Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: NESTAJE LI LSS?


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
NESTAJE LI LSS?
Lala
 Već tri meseca ne pominjemo LSS, niti ima nekih informacija o dešavanjima u 'krovnom savezu'.

Evo malo da razbijemo monotoniju; održana je TELEFONSKA SEDNICA Upravnog odbora LSS. Dnevni red je barem meni izuzetno zanimljiv, kao i odluke koje su po svemu sudeći donete preglasavanjem. Dakle, po ovom pitanju je došlo do ozbiljne podele medju članovima UO LSS. Znam otprilike ko je bio protiv, ali ne bih da istrčavam pred rudu. Takodje znam, na žalost, i za neke koji su glasali ZA ovo.

Dnevni red sednice UO LSS možete pogledati ako kliknete na sliku.
Lala priložio:
dnevni_red_lss.jpg

Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Lala
 A evo kako izgledaju odluke, i obrazoženja predloženih (donetih?) odluka.

Carski! Smile

Klik na sliku za uvećanje.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Lala
 Evo odluke i po drugoj tački dnevnog reda.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Lala
 I kao šlag na tortu, evo i odluke po trećoj tački dnevnog reda.

Bravo, bravo, bravo...
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Lala
 Lala ovo što su 'lovački oci' odlučili neće komentarisati.

Kako će ovo primiti lovačka javnost? VIdećemo.
Sve nešto mislim kako će proteći sledeća sednica UO LSS, kada se članovi UO podeljenih mišljenja budu gledali u oči. Biće interesantno to čuti i videti.

Znači, sada je ozakonjena samovlast jednog čoveka, Dragana Šormaza, iako je ona uslovna (do 100.000 dinara pojedinačno), ali to ne znači da se neka veća nabavka ne može podeliti na više manjih delova, pa onda Šormaz ne mora nikog da pita ništa. Ili, teoretski, može g. Predsednik svaki dan da kupuje nešto što on procceni da treba za 99.000 dinara i da nikom ne polaže račune. Ili da podeli donacije svaki dan nekom i da nikog ništa ne pita. Carska ovlašćenja!
Možda je to i dobro - neka sam vlada, pa onda neka sam i odgovara? Ali KOME da odgovara?

Ne znam šta će na ovo reći Nadzorni odbor sa Bracom Ćirkovićem iz LU Niš na čelu. Možda ovo sve i jeste po Statutu i zakonu, ali da li je ovim dezavuisan Upravni odbor? Uostalom, to neka procene i odmere oni koji su birani za taj posao.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
AcaNik
 Зна ли се са коликим средствима уопште располаже лсс?
 
Sremac75
 
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
DakiNS
 ŠORMAZE C A R E !

Treba biti nadareno kvaran pa smisliti kako da se njihovim parama kupuju ti isti koji su te pare i dali. Našao je recept kako doživotno da bude preCednik, da kupuje glasove sa tuđim novcem , kako da ima večite podrepaše koji će uvek glasati za njegove ideje a koji će u svojim LU uvek biti birani jer bože moj , ti tipovi donose sredstva tj donacije u LU . Ako ih se smeni nema donacija. A svoju "večitost" će plaćati odanošću Šormazovim idejama , i sprovođenju istih . Moći će se tu i kraduckati , besplatno vozati službeni auto , kupovati ono što mu se prohte. ZdrP i prethodnici su male bebe naspram Šormaza.
I posle Šormaza - Šormaz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Bacvanin55
 Poštovani lovci ko kaže da je Staljin umro taj se prevario, on rad i to naveliko.

Od kako sam se izjasnio da podržavam novog predsednika LSV počinju moje muke i šikaniranje.Kad god sednem sa mojim lovcima oni kažu znaš šta je novo, priča se da ovo što sada radiš za bolje sutra svih lovaca, To je zato što ođeš funkciju u LSS, i tako laž stiže jedna drugu.
Evo javno tvrdim da me nijedna funkcija u LSS NE INTERESUJE, i ovo što sam u NO LSV neće dugo jer ovo što radi "DRUG STALJIN " prelazi sve mere i nema ništa od lovačke etike i kodeksa koji je za neke samo papir koji nikoga ne obavezuje. Izvinite ali moram na ovaj način da branim svoj integritet i svoj rad.
 
Gedza66
 Jesu li ove donacije predviđene Finansijskim planom ili nekom odlukom Skupštine LSS-a?

