Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: GECO Plus


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
GECO Plus
Finnskogen
 usput ne zadrzava 90% mase kako bi to trbalo da bude kod "bonded" zrna. Vise lici na 60-70 posto te definitivno dolazi do " izuvanja" Sad
 
canis aureus
 Hm ...
morat' ću izvagat' ova zrna sa testinga! ... jer vJerujem da ne gube više od 10% (nek bude i 20% ako je pogodak u vrlo tvrdo) svoje početne mase Confused
Mekša jesu od Norminog Orixa i brže se otvaraju ali da se "izuvaju" (izuvanje - potpuno odvajanje olova od košuljice) to nije moguće.
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
Finnskogen
 sta da kazem ... volio bih da sam u krivu ali mislim da nije tako. Trebao sam uzeti sliku zrna izvadjenog iz losa. pucao sam ga malo neskolski direkt u prsa od napred jer je gledao u mene. Kroz srce ali nije otisao do creva jer se usput raspao i zaustavio. Taj metak je definitivno trebao proci dublje i zadrzati vecu masu. ali najgore od svega je sto je krvni podliv poceo od ulazne rane na sred prsa pa ispod plecke do samog vrha kicme i kraja rebara. uzevsi u obzir da je to zivotinja od preko 300 kg mislim da ne bi trebalo da nastaju toliko velika ostecenja tkiva tim pre sto je metak ostao u grudnom kosu ne ostetivsi niti jedno jedino rebro.
Odstrelio sam sve ukupno sest zivotinja. Gore pomenutu kravu losa, jednog veprica od oko sto kila dva nazimeta, jedno prase i lopatarsko tele.
Ne znam gde da pocnem, Vepra sam pucao u glavu izmedju oka i uha, glava se raspala do te mere da mu je pukla desna vilica i kljova Sad
Oba nazimeta sam pucao u koren vrata tako da im je kod guljenja glava kod oba otpala bez da sam koristio noz a krvni podlivi su otisli cak pod plecke Sad
Prase sam malo omasio pa sam ga puogodio nisko kroz plecke. ocekao sam mu obe noge a grudni kos se u potpunosti otvorio. strasno !!!
najbolje je u stvari proslo tele jer sam ga pucao u koren vrata ali su i tu podlivi bili takvi da sam vrat morao da odsecem i bacim Sad

Tada sam se naljutio i presao na Normu Oryx ali da stvar bude gora i oni su napravili promenu na zrnu tj zareze na vrhu zrna kao kod Geco plus kugle. Pretpostavljam radi brzeg otvaranja. Efekat je potpuno isti veliki podlivi izuvanje i gubitak mase od oko 30%
Ta dva Normina zrna sam sacuvao i odneo Norminom predstavnistvu za skandinaviju gde radi jedan moj kolega. On je sve to slikao i poslao u Normu jer nisam prvi koji se zalio na istu stvar. on misli da zbog zareza na vrhu zrna dolazi do previse brzog otvaranja zrna i izuvanja. Ili je Norma zbog ustede pocela da pravi losiji metak ( njegove reci ) videcemo sta ce Norma odgovoriti.
Ne znam da li si probao metak na divljaci ili samo na streljani, mozda metak bolje funkcionise u drugim kalibrima ( npr sporijim i tezim ) ali u 30-06 ga za sada ne bih preporucio lovcima koji love zbog mesa. Sa druge strane zaustavna moc je fantasticna. Los pogodjen kroz srce bez da mu je ista drugo polomljeno obicno ode minimum 70-80 metara a cesce i preko 100 dok se ovaj samo okrenuo otkoraco deset koraka i pao.
 
sheytan
 Hmmm... Interesantna isqstva, Finnskogen! Odobreno

Kao da RUAG poqšava da sroza Normin ugled(iako im je prvi potez, čini mi se, bio da posqpe Norma mečiće), kako bi ojačao RWS-ov... Confused


Kapitalizam je zlo, da gu ebem! Stari
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
Finnskogen
 Danas sam uzeo kutiju RWS evolution 11,9 grama, takodje bonded verzija i kutyiju Barnes Vor-TX 11,7 grama. Videcemo kako ce oni da se pokazu
 
Finnskogen
 RWS evolution definitivno puno bolja opcija od Geco plus .... bar za mene. Nemam zamerke Smile Prasac je nazalost morao glavom da plati eksperiment
Finnskogen priložio:
10678782_1378493785774906_2388641366937830091_n.jpg
 
canis aureus
 Hmmm

Ćitam end Ćudim ... Glavu o zid

Ja ono, kad bi se PlJus porediJo sa Orix-om(onim "starim" standardnim pre '14god.) mekši je nema šta i brže se otvara to stoji al da se "izuva" tj odvaja olovo od Jacket to neće da bidne(il što bi raja iz komšiluka umela kasti "to ne mere bit" No no no ... pozz za raju!Kiss )
Opet ono, kad bi ga dali poredit' sa Norminim Vulkan-om ... e tu je tvrđi ovaj GeKoN i zadržava masu i ne odvaja se i ne raspada se kao Vulkan Confused ...
moglo bi se kaSti zlatna sredina!

