Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Skraćivanje cevi na karabinu


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Skraćivanje cevi na karabinu
Sniper Hunter
 Od kolege midji djidji
 
midji djidji
 hvala adminima na brzini i razumjevanju


pa da pocnemo


ima li neko od kolega iskustvo sa skracivanjem cjevi na karabinu i kakvu je poslije toga grupu pogodaka dobijao

hvala unaprijed na pomoci
samo opusteno
 
sheytan
 Dobio nikakvu grupu! Sa sechenjem otishao i nishan(ostao na otfikarenom delu), pa nishta zivo nisam mogao pogoditi... Cry


Smeko

Ne zameri, lepa je tema, javitje se stroochni betjari, ukljuchujutji i glavnog (vele)majstora, Jevtitja! Odobreno

iveli 3
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
midji djidji
 

sheytan kaže:
Dobio nikakvu grupu! Sa sechenjem otishao i nishan(ostao na otfikarenom delu), pa nishta zivo nisam mogao pogoditi... Cry


Smeko

Ne zameri, lepa je tema, javitje se stroochni betjari, ukljuchujutji i glavnog (vele)majstora, Jevtitja! Odobreno

iveli 3



hahahahahahah

nadam se da ce momci koji znaju znanje pomoci
samo opusteno
 
Lala
 Nisam siguran da li je baš dozvoljeno po Zakonu o oružju i municiji prepravljati oružje u sopstvenoj režiji - u to spada i skraćivanje cevi, a to sme da radi isključivo ovlašćena radnja-firma! (član 30. Zakona o oružju i municiji).

Proverite pre nego što nastavite da pišete.

IV POPRAVLJANJE I PREPRAVLJANJE ORUŽJA
Član 30
Popravljanjem i prepravljanjem oružja mogu se baviti preduzeća i radnje, koje pre upisa usudski registar odnosno registar radnji, za to dobiju odobrenje nadležnog organa.
Odobrenje iz stava 1. ovog člana nadležni organ će izdati preduzeću, odnosno radnji koja ispunjava uslove iz člana 27. stav 2. ovog zakona.
Preduzeća i radnje za popravljanje i prepravljanje mogu primati samo oružje za koje je nadležni organ izdao odobrenje, odnosno oružni list.
O svakoj izvršenoj prepravci preduzeće, odnosno radnja u roku od 48 sati u pismenoj formi obavestiće nadležni organ.

Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
midji djidji
 

Lala kaže:
Nisam siguran da li je baš dozvoljeno po Zakonu o oružju i municiji prepravljati oružje u sopstvenoj režiji - u to spada i skraćivanje cevi, a to sme da radi isključivo ovlašćena radnja-firma! (član 30. Zakona o oružju i municiji).

Proverite pre nego što nastavite da pišete.

IV POPRAVLJANJE I PREPRAVLJANJE ORUŽJA
Član 30
Popravljanjem i prepravljanjem oružja mogu se baviti preduzeća i radnje, koje pre upisa usudski registar odnosno registar radnji, za to dobiju odobrenje nadležnog organa.
Odobrenje iz stava 1. ovog člana nadležni organ će izdati preduzeću, odnosno radnji koja ispunjava uslove iz člana 27. stav 2. ovog zakona.
Preduzeća i radnje za popravljanje i prepravljanje mogu primati samo oružje za koje je nadležni organ izdao odobrenje, odnosno oružni list.
O svakoj izvršenoj prepravci preduzeće, odnosno radnja u roku od 48 sati u pismenoj formi obavestiće nadležni organ.



ja cu i da radim ako se odlucimkod ovlascenog servisera koji posjeduje kako dozvolu za rad tako i licencu za servisiranje oruzija

ovu sam temu otvorio da vidim da li je neko radio nesto slslicno kod nekog puskara jer ne vjerujem da je neko to pokusao u sopstvenoj reziji uzmi bonsek i rezi

hvala na upozorenju


molio bi kolege ako imaju nekakva iskustva ili saznanja na ovu temu da pomognu
samo opusteno
 
ssekir75
 naravno da je bilo ihihi takvih koji su to radili bonsekom ili još bolje brusilicom, ali to je bilo u ratu i takvi Skrateži nisu služili za ništa drugo do za šenluk na svadbama i ispraćajima. ako želiš sa kraćenom cevkom da nešto i pogodiš, moraš da joj uradiš usta cevi kako treba. e sad, koliko je to lako izvesti, govori ti podatak koji je izneo branko bogdanović u knjizi dva veka puške na teritoriji jugoslavije. elem, on kaže da su i u vreme najveće tražnje za oružjem, ujesen 1941. u tadašnjoj FOMU sklapali puške partizanke ne krateći cev. ne zato što za to nije bilo vremena, već upravo zato jer su iskusni užički oružari znali da će dobiti skroz drugačiju grupu i da bi morali da prave novi nišan. parafrazirao sam, naravno, ali to je to. ako ne veruješ uzmi pa pročitaj.
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
sheytan
 

midji djidji kaže:

Lala kaže:
Nisam siguran da li je baš dozvoljeno po Zakonu o oružju i municiji prepravljati oružje u sopstvenoj režiji - u to spada i skraćivanje cevi, a to sme da radi isključivo ovlašćena radnja-firma! (član 30. Zakona o oružju i municiji).

