Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: NESTAJE LI LSS?


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
NESTAJE LI LSS?
Lala
 Danas je bio UO LSS, u Leposaviću, možda je jedna od tačaka dnevnog reda bilo upravo pitanje članarina, ovo što Gedća pominje?

Ne znam zaista, znam samo da je ovo poslednja sednica UO LSS u ovom sastavu, jer je za 25. oktobar najavljena izborna skupština LSS.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Gedza66
 

Gedza66 kaže:
Može li jedna mala pomoć?

Kako da uprava i članovi LU iz Vlasotinca postupe (a dao bog, ima ih preko 500), ako im možda neko iz LSS zatraži da se LSS prebace sredstva koja su, zamislite, "naplaćena po osnovu članarine LSS za 2014-tu godinu", pošto nezvanično čujem da ima i takvih razmišljanja???

Tražiti pare od lovačkog udruženja koje evo skoro četiri godine nije član LSS, koje o tome ima čak dva "papira" - Odluku Skupštine udruženja o istupanju iz članstva u LSS i Odluku Skupštine LSS (Požarevac) o isključenju iz članstva u LSS, udruženja koje već četiri godine u strukturi članarine nema stavku "godišnji članski doprinos LSS", je nešto što me tera da se upitam, da li smo bre mi u Vlasotincu zaista normalni???!w0NdE

Stvarno, da li smo normalni????

I kad čovek nasledi praznu kasu i kredenac, ambar pun paučine, staju s golim jaslama, ne treba razmišljati o ucenama, pretnjama podelom jedinstvenog lovišta i političkim uticajem, već pored ambicije da se na imanju nešto promeni nabolje, treba iii............................, zar ne???ika


Sremac75 kaže:
Hehehehe....pa nelegalni preCednik LSS Šormaz Lažov Krivolovac Koga Bezuslovno Podržava Premijer Vučić izgleda smatra da u članarini koju ste naplatili prvi deo čini ono što morate platiti LSS-u -.....

Pozdrav brate Gedžo ika.... ništa se ne menja, zar ne!!!


Ma platili bi ali nemamo pravnog osnova!!!Vrlo tuanVrlo tuanVrlo tuan Kako da platimo, kada nismo članovi ?Vrlo tuanVrlo tuanVrlo tuan

Ma menjaće se brate Sremče75 Krsti, ali tek kada nam se dese promene u glavi!!!???
ČUJTE LOVCI!!!ČUVAJTE SE SEBE
 
ficha007
 Svi koji pišu ovde na forumu svedoci su da su promene u glavi najteže i da se do njih jako sporo i jako bolno dolazi. Sve je postala teška politika i politika je svedena na rang čistačice ( da se neko ne uvredi ).

U lovstvu da ne govorimo, jer ono ima ogromne probleme. Sa jedne strane imamo garnituru "drugova" iz onih nekih starih vremena ( "majku ti Božiju" ) koji još sanjaju ta neka vremena, i u glavama nikako da prelome da je "drug Stari" odavno pod zemljom. Sa druge strane imamo i ove novopečene, "tašna-mašna-biznis-brzina-kamioni-avioni" lovce i rukovodioce koji lov shvataju kao dobro mesto da se "opare" a pri tome su članovi raznoraznih stranaka, pa im lov dođe kao mesto gde će sa svojim istomišljenicima i lokalnim jajarama i doopeuvlakačima da se dogovaraju o "poslovnim strategijama" a ako pri tome još i "maknu" nešto iz svojih skupocenih tandžara, tim bolje. Pa ako još posle dobiju "na mule" to što su "opucali", a hvala Bogu lokalne jajare će to veoma lako da im omoguće zarad svoje lične promocije, a na štetu svoga LU, eto razloga za veselje.

Namerno ne pišem o posebnoj grupi ljudi koja je totalno marginalizovana - stručnjaci. Ali oni pravi. Ljudi koji su završili adekvatne fakultete i koji lovstvo drže u malom prstu i koji su se pred najezdom ovih "starih" ali i ovih "novokomponovanih" povukli u duboku ilegalu. Od njih bi čovek mogao dosta da nauči, a tek lovački podmladak, ali oni retko izlaze "na svetlo dana" i ako im je znanje neprocenjivo. Oni su najmalobrojniji u tom našem rezervatu zvanom "Lovstvo" i prava je šteta što se takvi ljudi marginalizuju u ovoj zemlji, ali tako nam je u svim porama društva.

