Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: NESTAJE LI LSS?


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
NESTAJE LI LSS?
Evodija
 AUuu.. ćirko ala ti portal Republika zabiberi čorbu za Dan Republike.
Ala izneše prljvog veša. Iiijujuju. sramota. Njanjanja2
Pa kako to tražio si joj da se zakune u dete , da će izbrisati tvoje lepe poruke iz telefona. Ona nEje izbrisala. A tvoj zamenik iako je sve znao ĆUTI. Chut
Pozdravite mamu obojica.
Kažu da tvoja "paradna kobila" Monika gubi živce, Kažu razbija po savezu. Rodeo
El ako da dođem da je malo smirim, Stari
Onaj Lalin peščani sat sve brže curiiiiiii...
Dragoljupe
 
Evodija
 Ćirkoo!!!!
Ćutimo već pet dana, a sat curiiiii.
Znači dobo si i zvanično poziv za proslavu 100 leta "susednog saveza".
Susedni je ko rumunski ili crnogorski,jel nema izabranih članova u organima LSS.
Poziv je upućen i Tomici, neznem dali će doći. Sušec mu je ponovo podviknuo " Tomice! KO IZDA Cenzurisano ..IZDA ." Videćemo oćel progutati udicu. Upecao se
Ti dodži. Povedi i "visoku" funkcionerku LSS. D ne bidneš "napet" na proslavu. Jel stebe planiraju samo ono "ima slika-nema ton." Neće ti dava Sušec da gi se obraćaš. Mase će te ražiti. Jel ti si KUM -nisi dugme.
Malo se ljute (Sušec posebno) što si prozvao MAĐARCI.
ja pomislio zbog toga što su izbacili sve do jednog Mađara iz organa LSV. Što je maslo Krkobabića. (o njemu ću kasnije).Kad "ELKO" mi objasni.
preSednik LSV zadovoljan rezultatima izborne skupštine LSS-a rešio da nagradi članove UO LSV i druge zaslužne pojedince za proslavu stogodišnjice, pa im kupio 35 pari svečanih lovačkih /kangarnih/ odela. Odela su stigla direktno iz Mađarske. Nisu ni skupa odela su jeftinija od jednog "Jon Dier" traktora. HaHaHa
Cipele će verovatno "talijanske". One pašu. Biće obučeni ko Milo Đukanović. Po poslednoj jevropskoj modi. Kaže sve su se otimali kad su preuzimali "unifoRme".
Čujem zato si rekao - ovi moji "Mađarci".
Ištvan Pastor NE DOLAZI na proslavu. Što je sramota. Niti će iko od Mađara lovaca doći. svaka im čast. Samo me interesuje ko u državnim Pokrajinskim organima vodi računa o lovstvu u Vojvodini. Jel se ne plaši da će Tata čuti. Posle nema "Ja sam mislio". Nisi trebao da misliš
Planirali su Ćirko moj da odreše kesu i da se dobro časte ali si im pobrkao lončiće i napravio belaj. Koprcaju se ali na znam dokle će. Ovo je samo jedan mali delić o Sušecovim brljotinama koje sam čuo.
Očekujem javljanje dežurnih poltrona, da se "čude". ROFL
 
AcaNik
 Ситно размишљање лица задње категорије у овој земљи и ускоро без права на оружје по ономе како нам је власт и широке масе одлучили.

Једноставна логика. Има преко 70 000 ловаца. Хоће да оставе само 40 000 цеви. Свих категорија! Све укупно! Колико ће од тога да буде ловаца? И ко ће они бити? Са ловом је готово као и са многим другим активностима. Продавнице оружја, опреме, агенције за лов, мале фирме за производњу одеће, опреме... да не помињемо од чега ће се финансирати ЛУ. И онај који промакне да му не одузму, нестанком ЛУ, престаје разлог за поседовање ловачког оружја.
То је крај!
Питање је, да ли ће ловачки пси бити следећи, или него други.
Наравно, ЛСС, ЛСВ и остали драмосери, нема потребе да се узбуђују. Њих ни атомска не би погодила а камо ли нестанак ловаца

Ускоро бивши ловац,
чији пас неће имати
прилике да постане
ловачки.

Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
tomo vrbas
 Морамо се прегрупусати, и организовати прављењем стрељачки удружења. Прављење друштава власника оружија на црни, барут. Глинени, голубови, далекометно стрељаштво, МК и остало.
 
AcaNik
 Осуђени смо без кривице и сигматизовани а да нико од оних који се представљају као неки борци за права људи и правници није реаговао 🙁
О наосу, лсс, лсв и осталима ннећу нин да причам. То се давно показало чији су они Sad
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
rk
 Aco, jesmo li reagovali ranije. Jel LSS LSV NAOS… reagovao ranije? Da li smo sami reagovali pa makar unutar nasih udruzenja LU da li je odrzan i jedan sastank koji se tice zakona o oružju.

Mnogi od nasih kolega lovaca u svojim sredinama su pokazatelj nebrige i bahatog ponasanja kada vidim ko je bio u nekim lovovima samo se okrenem i odem isti su clanovi samo zato sto je negativna sleekcija postala normalna i u lovu.

Reagovacemo svi kada shvatimo sta su ove mere plasim se da ce biti kasno…
RK
 
AcaNik
 Знаш и сам да су ме и на овом форуму нападали што пљујем по наосу, лсс, лсв..... и осталима и прозивам их да су део истих оних који би да нас разоружају.
Е па сада се по ко зна који пут види да је исто!
А оне слепе, који од дрвета не виде шуму не вреди ни коментарисати. Класични пред продавницом храбри стручњаци за све а само да се огребу за нешто и некоме подсмевају Sad
Али и за њих има нешто:
Прво су дошли по комунисте,
а ја се нисам побунио јер нисам био комуниста.
Затим су дошли по Јевреје,
а ја се нисам побунио јер нисам био Јеврејин.
Затим су дошли по синдикалце,
а ја се нисам побунио јер нисам био синдикалац.
Затим су дошли по католике,
а ја се нисам побунио јер сам био протестант.
Затим су дошли по мене,
али тада више никога није било да се побуни.
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
Vuja
 Možda grešim ali koliko sam ja uspeo da pročtam između redova meta su ljudi sa kratkim cevima ne lovci, lovcima će da se sedne na kičmu da dva puta godišnje idu na lekarski pregled. Tako sam ja "vođu" razumeo.
Jedan koji hoce uvek je jaci od dvojice koji moraju!! Vojvoda Zivojin Misic!!
 
rk
 

AcaNik kaže:

Знаш и сам да су ме и на овом форуму нападали што пљујем по наосу, лсс, лсв..... и осталима и прозивам их да су део истих оних који би да нас разоружају.
Е па сада се по ко зна који пут види да је исто!
А оне слепе, који од дрвета не виде шуму не вреди ни коментарисати. Класични пред продавницом храбри стручњаци за све а само да се огребу за нешто и некоме подсмевају Sad
Али и за њих има нешто:
Прво су дошли по комунисте,
а ја се нисам побунио јер нисам био комуниста.
Затим су дошли по Јевреје,
а ја се нисам побунио јер нисам био Јеврејин.
Затим су дошли по синдикалце,
а ја се нисам побунио јер нисам био синдикалац.
Затим су дошли по католике,
а ја се нисам побунио јер сам био протестант.
Затим су дошли по мене,
али тада више никога није било да се побуни.


Zato mora LSS NAOS STRELJAČKI SAVEZ da brani interese svih i ovih sa kratkim i lovackim oruzjem jer je problem zajednicki.

