Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: NESTAJE LI LSS?


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
NESTAJE LI LSS?
tomo vrbas
 Зато, нам ништа ни не успева јер сви цвикају као зечеви, па шта ако ти је име и презиме тамо са личним бројем? Ако треба да се гине нека се гине часно и поштено, а не као п.ичке да чекамо судњи дан. Ја не могу да верујем да се ни, једно ловачко удружење није одазвало петицији сви ћуте и мудрују и одмеравају кад и како да реагују, сви би да буду генерали после битке.
 
tomo vrbas
 И да додам ово иде у корист тајкунских ловаца, за мало пара ће добити ловишта пуна дивљачи, а ви не мојте да потписујете петицију него кад дође недеља и ловни дан хоклицу па у атар и гледајте како оно крчме ваш вишедеценијски рад и труд у ловишту. Од ловаца ће остати само оне подгузне муве које тим истим тајкунима лижу буљу после сра.ња и они који су блиски појединим структурама.
 
AcaNik
 Ко не сме да се потпише под својим именом и презименом тај оде у наос и лсс, лсв.
Зато су и популарни лазни профили пошто не смеју јавно да кажу шта мисле крију се иза лажних имена. Док и сами не пстану лажни Sad
Срамота шта су неки постали и још себе зову људима Sad
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
Vuja
 Ja sam postavio pitanje jer verujem da se ljudi plaše, a udruženja tek ne smeju da pisnu moje nažalost vodi ko vodi pa nema ni reci o svemu ovome.
Jedan koji hoce uvek je jaci od dvojice koji moraju!! Vojvoda Zivojin Misic!!
 
rk
 Ti sto se plase da potpisu ne treba ni da imaju oruzje, a zbog takvih necemo ni mi imati.
RK
 
rk
 Ljudi ovde ovekuju stalno da im neko drugi pomogne, da se neko drugi bori za njih. LSSa se sete kad imaju neki problem, proverite samo kolko idruzenja nije platilo obaveze prema LSS ocekujete da se NAOS bori jel znate kolko clanova ima NAOS koji im plate clanarinu godisnje nemaju ni 1000, Dragan Snajper izdrava NAOS 15 godina, posle zameraju sto Dragan ima najveci uticaj.
Kad neko stvarno zeli da zastiti neki svoj interes on se bori pre svega sam za to.
Svaki IPSC strelac se hvali brojem ispljenih metaka i kolko su ulozili u to, da su. Ulozili 100e godosnje u neku ozbiljnu organizaciju danas bi imali organozaciju sa budzetom od nekoliko miliona koja bi mogla da ih zastupa u nekoj ovakvoj situaciji… ovako mogu vrlo lako da im propadnu sve te hiljade eura koje sh proterali kroz cev….
RK
 
AcaNik
 Не очекују да им ико помогне већ да они којима плаћају чланарину реше проблем како треба! Сасвим легитимно очекивање. За узврат су свих ових година, деценија, добијали НИШТА! И после зашто удружења не плаћају чланарину савезима? Плаћали не плаћали исто им је јер ови ништа не чини за боље ловаца! Када сте видели неку кампању где се популарише лов? Неку публикацију за едуковање ловаца? Подмлатка? Неку измену закона о лову? Нисте и нећете јер њих то не занима!Ловци су им изговор да заседну и реше све своје жеље Sad
Савези, овакви какви јесу, треба да нестану. Или да дође ко кардиналних промена у њима али претходно да уђе тужилаштво и да се утврди шта су радили задњих 30-40 година! ИЛи да Удружења, директно раде са Министарством без тих савеза.
Са друге стране, наос се од почетка неосновано представљао као асоцијација свих власника оружја?! Где им је то чланство ако су представници свих? Ко је водио тај наос? МУП! Да ли активни, или пензионисани, не битно! МУП онај исти МУП који би да нас види без оружја.
За сво време свога постојања они су доброг учинили, НУЛА! Није ни чудо што их ти које би они да престављају не виде као своје представнике и не желе да буду њихови чланови.
Време је да ови деривати комуњара оду у историју и да њихово место заузме нешто ново што ће се бринути и борити за интересе свих легалних власника оружја!
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
Planinko011
 Ok, ako ukinemo da nas clanove LU predstavljaju nasi izabrani clanovi preko LSS onda ukidamo ono malo legitimiteta sa se Cirko kad nesto i napise hvali kako predstavlja 70 hiljada glasaca.
Kad inace odbijemo lovce preko 60 koji glasaju za drugi Dnevnik a i one preko 50 koji polako pod teretom finansija i potreba porodice odustaju od lova ili ga smanjuju i svode na lov na fazana i predatore ispred kucnog praga ostace uvrh glave 10 hiljada lovaca.
Tu je gotovo sa starim modelom narodnog lovstva i na snazi ostahe finansijska utakmica da drzava daje lovista onom ko da vise.
Sreca pa vecina tajkuna i nisu lovci i vise vole glisiranje i kafenisanje pa ce mozda poneko loviste da ostane sirotinji.
Dakle ne zelimo osratak komunizma a jos nam vise smeta sto je par tajkuna uzelo od Srbijasuma nekoliko lovista koja i nisu pod LSS.
Sra mi zelimo treba da razmislimo.
Na zapadu je cista lova a na istoku drzava.
Gde bi mi tu bili?
 