Na kraju citat koji brat Sremac ima u potpisu, a kojim je Ivo Andrić oslikao stanje u ovoj zemlji: "Dođu tako vremena kada pametan zaćuti, budala(e) progovore, a fukara(e) se obogati(e)"

Kad malo bolje razmislim, to vreme ne dolazi, ono kod nas traje decenijama. Nikada nije ni prestalo.
ČVRSTINA VERE, ČISTOTA DUŠE, ČESTITOST ŽIVOTA

"Ko sme, taj može. Ko ne zna za strah, taj ide napred" ( Vojvoda Živojin Mišić )
 
lustig1896po
 Самовоља и самовлашће у ЛСС се наставља. Гдин Шормаз без одлуке УО променио књиговођу ЛСС јер претходни није добар а не зна се због чега? Али неки знају кад му је Бобан Лазић показао путне налоге у два правца у једном дану и исплаћене пуне дневнице за оба правца, кад му је то предочено и показано а прозван од стране Лазића да сам себи потписује путне налоге, да је платио казну за паркирање ловачким парама са рачуна ЛСС и друге не оправдане трошкове које је направио не основано прави се по обичају да је не упућен да не зна о чему се ради али после два дана променио је књиговођу што наводи на прикривање трагова неправилног рада. Бивша служба ЛСС је скоро цела премештена у Јелен ДОО. Бивши радници ЛСС су размештени у друге канцаларије а њихове бивше канцеларије се празне. На дољњем спрату су такође канцаларије ЛСС што значи да има довољно простора за све али се простор ослобађа. Питам се са којим циљем се ово дешава? Вероватно видеће се после ФАНТОМСКЕ ВАНРЕДНЕ СУКПШТИНЕ која је заказана за 25.10.2014.г. Припрема ли се продаја-приватизација, закуп за неке своје или бог зна шта се ту све крије јер званичне одлуке органа не постоје. А и да постоје на седницама УО ЛСС гласају само послушни и подобни и они који заједно са Шормазом крше Закон и Статут. А и ако имају неко своје мишљење нема никаквог значаја то се не прихвата јер нису послушна већина. Неки су одустали од учешћа на седницама оваквог УО ЛСС а већина иде редовно на седнице које заказује бивши председник, а није то само због послушности и верности него су ту путни трошкови а и дневнице које се наплаћају. А све се дешава у интересу ловства само не знам којег и чијег? ШОРМАЗОВА ФАНТОМ СКУПШТИНА вероватно ће окупити све оне послушне и привржене њему. А пошто Шормаз прича да њега подржавају окрузи и да нема против кандидата зашто онда његов УО формира листе кандидата и гласачке листиће а тако сажвакано даје пробраним делегатима на гласање. Материјал се шаље три дана пре одржавања ФАНТОМ СКУПШТИНЕ а некада се материјал слао много пре одржавања седнице и ако случајно није испоштован рок доводило би се у питање одржавање исте. Данас је код новокомпонованих све могуће а и ако нема довољан замишљени број делегата, довољно ће бити колико год дошоло јер и овако је све припремљено у напред и шта ту има да се пита и предлаже. Циљ мора бити остварен по сваку цену, јер нису у питању лов и ловци већ лични интереси. Замислите како да се један функционер одрекне службеног аута нон стоп, дневница, репрезентација и осталих ситних трошкова који су превазишли границе умереног? А да не би то испало баш тако прича се прича да су то интереси неких других. Зато ФАНТОМСКУ СКУПШТИНУ Д. ШОРМАЗА треба бојкотовати.Ово је мој коментар а ви процените шта треба чинити.
 
papiga
 Veceras Jeremija gosti na divanu onog sa roze majcu smederevskog djilkosa
"Dragan Šormaz, aktuelni predsednik Lovačkog saveza Srbije na LORIST TV
Četvrtak, 23 10.2014 godine od 20 sati, UŽIVO
U EMISIJI LOVAČKI DIVANI
Tema Izborna skupština LSS zakazana za 25.10.2014 god.u Beogradu
Pitanja gostu možete postavljati na E-mail: , SMS na 060 6432222
Autor emisije: Jeremija Trifunović"
Jos ga i naziva "aktuelni predsednik"
Evo ja cu pitati cega predsednik i jel ima on validan papiric za tu f-ju
docekacu ja i taj dan da svane............
 
