Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Uprava za šume


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Uprava za šume
temudjin
 Vreme je za pricu!

Jednog dana, naš profesor je na času podigao crnu knjigu i rekao: " Ova knjiga je crvena."
Svi smo jednoglasno rekli: "Nije."
On će na to: "Jeste, crvena je."
Mi opet: "To nije tačno.".
On je okrenuo knjigu, ispostavilo se da je njena zadnja korica bila crvena.
Tada je rekao: "Nikome ne govorite da nije u pravu, sve dok, ne pogledate na situaciju sa njegove tačke gledišta."
 
temudjin
 Vreme je za drugu pricu, pozajmljenu od Osha!

...čovjek pokušava da živi u knjizi za kuvanje, a zaboravio je da kuva hranu. On samo uči iz knjige kako treba spremati hranu, a gladan je čitavo vreme, umire u međuvremenu, a da i ne shvati da ne može živeti iz knjige. To je ono što se dogodilo: ljudi su potpuno zaboravili da duhovnost treba živeti. To je nešto što treba probaviti. To je nešto što treba da procirkuliše tvojom krvi, postane tvoja kost, tvoja prava srž. Nije dovoljno samo razmišljati o tome. Razmišljanje je najpogrešniji deo tvog bića. Ti treba da to apsorbuješ.

Postoje četiri L: Life (Život), Love (Ljubav), Laughter (Smeh), Light (Svetlost).

I oni se događaju upravo tim redosledom.
 
Planinko011
 Jedva cekam sledecu pricu Odobreno a tek poentu...Hmmm

Ili ako moramo sami da krenem polako
https://www.youtu...Yu-yeoTnBI

PS izgleda da i mi Pepe Imasa za trku imamo?
 
slavaplana
 Uprava za šume tj.Stamatovic je podelio lovista u Srbiji posle 11god. Od stupanja zakona na snagu.
Čestitam...
 
slavaplana
 Na ovoj temi dugo nije bilo upisa.
Izgleda da je doslo vreme da Srbijalov ponovo gori od upisa.
U narednom periodu malo će mo analizirati dodelu lovista.
 
slavaplana
 Da li je pre dodele lovista doneta strategija?
Da li je donet plan ulaganja u lovna podrucja?
Da li u Zakonu o divljaci i lovstvu jasno stoji da dodeli lovista predhodi donosenje ova dva dokumenta?
Zasto je direktor Stamatovic na odboru za poljoprivredu obmanuo sve clanove i Marjana Risticevica da ova dokumenta postoje?

Kome se zurilo da bas sad dodeli lovista posle 11god . Od stupanja zakona na snagu?
 
Lala
 

slavaplana kaže:

Da li je pre dodele lovista doneta strategija?
Da li je donet plan ulaganja u lovna podrucja?
Da li u Zakonu o divljaci i lovstvu jasno stoji da dodeli lovista predhodi donosenje ova dva dokumenta?
Zasto je direktor Stamatovic na odboru za poljoprivredu obmanuo sve clanove i Marjana Risticevica da ova dokumenta postoje?

Kome se zurilo da bas sad dodeli lovista posle 11god . Od stupanja zakona na snagu?


Ista pitanja smo ovde na Srbijalov postavljali jos pre 10 godina, kada su isto tako bez donetih strateskih dokumenata ustanovljena i deljena lovista u Vojvodini.
Nisu ovo jedina pitanja koja privlace paznju u vezi konkursa za dodelu lovista. Bice ih jos, ali je pitanje da li ce javnost dobiti odgovore. Deo nezadovoljnih lovaca iz Velike Plane je izasao na ulocne proteste, a upucen je i dopis ministru poljoprivrede, ali i predsedavajucem skupstinskog Odbora za poljoprivredu, Risticevicu.
Zanimljive stvari su se desavale i sa informacijama na zvanicnom sajtu Uprave za sume, ali o tom potom.
Za podsecanje neupucenih, evo snimka sta je bilo receno na odboru za poljoprivredu. Snimak sednice odbora možete pogledati klikom na link /deo posvećen lovstvu počinje na 02:11:00/:

http://217.26.67.44/filesnsrs/odbor/o...020411.mp4
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
slavaplana
 Da bi neko pecao na jezeru u Knicu mora da ide kod privatnika u Prepolje da mu ovaj odobri i proda dozvolu.Uskoro će I lovci ovako da funkcionisu a od narodne tradicije mocicemo da na svadbama u selima obaramo jabuku ili tikvu I da molimo Boga da nas neko ne prijavi.
Nece mnogo proci kada će te izgubiti lovista kao sto je to sa Srbija Sumama a za godinu dve i sa Vojvodina Sumama.
Zaigrace mecka kod svih uskoro.
Veliki pozdrav.....
 
