Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: NESTAJE LI LSS?


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
NESTAJE LI LSS?
Lala
 U subotu 22.10. je održana proslava (zovu je još i svečana akademija) jubileja 120 godina postojanja LSS. Proslava je održana u Domu sindikata u Beogradu.

Čekao sam da do mene dodju informacije i utisci, pa da kažem par reči. Dakle: sve u svemu, ništa specijalno, ceo program sa govorima i obraćanjima je trajao nešto više od sat vremena, sat i po maksimalno. Bili su gosti iz CIC i iz FACE, predstavnici nekoliko stranih lovačkih saveza i predstavnici lovačkih udruženja iz Srbije. Od državnih organa najviši po rangu, ako sam ja dobro informisan, je bio v.d. direktor Uprave za šume Saša Stamatović. Članice Damskog lovačkog kluba iz Bečeja su dočekivale goste, a deca iz folklora takodje iz Bečeja su bili obučeni u tradicionalne nošnje od srpske pa do nošnji nacionalnih manjina (jel se tako kaže?). Posle svečane akademije koju je otvorio predsednik LSS Šormaz (jel to onda znači da je tih sat vremena naš presidente bio akademik? Grin), govorili su i neki od gostiju. Po mojim informacijama, apsolutna zvezda proslave je bio direktor policije Srbije Vladimir Rebić koji je dobio najveći aplauz kada je objavio da će biti izmenjen Pravilnik o zameni oružnih listova i o obaveznoj obuci za rukovanje oružjem. U okviru proslave je emitovan i 15-minutni film o istorijatu LSS.
Toliko o tome, a sad druga strana medalje: dva dana sam pretraživao po internetu ne bih li našao da je bilo koji medij u Srbiji objavio bilo šta o jubileju LSS! Osim novosadskog 'Dnevnika' koji je u dve rečenice dao samo kratku informaciju, i par lovačkih portala, nigde ni jednog jedinog slova ili pomena o ovom dogadjaju! Što je najgore, ovo nije prvi put da mediji u Srbiji jednostavno bojkotuju izveštavanje o dogadjajima u lovstvu, osim ako se ne radi o nekoj nesreći ili ako se neko ne 'proslavi' ekspertskim izjavama ili nekim postupcima, što se recimo prilično često dešava baš predsedniku LSS Šormazu! Da zlo bude još veće, isti taj čovek, predsednik LSS, je ustanovio izvesnu PR službu ili komisiju u okviru LSS, zaposlio nekog po tom pitanju, a rezultate vidimo - ni jedan medij ni slovo ili reč da objavi! Baš se pitam zašto?? Grin
Elem, još jedan medijski debakl Šormaza, koji sigurno kao političar zna za ono pravilo oko medija: ono što nije bilo na TV ili u vodećim dnevnim listovima, kao da se nije ni desilo! A ako se nešto u medijskom smislu nije desilo, a organizovao je neki političar, onda to može da znači... Neću dalje da pišem. Samo ću još jednom da podsetim na predizbornu kampanju i priče Dragana Šormaza oko njegovog uticaja i obećanja da će popraviti i srediti situaciju u LSS uz pomoć politike i političkog uticaja, i da će popraviti sliku o lovcima. Pa kako to da se pored takvog uticaja desi da ni jedan medij nije ispratio jedan zaista značajan jubilej saveza? A setimo se koliko su mediji danima u prethodnih par meseci ili godinu dana pisali i razvlačili Šormazove nepromišljene izjave, onda se itekako pratilo i pisalo o njemu!

