Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: NESTAJE LI LSS?


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
NESTAJE LI LSS?
Lala
 Za ovu državu su važni i Arapi kao investitori, ali je takodje važno obezbediti uslove za razvoj lovnog turizma i povećanje prihoda po tom osnovu - svaki evro je važan kao priliv za ovu državu, i ne sme se ismevati. Ne tako davno prihodi od lovnog turizma su u Srbiji bili, ako se dobro sećam, oko 20 miliona dolara, a danas su desetostruko manji, sa tendencijom pada. Ovakve odluke kao što je ova o zabrani lova grlice samo dodatno uništavaju i ovo malo lovnog turizma i deviznih prihoda Srbije po ovom osnovu.

Matrix23 (ne mogu da te nazovem kolegom, jer mislim da nisi lovac), nema tu ničeg smešnog kada neko pokuša da jednu nedovoljno promišljenu odluku koja je u još nepromišljenijem momentu doneta pod pritiskom 'zaštitara' promeni i unormali.

Da, ovom odlukom su pogodjeni lovci, njih oko 70-80 000, i lovačke organizacije (lovačka udruženja kojih ima oko 350). Ti ako imaš podatke da su Italijani negde uz divljač koja se lovi po dozvoli za lov 'pobili' i sve ostalo 'što leti i što ne leti', izvoli pa podnesi odgovarajuće prijave gde, kada i koliko je 'pobijeno'. Molim te da ne pišeš paušalno i da ne generalizuješ, jer to vredja svakog poštenog lovca i svakog dobrodošlog turistu.

Nenad Čanak je lovac, i kao narodni poslanik je dužan da prenese u Skupštini Srbije stavove i lovaca. Da li je tu nešto loše? Realno, ja mislim da 'zabole' za ovaj problem sve one kojima je smešno i koji su se smejali, što iz neznanja, što iz malicioznosti.

Da, u pravu si kad kažeš da ova zemlja ima 'milijardu zaebancija' - jedna od tih 'zaebancija' je mlaćenje prazne slame od strane samozvanih 'zaštitara'.

Pokušaj da razmišljaš malo šire, i malo manje ostrašćeno, pa kad ukapiraš neke stvari, neće ti biti smešno, kao što do kraja Čankovog izlaganja nije više bilo smešno ni poslanicima ni premijeru kada su shvatili - u Skupštini Srbije i u Vladi sede uglavnom pametni ljudi kojima je trebalo minut da shvate koliko je problem ozbiljan, valjda će i tebi biti jasnije kad pročitaš ovo i razmisliš malo (barem 5 minuta) smireno hladnom glavom i bez predrasuda.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
papiga
 Samim svojim odgovorom i nacinom i gestikulacijom dramosera onaj koji je sa 25% glasova umislio da je vlasnik ove zemlje je pokazao da pojma nema o lovstvu i da i ja mislim da ga zabole.

Sto se tice postavioca pitanja ima i jednog i drugog poriva.
Inace na jugu Srbije od 90 ih godina najvece zlo koje se desava u lovstvu pored krivolova su upravo bas ti strani turisti ITALIJANI jer za neupucene oni i love sve sto trci i leti a sve uz pomoc svemoguce marke tj.evra ili ti za njih sicu a nasu sirotinju velike pare.

Tako da sto se nas juznjaka tice daleko im lepa kuca,ovde je problem uticaj stranih placenika jer i vrapci znaju da je NVO ipak zavisna vladina organizacija samo strane vlade a ne zemlje u kojoj deluju.

A da na kraju Matrix je svestrani dugogodisnji uspesan lovac kao i njegov sin odskora
docekacu ja i taj dan da svane............
 
papiga
 Samo da dodam kako i sta love Italijani kod nas na jugu
https://www.youtu...jVy7e7a0wQ
docekacu ja i taj dan da svane............
 
matrix23
 Hvala papiga na ovom snimku. To su ti lovni turisti za kojima Lala pati a koji za sicu dodju da mlate ono sto u Eu ne mogu jer su sve vec sCenzurisanoli. A li nisu krivi samo oni vec i nasa fukara koja im to dozvoljava opet za sicu.
Eto vam ih pa razvijajte lovni turizam sa sve lovcem Cankom posto Lala ima nevidjen dar da prepozna prave lovce. Mozda Lalo ja nisam najbolje skapirao neke stvari od najvitalnijeg interesa za Srbiju ali brate nisi ni ti. A svi poslanici su vec postavili slike Africke grlice na svojim racunarima i samo o tome razmisljaju, i ministri naravno.
Sta ce jadni lovci ako se ne pusti lov na Africku grlicu.
 
