Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Skraćivanje cevi na karabinu


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Skraćivanje cevi na karabinu
sheytan
 Ako ikakvo IGLANJE bude u pitanje, ja glasam za VENSKO! Grin
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
canis aureus
 

stojkuki kaže:
Uz izvinjenje par dana nisam pratio, ...

E Canise, mojne mene da prozivas ... Nije OK, ne htedoh diskusiju...
Samo vi kratite cevke i dobivajte grupe. Znas onaj buljuk morona tamo po fabrikama nema bre pojma kolike cevi treba da budu. Siguran sam da Zika iz garaze zna bolje vise i sigurnije.
Nista licno. Samo se gnusam takvih zahvata na oruziju.
Moj je pristup malo drugaciji i opet ne ulazeci u diskusiju, samo sam spreman da stanem na crtu svakoj tako skracenoj cevi, ali ne na 100 m jer tu nema smisla, nego hajde na 300, 500 ili vise, pa da vidimo grupe sa kratkim cevima. Ali to je vec van lovackih distanci pa koga briga za to ....


Prozivka!?! tjaaah...Sad
Bijade više "impuls za pokret" ... al neJE bitno tol'ko, elem, jedan si od retkih koji se tol'ko "buniJo" end ne dav'o za pravo pa ...
Mojne sad ti da se 'vataš za long rendž i sl jer ov bijade od samog početnog pitanja reĆ o lovnom karabinu i korišćenju istog na lovnim daljinama tako dAa dal to ima smisla ili ne ... a i sam si pis'o "Ali to je vec van lovackih distanci pa koga briga za to" te ako nikog briga nije očigledno si pogrešiJo temu Confused
... a kol'ko pratim, sve fabrike lov.karabina u svom proizvodnom programu imaDu i "krateže" od 50tak cenata (+- koji cm) te mi nije jasno dal im je "Zika iz garaze" prodao licencu na svoju inovaciju ili ... ?!?!Zbunjen
Ništa lično. Nego, žao mi je što prodado' jedan "kratež" od 52 cenata Confused zbog tvoje spremnosti da staneš na crtu ... pa da se oprobamo na 300tki u jednu zisku ...
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
arsa
 imageshack.com/a/img542/2499/bzvy.jpg

imageshack.com/a/img833/5625/ft62.jpg

imageshack.com/a/img829/5606/9hks.jpg

Cev skracena na 52 cm, Batue nisani, leupold QR skidajuca montaza sa optikom Leupold VX3 1,5-5x20 , Belotov Siera game king od 14,3 grama... Svinje tesko vama-sledece zime Sad Jos da promenim ovaj mehanizam okidanja sa ubrzicom i to je to... Ako neko hoce da menja tu sam.. Zaboravi kalibar da napisem... Koji drugi nego moj omiljeni 8x57... hehe
lovac Joca i Luka srbijalov
 
Podunavac
 Arso lepo urađeno i ukompletirano.Odobreno Samo mi nije jasno čemu skraćivanje cevi. Zar ti je tih 8 cm toliko smetalo?
Tri prsta 2Kolce
 
arsa
 Ma nije mi smetalo Podunavac ni malo, nego je pri vrhu cev bila jako nagrizena pa kad je vec kod puskara zbog Baturita i optike bolje da se i to sredi a i nekako i je spretniji ovako... Inace tri jedan za drugim iz stege u "vencanu burmu" stali... hehe ;)
lovac Joca i Luka srbijalov
 
Podunavac
 Arso to je već druga stvar. Ako je zbog poboljšanja karakteristika puške to poštujem. Skraćivanje ispravnog oružja iz čiste mode ne podržavam, pogotovo što ima svakakvih "majstora". A kalibar 8x57IS je jedan od onih koji dobro funkcioniše i sa kraćom cevi.
Tri prsta 2Kolce
 
Deki Nes
 Podunavac znam da znaš. Šta se dobije, a šta gubi skraćivanjem cevi ???
I da te pitam za zdravlje dok se ne vidimo?
 
Podunavac
 Skraćivanjem cevi se dobija jedino zgodnija (kraća) puška za rukovanje u gustišu. Jedino ako je skraćivanje vršeno zbog oštećenja usta cevi, onda se dobija bolja preciznost skraćivanjem i obradom usta (krune) cevi.
Negativne nuspojave skraćivanja cevi su veći odskok (trzaj), veći bljesak na ustima cevi i manja početna brzina (samim tim i kinetička energija) projektila. Međutim kod kalibara kao što je 8x57 IS ove negativne nuspojave su minimalne, u stvari zanemarive u praksi. Najizraženije su kod magnum kalibara.
Što se tiče zdravlja odlično sam druže, a planiram da se i vidimo uskoro.Bye
Tri prsta 2Kolce
 
Raaci
 Pozdravljam sve clanove i trebao bi odgovor na pitanje ali nekog ko se susretao direktno u svom radu sa ovakvim problemom. Zamjene cijevi na karabinu M98, bio vojni pa preradjen na lovački i tako kupljen, rasipa pogodke i cijev je katastrofa - potroseni zlCenzurisanoovi. Sad sam nasao cijev ima kod covjeka od karabina VZ 24 Zbrojevka Brno isto u kalibru 7,9 ali ta cijev je 590 mm i kraća je od ove na M98 jer je ona 600 mm. Ima li jos kakvih razlika izmedju te dvije cijevi jer su obje od mauzera i moze li se napraviti zamjena bez nekih prepravljanja. jer ovdje kod mene bas i nema nekog puskara.
Hvala svima na pomoći.
 