Kažu iskusniji ljudi da je važno gledati na nekim dogadjajima ko je došao i prisustvovao, ali da je još važnije gledati i ko nije bio i nije prisustovao, jer to može da bude dobar signal u kom pravcu će se nečija karijera kretati. Ne govorim o političarima, držim se lovstva! Za mene lično je, recimo, bilo iznenadjenje da zamenik predsednika LSV Miloš Beuković nije došao, i ma šta ja o Beukoviću mislio, on ima vrlo jak uticaj u lovstvu, pa kad on ne dodje, onda... Naravno, pošto su moje informacije iz druge ruke, ogradjujem se delimično u vezi njegovog prisustva/odsustva sa proslave, ali niko koga sam pitao nije video Beukovića u Domu sindikata. Predsednik LSV Milovančev je bio.
Još jedna stvar: na proslavi recimo nije bio ni prethodni predsednik LSS Zoran Popović; nije bio ni dugogodišnji sekretar LSS iz 'zatnog doba Holivuda' Aca Pantelić, ali je zato bio Jeremija koji je prethodnih par meseci u nekim svojim tekstovima pošteno opleo po Šormazu papagajski ponavljajući ono što su forumaši sa Srbijalov odavno pisali. E sad ima nešto jako zanimljivo, kao pikanterija: taj isti Jeremija odjednom piše da je proslava jubileja LSS bila 'veličanstvena' - za mene to može biti signal da je Jeremija ostao veran stilu goluba prevrtača. Moji sagovornici i izvori kažu da jeste bilo svečano na proslavi, ali da nije bilo ništa od nečeg epohalnog i nevidjenog što se tiče proslave. Veličanstvenost proslave jubileja je izgleda samo Jeremija uočio i video, moguće kao posledica nešto jačeg vinjaka ili jače doze 'vatrene vode' koja je servirana u Domu sindikata? Posle svečane akademije, jedan manji deo zvanica je otišao u mesto Lazarevo na proslavu jubileja tamošnjih lovaca, a sa njima i Džeremaya, koji je valjda ohrabren prethodnom konzumacijom alkohola ili vrag bi ga znao zašto, ničim izazvan javno lobirao kod uticajnih ljudi da podrže njegovu buduću kandidaturu za predsednika LSV!!!! Samokadidovao se čovek, pa već krenuo u kampanju! Grin
Ja evo javno podržavam Jeremijinu kandidaturu za budućeg predsednika LSV, jer sam siguran da bih njegovim izborom na tu funkciju dobio neiscrpan izvor inspiracije za pisanje veoma zanimljivih tekstova na Srbijalov portalu, koji će garantovano biti vrlo čitani! Siguran sam da bi i mnoge moje kolege forumaši sa apetitom i merakom dočekali tako nešto! Ne znam šta drug Sremac75 misli o tome, ali se kladim 'u sto marke' da bi i on to dočekao onako sremački kako on to već ume!
Štaviše, mislim da bi Džeremayin izbor (ne daj Bože!) za predsednika LSV zasenio čak i izbor onog sledbenika Tesle i istraživača uticaja magneta na strujomere iz Titela, mog omiljenog lika u lovstvu, bivšeg predsednika Skupštine LSS - Marka Tice!!!HaHaHa
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Lala
 Gledam izveštaj na sajtu LSS o proslavi jubileja, gledam fotografije i smejem se kao lud na brašno!!!

Sećate se članka iz Kurira od pre tri meseca pod naslovom 'Ministarka kupila Šormazu konja', kada su napisali da je navodno Šormaz omogućio da se parama iz Fonda za razvoj lovstva kupi KONJ za LU Niš, koji je prema navodima iz članka objavljenog u Kuriru namenjen za jahanje. E sad, kakve to ima veze sa proslavom jubileja LSS i zašto se ja smejem ovako blesavo?!? Odgovor se nalazi u galeriji slika uz izveštaj o proslavi: u levoj koloni slika se vidi kako predsednik LSS Šormaz prima poklone od gostiju - jedan poklon je umetnička slika sa lovcem na KONJU, a drugi poklon predstavlja figuru KONJA u propinjanju, sa ugradjenim satom!!!ROFL

Dakle, neko je ovde ili napravio ozbiljnu protokolarnu brljotinu u izboru poklona, ili je pokazao sasvim solidan smisao za humor, kada su Šormazu posle onog Kurirovog članka doneli ovakve poklone!!!HaHaHa

Uverite se sami, klikom na link za sajt LSS: http://www.ekolss...d_2016.htm

A evo i linka za članak iz Kurira koji pominjem: http://www.kurir....ak-2367689
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
DakiNS
 Lalo , na koga se odnosi slika i skulptura konja?
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Lala
 

DakiNS kaže:

Lalo , na koga se odnosi slika i skulptura konja?