Lala
 

matrix23 kaže:
Hvala papiga na ovom snimku. To su ti lovni turisti za kojima Lala pati a koji za sicu dodju da mlate ono sto u Eu ne mogu jer su sve vec sCenzurisanoli. A li nisu krivi samo oni vec i nasa fukara koja im to dozvoljava opet za sicu.
Eto vam ih pa razvijajte lovni turizam sa sve lovcem Cankom posto Lala ima nevidjen dar da prepozna prave lovce. Mozda Lalo ja nisam najbolje skapirao neke stvari od najvitalnijeg interesa za Srbiju ali brate nisi ni ti. A svi poslanici su vec postavili slike Africke grlice na svojim racunarima i samo o tome razmisljaju, i ministri naravno.
Sta ce jadni lovci ako se ne pusti lov na Africku grlicu.


E pa vidi ovako, majstore: ne pati Lala uopšte za takvima koji su napravili taj pomor sa snimka, nego ih se gadim. Dobro si konstatovao da je najveći krivac naša fukara koja im to dozvoljava, jer je svaki takav mamlaz italijanski imao svog pratioca u lovu, domaćina, koji žmuri na oba oka za 10, 20 ili 50 evra. Volim takve koji bolje od mene znaju za čim ja patim, šta mislim, itd... Stručnjak za čitanje misli u pokušaju? Ja 'patim' za normalnim lovcima-turistima koji umeju da se ponašaju u skladu sa propisima zemlje domaćina, i koji poštuju lovački kodeks, a usput svoje račune uredno izmiruju.

Lala ima nevidjen dar da prepozna bezobrazluk i omalovažavanje koji ničim izazvan praktikuješ kada mene pominješ. Kada bi ekonomski opstanak tvog LU zavisio od komercijalnog lova na grlice kao što zavise neka LU po Vojvodini gde se grlice najviše love, onda bi kao i svaki dobronameran lovac pozdravio bilo čiji ovakav istup sličan Čankovom. Da, lovni turizam jeste u nekim sredinama vitalan za lokalno stanovništvo i lovce, i šta je problem kada neko (bilo ko) to gleda da sačuva? Prihodi od lovnog turizma ne predstavljaju samo prihod od odstrela, nego je tu i prihod od smeštaja, od pružanja usluga ishrane, pa onda lična potrošnja lovca turiste, pa prihodi od organizacije lova i nekih drugih aktivnosti. Dakle, prihod od lovnog turizma je nešto što bih svakom na lokalu poželeo u što većoj meri, jer time dobijaju svi, i lovci, i lokalna zajednica i država.
Ako već pominjemo Čanka, i ako ćemo već o imenima: a zašto narodni poslanici Dragan Šormaz (predsednik LSS) i Milan Kovačević (zamenik predsednika LSS) nisu istupili u Skupštini Srbije sa nekim ovakvim pitanjem i inicijativom za reviziju lovostaja na grlicu? Zašto ti isti ljudi nisu srčanije branili interese lovaca i kada je donošen Zakon o oružju i municiji, nego je i onda Čanak vodio glavnu reč? Zar vojvodjanska LU nisu članovi LSS?

Ništa ti nisi skapirao ni vitalno ni nevitalno, matrix. Da jesi, ne bi bio ovako ciničan.
Molim te da smanjiš malo doživljaj, svaka budala može da se ružno ponaša, da ironiše, da omalovažava, ali samo pravi ljudi imaju meru i u raspravi i u pisanju i u ponašanju. Sam odaberi u koju grupu želiš da se opredeliš.
Da ne bude zabune: nisam nikakav pristalica Čankovih političkih opredeljenja i stavova, jednostavno sam apolitičan, i klonim se politike koliko god mogu. Ali poštujem svačiji napor da se lovstvo Srbije sačuva i unapredjuje, imamo mi dovoljno domaće fukare koja se grebe o lovstvo, muze ga i iskorišćava za sebe, ne treba nam uvozna fukara.