Ako jesu onda ne treba kriviti Šormaza, mada mu ovo oko nabavki do 100.000 dinara nije trebalo pa još na telefonskoj sednici ali ako te odluke budu potvrđene na provom sastanku UO onda se svi trebaju ofarbati u plavo i postati plavuše (ako već nisu, a?) Krsti
ČUJTE LOVCI!!!ČUVAJTE SE SEBE
 
DakiNS
 Da li onih 12 000 000 koje LoSoSi dobiše od Uprave za šume sada Šormaz deli kao svoje donacije , da bi kupio dovoljno glasova za sebe?
I koji je razlog , tj izgovor da dobiju te pare kada oni rade na upropaštavanju lovstva. Zna li neko? Ili je možda to partijska direktiva?
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Gedza66
 

DakiNS kaže:
Da li onih 12 000 000 koje LoSoSi dobiše od Uprave za šume sada Šormaz deli kao svoje donacije , da bi kupio dovoljno glasova za sebe?
I koji je razlog , tj izgovor da dobiju te pare kada oni rade na upropaštavanju lovstva. Zna li neko? Ili je možda to partijska direktiva?


Daki, odgovorno tvrdim da nema nikakve partijske direktive da se iz Fonda za razvoj lovstva Srbije dodele sredstva LSS-u, odnosno da je takva direktiva došla od strane premijera, a mišljenja sam da su sredstva dodeljena zbog revnosti ili straha pojedinaca zbog mogućnosti zameranja (nisam rekao "od strane podguznih muva", prim. autora). Inače, sadašnja ministarka poljoprivrede je predlog, tj. kadar SPS-a, tako da ne trebamo razmišljati na taj način.

Kao dokaz napred navedenom može potvrditi činjenica (ali ne iskrivljena) da me Šormaz nikada nije zvao, niti je pokušao da preko stranke utiče da promenim svoje mišljenje da moje udruženje ne treba biti član LSS-a.

Na žalost, Srbija je u skoro svim društvenim oblastima suočena sa ogromnim problemima, pa i u oblastii lovstva, koji su očigledno definisani kao problemi manjeg stepena prioriteta, zbog čega je verovatno sa Vlade i skinuto razmatranje Strategije razvoja lovstva Srbije, što ne znači da nakon rešavanja osnovnih ili egzensticijalnih problema Srbije, na dnevni red neće biti stavljeni i problemi lovstva Srbije.

Napred navedeno ne znači da o problemima lovstva ne trebamo pisati na forumu a naročito ne da o tome ne trebamo pisati premijeru, za koga odgovorno tvrdim da će sve napisano pročitati (pošto ga poznajem više od 20 godina) i da će "j.bati mamu maminu" svakom koji se bez odobrenja, osnovanog razloga ili neosnovano pozivao na njega i njegovu stranku kako bi nešto učinio ili kako nešto ne bi učinio?VaistinuKrsti
ČUJTE LOVCI!!!ČUVAJTE SE SEBE
 
DakiNS
 Nisam ni mislio da ideja potiče od premijera čiji trud i rad ja lično cenim. Ali zar se Šormaz u predizbornoj kampanji nije pozivao na stranačku pripadnost? A istovremeno je premijer izjavio na Tv da svako ko se poziva na njegovo ime laže. Da li su u pitanju podguzne muve ili dokazivanje lojalnosti , ili pak linija nezameranja nu znam, ali mi nije jasno čime su LoSoSi zaslužili tolika sredstva?
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
AcaNik
 Видели смо колико је битна његова страначка припадност кад се доносио закон о оружју и муницији Sad
 
Lala
 Ovako bi mogao da izgleda obrazac zahteva/molbe za donaciju od Šormaza (do iznosa 100.000 dinara).:
Lala priložio:
donacija.jpg

Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
DakiNS
 Po dosadašnjem radu LoSoSa i LoSoVa više mi liči na ovo:
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
papiga
 Postovane kolege pitao bih nesto u vezi sa "nekim"ingerencijama ovog smederevskog konjokradice.
Za cije babe zdravlje je on u prostorijama LSSa letos 8.jula sa LU kojima je istekao 10.godisnji ugovor o gazdovanju potpisivao famozne "anekse"ugovora o dodeli lovista na gazdovanje do daljnjeg tim istim LU koji su gazdovali do tad?
Namece se i pitanje s kojim ovlascenjem i od koga i za ciji racun ili sam ja to nesto pogresno shvatio ili .....
docekacu ja i taj dan da svane............
 
papiga
 Evo vidim na sajtu LSSa da se ista zvrljotina potpisivala i 22.oktobra tj.u cetvrtak pa kao jos i izjave tipaq dobra medjusobna saradnja LSSa i ministarstva ....ej bre kako po cijem ovlascenju po kom sporazumu kolko se ja razumem taj papir aneksa je pravno valjan ko upotrebljen toalet papir.....
Pojedinci pocinju da se ponasaju ko na "zivotinjskoj farmi"ili je ovaj zadrigli konjokradica jaci od drzave tj ministarstva ?
docekacu ja i taj dan da svane............
 
Sremac75
 
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
IvicaL
 bruka
lala, pa sta
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Ptičji svet koji nestaje DIVLJAČ 8 07.11.2014. 15:00
NESTAJE LI LSS? (Arhiva do 31.12.2013.) LOVAČKA UDRUŽENJA 5815 03.03.2014. 20:01
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 18
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,232,442 posete www.srbijalov.com