Ne odnosi se, nego se DONOSI onom koji to zasluži! Smeko
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
DakiNS
 Dobro je , samo da nisu autoportreti.HaHaHa
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Lala
 Nastavlja se priča o brljotinama koje se dešavaju u LSS!
Elem, povodom proslave jubileja 120 godina LSS, svi gosti su dobili jednu papirnu kesu sa prigodnim skromnim poklonima, medju kojima se nalazio i godišnji kalendar za 2017. godinu sa fotografijama divljači – sve u redu, ništa loše, fotografije su zaista kvalitetne i lepe, i prosto mame lovca da ih pogleda. Ispod fotografija divljači se nalaze datumi za odgovarajući mesec i grb LSS sa nazivom i adresom saveza, a ispod datuma se nalazi deo koji su nazvali 'Kalendar lova' i u nastavku postavili siluete divljači i nazive vrsta koje bi po logici stvari mogle da se love u tom mesecu.
E upravo u tom delu nailazimo na veoma interesantne stvari, veoma zanimljive, naročito ako se ima u vidu okolnost da to stoji ispod grba i naziva LSS i parole 'U službi prirode'! Neko strašno 'stručan', ili možda još strašnije nemaran je napravio tešku brljotinu i čitavu zbrku kako sa kalendarom lova, tako i sa siluetama divljači i nazivima uz pojedine siluete. Evo samo nekih primera brljotina u onome što piše u kalendaru lova, ispod grba i naziva Lovačkog saveza Srbije:
- pregledom silueta divljači po mesecima iz kalendara, vidi se da se sudeći po siluetama divljači JELEN OBIČNI lovi od septembra do aprila meseca!!!Shock Važeći kalendar lova u Srbiji kaže da se jelen može loviti od 01.08.-15.02.!!!
- na stranici za mesec novembar nacrtana je silueta GUSKE a ispod toga je napisano da je u pitanju JAREBICA (koja se inače ne lovi u novembru, lov je dozvoljen samo od15.10.-31.10!), dakle samo ovde su dve kardinalne greške napravljene!!!
- na istoj toj stranici za mesec novembar data je silueta JAREBICE, a ispod toga je napisano da se radi o TRČKI!!! Kladim se da dve trećine lovaca ne zna koja je to vrsta 'trčka' – radi se o hrvatskom nazivu za JAREBICU!!!
- na istoj toj stranici data je silueta PATKE, a ispod toga piše da je u pitanju GUSKA!!!
- za mesec avgust je na stranici data silueta JAZAVCA, ali za mesec jul nije! (jazavac se lovi od 01.07.-28.02.)
- za mesec decembar katastrofa: u kalendaru lova koji je štampan uz taj mesec data je silueta MEDVEDA čiji lov je najstrože zabranjen u Srbiji!!! Štaviše, sudeći po mesecima na kalendaru sa grbom LSS, u Srbiji se MEDVED lovi cele godine!Oi
- takodje delu 'Kalendar lova' datom uz mesec DECEMBAR štampana je silueta ZECA, koji se sme loviti samo do 15.11.!!! Takodje je i u januaru nacrtano da se lovi zeka...
- kalendar lova koji je poklanjan kaže da se PREPELICA lovi i u julu mesecu (inače, lovi se u avgustu i septembru)!!!

Mrzelo me je da još pregledam ovaj 'visokostručni' kalendar lova koji je LSS podelio uvaženim gostima na proslavi jubileja! Da zlo bude veće, isti taj kalendar su dobili i gosti iz inostranstva, pa i predstavnici CIC i FACE... Šta može da pomisli bilo ko od upućenijih lovaca kada vidi ovako priredjen kalendar lova u aranžmanu LSS? Hvale se na sajtu LSS da je proslavi prisustvovalo oko hiljadu zvanica, što znači da je najmanje toliko kalendara štampano, i da je najmanje 1.000 ljudi videlo i gledaće blamažu LSS cele 2017. godine, ukoliko taj kalendar budu držali okačen na zidu! Sva sreća da nisam u kalendaru letimičnim pregledom video siluetu tetreba, nda bi veselje bilo potpuno!
Još jedna u nizu blamaža koje je LSS uspeo da priredi!!! Sva je prilika da je ovaj kalendar za 2017. godinu poreklom iz neke od susednih država sa Balkana, i da su ga jednostavno neki (ne)odgovorni preuzeli i bez preteranog razmišljanja samo naštampali grb LSS i naziv Lovački savez Srbije, ne razmišljajući o sadržini - pa ko će to još gledati? Grin Sa obzirom na nazive pojedinih vrsta divljači (trčka, košuta i JANJE...), i sa obzirom na tamo štampan tzv. 'Kalendar lova', sve mi liči da je izvor/autor kalendara ili iz Hrvatske ili iz BiH... Šormaz Dragan je rodom iz Drvara...

