Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Municija 'HORNADY'


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Municija 'HORNADY'
Lala
 Na predlog člana Zlocko.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Zlocko
 Hvala Lalo Odobreno
Zanima me kakva su vam iskustva sa ovom municijim?
 
Barbarosa
 Odlična! F1 Pilot
Dobar je i odnos cena/kvalitet za naše uslove. Zaista kvalitetan metak kupuješ za nekih 200din/kom (govorim za "univerzalne" kalibre).
ika
 
Planinko011
 Mene zanima da li je neko pucao sa SSTom u kalibru .243 i kakve bi se grupe mogle ocekivati na 200 ili 300m? Planiram da ga nabavim ali me mrzi da odem u organ da trazim dozvolu, sve cekam ovaj zakon pa da uzmem na oruzni list 20kom za probu al dzaba. I jos ako neko ima iskustva na srndacima i lisicama sa tim superSmile.
 
Zlocko
 Mene zanima dali neko ima iskusta sa ovom municijom u kal .308?
Gledao sam cene,i tu je negde oko 200din po komadu,mislim cena je izmedju PPU i RSW,a sad dal je po kvaalitetu izmedju,ili ista kao PPU,to ne znam Confused
 
schweps
 U 308win radi savrseno ja sam probo na strelistu u zastavi kad su mi promenuli cev 3metka za redom sam puco na 75m i sve je bilo u 2cm a sa njim sam lovio i svinje do jedno 150kg odstreljuje super lovio sam i srne s njim po meni je to savrsen metak za taj kalibar.
 
Barbarosa
 Kao što kolega reče u "308win radi savršeno" dodao bih da radi lepo i u 30-06, 243win, 270win...generalno jako dobra municija svetski priznatog proizvođača.
E sada što se tiče PPU-a i RWS-a, za mene problem PPu-a je nestalnost kvaliteta t.j. brljaju od serije do serije pa nikada ne znaš šta te čeka.
RWS hmm...Hmmm kvalitetan da ali ipak ne vidim da za duplo više novca (cca. 400 din/kom.) dobijam veću preciznost, bolju ujednačenost serije, ili ti ne znam šta u odnosu na Hornady. Confused
Hornady pucam u cal. 308win zrno SST od 150gr (9,7g), nadam se da će se uvoznici "smilovati" pa će uskoro i kod nas moći da se pazari SST Superformance ili InterBond Superformance.
U svakom slučaju za gore navedene kalibre moj izbor Hornady. ika
Barbarosa priložio:
dscf1430res.jpg
 
zex66
 

Planinko011 kaže:
Mene zanima da li je neko pucao sa SSTom u kalibru .243 i kakve bi se grupe mogle ocekivati na 200 ili 300m? Planiram da ga nabavim ali me mrzi da odem u organ da trazim dozvolu, sve cekam ovaj zakon pa da uzmem na oruzni list 20kom za probu al dzaba. I jos ako neko ima iskustva na srndacima i lisicama sa tim superSmile.


A gde planiras da ga nabavis, odaj mi tajnu. Ja sam u decembru trazio u Capriolu i nema vise.
Inace kad vec pricamo o 243 kupio sam Remington PSP 80gr. Moze li neko da mi kaze kakva je u poredjenju sa Hornady-jem SST 95gr.
 
sheytan
 Ljudi, a kakve ste probleme imali sa 308w PPU-om? Pošto je u pitanju "NATO" kalibar, dosta popularan u USA, kao najvećem potrošaču PPU džebane, prosto mi je neverovatno da tu može biti nekih velikih podbačaja u proizvodnji... Confused

Tema je municija Hornady, a ne PPU. Van teme Drži se teme!
Srbijalov Admin Tim

novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
Planinko011
 A gde planiras da ga nabavis, odaj mi tajnu. Ja sam u decembru trazio u Capriolu i nema vise.
Inace kad vec pricamo o 243 kupio sam Remington PSP 80gr. Moze li neko da mi kaze kakva je u poredjenju sa Hornady-jem SST 95gr.[/quote]


Pa raspitivao sam se cini mi se u oktobru i nudili su mi je u Snajperu a ako trenutno nema valjda ce je biti. Cena je bila normalnija od RWSa a posle dobih i potvrdu od jednog dobrog strelca da puca bas sa njom u 22-250 ali posto njega vise zanima papir nego efekat na divljaci rekoh da priupitam ovde. Da ne preterujem u puritanstvu, inace sam odrastao u vreme cuvenog bravara i lovca koji rece da se ne moram bas drzati zakona kao pijan plota pa ima toga u Bosni i Hrvatskoj ako ove nase trgovce boli uvo sta ce nam ponuditi i po kojoj ceniConfused.
 
sheytan
 

sheytan kaže:
Ljudi, a kakve ste probleme imali sa 308w PPU-om? Pošto je u pitanju "NATO" kalibar, dosta popularan u USA, kao najvećem potrošaču PPU džebane, prosto mi je neverovatno da tu može biti nekih velikih podbačaja u proizvodnji... Confused

Tema je municija Hornady, a ne PPU. Van teme Drži se teme!
Srbijalov Admin Tim


A da vi mene lepo banujete, pa olakšate sebi život??? Ako su ovakvi postovi razlog za itervenciju...

