Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Meopta


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Meopta
lupus
 posto me je DakiNS izminirao sa camcem, ponovicu pitanje sa sve slikom: gde je mesto ovoj "seriji" ili sta god da je u pitanju
 
lupus
 ...problem sa postavljanjem slike...

ali tu je link
http://www.franko...mer=190171
 
Podunavac
 Meni ovo liči na neki od Meopta optičkih nišana. Mercury ne postoji kao proizvođač optičkih nišana (bar koliko je meni poznato) i do sada se pod ovim imenom mogao naći samo obrtno-čepni karabin u nemačkim katalozima.
Ako je iz Meoptine proizvodnje onda se isplati pazariti ga. Pogotovo ako je povoljne cene, pošto Meopta zadnjih godina konstantno diže cene svojih proizvoda. Tako da sada optike iz serije MeoStar koštaju u proseku oko hiljadu evra. A za te pare se prodaje i Zeiss Duralyt. Tako da Meopta bez obzira na visok kvalitet više nije povoljna cenovno, nego se svrstala u srednju cenovnu klasu gde je konkurencija prilično jaka.
Tri prsta 2Kolce
 
Podunavac
 Sada vidim da joj je cena preko hiljadu evra, tako da sam mišljenja da je onda ipak bolje uzeti Meoptu za ove pare, jer meopta na svoje proizvode iz serije MeoStar daje 30 godina garancije, kada se prijave nakon kupovine na njihov internet sajt.
Tri prsta 2Kolce
 
lupus
 cini mi se da ga rade za Frankoniu ali je proizvodjač Meopta, na drugim site-ovima je jasnije

http://www.pfitzm...::285.html
 
Podunavac
 E ova cena je već povoljna za ovu optiku.
Tri prsta 2Kolce
 
lupus
 

Podunavac kaže:

E ova cena je već povoljna za ovu optiku.


kao sam razumeo, ovo je neka izvedba R1 sa drugim imenom, ostalo je sve isto. ako je tako onda je cena zaista popularna

zato sam i pitao da li neko zna nesto vise o tome. na zvaničnom site-u ne spominju ovu seriju
 
DakiNS
 Verovatno ima neke jeftinije modifikacije koje je Frankonia naručila , da bi promenila ime i cenu. Ne bi bilo prvi puta , setite se Zastavinog karabina koji je prodavan kao Mauser.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Barbarosa
 Pitanje je što su Zastavini karabini prodavani pod imenom Mauser? Ne videh na njima neke jeftinije modifikacije, a ni Mauser se nešto nije bunio...???
Da li zbog sankcija???
 
DakiNS
 Nisam mislio da se ugrađuju jeftini delovi , nego da nisu skupe izmene naziva ili možda nekog oblika , a na količinu verovatno dobiju dobar rabat , da bi bila opravdana razlika u ceni . Ima milion varijanti kako se neki proizvod istog proizvođača prodaje po različitim cenama. Napraviću digresiju . Velika većina štapova za pecanje pravi se u Kini , a cena je uslovljena natpisom na njima , ako je klot onda 1 E , ako piše Silstar 1,25 E , a ako piše Šimano 3 E , a sve isti štap iz iste fabrike sa istim performansama , tako to ide i u maloprodaji.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Planinko011
 Evo proste razlike kad sam uzeo auto bio je sa puknutom sofersajbnom, Kako je bila osigurana sa ucescem od 100e nova je kostala kod ovlascenom servisu ravno 1000e i na njemu pored oznake proizvodjaca PINGLTON (tako nekako) postoji logo SUBARU. Posto mi je lupio kamen sad na ovom mrazu puce sajbna na sve strane i sad bez logoa firme kosta 180 a za mene posto sam vec menjao sajbnu na caletovim kolima 150e.
Cek malo da razmislim dal da stavim sa logom ili neHmmm. E resio sam a znate i kako
Kad nasi pametnjakovici ne bi bacali rizlu po celoj Srbiji i kada bi majstori sa kamionima koji prevoze rasuti teret drzali cirade mozda bi covek i imao dilemu. Ovako dileme nema.

Tako i za tu Meoptu.
 
canis aureus
 
Podunavac

 Оптика увећања 2-12x50 је најуниверзалнија могућа у средњој ценовној класи. Ја би препоручио Meoptu MeoStar R2 2-12x50 RD. А сада Zeiss (серија V8) и Swarovski (серија Z8) праве оптике распона увећања 8 x. Али су цене папрене.


Koja je cJena tu u susjedstvu Meopte MeoStar R2 2-12x50RD ?!? i imal ih polovnih da se najdu i za koje novce?
hFala ika
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
dreger
 U Capriolu je nova oko 153000din.ili oko 1250 evra.
 