I za kraj, grande finale: pokrovitelj proslave jubileja LSS je bila Uprava za šume Ministarstva poljoprivrede!!! Ako su ovi kalendari plaćeni budžetskim/državnim sredstvima, onda bi neki ljudi morali da debelo stave prst na čelo i zapitaju se sa kime oni to rade i prave aranžmane!!!
SVAKA ČAST MAJSTORI!!! Da mi je samo znati koji je diletant za lovstvo odobrio i štampao ovakav dodatak pod ambicioznim naslovom 'Kalendar lova' i sve to pokriveno grbom i nazivom LSS!? I dokle bre više da se trpi nečije neznanje, bahatost, totalna neupućenost u tematiku lovstva? Da li postoji iko ko onog 'tetreba' može da opasulji da ne bruka više Lovački savez i lovce Srbije?
Ljudi su prolazni, ali bruka za savez ostaje mnogo duže!!!

Evo samo par slika kalendara, pa se uverite sami:
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
davorcalic
 Po meni je uopšte greška davati kao poklon gostima, pogotovo iz inostranstva (FACE i CIC)- kalendare... pa kao da su ljudi bili kod vulkanizera a ne na proslavi 120 godina organizovanog lovstva u Srbiji.... meni to ne priliči kao prigodan poklon za takav jubilej... bolje da su im podelili poklon vaučere "Maca za dve osobe"...
Sem ako nisu uveli mere štednje..HaHaHa
Žena mi Makedonka....ena Shock
 
Lala
 Lovački savez Srbije izgleda baš vodi računa o macama, tj. mačkama, i to velikim!
Nemoj da bi neko pomenuo slučajno da LSS ne vodi računa o divljači; evo na primer, šta je danas na Fejsbuku poslato kao obaveštenje/poziv - pozivaju se svi koji su na FB prijatelji sa LSS (profil koji se vodi pod tim imenom i logom saveza) da podrže stranicu 'BELI LAVOVI'!!!
Dakle, jelenska divljač, srneća, divlje svinje, zečevi, jarebice, grlice, fazani, i sva ostala divljač u našim lovištima su zbrinuti, sad možemo da se pozabavimo zaštitom belih lavova!!!
Zašto na Fejsbuku ne objave nešto o tome kako savez radi, i kakvo je realno stanje u lovstvu Srbije, nego udri u bitku za bele lavove?
Besposleni ljudi...

Evo pa pogledajte link https://www.facebook.com/%D0%91%D0%B5...2289295502

Ili kliknite na sledeću sliku da bi videli kako pozivaju ljude po fejsbuku da lajkuju (zaokruženo crvenom bojom):
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
papiga
 Da ne prodje nezapazeno ko i prosle godine,skupili se smederevski konjokradica i preostali drumski razbojnici i secikese da potpisuju anekse ugovora za gazdovanjem lovistem....

Namece se pitanje ima li zakona u ovoj drzavi,i u cije ime a za ciji racun i po kom osnovu BRE!

E sad kad ste ih lepo potpisali mozete svi zajedno ( svako imade primerak jelte) da se obrisete u predelu donjeg dela ledja,uzdravlje.

Inace LU jednog od potpisnika je slucajno u blokadi racuna vec duze vreme za sedmocifrenu brojku ali ipak se okrece

http://www.ekolss...eksa_5.htm
docekacu ja i taj dan da svane............
 