moravac 1
 Prosto svaki put kada se krene na temu LSS ja pocinjem da se smejem.Za sve ove godine koje sam proveo prateci sve kritike, promene i optuzbe pitam se sta se ustvari promenilo.I ko zapravo ima zelje i volje da ovde prikoci....stavi tacku i na kraju uspostavi red.Kritika je nase zaniminje a po profesiji svi politicari.Ali godine prolaze i neko ce morati kad te tad ili da stavi prst nacelo... ili lov ce nam biti sve jadniji i jadniji.Dok se ne napravi jedna skupstina i ne iznesu konkretni predlozi a ne optuzbe i tresenje prazne slame kao ovo od predhodnog kolege.....ko platio dnevnice lopovi.Prosto ili nezavisno telo u okviru LSS ili sta god...ali ove optuzbe lakrdije poziv na bojkot podsavezi i savezcici....nemci i partizani i svi ostali ne vode bas nigde.Apelujem na ljude koji zele resenje bolji lov da napokon se uzmu u pamet i krenu u resavanje a ne ignorisanje problema.Ovo je moje mozda za neke laicko misljenje...ali ja te iste pitam ko i sta je resenje.Osim optuzbi i ironije.Parole i ignorisanje kao i pozivi na bojkot su samo...resenje pojedinaca ili klanova koji iz godine u godinu su zadovoljni ako imaju isto clanstvo.I sta dalje? Bolje pa ko zeli bolje? Kako ga dostici?Kolce
srbija
 
DakiNS
 Kolega ako se malo vratiš unatrag na ovoj temi pronaći ćeš mnoštvo kritika rada dosadašnje garniture LoSoSa, ali i konstruktivnih predloga pravazilaženja sadašnjeg stanja. Želeći promene , a i slušajući laži promenjen je predsednik LSS i dobismo od prošlog lošeg , sadašnjeg još goreg. Kritike upućene od strane kolega , nisu olajavanja niti čaršijske priče , nego oslikavanje stvarnog stanja i događaja. sve to deluje kao u poslovici : psi laju , karavani prolaze, - nažalost! Bilo je tu i krivičnih prijava , ali ne i reakcije policije i sudstva, tako da bi imali što kompletniju sliku događanja u LSS po meni je poželjno da se iznesu sve uočene nepravilnosti. Što se tiče tvog upisa , slobodno iznesi svoj predlog rešenja.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
moravac 1
 Upravo je to kolega Daki i pitanje? Sta dalje.Sve sam ja pazljivö procitao.Ali bas i nisam video neki veliki etuzijazam da kolege iz usitnjenih saveze lojalne i izdajnike....vec godinama pucaju u prazno.Dokle?Moje resenje.Delegati svih udruzenje.Skupstina...izbori i sve od nule.I duple nuleako treba.Ali ko to zeli i ko ne zeli?Mozda smesno od mene.Ali u ovom nasem krajnje besmislenom sistemu....pa to ti je kao na utakmici sa Albanijom.Zvizdis himni, ulices u teren da se bijes....a i dalje tvrdis da si dobar momak i da znamo da se ponasamo.A svi ocekujemo potajno da smo mi bas 100% u pravu.Ja pitam dokle? Zamisli utakmicu....itoniranje himne...ti cutis...ide tvoja aplaudiras...i ako si bolji zabijes im 3 komada i svako svojoj kuci.Kolce
srbija
 
DakiNS
 Ovo nešto nisam baš razumeo:

Zamisli utakmicu....itoniranje himne...ti cutis...ide tvoja aplaudiras...i ako si bolji zabijes im 3 komada i svako svojoj kuci.

Ali ipak nisi sve pročitao. Ima lepih predloga : Od toga da svako u svom LD ili LU informiše letargične kolege o stvarnom stanju , i da pokuša da ih osvesti pa da na svojim skupštinama donose smislene i valjane odluke. Samo na taj način možemo konkretno nešto uraditi, a pisanje ovde je informativno, da bi svi dobili argumente u mogućim raspravama po LU.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
ficha007
 Moravac, druže, zaista je na ovoj temi bilo jako dobrih i konstruktivnih predloga kako i šta raditi sa LSS i nije bilo samo "serendanja" kako bi to nazvao jedan visoki lovni radnik iz Rume sa prebivalištem u Novome Sadu.