Vi vec sad ne mozete da registruje ni jedno oruzje kolko sam informisan takodje cujem najave da ce biti otkazan i sajam u NIŠU.
RK
 
Planinko011
 Mozda pre jadikovki oko prpreme hajke na nas vlasnike oruzja da iskazem tugu i ogorcenje zbog ova dva monstruazna zlocina u skoli na Vracaru i Mladenovcu. Verovatno bi o tome trebalo napisati na naslovnoj strani ovog portala.
Takodje bi se tre jadikovki trebali pogledati u ogledalu pa priznati da je otac decaka pored kratkih cevi imao i nekoliko dugih sto ukazuje da je mozda i lovac bas kao i otac monstruma iz Mladenovca koji je takodje imao duge cevi u kolekciji pored ni manje ni vise kalasnjikova.
Prvi je imao sef ali je sin mu znao sifru pa ko da ga i nije imao.
Da moze to ovu decu vratiti nikada vise metak u lovu ne bi opalio.

Ali o tome ce presuditi sudovi i policija a za nasu sudbinu ce krojiti vodja zeljan popularnosti kod gledalaca Zadruga i Dnevnika, udvorice iz MUPa a nas predstavnik LSS je odavno ovladao stelt tehnologijom na kojoj bi im pozavideli i Rusi i Ameri.
A priznajem da sam pomislio da je Cirko jedan od nas lovaca, da je kao mlad sigurno pun energije i ideja ali u toj skupstini LSS imaju neki njima znan smisao postojanja koji se menja u trenutku izbora na ta mesta delegata u odnosu na ono sto smo mi clanovi mislili da je. I to je tako decenijama.
U upisima na temi ZOM sam izneo sta mislim o nekim resenjima pa da se ne ponavljam samo jos jednom da izrazim tugu i zaljenje zbog postradale dece i ljudi.
 
rk
 Tesko je bila sta napisati posle ovog sto si ti napisao.

Jedino sto se slazem sa tobom da je trebalo na naslovnoj strani foruma staviti prigodno obavestenje ili otvoriti adekvatnu temu.

Svemu ostalom u ovoj temi ili na temi zakona o oruzju nije mesto.
Krivo mi je ako ovo dozivljavas kao jadikovku i ne treba da jadikujemo bar ne nad nasom sudbinom vec da pokusamo da imamo neku konstruktivnu raspravu.
RK
 
AcaNik
 НИсам знао где да ставим па сам овде ставио пошто је овим ћутањем ЛСС практично показао да их није брига за нас а у теми о закону о оружју је мој пост задњи па да не буде да само ја пишем јбг Sad
Нека админи пребаце у нову тему ако желе или на насловну страну.
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
Planinko011
 Ma ok je mesto i tema. Ne bi sirio ovo o tragicnim dogadjima jer ionako na svim medijima mnogobrojni "strucnjaci" inace preplaceni na filozofiranje po svim temama pa tek ce da ordiniraju mesecima na ovoj a suvise je strasno i bolno te je utrkivanje u opsirnosti i glasnosti meni lici na umanjenje pijeteta ka nastradalima.

Pa svakako da cemo biti u teskom polozaju posle ovih dogadjaja jer ionako u svakodnevnim susretima osecam potrebu da branim lov i lovstvo te se ubedjujem o tome da je lov korisna delatnost ako se obavlja u skladu sa propisima.

Svakako da neaktivnost LSS kao nase krovne organizacije ce nam se opet vracati kao bumerang.
Ako su vlada i mup resili da nas pritisnu i naprave nam muku i agoniju od hobija, tesko da ce nas LSS i NAOS izvuci.
Ljude iz streljackog saveza poznajem i oni se bave sportom i samo ovlas nam pripomognu jer su cesro i sami lovci ali ne mogu previse se uplitati jer su njima cilj mladi, klubovi i takmicenja a oni imaju toliko medalja da im nece ni praviti problem.
Takodje LSS se ne moze baviti kratkim cevima jer smo svetlosnim godinama daleko od koriscenja kratke cevi u lovu.
E sad ljudi iz LSS ce sigurno na sastancima i radnim grupama iznositi argumente ali pitanje je da li to ima ko da slusa.

