Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Municija kalibra 30-06


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Municija kalibra 30-06
Sniper Hunter
 ako moze tema u 30.06 najbolja municija tog kalibra

od kolege Nikola M
 
sheytan
 Nikola, jako bitno za razvoj teme je:

- za koju divljach?

- za koje daljine?

- je l bitan pad u vatri, ili da se shto manje oshteti meso?



iveli 3
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
Nikola M
 E zahvaljujem se za ovu temu.. meni treba za manje daljine do 100 m..Za divlju svinju mi treba.. Da se sto manje osteti meso.. a moze i uopsteno sto se tice lova na divlju svinju u homolju to jeste gadjanje mali daljina
Dobar Pogled
lovac
 
atom
 hm....za tu daljinu uzmes ppu sp 11.7 gr ili groma 11gr i bog da te vidi...solidna municija a sto je najvaznije prihvatljiva cena za nas standard...mislim da ovde nema nekog velikog pametovanja.....
 
Nikola M
 e to nema pametovanja nisam na to ni mislio ali hteo sam da cujem sta vi koristite i misljenje od svih..
Dobar Pogled
lovac
 
sheytan
 E, do 100m i za krmad ti treba nešto što teže, samim tim i što sporije. Odobreno

Ima valjda Belotovo nešto od 13ak grama, ili Federalovo, raspitaj se... Obavezno MEKO, po meni!

A za (ne)oštećivanje mesa bi bio dobar Grom. Grom za čeq, ovi teški meki sporaći za pogon! ika
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
bela
 ja sam koristio prvi partizan 11,7gr relativno se doro pokazao i na veću daljinu
vižlan i terier
 
darkon
 Bela, kakva su tvoja iskustva? Zašto relativno?
Mene bi zanimalo i kako se pokazao PPU SP od 9,7g na crnoj divljači, ako ima nekog sa iskustvom?
Ja koristim ovaj od 9,7g za srndaća, i ne planiram da ga menjam, što se srndaća tiče...
 
atom
 

darkon kaže:
Bela, kakva su tvoja iskustva? Zašto relativno?
Mene bi zanimalo i kako se pokazao PPU SP od 9,7g na crnoj divljači, ako ima nekog sa iskustvom?
Ja koristim ovaj od 9,7g za srndaća, i ne planiram da ga menjam, što se srndaća tiče...


Kolega kako ti se pokazao 9.7 sp za srnecu divljac, ja koristim groma pa te yato pitam posto sam video dosta puta da su zrna sp razbijala srnecu divljac, dok grom ako gadjas u plecku pravi skoro istog precnika prosrelnu ranu?!
 
atom
 jeste da srneca divljac pada u vatri sa soft pointom ali pravi mleveno meso...
 
Podunavac
 Za lov DS na distancama do 100 m je povoljnije što teže zrno. Kod našeg PPU je to SP 11,7 grama, ili HPBT 12,3 grama. Ali kod stranih proizvođača ima i do 14,3 grama.
Što se tiče S&B municije ona je po ceni malo iznad PPU ( sa Češkim zrnima). Solidne je kvalitete, a jedan od jefinijih je SPCE 11,7 grama.
Tri prsta 2Kolce
 
darkon
 atom, što se tiče srneće divljači, odnosno srndaća, pošto srne ne lovim, moja iskustva sa SP 9,7g su zaista dobra, pa zato i kažem da ga neću menjati dok radi ovako.
Što se tiče štete na mesu, ulazna rana nikada nije prevelika, ali izlazna već može biti veća. To je najčešće problem kad je na "plećki" izlazna rana.
Ali, i to je od slučaja do slučaja, sve zavisi da li pogodi kost, nekad manja, nekad veća šteta, međutim meni ne preterano bitna.
Najbitnije mi je da SP preda dovoljno energije i kod ne tako dobrih pogodaka, pa nema traženja srndaća, izgubljene divljači...
Bilo je raznih pogodaka, ali srndać uvek u nekih max 20-30m.
Što se tiče pada u vatri toga kod SP-a nema, jako retko, sem ako nije vrat, ili ne zakači kičmu.
Znači gotovo uvek bude nekog kratkog trka.
Inače, plećku retko kad i gađam, gledam da bude pogodak po rebrima, ili da ulazna bude plećka, izlazna po rebrima.
Za moje potrebe i shvatanja, SP radi posao odlično.
Razmišljao sam da probam i grom, ali odustao, da ne diram dobitnu kombinaciju.
Na strelištu takođe, odličnu grupu imam.
Pozdrav kolega.
 