slavaplana
 Čitam kako je koje privredno drustvo bodovano za koje lovište
i sta mogu da primetim
recimo
Firma Feroksfeild ima za jedno lovište 0 poena,drugo10?
Privredno drustvo D.O.O. Kragujevac za jedno lovište ima stručne kapacitete 20 bodova,a za drugo 0 poena?
Ova firma radi planska dokumenta za pola Srbije.
Nisu bodovana lovišta koja su imala samo jednog zaintetesovanog?
5 najboljih lovišta dobise 2 firme?
Čestitam svima koji su dobili lovista i da dobro gazduju istim.
U Velikoj Plani lovci se spore za 560h?
Protesti čuda i najavljen odlazak za Beograd uskoro.
Kad vidim bodovanje sve mi je jasno.
Ovo sve stoji u Zapisniku Uprave za šume koji je postavljen pod brojem dokumenta 324-02 pa sklonjen pa se u subotu opet pojavio na sajtu.
 
Lala
 Ono sto ja mogu da primetim jeste da se NI JEDAN lovacki savez u centralnoj Srbiji od 4 koja postoje nije ni jednom recju javno oglasio povodom ustanovljenja i dodele lovista. Ni LSS, ni LS centralne Srbije, ni LS jugoistocne Srbije, ni LS zapadne Srbije. Niko ih nista nije ni pitao.
Lovci u V. Plani izasli na ulicne proteste, a niko od funkcionera da ih podrzi, pa cak ni njihov predsednik LU.
Sta je u pitanju, ne znam. Da li strah, da li kalkulisu, da li nesto trece, nemam pojma.
A mozda je razlog za cutanje da je svima dobro i da im odgovara, pa cute? Super im je, sto bi se bunili?
Isto ovo se desavalo pre 10 godina u Vojvodini, ali onda nije bilo privatizacije drzavnih lovista, mislim na lovista JP. Ta lovista su sad data privatnim firmama od kojih neke nemaju nikakve veze sa lovstvom.
Znamo kako se zavrsilo u Vojvodini, da je lovstvo ubrzo potonulo i tavori, da bi se tek sada pocelo sa pokusajima oporavka LSV, a do potpunog oporavka po lovistima mnogo ce vode Dunavom proteci, ako uopste bude takvog oporavka.
Sto kaze Slava, vrlo brzo ce mecka zaigrati... Ja kao da gledam reprizu vojvodjanske price. Isto je sve11, otvorite oci, pitajte vojvodjanske kolege kako su za 10 godina od vodeceg dela Srbije u lovstvu pali i tavore. E to isto i vas ceka, braco ispod Dunava i Save.
Sledi osipanje clanstva, sledi dizanje clanarina jer ce vas troskovi pojesti, sledi manjak divljaci... ne podbunjujem nikog samo vam kazem da je u Vojvodini od 22.000 lovaca u LSV ostalo nesto preko 10.000, a da je po LU odliv clanstva oko 30% za taj period, i da su clanarine u vecini LU oko 20.000 dinara.
Vecina LU ne lovi zeca jer ga nema u Vojvodini (!), srnecu divljac clanovi ne love nego prodaju u komercijali, ako uspeju, da bi LU imalo prihod, jedino sto jos divlje svinje kako tako love, i fazane iz gajbe. Prepelice i grlice nista od komercijale, zastitari stalno traze zabranu i prave probleme na terenu. Sta mislite, da ce u centr. Srbiji biti drugacije? Dodajte u pricu korona epidemiju i veoma tesku ekonomsko socijalnu situaciju, i eto vam 'svetle buducnosti'.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
tomo vrbas
 И поред све муке још и птичији грип који се појавио.
 