sasaruma
 Postovani kolega Raaci,to je ipak posao za dobrog puskara.To je ranije mogao da radi Kosmos iz Banja Luke,valjda postoji neki njihov bivsi majstor da to odradi.Naravno legalno.
 
sasaruma
 Odnesoh i ja moj M48 danas kod majstora na stucovanje.Izgubio grupu totalno,grupa mu negde od 5-10 cm,znaci katastrofa.Pa kolege dajte neku rec utehe.
 
tomo vrbas
 Pa nista ako ti je za utehu bice pravi za svadbe i veselja kad bude grunuo ima mladoj lastisi i halteri da popucaju,a svatovi da popadaju sa nogu!Smeko
 
sasaruma
 Kolega Tomo, hvala na recima utehe.Veselo 2Kalanjikov
 
DakiNS
 Pre nego se potpuno razočaraš, odnesi pušku kod dobrog majstora da ti obradi usta cevi.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
sasaruma
 

DakiNS kaže:

Pre nego se potpuno razočaraš, odnesi pušku kod dobrog majstora da ti obradi usta cevi.
Kolega Daki,ne pomaze obrada usta cevi zato sto je cev zadnjih pet centi jako losa.I ovo ako uspe biti cu zadovoljan.A ako ne uspe ondak na zid.Inace ove radnje sam poverio izuzetnom majstoru puskaru,sa kojim sam dobar prijatelj i odmah mi je rekao da se upustamo u avanturu ali na moj nagovor je ipak pristao da mi ispuni zelju.FIK
 
tomo vrbas
 Jako tezak i mukotrpan posao po pravilu cev se sece na svakih 1 inc i obrada usta cevi obavezna pa streliste sve dok se ne pogodi cvoriste cevi to moze da se ne desi,a moze i na 15cm da se pogodti tako da je srece najbitniji faktor!
 
kolega_LOVEc
 Moze li malo vise informacija o tom cvoristu cevi, nisam nigde procitao tako nesto pa me zanima.
Inace deluje mi cudno sve to, tesko je poverovati da je izrada(dorada) cevi u domenu srece, inace bi mi svi imali cevke razlicite duzineHmmm
Vim vi repellere licet
 
tomo vrbas
 Hm pa da krenemo pri opaljenju metka dolazi do oscilacije cevi i sto je zrno blize ustima cevi i oscilacija je najveca na samim ustima cevi.E sad najbitnije za preciznost je bas taj momenat u kojem se nalaze usta cevi.

fotkica.com/thumbs3/1_tmb_79749732_DSCN1341.JPG

Malo da pokusam kroz crtez da docaram(nije neki crtez)ali posluzice.Znaci crvena linija je cev pri opaljenju gde se desava oscilacija cevi,crna je zamisljena linija koja se sece sa cevi dok se desava oscilacija,a cvoriste su one zelene linije gde se seku crvena i crna linija.E sad ono naj bitnije pri secenju cevi je to da se cev treba odseci u tom cvoristu da bi se postigao 100% efekat preciznosti sto se cev dalje odsece od cvorista dolazi do rasipanja ili rasturanja pogotka.
 
AcaNik
 Са кратежом нема тих проблема око чворишта ;)
Моја прабаба одсекла кундак на дрвљанику а цев откинула у бурету са водом и тако направила кратеж од војничке пушке. Тако га носила заденутог за појасом. Ако не погоди онога у кога је уперен, некога из првог реда фамилије погађа сигурно. Мада је она одлично погађала како се прича и свима је редовно палила свеће.
Јбг старија жена, нија она знала за те инче и вишу математику Smile
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
sasaruma
 Sve ja to razumem,nego mi nije jasno kako je zastava odredila duzinu cevi na standard karabinu600mm a na stuc varijanti 510mm.E sada gledajuci ova cvorista(sto ima i te kako logike)na jednom mestu se cev lomi gore a na drugom dole,pa mi nije jasno gde se u tom momentu nalazi projektil.Opet sam negde procitao da do oscilacije cevi dolazi u momentima kada je vec projektil napustio cev.Zanima me i da li postoji uvijanje cevi levo i desno prilikom opaljenja oruzja?Kolce
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Sellier&Bellot (Za olučene cevi) MUNICIJA ZA OLUČENE CEVI 107 01.09.2020. 21:55
Reloading -Punjenje municije za olučene cevi ,za ili protiv ? MUNICIJA ZA OLUČENE CEVI 113 26.03.2018. 13:07
'SLUG' cevi ORUŽJE - SVAŠTARA 8 28.11.2014. 13:24
Dužina cevi kod sačmarica LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 61 03.05.2013. 21:03
Tormentacija cevi sačmarica LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 62 19.11.2012. 12:58
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 16
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,228,346 posete www.srbijalov.com