Planinko011
 Nikada me nije zanimala mnogo ni uprava mog lovackog udruzenja i bio sam do sada samo na tri sastanka od 2000te od kada sam clan a tek me nije zanimao rad LSS.
Ali od kada znam za sebe uvek je bilo emisija na televiziji u kojima se provlacila lovacka prica i gde su gostovali ljudi iz LSS.
Ali u zadnjih 5-6 godina (a mozda i neku vise) ih nema ni u tragovima na medijima da bi objasnili siroj populaciji i mladim narastajima sta je to lov i sta strucne sluzbe i lovci rade da bi divljaci bilo vise.
Bojim se da bi susret predsednika LSS i premijera licio na

https://www.youtu...AiMqdMGZnM

Smatram da lovacku pricu za siru populaciju trebalo svesti na najvise 4-5 tacaka tj ciljeva jer nece ljudi da slusaju lovacke price od sat vremena.
I to treba ponavljati hiljadu puta jer i laz kada se cesto ponavlja postane istina pa se mi mozemo nadati da ce nasa istina to i ostati.

Bitne cinjenice su po meni
-da divljaci van zoo vrtova i ograda JP ne bi ni bilo da nije lovaca, lovocuvara i LU. U to bi usle sve akcije na pracenju velicine i zdravlja fonda divljaci, dohrane, smanjenja predatora i borbe protiv krivolovaca

-da lovci ne odstrele, na sav svoj trud, vise od 10-15% nastradale divljaci a da daleko vise nastrada od poljoprivredne mehanizacije, sredstava za zastitu bilja, kod nas zastupljenog paljenja strnjista, unistavanja sumskih pojaseva i zastitnog zelenila, sirenja naselja kao i razmnozavanja lisica, sakala a pogotovo podivljalih pasa koje bolje niko da ne dirne.

-da mi lovci skupo placamo drzavi nas hobi (a tek cemo izgleda placati kad pocnu te privatizacije) a i da imovina koju su stekli lovci prosle i sadasnje generacije treba da ostane buducim narastajima lovaca a da to nije drzavna svojina koja treba da ostane tajkunima i strancima posle sumnjivih privatizacija.

-da drzava koja drzi do tradicije i poziva se na Kosovski boj, nase vojvode Misica, Stepu, Putnika... iz Prvog velikog rata, na Karadjordja (da me ne cuje pokojni deda vise cenim Obrenovice), na Tekeris, Mackov kamen pa i na Neretvu, Sutjesku, ravnogorsko spasavanje americkih pilota................. treba da bude liberalna na posedovanje oruzja od strane savesnih i u mozak zdravih gradjana.

-da su lovci upravo i bezbedonosno vazan cinilac u nasoj drzavi jer se mladi lovci uce drzanju i rukovanju oruzja kao i da imaju aktivnosti po rubovima nase Srbije i upravo u slabo naseljenim podrucjima su u funkciji neke vrste zastite granica drzave i pomoci ostarelom stanovnistvu Stare planine, Golije... jer vise ociju vise vidi i svaki lovac i lovocuvar bi reagovao ako vidi sumnjive aktivnosti van naseljenih mesta i obavestio bi policiju.

E sad nas predsednik sa svojim diskusijama potkovanim argumentima bolje i da se ne pojavljuje na televiziji, Acu Pantelica (koga se secam i kada nisam bio lovac) je malo pregazilo vreme a ostatak uprave kao da je pod totalnom anestezijom iz koje se budi na miris gulasa i jagnjetine i mozda na sustanje novcanica.

A ima dosta mladih koji znaju, umeju ali ih ima samo u uzim lovackim krugovima i casopisima i svojim firmama a trebalo bi da se njihova rec cuje i u emisijama televizija sa nacionalnim frekvencijama.

I ponavljati nasu pricu deset puta vise od "tapetara" jer nas i ima i mnogo puta vise.
 
AcaNik
 i206.photobucket.com/albums/bb12/aleks34/17352223_10212148246285226_7403895102662193113_n_zps4n04jvhl.jpg
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
sasaruma
 Koliko se secam i Albanija je bila zabranila lov na pet godina i rezultati su vise nego katastrofalni.
 