Podunavac
 

canis aureus kaže:


Podunavac

 Оптика увећања 2-12x50 је најуниверзалнија могућа у средњој ценовној класи. Ја би препоручио Meoptu MeoStar R2 2-12x50 RD. А сада Zeiss (серија V8) и Swarovski (серија Z8) праве оптике распона увећања 8 x. Али су цене папрене.


Koja je cJena tu u susjedstvu Meopte MeoStar R2 2-12x50RD ?!? i imal ih polovnih da se najdu i za koje novce?
hFala ika



Canise Meopta MeoStar R2 2-12x50 RD sa končanicom 4C košta 9400 kn, što je oko 1253 evra. Na to ide povrat poreza od 20 % a može obično da se dogovori i popust na keš plaćanje od 5 do 10 % u prodavnici. Znači izašla bi oko 910-960 evra.
Polovnih nema jer je ovo nova serija, a ni R1 se baš ne nude polovne. Mislim da je zadnjih 5-6 godina Meopta najpopularnija marka optičkih nišana u RH i najbolji odnos cena-kvalitet. Zato se teško i nalaze polovne.
Tri prsta 2Kolce
 
stel
 Meostar R2 1.7-10x42 ili Zeiss conquest DL 3-12x50
Koja bi bila bolja kupovina od ove dve optike. Kakva su iskustva što se tiče pouzdanosti, vidljivosti u suton....
 
Podunavac
 Definitivno Meopta R 2. Jer Conqest iako je iz Zeissa nije vrhunska optika.
Tri prsta 2Kolce
 
rk
 Meopta zasigurno mislim da zaostaje ni za mnogo skupljim optikama. Zeiss conqest nije ta klasa defintivno
RK
 
coolerns
 Odgovorio sam i na onom drugom forumu i pokusao da budem objektivan, ali cu ovde biti malo detaljniji.
Ja sam pri nabavci optike za moj karabin bio u dilemi upravo izmedju ove dve optike stim sto sam ja gledao r2 2-12x50. Bio sam strpljiv i relativno brzo sam pronasao kolege koje su imale iste modele kako bih mogao da ih licno pogledam i uporedim. E sad ne znam da li kolege koje su komentarisale znaju da ima vise razlicitih Conquesta i da li su drzali u ruci ovaj konkretan model ali tvrdim da konkretan model Meopte nikako nije neka visa klasa u odnosu na ovaj model Conquesta. Pri tome ne mislim da je Meopta losa, bas naprotiv kao sto je vise puta receno slazem se da predstavlja odlicnu optiku i jednu od best buy opcija, uostalom zato sam je i imao u samom vrhu prilikom moje kupovine, ali isto tvrdim i za doticnog Conquesta.
Licno prilikom poredjenja nisam nasao ni jednu jedinu prednost Meopte. Gledao sam u sumrak kroz obe optike i kada bih pokusao da budem objektivan rekao bih da su iste (odlicne) ali bicu subjektivan i reci da je meni licno lepse izgledao Zeiss. Nisam ih merio ali cinilo mi se u ruci (u radnji) da je Zeiss laksi. Ali ono sto je definitivno prevagnulo u korist Zeiss-a jeste koncanica, a pogotovo svetleca tacka koja je po meni za klasu bolja nego kod Meopte.

Eto raspisah se malo, licno iskustvo nekog ko je obe optike "probao", zarad drugih kolega koji bi mogli biti u slicnoj dilemi. U vreme kada sam ja poceo za kupovinom Zeiss je bio skuplji oko 100e, ja sam u toj mojoj potrazi imao posebnu srecu da mi u medjuvremenu iskoci 6 mesei star Conquest za osetno nizu cenu sto je doslo kao slag na tortu iako sam vec pre toga prelomio u korist Zeiss-a.

Dobar pogled!
 
stel
 Kolega Coleerns
Sve ovo što ste rekli kao da ste mi čitali misli.
Jednostavno sve mi je na strani zeisa-a iako sam mu tražio neku manu u odnosu na Meopta. Ništa nisam našao sam garancije od 10g. Odlučio sam da sačekam novi model Conquest V4.Vise mi se svidja zbog paljenja iluminacije. Sad mi je samo malo čudno što je V4 sa manjom cenom od Dl. Jedino ako se V4 nije proizvodio u Usa pa je to zbog toga.
 
coolerns
 Odgovorih na P.P. da ne "trujemo" temu o odlicnoj Meopti Smile
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 18
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,214,379 posete www.srbijalov.com