I to je jedna od opcija.Nazad na temu
Srbijalov Admin Tim

novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
Planinko011
 A da vi mene lepo banujete, pa olakšate sebi život??? Ako su ovakvi postovi razlog za itervenciju...[/quote]

Odobreno.
 
Zlatar
 Nemam lično iskustva ali više lovaca koji dosta pucaju,komercijalu i jedan lovnik,koji svaki dan puca u zatvorenom lovištu znam da koriste SST u 7mm i da su prezadovoljni,od svinje do srndaća,znam da ne menjaju godinama.
 
canis aureus
 http://www.srbija...wstart=140

na ovoj 8.str. sam ubaciJo 'edan upis radi poređenja a kad se već spominju i SST i PPU pa ...

sst
i42.tinypic.com/29zoi2w.jpg

vs

ppu sp
i42.tinypic.com/2501c0l.jpg

a obLa u .243Win
e sadE ... Confused
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
sheytan
 

sheytan kaže:

sheytan kaže:
Ljudi, a kakve ste probleme imali sa 308w PPU-om? Pošto je u pitanju "NATO" kalibar, dosta popularan u USA, kao najvećem potrošaču PPU džebane, prosto mi je neverovatno da tu može biti nekih velikih podbačaja u proizvodnji... Confused

Tema je municija Hornady, a ne PPU. Van teme Drži se teme!
Srbijalov Admin Tim


A da vi mene lepo banujete, pa olakšate sebi život??? Ako su ovakvi postovi razlog za itervenciju...

I to je jedna od opcija.Nazad na temu
Srbijalov Admin Tim


Samo izvoli, ulepshaj si veche! Kiss


A i ti, tebra CaEnis, drzi se teme! Stari Grin
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
Planinko011
 Ja lepo pomislim da je to neko mozda i koristio pa priupitah. Inace poredjenje sa PPU na ovoj temi je sasvim ok jer je svima nama ustvari pitanje zasto bi dali 200 ili 300 dinara za metak ako imam PPU za 80-tak cini mi se u .243? Kod PPU inace me nervira sto poneki metak odluta na tiih 100tinak metara na meti i to ne samo meni sto je mnogo vise na recimo 250m. Pa sad ako Hornadi moze da napravi grupu na 300m od 5cm onda ce promasaj biti do mene pa rekoh da kupim jedno sledovanje za probu. Inace su slike sa Maksovog posta ispaljene iz moje tandzare na 100 jardi ili ti 91m-merio neki geometarZum.
 
Coyot
 Zimnica spremna . Koristim Hornady municiju dosta dugo i nemam niti jednu zamerku. Mislim da su najposteniji sto se tice cena-kvalitet . i60.tinypic.com/18g1e8.jpg
KoTuKoga
 
sheytan
 Pihhhh... TA DŽEBANA GARANT NIJE SVA IZ ISTE SERIJE!!! Stari


Zašto? Pa, ne prave se tolike serije!!!




Smeko



Čestitam, kolega, u zdravlju da što pre potrošiš i pazariš još! iveli 3
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
Coyot
 

sheytan kaže:
Pihhhh... TA DŽEBANA GARANT NIJE SVA IZ ISTE SERIJE!!! Stari


Zašto? Pa, ne prave se tolike serije!!!




Smeko



Čestitam, kolega, u zdravlju da što pre potrošiš i pazariš još! iveli 3



Hvala kolega . Ali zato lete ko da su iz jedne Odobreno
KoTuKoga
 
Podunavac
 Kolega Coyot mislim da će ovo da ti bude malo džebane.Grin
Koju divljač loviš u Kanadi sa kalibrom 243 Win.?
Tri prsta 2Kolce
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Stara lovačka municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 212 11.02.2024. 16:15
Belom Municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 869 04.12.2023. 18:14
Rotweil Municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 100 04.08.2023. 22:38
Municija kalibra 30-06 MUNICIJA ZA OLUČENE CEVI 115 15.11.2022. 22:30
Cheddite Municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 18 09.10.2022. 23:40
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 16
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,224,313 posete www.srbijalov.com