AcaNik
 Нисте веровали када сам говорио да ми немамо никога да нас представља и бори се за наша права и да ти савези раде против нас. Исто као и онај наос. И да из тог разлога треба формирати нови савез, клуб, удружење... како год се звало без тих седих глава који имају више путера на глави него млекара.
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
tomo vrbas
 Многи се и дан данас држе девизе ма брига ме ловићу док ловим,и она ма мени је битно недељом да изађем у лов без цимања. И док се сви расане остаће им лов у неком тамо сећању.
 
Planinko011
 Ima li neki link da se procita ta doluka o dodeli lovista pogotovo ovih sto su dodeljeni privatnim firmama?

Cudi me da ti fenomenalni sreski savezi nisu uputili prituzbu ili zalbu Vladi i ministarstvu na tu odluku? Mozda zato sti ih niko ne zarezuje u drustvu za suvu sljivu?
A i ne secam se u mom LU da je bio bilten sa temom odluka o pristupanju nekom novom savezu.

To je jedna strana a druga sta li bi sa nasim Cirkom? Ima li ga gde? Covek je vitak pa mu ne mozemo prebaciti da negde krka gulas i pije rujno vino.
Makar da se javi da saznamo da je zdravo i dobro koje mu zelimo.
Sad ce ispasti da dok je Sormaz bio lovci su mogli nesto i da kazu, makar i glupo, u Skupstini i skupstinskim odborima a sad muk.

To sa Velikom Planom mi je nesto otprilike jasno da su oduzeli deo lovista jednom udruzenju a nisu kompezovali na nacin da reka bude granica dva LU.

Jos vise me zanima ko je gazdovao lovistima koje su dodeljena privatnim firmama i da li je neko susedno LU trazilo na upravu to loviste?
Gde se nalaze ta lovista. Ako je to na jednoj planini na kojoj ima medveda i vukova onda mi je jasnije.

I sto se tice tih pametnjakovica koji oduzimaju nadleznosti LSS i tih privatnih tajkuna oni uvek nadju jatake tamo gde zele da naude koji ima rovare ili moderno lobiraju posto znaju samo lepsu stranu ciljeva doticnih ali ono sto je neka pravda nekako uvek ispadne da jatake zviznu nogom u tur kad obave posao.

Nego uskoro krece jedna katastrofa u najavi kad Rio Tinto pocne da kopa rudnik kod Loznice i nije problem u kopanju vec sto ce jalovinu odlagati na ogromnoj povrsini koju koristi LU iz Loznice i nalazi se uz Jadar koji ce teske metale odneti u Drinu ka Sapcu i Beogradu a vetrovi razneti 50km u precniku.
Pored unistenja organske poljoprivredne proizvodnje a i ove obicne, stocarstva, pcela, turizma u zacetku, kasnije i ljudi tokom vremena, moze se ocekivati zahtev Loznicana i Valjevaca da se trofeji pored lobanje i rogovlja ocenjuju i po velicini tumora i deformiteta.

Svi znamo kako izgleda radost u prirodi Bora, Majdanpeka, Kolubare... a kada Kusta onemoca eto nikladzija opet na Tari, Zlatiboru, Vrnjackoj banji da zaokruze prirodnu katastrofu.
Bar ce mladi naucnici saznati kako je nastala povrsina Marsa kroz vreme.


Link sa rezultatima konkursa za dodelu lovišta u centralnoj Srbiji:

https://upravazasume.gov.rs/wp-conten...092648.pdf
 
slavaplana
 Postavlja se pitanje gos.Stamatovica i ostanka na mesto v.d.-a u Upravi za šume.
Posle onoliko lazi i obmanjivanja odbora da postoje i da su donete strategija i plan ulaganja nacice se neko pametan da ga pita a gde su ti doneti dokumenti na Vladi i kad???
On moze da tvrdi sta hoce ali je istina drugacija malo.
 
slavaplana
 Dajte privatniku distribuciju lovnih karata kao sto ste planirali.
Posle toga ide cuvanje lovista preko privatnika.
Sve kako ste planirali.
 
slavaplana
 Uskoro promene u Upravi za šume.
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,213,414 posete www.srbijalov.com