temudjin
 Organizovani kriminal predstavlja jednu od najvećih pretnji razvoju savremenog društva i države. Ovaj fenomen je veoma kompleksan za objašnjenje, a njime je obuhvaćen širok spektar organizovanih ilegalnih aktivnosti. Organizovani kriminal se može javiti u raznim oblicima.
Definicija Interpola (dao ju je Pol Nezbit 1993. godine): „Organizovana kriminalna grupa je svaka ona grupa koja ima organizovanu strukturu čiji je primarni cilj da dođe do novca putem ilegalnih aktivnosti i čiji je opstanak zasnovan na strahu i korupciji“. Drugu definiciju su dale UN 1990. godine i ona glasi: „ Pojam organizovani kriminal obično upućuje na kompleksne kriminalne aktivnosti velikog obima, koje izvode čvrsto ili labavo organizovani kolektiviteti (udruženja) i koje su usmerene na uspostavljanje, snabdevanje i eksploatisanje ilegalnih tržišta, na račun društva. Takve operacije se obično izvode sa nemilosrdnim kršenjem zakona i često uključuju i prekršaje usmerene protiv ličnosti, uključujući pretnje, zastrašivanje i fizičko nasilje.“
 
temudjin
 Vreme je za pricu!

Jednog dana, naš profesor je na času podigao crnu knjigu i rekao: " Ova knjiga je crvena."
Svi smo jednoglasno rekli: "Nije."
On će na to: "Jeste, crvena je."
Mi opet: "To nije tačno.".
On je okrenuo knjigu, ispostavilo se da je njena zadnja korica bila crvena.
Tada je rekao: "Nikome ne govorite da nije u pravu, sve dok, ne pogledate na situaciju sa njegove tačke gledišta."
 
krilas
 ^ Poceli "smo" da se bavimo knjizevnim i filozofskim radovima.
Siroma
 
DakiNS
 E sad se postavlja pitanje na koga treba da se odnose sve te temudjinova pričice. Da li na nas , koji smo od početka ukazivali na nepravilnosti , propuste i protuzakonite radnje ili kao pravdanje za LoSoSe i ostale parazite?
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
sasaruma
 Pa mozda je sa strane tih nasih dusebriznika stvarno sve belo a to sto mi vidimo crno,to je sto posto crno.
 
Planinko011
 Lovaca je sve manje a prosecan lovac sve stariji, pozitivna zastupljenost prema lovu u elektronskim medijima i ne postoji dok su ovi koji su protiv lova, iako ih nema puno sve glasniji i sa metodama delovanja sve vise lice na fasiste, tako da mi (iako sa puskama) cemo morati da se bezimo od njih.

Na sve to dodir mladih iz grada sa prirodom ne postoji sem kod opijanja za prvomajski uranak, odnos prema nasim precima i njihovim junackim delima sve losiji a i nista menje vazno sve manje postovanja za samopregorni rad nasih predaka pri izdrzavanju viseclanih porodica u vreme kada je Srbija rasla jer se zelja za porodicom i potomstvom se izrazava umesto sa 20, tek sa 35-40 godina kada su neki vozovi prosli.

Pa sada ne znam sta je tu ni belo ni crveno Confused???

PS. Sreca pa je uprava LSS matora da povlaci bele crteSmeko
 
Tomash
 Temuđine....,
Nadam se da imaš iskrene namere da raskrinkaš ološ lovstva i da imaš čime, u suprotnom....

Nemoj da ti Srbijalov bude sredstvo zastrašivanja u podkusurivanju i tvrđenju pazara (tj. građenju pozicije među istim tim ološem u njihovim redovima).
Nadam se da to nije slučaj.

Ako imaš šta da kažeš, kaži već jednom!, a ako je tema obilna...nema veze, sačekaćemo dok sročiš.
Samo nemoj da budeš kao oni, i da nas ovde (njihov najveći trn u očima i mozgu) koristiš kao sredstvo zastrašivanja, ili gukni, i progovori šta znaš, pa da znamo i svi ostali, ili se odmah vrati njima...

Ukoliko se nekoga bojiš, onda lepo imaš institucije da kojima se možeš obratiti...

Par dana se već suzdržavam na ovoj i ostalim temama gde si stavio upise, jer mi više ništa nije jasno.
 
mrwa22250
 https://youtu.be/jA4CmOhJJgg

E moj Temudjine,Dzingis kan se ne postaje kuknjavom,nego delima.
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Ptičji svet koji nestaje DIVLJAČ 8 07.11.2014. 15:00
NESTAJE LI LSS? (Arhiva do 31.12.2013.) LOVAČKA UDRUŽENJA 5815 03.03.2014. 20:01
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 23
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,225,983 posete www.srbijalov.com