Kobac
 A ima li ko iskustva sa winchesterovom municijom kako se ona pokazala?
Lisica
 
ssekir75
 нађох чауру 30-06 ппу, производња 92. оно што ми је занимљиво је ознака калибра, 30М2. има ли неко појма о чем се ради?Hmmm
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
Podunavac
 To je oznaka usavršenog vojnog metka američke vojske. U stvari ceo naziv je .30 M2 Ball. Od nasatnka kalibra 30-06 Spr. do pred II Svetski rat ovaj kalibar je dva put usavršavan. Prvi metak je usvojen 1906. godine sa zrnom od 9,7 grama. Pošto je pokazao neke mane na velikim daljinama dorađen je 1928. godine i dobio službenu oznaku .30 M1 Ball sa zrnom težine 11,3 grama i Boat Tail oblikom zadnjeg dela zrna radi boljih balističkih preformansi na većim daljinama. Godine 1938. je uveden novi metak oznake .30 M2 Ball sa zrnom težine 9,8 grama.
Ovaj metak koji ti imaš je verovatno rađen u PPU za izvoz na severnoameričko tržište pa zato ima njihovu vojnu oznaku na sebi. Pošto su u Srbiju u to vreme nametnute sankcije municija je završila i na našem tržištu.
Tri prsta 2Kolce
 
ssekir75
 знам ја за те војне ознаке (имам и та зрна у колекцији што су остала од МДАП), него ме буни што је ово за ловачким зеленим лаком. чауру сам нашао испуцану, тако да не знам шта је било горе, али сасвим је могуће да су чауре биле спремљене за извоз па да се не баци (а и што би) пакована ловачка муниција. ознаке на чаури ионако ретко ко гледа...Confused

фала
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
canis aureus
 

atom kaže:
hm....za tu daljinu uzmes ppu sp 11.7 gr ili groma 11gr i bog da te vidi...solidna municija a sto je najvaznije prihvatljiva cena za nas standard...mislim da ovde nema nekog velikog pametovanja.....


Dva navedena zrna su potpuno različita!! ... tako da, imalo bi tu štagod "pametovati" Confused jer ne daDnu isti efekat pa ...
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
canis aureus
 

sheytan kaže:
E, do 100m i za krmad ti treba nešto što teže, samim tim i što sporije. Odobreno
...
A za (ne)oštećivanje mesa bi bio dobar Grom. Grom za čeq, ovi teški meki sporaći za pogon! ika


shey tebra Bravo 2


šekir
što se tiče oznake 30M2 na čauri PPUa ... i za službenu potrebu je rađena s tom oznakom, isto kao i IgmanKonjic što je obeležavao svoju mundžu za službu, i bila je namenjena za SFRJ ... a na lovnoj mundži se oznaka našla tako što je preostalo tih "vojnih" čaHura pa da se ne bacU Confused te su SP zrna pertlovaTa i ... Elmer
canis aureus priložio:
30m2.jpg

The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
ssekir75
 све је то ок, рашчистили смо, али то је ишло у извоз. разлог је прост - нисмо имали тај калибар као службени у то време (већ су одавно били избачени патони и шермани који су имали браунинг митраљезе). на тенцима је био пкт у 7,62х54р, а сва остала возила носила му м53 у најбољем калибру, јелте... мада се од половине 80тих и ту увео малопрепоменути рус.
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
Podunavac
 Koje je oružje u kalibru 30-06 Spr. bilo u službenoj upotrebi u JNA 1986. godine?
Tri prsta 2Kolce
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Stara lovačka municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 212 11.02.2024. 16:15
Belom Municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 869 04.12.2023. 18:14
Rotweil Municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 100 04.08.2023. 22:38
Dilema pri odabiru kalibra MUNICIJA ZA OLUČENE CEVI 297 16.11.2022. 12:34
Cheddite Municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 18 09.10.2022. 23:40
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 11
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,231,687 posete www.srbijalov.com