E to dolazimo da je cena placenih emisija na televizijama ogromna a da je protiv oruzja i lova previse partija, mnenja i NVO a to je zato sto ni mi lovci ne znamo cime se LSS bavi, sta to korisno rade za prirodu, divljac i drustvo.
YT kanal je otvoren ali posle par spotova nista dalje nije uradjeno.
Sajt LSS je jos umrtvljeniji od naseg foruma pa onda nije ni cudo sto neki iz ministarstava i misle da i ne moraju da cuju nas glas.
 
rk
 Aco da ne shvatis pogresno ja mislim da jeste mesto ovim upisima. Odnosno jeste mesto kritici pasivnoati LSSa
RK
 
tomo vrbas
 Чујем да су кренули са проверама о безбедном држању оружија!?
 
Vuja
 Evo već sada vidimo problem, Greensport je od juce ili prekjuce obustavio prodaju oružja e sada koliko je to PDVa manje za budzet? Možda se neki knjiški moljac tamo doseti da i to proveri ili će to da nadoknadi tako što će i lovcima da uvede porez na oružje e ako i onda LSS ne bude reagovao onda lepo nek se svi pakuju i kud koji mili moji.
Jedan koji hoce uvek je jaci od dvojice koji moraju!! Vojvoda Zivojin Misic!!
 
rk
 Moram da pohvalim aktivnost LSS Braca je u obracanju bio odlican, takodje i povodom nemilog dogadjaja u Novom Sadu je odmah dato saopstenje i kolko mi je poznato preduzeo je aktivnosti u cilju angazovanja resornog ministarstva.
RK
 
AcaNik
 

rk kaže:

Moram da pohvalim aktivnost LSS Braca je u obracanju bio odlican, takodje i povodom nemilog dogadjaja u Novom Sadu je odmah dato saopstenje i kolko mi je poznato preduzeo je aktivnosti u cilju angazovanja resornog ministarstva.


Трепни ако си отет
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
tomo vrbas
 Ацо цареее🤣🤣🤣
 
Planinko011
 Ajd mene su uvek ucili da i kad krivo sedim pravo govorim.

Posle poslednjeg upisa pogledao sam sajt LSS i sam izgled sajta je ok, da kazem i moderam.

Medjutim vesti na njemu sem risa Riste u stilu starog socijalistickog glasnika, neki sastnaci, neke fraze i nikakvih lovackoh vesti zbog kojih bi ja kao lovac kliknuo na vest i video sta to LSS doprinosi lovstvu pa se mislim da li je to zato sto nista ne doprinose ili ne znaju da se pohvale tj naprave vest.

A lovacke vesti bi bile da su LU clanice LSS naselila divljac, izgradila hranilista i pojilista (pa tek onda ceke za lov) sa slikama i video materijalima kao kad Vojvodina sume pustaju 20-30 kosuta.

Ovo obavestenje tj opravdavanje za incident u NS je ok ali bi to trebalo neko snaznije da napise i da poveze i sa dva prethodna slucaja u osnovnoj skoli i Mladenovcu jer ni jedno delo nije napravljeno lovackim oruzjem ako je to ikakva uteha.

Ne ocekujem da ce LSS se u ovom teskom trenutku osvrtati na kratke cevi a ako niste ljubitelji i clanovi NAOSa ne budite ogorceni ni na njih-mislim oni to treba da rade za svoje clanove.

Pitam se da li LSS moze YT kanal bar da obogate tim prilozima o doprinosu fondu divljaci i drustvu, radu sa mladima, savetima o bezbednom rukovanju orujem u lovu, ili planiraju da uzimaju samo parice od clanstva a da aktiivnosti prepuste regionalnim savezima i LU?
Ili je to LSS dosao do peripetum mobile-a, imaju energuju za postojanje ali je ne trose da se ne ugase.
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Ptičji svet koji nestaje DIVLJAČ 8 07.11.2014. 15:00
NESTAJE LI LSS? (Arhiva do 31.12.2013.) LOVAČKA UDRUŽENJA 5815 03.03.2014. 20:01
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 16
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,287,041 posete www.srbijalov.com