Pisalo se zaista nadugačko i naširoko i opet ništa. A znaš li zašto? Pa zato što ti isti delegati koji treba da budu delegirani i da beknu koju na tim Skupštinama bleje ko ovce pred klanje i jedva čekaju da se slikaju sa velikim nam vođama i da odglasaju svoje i da se stomak napuni.

O tome što su glasali i o tome koga su podržavali oni nemaju pojma i iluzorno je očekivati da oni koji trebaju da se pitaju i odlučuju to zaista i rade. A takvu situaciju samo koriste veliki igrači i trljaju ruke. Neću ovom prilikom o dilovima i trgovinama između čelnika saveza koje "stoli bojko" za lovce dokle god su im džepovi puni.
ČVRSTINA VERE, ČISTOTA DUŠE, ČESTITOST ŽIVOTA

"Ko sme, taj može. Ko ne zna za strah, taj ide napred" ( Vojvoda Živojin Mišić )
 
Lala
 Ako nekog zanima, Dragan Šormaz večeras gostuje kod Jeremije Trifunovića, vlasnika LORIST magazina i LORIST TV.

Emisiju koja počinje u 20 h možete gledati uživo ako kliknete na link

www.lorsttv.com

Možete postavljati i pitanja gostu, ako imate šta da ga pitate još.

Ja nemam niti da ga pitam bilo šta, niti da gledam. Uglavnom mi je manje-više sve jasno.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
mrwa22250
 Moracu malo da provirim,cisto da vidim kako ne treba.Od pocetka mi bio antipatican i nazalost opet sam bio u pravu.Ko bi reko da cemo za nepunih godinu dana pozeleti da pravimo ZDrP-a od blata.Bas smo lepo zaredjali,prvo Kubanac pa ZDrP,pa ujediniteljShockShockShock.Nemenjajte ljudi vise,ko zna sta nas sledece ceka(moz da bidne neki vepar daleko bilo).Selja
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
wlasta58
 Jeremija se veceras bas proslavio, ostale su mu samo pertle, a mozda nisu ni one. Tuzno ali to je nasa sadasnost. Bas je lik.
 
davorcalic
 

Lala kaže:
Ako nekog zanima, Dragan Šormaz večeras gostuje kod Jeremije Trifunovića, vlasnika LORIST magazina i LORIST TV.

Emisiju koja počinje u 20 h možete gledati uživo ako kliknete na link

www.lorsttv.com

Možete postavljati i pitanja gostu, ako imate šta da ga pitate još.

Ja nemam niti da ga pitam bilo šta, niti da gledam. Uglavnom mi je manje-više sve jasno.


Al što kaže Jeremija večeras: ,,lalo,lalo ti uvek moraš nešto da pitaš,,
Žena mi Makedonka....ena Shock
 