Proverite pre nego što nastavite da pišete.

IV POPRAVLJANJE I PREPRAVLJANJE ORUŽJA
Član 30
Popravljanjem i prepravljanjem oružja mogu se baviti preduzeća i radnje, koje pre upisa usudski registar odnosno registar radnji, za to dobiju odobrenje nadležnog organa.
Odobrenje iz stava 1. ovog člana nadležni organ će izdati preduzeću, odnosno radnji koja ispunjava uslove iz člana 27. stav 2. ovog zakona.
Preduzeća i radnje za popravljanje i prepravljanje mogu primati samo oružje za koje je nadležni organ izdao odobrenje, odnosno oružni list.
O svakoj izvršenoj prepravci preduzeće, odnosno radnja u roku od 48 sati u pismenoj formi obavestiće nadležni organ.



ja cu i da radim ako se odlucimkod ovlascenog servisera koji posjeduje kako dozvolu za rad tako i licencu za servisiranje oruzija


I izdati uredan fiXalni rachunj! Stari


Stidljiv
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
Voganjac
 To znaci zaboravi skracivanje kolega..!!!! No no no
Voganjac
 
midji djidji
 meni je ili mjenjati cjev a to kod nas uffff
ili kupovati drugi

e sad me muci da li da pokusavam, majstor mi kaze da je radio i dobijao pogotke
nesto mi je objasnjavao o rezu na odredjenom mjestu zlijeba kao i o tokarenju usta cjevi nekim uglovima blabla

iskreno slabo sam ga sta skontao
samo opusteno
 
ssekir75
 probaj pa javi da i mi znamo...
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
midji djidji
 

ssekir75 kaže:
probaj pa javi da i mi znamo...


pokusacu nalijepim i sliku pogodaka


naravno ako uspije Smile
samo opusteno
 
DakiNS
 

midji djidji kaže:
meni je ili mjenjati cjev a to kod nas uffff
ili kupovati drugi

e sad me muci da li da pokusavam, majstor mi kaze da je radio i dobijao pogotke
nesto mi je objasnjavao o rezu na odredjenom mjestu zlijeba kao i o tokarenju usta cjevi nekim uglovima blabla

iskreno slabo sam ga sta skontao


Kolega neka ti neki bolji puškar obradi usta cevi , posle isprobavanja tako odrađene puške se tek odluči za skraćivanje iste
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
stojkuki
 e vo odmah da ti kazem... nece ti uspeti, ... pa nemoj gubiti vreme. no daj tu pusku nekome ko zna . . .
 
canis aureus
 Šta/o neće uspeti?
Što bi bilo gubljenje vremena ako majstor koji zna šta radi uradi to kako valja end treba?!
Vidjao sam, neke i isprobav'o na strelištu, karabine "štucovanih" cevki te sa korektno odrađenim ustima cevi korektne su i grupe pogodaka bile Yes
Jedan pobro je Zastavin M98 iz pune veličine prepravio u 10cm kraći, naravno skrativši cev sa 60 na 50cm ... bilo je još nekih fejslifting dorada(kundak ravnijeg ugla, ručica zatvarača, ...) i AimPoint na čeličnu montažu ... i pred tijem pogonJskim strojem palo je ohoho svinjetine Stari a i na 100tki je grupa bila u par cenata, tako da ...

điđimiđi bubamaro ... a koji je tvoj razlog želje za skraćivanjem cevi??
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
midji djidji
 

canis aureus kaže:
Šta/o neće uspeti?
Što bi bilo gubljenje vremena ako majstor koji zna šta radi uradi to kako valja end treba?!
Vidjao sam, neke i isprobav'o na strelištu, karabine "štucovanih" cevki te sa korektno odrađenim ustima cevi korektne su i grupe pogodaka bile Yes
Jedan pobro je Zastavin M98 iz pune veličine prepravio u 10cm kraći, naravno skrativši cev sa 60 na 50cm ... bilo je još nekih fejslifting dorada(kundak ravnijeg ugla, ručica zatvarača, ...) i AimPoint na čeličnu montažu ... i pred tijem pogonJskim strojem palo je ohoho svinjetine Stari a i na 100tki je grupa bila u par cenata, tako da ...

