže:

Dreger meostar serija ti je dosta svetlija i ostrija od artemisa,koncanica je u drugom fokalu,razmisli dobro posto ti trba za losije svetlosne uslove.Dzaba ti iluminacija ako ne vidis dobro metu.


Kolega, jel moze da napises kolika je to razlika izmedju artemisa i meostara, da li je to bas vidno, koliko se duze vidi u sumra sa meostarom u odnosu na artemis.Interesuje me jer sam skoro kupio artemis a dosta sam trazio kolike su razlike izmedju te dve serije i niko nije znao/napisao/rekao konkretno....iveli




Evo druže da ti ja kažem kolika je razlika. Kada ti sa svojim Artemis 2000 3-12x50 odeš kući na spavanje, ja sa mojim MeoStar R1 3-12x56 tek izlazim u lov. I to po oblačnoj noći bez mesečine i maglom.Grin A ti sa svojom optikom možeš da loviš samo u rubnim urbanim područjima gde ima javna rasveta. Dok je ne ugase.ROFL A taman smo počeli lepo da se cenkamo oko cene i ti kupiš ovu dnevnu optiku.HaHaHa

Šalim se malo. Naravno da razlika postoji ali ja mislim da nije tako velika. Kolega ima Artemis 1,5-6x42 koju je kupio po mom savetu i jako lepo se vidi u sumrak (i svanuće). Što znači da sa tvojim 3-12x50 mora da se vidi još bolje. A na kraju krajeva u mrklom mraku se ne vidi ni sa jednom optikom bez obzira na njenu cenu.


Ajde sad druze kad si mi tako ljepo napisao da i ja tebi odgovorim, red je.... Eto neka bude tako kao sto si napisao da ja kad odem na pavanje ti izlazis ali sve je to dzabe kad je tvoja optika sad vec uveliko polovna i vjerujem da kao i sve stvari koje se ne ''trose'' zardjaju, povuku vlagu a da ne kazem koliko padne prasine na njih tj. propadnu itd...Grin Tako da vjerujem da cu ja sa mojom dnevnom optikom bolje viditi nego sto ces ti sa svojom kad odes prije mene da sjednes na ceku... Ali eto ja cu biti velikodusan prema tebi i sad za takvu vec nikaku optiku cu ti ponuditi neku razumnu cjenu, naravno manju nego sto sam ti vec nudio...ROFL
Malo sale nije na odmet, ali ja ipak stojim iza svoje ponudeOdobreno
Svaka budala ima svoju srecu u zivotu, a ja imam lov...
 
golf071
 

mb-bb kaže:

Podunavac kaže:

mb-bb kaže:

Darko Milosevic kaže:

Dreger meostar serija ti je dosta svetlija i ostrija od artemisa,koncanica je u drugom fokalu,razmisli dobro posto ti trba za losije svetlosne uslove.Dzaba ti iluminacija ako ne vidis dobro metu.


Kolega, jel moze da napises kolika je to razlika izmedju artemisa i meostara, da li je to bas vidno, koliko se duze vidi u sumra sa meostarom u odnosu na artemis.Interesuje me jer sam skoro kupio artemis a dosta sam trazio kolike su razlike izmedju te dve serije i niko nije znao/napisao/rekao konkretno....iveli




Evo druže da ti ja kažem kolika je razlika. Kada ti sa svojim Artemis 2000 3-12x50 odeš kući na spavanje, ja sa mojim MeoStar R1 3-12x56 tek izlazim u lov. I to po oblačnoj noći bez mesečine i maglom.Grin A ti sa svojom optikom možeš da loviš samo u rubnim urbanim područjima gde ima javna rasveta. Dok je ne ugase.ROFL A taman smo počeli lepo da se cenkamo oko cene i ti kupiš ovu dnevnu optiku.HaHaHa

Šalim se malo. Naravno da razlika postoji ali ja mislim da nije tako velika. Kolega ima Artemis 1,5-6x42 koju je kupio po mom savetu i jako lepo se vidi u sumrak (i svanuće). Što znači da sa tvojim 3-12x50 mora da se vidi još bolje. A na kraju krajeva u mrklom mraku se ne vidi ni sa jednom optikom bez obzira na njenu cenu.