mrwa22250
 Mnogo toga receno,a u stvari nista.Spomenut je veci deo problema koji pritiskaju lovacku organizaciju(kao da to vec nismo znali) a od konkretnih resenja samo obecanja(= loodom radovanja).Ostaje nam da mu verujemo,a nemamo bas ni izbora jer je jedini kandidat(opet)za prvog medju satro jednakima(neki su ipak malo jednakiji).
Jedna stvar mi je zasmetala,a to je tvrdnja da niko nema pravo da ne bude clan LSS-a,jer sa istim ima ugovor o koristenju lovistaJaooo.Ili sam ja,ko sto mi onomad rece moj preCednik LU,stvarno zaveden pogresnim informacijama ili je doticni nam preCednik zaglavljen u nekim proslim vremenima,ili,a to ce najpre biti tacno,mu je u tom momentu tako odgovaralo da kaze u naletu ujedinjenja.Kasnije je pred sam kraj i spomenuo da LSS nema veze sa dodelom lovista i da to radi drzava preko ministarstva.
Sa druge strane i ta prica kako niko nikog ne ucenjuje clanstvom u lovnom okrugu,a isti taj okrug delegira u sve organe saveza ne zvuci bas smisleno,ali to je samo moje misljenje,mozda sam ja malo spor za ovakve umove.
Bilo kako bilo,vidim da su bivsi i sadasnji forumasi sa Srbijalov uzeli ucesca u postavljanju pitanja(neki su cak i pozdravljeni(ali ostali bez odgovora),a mislim da bi bilo zanimljivo cuti koliko je pitanja postavljeno i da li su postavljena samo ona bezazlena.
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
lustig1896po
 Видесте и чусте дивана код Јеремије са Шормазом. Емисија трајаше по дугачко, а конкретно ништа речено. Као закључак може се увидети: Ја ћу бити председник, не разумем питања, морам да проверим, а колико чланова!!? Па, па има их, ја сам ловац мој стриц је био ловац, а отац је ишао у школу па није могао,(Зар лове само они који не иду у школу?!udaranje). Радићу на свему и свачему, а који ми је циљ и шта треба ловству, треба ловни туризам... Па у министарствима Пољопривреде-управа за шуме и Ветерине влада велики јавашлук. Ко их критикује трошаџија, самовладар, смењени председник. А и даље није му тешко да обећа па да не испуни обећања (кривичне пријаве, ревизија пословања за 2014.годину самом себи), ко то још верује? За скупштину ко дошао дошао а ко није и не треба, а ко хоће не мора, све је у напред припремљено тим је формиран. Заказано суђење није битно ја сам уверен у самог себе и то је безвезе. Ето тако сам ја видео емисију. Јеремија ће вероватно имати у емисији и друге Диванџије и исто бити љубазан домаћин као и до сада.Pas
 
bogoljub
 

mrwa22250 kaže:
Moracu malo da provirim,cisto da vidim kako ne treba.Od pocetka mi bio antipatican i nazalost opet sam bio u pravu.Ko bi reko da cemo za nepunih godinu dana pozeleti da pravimo ZDrP-a od blata.Bas smo lepo zaredjali,prvo Kubanac pa ZDrP,pa ujediniteljShockShockShock.Nemenjajte ljudi vise,ko zna sta nas sledece ceka(moz da bidne neki vepar daleko bilo).Selja

Ako je baš do Vepra za njega ima Raanj
Gledala mi Ciganka u dlan i kaže:
- Do 35. godine nećeš imati para i mučit ćeš se.
Ja je pitam:
- A poslije 35.?
A ona će:
- Će se navikneš na to.
 
Lala
 

davorcalic kaže:

Lala kaže:
Ako nekog zanima, Dragan Šormaz večeras gostuje kod Jeremije Trifunovića, vlasnika LORIST magazina i LORIST TV.

Emisiju koja počinje u 20 h možete gledati uživo ako kliknete na link

www.lorsttv.com

Možete postavljati i pitanja gostu, ako imate šta da ga pitate još.

Ja nemam niti da ga pitam bilo šta, niti da gledam. Uglavnom mi je manje-više sve jasno.


Al što kaže Jeremija večeras: ,,lalo,lalo ti uvek moraš nešto da pitaš,,


Jeste mislio sam da uopšte ne gledam, ali me zeznuo jedan forumaš koji mi javio da je Šormaz navodno došao u roze majci, i da Jeremija tvrdi da ima 100 000 lovaca, pa sam morao da se uključim da vidim o čemu se radi - roze majca je bila provokacija, lažnjak info, a istina je da je Džeremaja mlatio cifrom od 100 000 lovaca. Uglavnom, uključio sam se na vreme da postavim jedno zaista osnovno pitanje predsedniku: 'Predsedniče, koliko ima plaćenih članarina u LSS?'. Na to pitanje odgovor je bio da čovek nema taj podatak, ali da je sigurno više nego lane - sjajno, predsedniče, zaista sjajno, da ne znaš koliko imaš članova! Posle je licitirao sa cifrom od 50 000, ne govoreći da mu je LSV platio za oko 13 500 članova, dakle samo delimičnu istinu je rekao...Trebao je sa Džeremajom da raspravi Šormaz gde se izgubila razlika izmedju njegovih 50 hiljada i Jeremijinih 100 hiljada lovaca...