tomo vrbas
 i.postimg.cc/4xm54zpv/Screenshot-20230730-071150-com-viber-voip.jpg

Добили смо неку овакву информацију ако се обистини нећа да ваља.
 
AcaNik
 Као што сам већ написао за ту глупост,
Нека другар промени дрогу.
Наслушали смо се тих пандурско -кафанских свезналица
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
rk
 Kolko znam nista od ovog gore nije tacno.
Medjutim da ce biti izmena hoce.
Inace u Mupu ne zna niko da vam kaze nista sto se tice moratoriju jer i oni cekaju zeleno svetlo od predsednika.
Lekarski nece biti na god dana to je sasvim izvesno, a osto tako bice ofranicenja kad su kratke cevi u pitanju bice promene u pogledu godina kad moze da se dobije odobrenje.
RK
 
Planinko011
 Nekako je odlaskom Lale zaustavljen protok informacija o dogadjajima i aktivnostima u LSS i LSV. Za ove manje savezcice se i vidi po neka u vestima na naslovnoj.

Ok priznajem da retko pogledam na oficijelne sajtove LSS i LSV pa bi se nesto moglo i videti ali uglavnom o nekim sednicama gde je odluceno nesto o funkcionisanju, budzetu ali o aktivnostima u lovistima jok.

E sad neki su podrzali nastanak saveza ovih savezcica po srezovima ali ja to gledam sa podozrenjem jer zasto neko ko deli LSS ne smisli da je dobro podeliti LSV na Srem, Banat i Backu i jos bolje svaki od njih na jos po tri neka savezcica?

Iako sam po krvi i ja 1/4 Lala iz Mokrina cesto se pitam o kom mi Kosovu pricamo kad AP Vojvodinu nismo uspeli da razmontiramo a 80% Srba tu zivi i jos su neki vise za autonomiju nego pripadnici nacionalnih manjina?

Da se razumemo ja sam tu da odgovor na glavno pitasnje, koje je postavio svojevremeno ne bas za mene omiljeni kolega - lovac Canak kome dugujemo sto ne placamo porez na lovacko oruzje koliko se secam) "GDI SU NOVCI?" bude da su novci u Subotici, Somboru, Pancevu, Sapcu, Bajinoj Basti, Zajecaru itd. a ne u Beogradu i Novom Sadu.

Pare namenjene lovstvu treba da budu u lovackim udruzenjima a savez treba da ima za funkcionisanje i neke akcije na polzu tih udruzenja.
Jednom sam napisao da nasi drugari iz LU kad ih delegiramo u neki savez odjednom izgleda postanu neki drugi ljudi i promene ciljeve za koje su najavljivali da ce se boriti.

A napisah takodje da bi bilo dobro iznositi i biografije vodecih ljudi a i kandidata za buducnost kako u LSS tako i LSV,

PS Cirko pa medvedi hiberniraju zimu a ti sem 2-3 trzaja i koronu i dalje dosada.
I dalje nas nigde u medijima nema a i yotube kanal (cije je otvaranje dobro) mrtav - nema spotova sa poentom lova, nema akcija na dobrobit lovista i divljaci koji bi objedinili rad udruzenja - ono sto LSS i treba da radi.
Dal je ta funkcija samo po sebi ideja ili anestezira, sta li je?
 