Uostalom, gledaj u utorak Lorist TV, biće gosti Dragan Šormaz i Zoran Ristić, predsednik Komisija LSS i LSV za uzgoj divljači, tema će biti upravo zabrana lova na grlicu. Verovatno će pokušati da objasne lovcima neke stvari, počev od one 'Palićke konferencije' u organizaciji 'zelenih' kad su se 'zeleni' ujedinili i kad je pokrenuta inicijativa za zabranu lova prepelice i grlice (za početak), gde su tada učesnici konferencije bili Ristić i Milenko Zeremski (prvi kao predsednik Komisije LSV za uzgoj divljači, drugi kao direktor firme 'Vojvodjanski lovac'). Možda se Ristić priseti šta sam ja onda njega lično telefonom molio, i da sam tražio da reaguje i da demantuje kada je izdato saopštenje za medije sa konferencije (u pitanju je rečenica 'Svi učesnici konferencije su saglasni da...), pa nije bilo pravovremene reakcije. A možda će Jeremija Trifunović (vlasnik TV Lorist, sada i glavni i odgovorni urednik glasila LSS 'Lovac' ) probati da se priseti šta sam ga u dva navrata svojevremeno molio da zajedno uradimo u vezi 'zelenih' i te inicijative za zabranu lova grlice i prepelice, i šta mi je odgovorio i kako je postupio u vezi sa tim mojim predlogom. Ne znate vi kolege cenjene mnoge stvari... O čemu mi pričamo: mnogi mediji (Kurir, Danas, TV Vojvodina...) su preneli vest da je zabranjen lov grlice, i kao sagovornike i kao pobednike su predstavili organizacije 'zelenih', a nisu uopšte dali priliku lovcima i njihovim predstavnicima da se izjasne o tome!? Ne znam da je barem jedan medij od uticajnijih preneo ono saopštenje LSS povodom zabrane lova na grlice! Pa gde je onda, majku mu, taj čuveni 'uticaj' koji je Šormaz potencirao u predizbornoj kampanji za predsednika LSS, zašto ga ne upotrebi sada?!? Jedno saopštenje LSS nije u stanju da isturi u uticajnije medije?!? Ili neće, ili ne može, ili ne sme, ili možda i nema uticaja koliko je mislio?!?
Šta da kažu ona LU koja su državi platila naknadu za korišćenje divljači (10% vrednosti planiranog odstrela) a sada im lov grlice zabranjen? Odoše pare u bunar! Šta da kažu lovci koji su teškom mukom uspeli da ugovore najavu i rezervacije za 400 lovaca turista (do kraja sezone bi ih bilo sigurno mnogo više), a sad im lov grlice mesec dana pred sezonu zabranjen, pa se sad blamiraju i gube goste koje će neko drugi sa radošću preuzeti? Šta da kažu agencije za lovni turizam, koje su ugovorale aranžmane (smeštaj, hranu, unos oružja, itd) a sada moraju da otkazuju aranžmane?
Matrix, ako kažu da si lovac, verovatno je to tačno, ali prijatelju, nišaniš u pogrešnu metu, u mene!
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
nenadx
 G.din N. Čanak je više puta pokazao da je jedan od naših najinteligentnijih političara, te potezanje ovog pitanja verovatno nije slučajno, kao i ubacivanje naziva afrička za našu gnezdaricu, a kakav je lovac javiću kada budem lovio sa njim...
Da, najmanji problem su nam italijani, i Da, svaki euro je dobrodošao …,,mada je u ovom dizanju prašine zanimljivo pitanje da li odredjenom lovištu ( a skupno državi ) može značajnije pomoći 100 ili 1000 odstreljenih grlica (100x2 ili3 eu daje 200 do 300 e ; za 1000 to je 2 do 3000 eu ), ili je primerenije ponuditi paritet od 1 srndaća…, a pustiti naše lovce da se malo ispucaju…. Svakako se nameće pitanje matematike-ekonomije, ali I mnogih skrivenih značenja, kao i u ovim akcijama zelenih, kroz oblikovanje I kontrolu javnog mnenja….
Kao što reče Lala, zanimljiv je tajming I način donošenja odluka….
Verovatno nekim lovcima grlice nisu zanimljive za lov,verovatno ih i ne interesuje kako lovačko udruženje funkcioniše...,Koji kriterijumi definišu svestranog i uspešnog lovca...
Dobar pogodak
 
Lala
 Jedan naš kolega forumaš je našao ovo na blogu B92, ovo je JAKO ZANIMLJIVO pročitati, a svako neka izvuče svoje zaključke!!!
Kliknite na sledeći link:

http://blog.b92.net/text/25672/Tmurno...og-saveza/
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Sremac75
 Znaci : KRIVOLOVAC, LAZOV, EKOPROFITER, ZELEMBAC....