Džeremaja se proslavio vrlo neprofesionalnim komentarom na moje pitanje, koji komentar je glasio: 'Aaa evo i čuveni Lala se uključio! Lalo, Lalo, zar ti uvek moraš nešto da pitaš?'.
Odlična reklama za mene, zahvaljujem, odgovaram: Da, ja uvek imam da pitam nešto ako ne znam; a vrlo loša reklama za Džeremaju, jer je sebi dozvolio da padne tako nisko da kao voditelj emisije komentariše mene, gledaoca, i moje zaista normalno SMS (umalo da napišem SNS) pitanje o broju članova LSS. Profesionalac novinar?!? Ma hajde... Ako mene pitate, večeras je ispao šlihtara koji će za ovu večerašnju emisiju i način na koji je vodio verovatno dobiti neki poslić, neku paru ili neku uslugu, pretpostavljam. Znam da na nekoj TV ima emisija 'Sve za ljubav', Džeremaja bi mogao svoju da nazove 'Sve za pare'.

Šormaz je barem na mom pitanju, iako se smotao malo i zbunio jer ne zna osnovni podatak o broju članova, pokazao koliku toliku uzdržanost u komentarisanju, izražavajući nadu da ću ja zagovarati plaćanje članarine za LSS?!? Ma kako da neću, evo prosto trčim, mja opsesija je da nagovaram ljude da plaćaju nečiju zaHebaciju! Članarinu LSS će da plati onaj koji bude smatrao da mu LSS pomaže, da je servis lovaca, a ne teret! Koliko je takvih, vreme će pokazati... Nisam hteo da postavim sledeće logično pitanje za predsednika, koje se ticalo visine članarine, da li je ista za sve lovce u Srbiji, bez obzira odakle su (nije do sada bila ista!), i kad je doneta odluka o visini članarine, i na osnovu čega je LSV platio 200 dinara po lovcu? Bilo mi deplasirano da svojim pitanjima Džeremaji dižem pritisak i miniram šlihtanje nezgodnim pitanjima, i dižem gledanost njegovog uvlačenja Šormazu; drago mi samo što sam barem deo lovaca-gledalaca razveselio mojim pitanjem i reakcijom učesnika emisije na samo pominjanje mog nadimka, da su morali da se par minuta 'vade' iz nebranog groždja, oba učesnika, i da nedostatak podataka zabašuruju lošim sarkazmom.

Šormaz je u svom izlaganju, što se mog utiska tiče, samo potvrdio moje mišljenje o njegovom poznavanju lovstva, i o načinu na koji misli da 'SREDI' stanje, i da 'ZAVEDE RED'. Mislim da kad taj batica SREDI stanje, biće sredjeno definitivno, da će trebati prilično vremena da se oporavi. TO će se već videti vrlo brzo kad budu trebali da zažive oni famozni lovni okruzi i kad LSS bude trebao da radi kao 'savez saveza, i kad LU (naročito u regionalnim savezima) shvate da nemaju svog delegata u LSS, nego da su delegati u Skupštini LSS u stvari delegati regionalnih saveza, a ne Lovačkih udruženja, i da će kao takvi zastupati interese regionalnih saveza a ne LU odakle dolaze!!! Ima li neko da Šormaza malo poduči i uputi u problematiku, kad daje izjave i javno istupa, da se ne bi našao u nebranom groždju? Čak mu je i Džeremaja (što je takodje neprofesionalno) u jednom momentu držao vakelu kako stvari u lovstvu stoje. Ali, poštujem privatno vlasništvo, Džeremajina je televizija, može da se ponaša kako hoće, a potencijalni gledaoci i postavljači 'nezgodnih' pitanja mogu da odluče da li će da veruju onome što Džeremaja priča i zastupa, ili neće, i da li će gledati TO što se zove Lorist TV ili neće. Može se to gledati delimično i kao humoristički program, lakše se vari.