AcaNik
 Поновићу оно што сам више пута рекао везано за те савезе, ЛСС и ЛСВ. Најбоље решење је да тужилаштво упадне у те савезе и претресе све шта су радили последњих 30-ак година. После тога, кренути од нуле са једним јединим савезом за целу Србију.
Више савеза, више лица који паразитирају на рачун ловаца! Паразитирају јер сем њих самих од ловаца нико користи видео њије од њих нити ишта ураде ни за лов ни за ловство!
О законима о оружју и лову да нешто паметно учине у нашу корист да не помињемо! Побољшање имиџа ловаца у друштву је њима непознато апсолутно.
Дакле, претресање свега па од нуле!
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
Planinko011
 Sto se tice jednog saveza za Srbiju se slazem uz moguce postojanje nekih regionalnih sekcija sa sedistem u najvecem mestu regiona koje bi vodili ljudi delegirani od lovaca u LSS.

Ok sto se tice zloupotreba i treba da se istrazi sto sta ali 30 godina je bespredmetno jer postoji i zastarelost u zavisnosti od zaprecene kazne tako da bi to trebalo u skladu sa tim procesljati ali i sa brojem finnsijskih policajaca koje drzava moze da izdvoji za istragu tako da treba traziti pronevere i preko nekih iznosa (da li 5000e -manje-vise).
Inace najbolje se istrazi, ako hoce, kada nova garnitura dodje pa hoce staru da provuce po blatu ali kod nas postoji u svim sferama drustva da nova vlast abolira staru nadajuci se aboliciji od sledece.

Kada je Cirko izabran po slici i biografiji, iako ga ne znam i nisam ni u kakvim strukturama uprave nikada bio, ja se obradovah i stvarno sam pomislio da ce posle dva poslednja predsednika biti bolje mada od njih i nije tesko biti bolji.

E sad kazu krivo sedi pravo govori, nije bas LSS u mogucnosti da znatno utice na ljude iz MUPa oko ZOMa, takodje Cirko je povodom ove dve masovne tragedije ukazao da se nisu desile lovackim i legalnim oruzjem.
Ne znam ko bi nesto vise smislio a ostrascenije i glasno pranje ruku preko medija bilo bi degutantno u onih danima tuge. Istinu znaju i MUP pa i predsednikk ako zele da znaju i interesuje ih.
Sigurno da znatno mogu da uticu na Zakon o divljaci i lovstvu i jos neke stvari preko ministarstva a da li sta rade ko ce ga znati.

One optuuzbe za zlostavljanje koleginica sam sa paznjom pratio sta ce se dogoditi ali od prvog trenutka sam se pitao sta ce to na nekom sudu casti cini mi se a ne u tuzilastvu i policiji ako se to tako desilo a onda bi moralo da se ide do kraja.
Lovacki organ nisu bas nadlezni za to a i upitno je da li tim strujama uopse treba verovati kad krenu jedni drugima da smestaju.

Hladan tus posle izbora Cirka je bio sto predstavnike LSV nije u najkracem roku uvukao u organe LSS ako je LSV uopste sistemski deo LSS. Ako to nije onda bi to bila druga prica.

Eto i dalje da podsetim da bi bilo vazno na youtube kanalu LSS, sto nije skupo, u cilju popularizacije lova kod nelovackog stanovnistva i mladih, postavljati priloge o aktivnostima LU na izgradnji prihvatilista, pojilista, hranilista, fazanerija, gatera, iznoosenja hrane i soli zimi itd (izgradnja visokih ceka sa kojih pucamo nije bas aktivnost koja ce oduseviti one koji pile ne mogu da zakolju i ocerupaju).

Eto malo nek se potrude da ih neko redovno poziva na te nase televizije koje inace ne znaju kako da popune te programe sto jeftinije a da to neko gleda.

Ako nema nista od toga trebalo bi ljudi koji misle da mogu vise i bolje da iznesu svoje programe.
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Ptičji svet koji nestaje DIVLJAČ 8 07.11.2014. 15:00
NESTAJE LI LSS? (Arhiva do 31.12.2013.) LOVAČKA UDRUŽENJA 5815 03.03.2014. 20:01
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 14
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,231,612 posete www.srbijalov.com