A u Briselu jos uvek ne znaju da je KRIVOLOVAC namerio da bude preCednik evropskih lovaca - FACE?

KRIVOLOVAC BI DA BUDE FACA.....
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
DakiNS
 Misliš li na zecom udarenu facuSmile
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Lala
 Samo za predsednika LSS Dragana Šormaza i društvo u ćošku, jedna pesma sa prigodnim naslovom i tekstom. Ja častim!


Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Lala
 Pre nekoliko dana (03.07.) za večeras je na TV Lorist bila zakazana emisija sa gostima Draganom Šormazom, predsednikom LSS, i sa Zoranom Ristićem, predsednikom komisija LSV i LSS za uzgoj divljači. Teme su trebale da bud izmena zakona o divljači i lovstvu, i zabrana lova grlice.
Očekivalo se da će zbog mnogih dogadjaja u poslendjih par nedelja emisija imati buran tok, sa vrlo škakljivim pitanjima koje su lovci spremili za goste.
Danas je ta emisija otkazana uz obrazloženje da se voditelj (Jeremija Trifunović) razboleo.

Molio bih kolege da ako komentarišu ovo iznenadno otkazivanje emisije imaju u vidu da je Jeremija Trifunović zaista nedavno imao izvesnih zdravstvenih problema, koji mogu, a ne moraju biti isključivi razlog za otkazivanje emisije.
Kako god bilo, sa emisijom ili bez nje, Jeremiji želim brz i potpun oporavak.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
kempi
 http://www.lovack...eksa_2.htm


kazu LU kojima je istekao ugovor,LSS potpisuju aneks ugovora o daljem koriscenju lovista. Tacno nemogu da verujem...
 
milenko0609
 Zar se ugovori nepotpisuju sa nadleznim organima, u ovom slucaju Ministarstvom, kao kod nas u Voj. Sa pokrajinskim sekretarijatom???
Kakav savez ima veze sa dodelom lovista i produzenjem preko Aneksa o daljem koriscenju istog?PraviloKoTuKoga
30-06,22-250,NOD,JOD,I BOG DA TE VIDI...
 
nidzamotocross
 

papiga kaže:
Samim svojim odgovorom i nacinom i gestikulacijom dramosera onaj koji je sa 25% glasova umislio da je vlasnik ove zemlje je pokazao da pojma nema o lovstvu i da i ja mislim da ga zabole.

Sto se tice postavioca pitanja ima i jednog i drugog poriva.
Inace na jugu Srbije od 90 ih godina najvece zlo koje se desava u lovstvu pored krivolova su upravo bas ti strani turisti ITALIJANI jer za neupucene oni i love sve sto trci i leti a sve uz pomoc svemoguce marke tj.evra ili ti za njih sicu a nasu sirotinju velike pare.

Tako da sto se nas juznjaka tice daleko im lepa kuca,ovde je problem uticaj stranih placenika jer i vrapci znaju da je NVO ipak zavisna vladina organizacija samo strane vlade a ne zemlje u kojoj deluju.

A da na kraju Matrix je svestrani dugogodisnji uspesan lovac kao i njegov sin odskora



Pratim ovu temu, ali ne smatram sebe dovoljno kompetentnim i nisam neko ko ima mnogo iskustva i u lovu i u životu uopšte, da bih nešto pisao. Međutim, iako se svakako slažem sa Lalom u svemu što je pisao, moram da se složim i sa kolegom Papigom i Matriksom. Imao sam prilike, nažalost, da budem u društvu italijana, lovaca-turista koji su lovili na jugu i mogu reći samo jednu reč - UŽAS. I iskreno da vam kažem, drago mi je što ih neće biti dve godine. Yes

Loši su i kao ljudi i vrlo bahati i bezobzirni kao lovci. To su uglavnom parajlije koje misle da su uhvatile Boga za mooda sa svojim evrima i lovačka kultura, ne da im je loša, nego ne postoji. Naravno ima onih koji im to dozvoljavaju. U mom udruženju, hvala Bogu nema takvih, dolaze hendleri ptičara iz Italije, ali nisu lovci već se takmiče sa psima po utakmicama i za njih mogu reći samo reči hvale.