điđimiđi bubamaro ... a koji je tvoj razlog želje za skraćivanjem cevi??




tako mi je i covjek i rekao,rekao je dobices stucovan karabin koji je po karakteristikama isti kao standardni zastavin m70 jer je ovaj sad long kako vec i ima vise zljebova

a razlog je sto je vrh na nekih 5-7cmm pojedena skroz a ostalo je sve uredu

na kraju krajeva on je sutra u njegovim i bozijim rukama
samo opusteno
 
stojkuki
 samo napred, ..... tvoje su pare, ....
 
kelt
 

midji djidji kaže:

canis aureus kaže:
Šta/o neće uspeti?
Što bi bilo gubljenje vremena ako majstor koji zna šta radi uradi to kako valja end treba?!
Vidjao sam, neke i isprobav'o na strelištu, karabine "štucovanih" cevki te sa korektno odrađenim ustima cevi korektne su i grupe pogodaka bile Yes
Jedan pobro je Zastavin M98 iz pune veličine prepravio u 10cm kraći, naravno skrativši cev sa 60 na 50cm ... bilo je još nekih fejslifting dorada(kundak ravnijeg ugla, ručica zatvarača, ...) i AimPoint na čeličnu montažu ... i pred tijem pogonJskim strojem palo je ohoho svinjetine Stari a i na 100tki je grupa bila u par cenata, tako da ...

điđimiđi bubamaro ... a koji je tvoj razlog želje za skraćivanjem cevi??





tako mi je i covjek i rekao,rekao je dobices stucovan karabin koji je po karakteristikama isti kao standardni zastavin m70 jer je ovaj sad long kako vec i ima vise zljebova

a razlog je sto je vrh na nekih 5-7cmm pojedena skroz a ostalo je sve uredu

na kraju krajeva on je sutra u njegovim i bozijim rukama

nista se ne sekiraj kolega jer uvek mozes da navrnes novu po izboru.
Mi necemo reci gde praznina zveci
Kao klepka suplja,
Mi hocemo dela velikih bez reci-
Zuljeva i znoja, stradanja i vere,
Pelina iz cije zuci pcela bere
i med slatki skuplja.
A. Santic
http://www.youtube.com/watch?v=pDIl8R...re=related
 
I Jevtic
 [xhide] razlog je sto je vrh na nekih 5-7cmm pojedena skroz a ostalo je sve uredu

na kraju krajeva on je sutra u njegovim i bozijim rukama[/quote][/xhide]



Odobreno to se od vajkada tako radilo
najbolja je ona puska koja se non stop kvari
 
midji djidji
 

kelt kaže:

midji djidji kaže:

canis aureus kaže:
Šta/o neće uspeti?
Što bi bilo gubljenje vremena ako majstor koji zna šta radi uradi to kako valja end treba?!
Vidjao sam, neke i isprobav'o na strelištu, karabine "štucovanih" cevki te sa korektno odrađenim ustima cevi korektne su i grupe pogodaka bile Yes
Jedan pobro je Zastavin M98 iz pune veličine prepravio u 10cm kraći, naravno skrativši cev sa 60 na 50cm ... bilo je još nekih fejslifting dorada(kundak ravnijeg ugla, ručica zatvarača, ...) i AimPoint na čeličnu montažu ... i pred tijem pogonJskim strojem palo je ohoho svinjetine Stari a i na 100tki je grupa bila u par cenata, tako da ...

điđimiđi bubamaro ... a koji je tvoj razlog želje za skraćivanjem cevi??





tako mi je i covjek i rekao,rekao je dobices stucovan karabin koji je po karakteristikama isti kao standardni zastavin m70 jer je ovaj sad long kako vec i ima vise zljebova

a razlog je sto je vrh na nekih 5-7cmm pojedena skroz a ostalo je sve uredu

na kraju krajeva on je sutra u njegovim i bozijim rukama

nista se ne sekiraj kolega jer uvek mozes da navrnes novu po izboru.



tako je i majstor rekao, ionako nemas nista od nje daj da pokusamo
ako ne uspije navrci novu sa helija,

ako uspije super

danas je poceo raditi pa cemo da vidimo sta ce biti
samo opusteno
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Sellier&Bellot (Za olučene cevi) MUNICIJA ZA OLUČENE CEVI 107 01.09.2020. 21:55
Reloading -Punjenje municije za olučene cevi ,za ili protiv ? MUNICIJA ZA OLUČENE CEVI 113 26.03.2018. 13:07
'SLUG' cevi ORUŽJE - SVAŠTARA 8 28.11.2014. 13:24
Dužina cevi kod sačmarica LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 61 03.05.2013. 21:03
Tormentacija cevi sačmarica LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 62 19.11.2012. 12:58
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 14
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,211,888 posete www.srbijalov.com