Ajde sad druze kad si mi tako ljepo napisao da i ja tebi odgovorim, red je.... Eto neka bude tako kao sto si napisao da ja kad odem na pavanje ti izlazis ali sve je to dzabe kad je tvoja optika sad vec uveliko polovna i vjerujem da kao i sve stvari koje se ne ''trose'' zardjaju, povuku vlagu a da ne kazem koliko padne prasine na njih tj. propadnu itd...Grin Tako da vjerujem da cu ja sa mojom dnevnom optikom bolje viditi nego sto ces ti sa svojom kad odes prije mene da sjednes na ceku... Ali eto ja cu biti velikodusan prema tebi i sad za takvu vec nikaku optiku cu ti ponuditi neku razumnu cjenu, naravno manju nego sto sam ti vec nudio...ROFL
Malo sale nije na odmet, ali ja ipak stojim iza svoje ponudeOdobreno
ROFLSmeko
Novine
 
golf071
 A mogu li te vase Meopte da se koriste kad je lep i suncan dan?SmekoHaHaHa
Novine
 
lisac
 

MMilos kaže:

vlada lovac kaže:

lisac kaže:

egun.de
Pogledajte cene meopti na ovom nemackom sajtu,meostar R1r 3-12*56 sa crvenom tackom i koncanicom u drugom planu moze da se nadje za 800-850 evra,i jos se prilikom iznosenja iz nemacke odbije njihov PDV i dodje se na 650 evra.

Ne verujem da se odbija PDV na polovnu robu, a na ovom sajtu je nadmetanje kao na Limundu, uglavnom su polovni nisani u ponudi, a i vrlo cesto stoji upozorenje da ne salju u inostranstvo


Nema odbitka na polovnu robu, samo na novo.
Na sajtu egun.de se prodaje i nova i polovna roba,pogledaj malo bolje.Meostar R1r 3-12 puta 56 je odlicna optika za nocni lov,i sa osrednjom mesecinom bez snega se dobro vidi.Vredi svaku paru!a na uvecanju 3puta se bez problema puca na svinju u trku na blizu!
Vladan
 
Podunavac
 

golf071 kaže:

A mogu li te vase Meopte da se koriste kad je lep i suncan dan?SmekoHaHaHa



Druže samo ako imaš kvalitetne sunčane naočare. Najbolje Ray Ban.Dim
Tri prsta 2Kolce
 
golf071
 Dimiveli 3
Novine
 
223rem
 Koji model od meopte bi bio dobar da se montira na kombinovanu pusku zh koja bi sluzila za pogonski ujedno i lov cekanjem po snegu i mesecini?
 
mb-bb
 Kolega za to sto ce tebi trebati najbolje da uzmes 1.5-6x42 a koju klasu meopte zavisi koliko para mislis dati...
I ja imam zh i planiram staviti takvu optiku, moze za pogona a i na ceku
Svaka budala ima svoju srecu u zivotu, a ja imam lov...
 
mrwa22250
 Slazem se sa kolegom.1,5-6x42 je klasika i pokriva vecinu situacija u lovu od pogona do lova cekanjem.Cak i ko voli da pukne na daleko uz malo vezbe nece mu trebati vise od 6x uvecanje.Za cekanje je mnogo bitniji kvalitet sociva nego uvecanje i tih desetak -petnaest minuta zna da donese veliku prednost,narocito u lovu predatora.
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
Neca92
 Ne znam tačno koja joj je cena kod nas, ali i meni bi čučnula kao budali šamar... Opameti se Oi
http://www.meopta...tgRen.html
Lovac nije ko vino ne pije i ko ide planinom samo da ubije!
 
dreger
 E ljudi bili ste u pravu,neznam ko je ovde dovodio u sumnju onu cenu od 80000 din za artemis 3-12x50 sa IL al bio je u pravu ,ponovo sam zvao :capriolo" i kazu cena te optike je oko 110 000 din a bez iluminacije je 80000din.
I 80000 mi je mnogo a o onoj od preko 100000 necu ni da razmisljam.
Nego kazu moze da se nabavi meopro 4-12x44 sa iluminacijom po ceni od 80000-90000 din po meni je i to mnogo para za takvu optiku.
Sta vi mislite?
Najgore kod nas je sto i kad hoces nesto (ne samo,meoptu)oni po pravilu to nemaju.kao mogu da naruce pa se ceka mesec-dva,pa da das ucesce 30% pa ovo-ono.
 
mrwa22250
 

dreger kaže:

kao mogu da naruce pa se ceka mesec-dva,pa da das ucesce 30% pa ovo-ono.

E kad das to ucesce onda nije vise ta cena i onda neko nayebe,najcesce kupac.Pored ionako astronomskih cena jos i ucesce,kako ih nije sramotaSad
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
Barbarosa
 ^ Nije ih sramota jer....https://www.youtube.com/watch?v=pQIby...QIbyBiw09w
 
mb-bb
 Izgleda da sam ja posljednju artemis 2000 3-12x50 kupio u capriolu, jer je ovo sad vec druga informacija da nema vise i da se trebaju narucivati.
Kupio sam je prije nekih mjesec dana,mislim da sam vec pisao na ovoj temi i izasla me sa popustom 70000din..
Svaka budala ima svoju srecu u zivotu, a ja imam lov...
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 12
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,229,104 posete www.srbijalov.com