Ne treba generalizovati, ali ipak, uglavnom, Italijanski lovci-turisti koji love u Srbiji i o kojima imam validne informacije su ljudi kojima u lovu nije mesto... Sad

Ja bih pitao kolege koji cene Nenada Čanka kao nekog ko poznaje lov da prokomentarišu njegovu izjavu koju je dao u jednoj emisiji na Pinku, a čiji sam snimak postavio na temi ''Grlice, gugutke, grivnaši''.
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
mrwa22250
 Sve je to Nidzo tacno,ali cisto sumnjam da se u Italiji tako ponasaju.Nikad u nasim lovistima nisu sami,odnosno uvek sa njima ide neko od domacih lovaca koji je i vodja grupe.I sam sam nekoliko puta bio u prilici da dozivim da me lovac,nebitno strani ili domaci pita da puca iz vozila,da odstreli nedozvoljen broj ili vrstu koju nema u dozvoli.Jedan me je cak,domaci lovac i "ugledni biznismen"pitao da li moze da se provoza po zitu svojim Range roverom nebi li pokrenuo srndaca koji nece da ustaneShock.Odgovor je naravno uvek bio NE.
Kao u svakoj trgovini,kupac i ovde pipa dokle moze da ide,pa ako mu neki dripac za 20 evra dozvoli da otpuca nedozvoljenu divljac to vise govori o nama nego o njima.Daleko od toga da ja o njima imam lepo misljenje i smatram da pravi lovac nikad ne bi ni postavio slicno pitanje ali uvek je domaci lovac taj koji presudjuje.
Kazu da ako im se ne naprave odredjeni ustupci,nece vise doci.Ja sam misljenja da nam upravo zbog toga sto nas bije glas da za sitnu lovu lako skidamo gace,ozbiljna klijentela zaobilazi u sirokom luku a dolaze grebatori koji su resili da se izivljavaju a ne da love.Mi naviknuti na takve kad dodje neko ozbiljan odmah mu nudimo alkohol,animir dame i mogucnost da puca na blatobran,a on zgranut odlazi i naravno vise se ne vraca.
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
Tomash
 

milenko0609 kaže:
Zar se ugovori nepotpisuju sa nadleznim organima, u ovom slucaju Ministarstvom, kao kod nas u Voj. Sa pokrajinskim sekretarijatom???
Kakav savez ima veze sa dodelom lovista i produzenjem preko Aneksa o daljem koriscenju istog?PraviloKoTuKoga


Ovo koliko sam ja shvatio, moze biti samo produzavanje ugovora za vrsenje poslova Upravnika lovista (Izrade planskih dokumentata i slicno), a preko svog privrednog drustva...

Sada da li je ovo nameran spin, ili greska u neznanju onoga koji je sastavljao tekst.....pre bih rekao namerna greska u pisanju i dovodjenje lovaca u zabludu da svemoguci savez odredjuje kome ce biti produzeni ugovori o Gazdovanju lovistem...
 
Sremac75
 

Tomash kaže:

milenko0609 kaže:
Zar se ugovori nepotpisuju sa nadleznim organima, u ovom slucaju Ministarstvom, kao kod nas u Voj. Sa pokrajinskim sekretarijatom???
Kakav savez ima veze sa dodelom lovista i produzenjem preko Aneksa o daljem koriscenju istog?PraviloKoTuKoga


Ovo koliko sam ja shvatio, moze biti samo produzavanje ugovora za vrsenje poslova Upravnika lovista (Izrade planskih dokumentata i slicno), a preko svog privrednog drustva...

Sada da li je ovo nameran spin, ili greska u neznanju onoga koji je sastavljao tekst.....pre bih rekao namerna greska u pisanju i dovodjenje lovaca u zabludu da svemoguci savez odredjuje kome ce biti produzeni ugovori o Gazdovanju lovistem...


Није грешка....ни спин....

У Србији, осим Војводине, ловишта су установљена у складу са старим Законом о ловству и његовим изменама из 2005. године. по којем су СВА ловишта уговором дата на газдовање Ловачком савезу Србије, а онда је ЛСС та ловишта уговором давао на коришћење Ловачким удружењима на 10 година.
Сви ти уговори су истекли и сада ЛСС инсистира да се потпишу Анекси, иако би било паметније да се инсистира на ПОШТОВАЊУ ЗАКОНА О ДИВЉАЧИ И ЛОВСТВУ, односно да се ради на установљавању ловишта и давању истих директно Ловачким удружењима на газдовање.
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
AcaNik
 Шта је у том случају са ЛУ који нису више чланови ЛСС?
 