-ovaj s pictures je prvi i jedini koji nije proter'o Stari ... da ne kažem, prvi koji nije napraviJo izlaznu ranu već ga nađoh u diBljim svinjčetu Yes
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
sheytan
 Tebra ime, i ovdi, kao i drugdi kad je rech o zrncima, treba naglasiti u kojem se kalibru imalo konjkrevetno isqstvo Smile ! Ti verovatno u 8x57, koleza Finnskogen beshe u 30-60... Odobreno
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
Finnskogen
 Mislim nema sta na slici se jasno vidi da nije doslo do izuvanja, imam samo jedno pitanje iz koje je godine municija moja je iz 2014 imao sam kutiju koja je pravlena ranije ali sam je potrosio na streljani. Ako vi imate municiju stariju od 2014 koja se ne izuva, mozda je isti problem kao i kod ranije pomenutog Oryxa gde sam dobio odgovor da je Norma svesna problema i zaustavila proizvodnju novog dizajna iz 2014, sa obzirom da je u pitanju ista korporacija.

Istinski me zanima da li je kod vas municija iz 2014 ili starija i bio bih vam zahvalan ako bi uhvatili vremena da to pogledate
 
canis aureus
 i58.tinypic.com/11hawi0.jpg

i59.tinypic.com/2mcgeia.jpg

... ovo je ono isto pronađeno, gore prikazaTo Yes
E sadE, kao i sva ona zrna koja sam prikaziv'o ranije i ovaj GekoN PlJus je pokaz'o da je bonded i da ne gubi mLogo od početne mase nit se raspada ... tako da bi' vol'o videti tog Plus-a koji se rasp'o il "izuo" Yes

-ovaj moj se zaglaviJo pod kožom po izlasku iz plećke diBljaka od stotrides kila(može biti da je im'o i malo više). Pogodak u kraj rebara na daljini od 210 meteri i još koji korak. Pucano na divljač koja stoji(ne kreće se), po pogotku divljač pada(što bi se reklo "kleče" Stari ) i nakon petn'es-dvaj's sekundi ustaje i odlazi 30tak metara i tu ostaje. Od mesta nastrela do mesta pada intezivan krvni trag, tako da je i dalje oČo lako bi se dao naći Selja
I Jopet, kad bi se poredilo ... rana je "blaža" no da je pogođeno s Vulkanom ili s kakijem drugim mekanim SoftPointom
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
Finnskogen
 usput ako bog da valjda cu i ja da se resim ovog 30-06 i predjem na 8x57
 
canis aureus
 Jes zaboravih, kalibar je 9,3x62.
Kako je došlo do izuvanja kad je olovo ostalo zalepljeno za košuljicu???

-ne znam iz koje je godine proizvodnja ... znam da je kupljena početkom 2014god.
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
Finnskogen
 Nazalost kolega nisam ga sacuvao ostao je u svedskoj ali iidem tamo sredinom sledeceg meseca zrno sam ostavio na polici sa praznim caurama ( mala posalica/taknicenje izmedju lovnih grupa koje love na terenu, caure i kugle predstavljaju odstreljenu divljac ) ako je kugla jos uvek tamo donecu je tj slikat cu je i priloziti sliku. Na kugli se jasno vidi cista povrsina bakrene kosuljice izokrenute naopacke sa cele jedne strane dok se na drugoj olovo zadrzalo ako se pravilno secam
 
Finnskogen
 

canis aureus kaže:
Jes zaboravih, kalibar je 9,3x62.
Kako je došlo do izuvanja kad je olovo ostalo zalepljeno za košuljicu???

-ne znam iz koje je godine proizvodnja ... znam da je kupljena početkom 2014god.



Mislim da se nismo razumeli ako je pitanje upuceno meni ja sam rekao da se na slici jasno vidi da kod vas nije doslo do izuvanja
 
canis aureus
 ...
meni ovaj vrlo sliči Orix-u i Fusion-u koji su takođeR bonded Confused
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
canis aureus
 Sorry Finnskogen ... ne se ljutiŠ iveli 3
prečit'o sam u brEzini ... dok sam kuc'o već su stigli Vaši upisi pa sam pozuriJo ...
Još jedared Sorry Molitva
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
Finnskogen
 

canis aureus kaže:
Sorry Finnskogen ... ne se ljutiŠ iveli 3
prečit'o sam u brEzini ... dok sam kuc'o već su stigli Vaši upisi pa sam pozuriJo ...
Još jedared Sorry Molitva


Naravno nema razloga Smile
 
Finnskogen
 Usput dobio sam jednu preporuku od jednog puskara sa kojim lovim. covek ima svoju prodavnicu lovacke opreme i ovde je relativno poznat po svojim puskarskim sposobnostima i znanju ( usput zaljubljenik u lov ) covek se kune u Federal Trophy Bonded Balistic Tip
 
Finnskogen
 Dok ja ovde piskaram umalo mi nije zagorala srnetina u sosu. Na svu srecu sam uspeo da spasim "stvar " Smile
 
canis aureus
 

Finnskogen kaže:
usput ako bog da valjda cu i ja da se resim ovog 30-06 i predjem na 8x57


Vaistinu Krsti
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
GECO express municija MUNICIJA ZA OLUČENE CEVI 10 13.04.2021. 12:09
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,214,604 posete www.srbijalov.com