Posle mog postavljenog pitanja, usijao mi se telefon, ljudi me zvali i umirali od smeha. A nije uopšte smešno. Žalosno je. Ne znam koji mi je od dvojice učesnika večerašnje emisije bio žalosniji, uprkos Šormazovoj retoričkoj sposobnosti. Ali to je ipak samo retorika - od reči do dela je dugačak put. U krajnjoj liniji, a šta ga košta da obećava?!? Da neće možda neko da mu postavi pitanje odgovornosti za obećano a neispunjeno? Da ga neće Pažin, Beuk, Tomica, ili neko peti pitati šta to priča po novinama i po emisijama? Paz' da oće, malo morgen... Zna Šormaz šta radi, i jasno mu je da je oportunizam i 'logika krda' (bez uvrede!) glavna odlika vajnih lovačkih predstavnika.
Šteta što ne beše ROZA majce... Da li je moguće da je Šormaz u medjuvremenu angažovao nekog stilistu!?
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
papiga
 Gledam sinoc i nesto se mislim ako bi neki stranac uz prevodioca gledao to isto i zakljucio da ako je onaj smederevski djilkos najbolje od lovaca u Srbiji onda smo mi definitivno zavrsili sa lovstvom.
Kako on ima urodjen njuh za tudj novac to mi je prosto neverovatno od onoga sto je rekaostvar je da se doope uglavi u tri fotelje u nekim svetskim organizacijama a najbitnija je u evropskom parlamentu,ej njegov cilj je samo da uzima evropske dnevnice i kvazi komunisticki "narodni lov"znaci po onome sto je reko on u stvari pojma nema o lovu i lovstvu on je tu da se ogrebe sto moze za tekuce troskove (licne) i da stvori sebi klimu i odskocnu dasku za evropske troskove i dnevnice
Dalje ajd svi drugi zakoni al najbitnije insistiranje na plasilicama za divljac na radnim i poljoprivrednim masinama,zasto?
Pa lova kako rece on ce ih uvesti iz inostranstva pa ja kao i svi dokoni potrazim po netu neke podatke i nadjem iz 2010 da Srbija raspolaze sa oko 16000 kombajna raznih namena e sad ako se vratimo na pricu oko rotacionih svetala koja su kostala od 15-20 e po komadu dolazimo do 320 ILJADE EVROVA rodjaci a njegova trecinka se podrazumeva i eto veselja,znaci sve ostalo oko lovstva je mlacenje prazne slame za mlogo evrica i licnog interesa.
Rece i da je jedini kandidat lepota a ako bi slucajno manjina i imala kandidata sad je kasno i gotovo po njegovom novom statu tu doduse nezakonito donesom i nelegitimnom za primenu al to je sto je ja sam sebe postavljam i to vam je.
E sad dolazimo i do mog postavljenog pitanja kad je vec spomenuo LU Bojnik dali uopste zna sta se tu desava i kako je jedan covek uspeo da od preko 530 lovaca sveo LU na 100ak?
Pa u svom stilu on odgovori da nezna i da nije upoznat ALI je iz papira pri min.upoznat da je u toj opstini jednom drugom LU bez teritorije odobreno i uplaceno 300 000 din i da je to apsurd i opet dolazimo do onoga da njega samo lova zanima,jer sto bi neko iso do min. da pregleda papire kome je i zasto min.dalo sredstva za povecanje fonda divljaci u prilog ovome cu navesti da sve oko tog novca ima disertirano na temu LU Bojnik kao i postojeca dokumentacija i izvestaj lovnog inspektora za svaku fakturu i ugradjeni materijal kao i vanredna kontrola od strane druga dva lovna inspektora o istom objektu i istom ugradjenom materijalu i svim radovima na terenu sa planom izgradnje kao i izvestaji poslati min.sa slikama i dinamikom rada i izgradnje do zavrsetka sa svim fakturama i svim pozicijama nabavljenog i ugradjenog materijala za koji nije place3no ni dinara na ime rada jer su sve ugradili bivsi nezadovoljni clanovi LU Bojnik a sad ponosni clanovi LU Podgora bez teritorije a inace clanovi i lovci u okolnim LU jer u Bojniku vise ne love zbog samovolje lokalnog djilkosa
docekacu ja i taj dan da svane............
 
Sremac75
 

Lala kaže:

Al što kaže Jeremija večeras: ,,lalo,lalo ti uvek moraš nešto da pitaš,,



PA ON JE ŽIIIIV?

i62.tinypic.com/14lluuv.jpg
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Ptičji svet koji nestaje DIVLJAČ 8 07.11.2014. 15:00
NESTAJE LI LSS? (Arhiva do 31.12.2013.) LOVAČKA UDRUŽENJA 5815 03.03.2014. 20:01
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 12
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,214,589 posete www.srbijalov.com