Lala
 Aco, LU koja nisu više članovi LSS (a takvih je trenutno vrlo malo) gazduju lovištima po starim ugovorima koje imaju sa LSS.
Zako o divljači i lovstvu kaže u jednom članu da po isteku ugovora o gazdovanju, dotadašnji korisnik lovišta nastavlja da gazduje do završetka procesa ustanovljenja i dodele lovišta, ili se lovište daje na privremeno upravljanje nekom od JP i NP, opet do završetka konkursa za dodelu. Šta ovo u praksi znači, razmislite sami.

Problem je što je novi Zakon o divljači i lovstvu počeo da se primenjuje samo u Vojvodini još 2011., a i tu je u primeni bilo vrlo spornih zakonskih momenata (počev od procesa ustanovljenja i dodele lovišta, pa raspisivanja konkursa, itd.), dok se u delovima Srbije južno od Save i Dunava skoro uopšte nje krenulo sa primenom novog Zakona! Čekalo se donošenje strategije razvoja lovstva u Srbiji (bilo na VLadi Srbije, pa skinuto sa dnevnog reda), da bi se onda doneli planovi razvoja lovnih područja (bio konkurs za izradu planova razvoja, pa poništavan ili nije sproveden do kraja), pa onda u skladu sa tim i lovne osnove i GPGL. Iako je prošlo PET godina, ništa nije uradjeno, a krivicu za to ne treba tražiti medju lovačkim organizacijama, nego najpre medju pojdeincima i organima države koji nisu ispoštovali odredbe Zakona koji su sami predložili, i koji su žmurili na oba oka na ogromno probijanje zakonskih rokova za odredjene poslove.
Sada se na sva usta priča o donošenju izmena važećeg Zakona, koji ionako nije preminjivan kako treba, mada ima svojih dobrih strana. Ima i loših, naravno, ali nadležni nisu uspeli za pet godina da kroz podzakonske akte reše sporna pitanja, nego su ih još više komplikovali! Tom promašaju su kumovali donekle i pojedinci iz lovačkh saveza, da se ne lažemo, opstrukcijom, razvodnjavanjem, otezanjem, beskrajnim jalovim pregovorima, itd.
Ovi aneksi mislim da predstavljaju jedno iznudjeno prelazno rešenje, do donošenja izmena zakona. Naravno, uvek postoji mogućnost da neki 'majstori' ove anekse iskoriste kao sredstvo pritiska na LU, kako bi uprave LU igrale kako 'majstori' sviraju.
Moglo se i drugačije postupiti, onako kako piše u ZODL, ali očito da nema političke volje da se radi tako, možda je preovladala logika 'što da poštujemo sadašnji zakon kad će se ionako menjati'?

Pitajte Vlasotinčane...
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Lala
 Da podsetim forumaše da je večeras ponovo zakazana ona otkazana emisija na Lorist TV sa gostima Šormazom i Ristićem.
Teme su: zabrana lova grlice, i izmene zakona o divljači i lovstvu.

Valjda će Jeremija biti zdrav do ponoći?

Ja nemam nameru da pitam gospodu goste bilo šta: dovoljan mi je onaj blog sa B92 da ukapiram šta se zaista dešavalo oko zabrane lova na grlice i kakva je pijaca tu pravljena uz pominjanje Brisela, FACE, i još štošta; a što se tiče izmena zakona, Ristić je dovoljno pokazao da ga ne zanimaju previše mišljenja komisija LSS i LSV oko izmena zakona, nego je nastupio samostalno sa onim šokantnim predlogom oko plaćanja zakupa za lovišta. Bilo bi zanimljivo da Šormaz iznese stavove Braničevskog i Niškog lovnog okruga povodom tog Ristićevog predloga...Neću da pominjem ni njegovo (RIstićevo) učešće na 'Palićkoj konferenciji' organizacija 'zelenih', gde su on i Zeremski usaglasili sa zelenima ŠTA??? Neka samo pročita zvanično saopštenje organizatora...

Ja ću tu emisiju, ako je bude, sa merakom gledati i verovatno se slatko smejati kako će neko možda pokušavati da lovce ubedi kako je žuto u stvari plavo, zeleno je valjda braon, a crno je belo.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Ptičji svet koji nestaje DIVLJAČ 8 07.11.2014. 15:00
NESTAJE LI LSS? (Arhiva do 31.12.2013.) LOVAČKA UDRUŽENJA 5815 03.03.2014. 20:01
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,200,559 posete www.srbijalov.com