Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: GECO Plus


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
GECO Plus
canis aureus
 http://geco-munit...dges.html#!0/576/0

Ima li neko iskustva sa ovim metkom/zrnom?!?
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
Lovac Stari
 Jedan poznati Lovac i strelac kune se u njega!
Veli da je najbolja alternativa za RWS, samo treba voditi racuna o pravcu izlaska zrna!
 
canis aureus
 Jes Stari,
s obzirom da je "bonded" i treba očekivati da će u većini slučajeva dati prostrel.
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
canis aureus
 Prvo što bih napomenuo ...
u kalibru 8x57T-Rex Geco Plus je vrlo precizan! Yes
Slušao sam da je negde po netu pisano da nije najprecizniji i da pravi prilično velik prečnik grupe pogodaka ... pomalo verujući u to kolebao sam se dal ga uopšte probati jer je po našim prodavnicama 3e/kom što i nije jeftino, ipak ...
Iz mog T-Rex karabina na 200m, gađaTo iz sedećeg položaja i sa naslJona, grupe pogodaka(po 3 metka) su u prečnik' oko 5cm ... što i nije tako neprecizno Confused naročito, što je i končanJica "lovačka 4rka" gde "linije" nisu potanke ...
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
canis aureus
 i57.tinypic.com/ix4gzm.jpg

na sliKi levo je Geco Plus 12,7g - desno SierraGK 14,26g

-razlika je to što je Geco Plus bonded a Sierra je "obični" Soft Point spitz ... kod bondeda je olovo hemijskim putOm vezaTo za košuljicu a kod SP nije te kod SP često dolazi do odvajanja tkzv "izuvanja" olova iz košuljice dok kod bondeda to neće da mogne, što znači da će bonded više da zadržava od svoje početne težine a što je dobro za prodor kroz tkivo ...
-na donjoj sliKi gornji je GecoN a doJnji Sierra ... i sadE ovaj što u početku bijade lakši postade teži Stari ... olovo vezaTo i olovo ispadnuto Confused
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
Bune
 Tebra Canis, svaka castBravo 2, tako se edukujemo mi koji slabo poznajemo tu materiju, praksa i iskustvo su presudniStari, od tebe se moze dosta saznati, pozdrav.iveli
Sagradicu salas na bregu, da gledam jarebice dok se legu!
 
canis aureus
 Bune tebra iveli 3
... vrrloo doobroo!! ... služimoo naaroodu! ... Kalanjikov
A na Dan bezbednosti mene ako se sete ... Confused ....Dim

http://www.youtub..._YzHE9Rl8Y
Grin
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
canis aureus
 ... bonded baš kao Normin Orix(65e) i RWSov EVO(75e) ali povoljniji cenom jer u Osterich navedeni GecoN u 8x57T-Rex košta 39e pakovanje 20kom a isto tamo cene ovih uporednih su u zagradi pored ... Confused
što je meni dovoljan razlog da ga probam i eventualno odlučim se najpre za korišćenje jeftinijeg ...Siroma
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
canis aureus
 i62.tinypic.com/117rcea.jpg

zanimljiv testING na strelištu ... barem meni zanimljiv Confused jer neki će o'ma da kažu nije to isto kao kad se pogodi u divljač i td i sl baš kao da ne znam da to nije isto al aj sad ...
tek da vidim kako će to zrno da "radi" i da ostaje u cJelinU Confused

na 200m sam gađao u dobro nakvašene novine(hartiju) i dasku(mislim da je bukova) debljine 2,5-3cm ... prvo 5cm hartije pa daska pa hartija ...
Zrno sam pronašao na više od 50cm od mesta ulaska Yes (isto je na slikama) ... priličan prodor!! i ustrelni kanal je imao izgled "kruške" kao oni sa reklama Confused
dok je Sierra(zrno koje sam ubacio u prethodnom upisu) već na 20cm od daske "izgubila" košuljicu a olovo je nastavilo još 10tak cm što je ukupno nekih 35cm

fotografisao Foto sam na licinom mestu taj testING ali nažalos' riknula mi memorijska kartica a s njojze i pictures Jaooo
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
Lovac Stari
 Kakva su ti iskustva sa Geco teilmantel(target)?
Neki se kunu u njega!
 
canis aureus
 TM ... što se tiče preciznosti, i ja se kunem Confused ... Doobar!
Već na cilju je druga priča, ako pogodi u kak'u kos' napraviće Kaos! Vrlo brutalno! Dosta je meko zrno ... često ne daje prostrel ali isto tako ume da obori "u vatri".
Koristio sam ga u .243Win i .30-06S te i nisam bio prezadovoljan zbog takvog učinka na cilju ... srnećinu je baš kasapio u oba kalibra a i podlivi su nekad bili veliki dok teže DS su odnosile pogodak uz vrlo malo vidljivog krvnog traga ... Kao kod našeg PPU SP i drugih SP zrna koja nisu "bonded" što se košuljica i olovo odvajaju tako mi se dešavalo i sa ovim SP(TM)
Verujem da je u 8x57T-Rex dobra kombinacija zbog manje brzine i veće težine.
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
Finnskogen
 GECO PLUS bullet

Odlican metak, iz mog iskustva. Ja ga koristim u dva razlicita kalibra i dve razlicite puske

7x64 Ferlach sa cevi od 65 cm - 11 grama
30-06 spr. Heym sa cevi 50 cm - 11 grama

zadovoljan sam do te granice da nemam potrebu da punim sopstvenu municiju

Doduse 30-06 jos nisam probao na divljac ali se 7x64 pokazao sasvim ok.
U vecini slucajeva pravi prostrelnu ranu jer dobro zadrzava masu ali na manjim daljinama zna da napravi nesto vece podlive ako je pogodag u plecku, verovatno zbog V0850 m/s ( u kalibru 7x64 ) pretpostavljam.
Naravno to ne bi trebalo da bude slucaj sa 8x57 koji pretpostavljam ima V0 ispod ili oko 800 m/s ako vas interesuje taj kalibar.
 
canis aureus
 Finnskogen Odobreno ... nEje ti loš izbor!

9,3x62 sa 16,5g i brzinom na ustima cevi od 775m/s očekujem da će odlično da radi Yes kako u pogonu al još i bolje sa čeke!
Interesantno mi je da iz B.Bara sa cevkom od 51cm sa +5cm na 100m na 200 daje odprilike toliki podbačaj(-5cm) ... što je vrlo lepa putanja za ovaj teški kalibar iz tako kratke cevi!
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
canis aureus
 ...
i 9,3x62 sam malo testirao!
Nakvašena hartija i bukova daska na daljini od 200m, baš kao što sam testing 8x57T-RexA.
U 8x57JS udara po cilju aliiii sa 9,3xšesetdva bije pa rastura!!Yes
Preciznost iz B.Bara(cev 51cm) je dobra, grupa od 3kom na 100m staje u 5-6cm a iz ČZ550(60cm) je odlična i grupa je do 3cm! Mora se uzeti u obzir pretvrdo okidanje B.Bara koje se ne može meriti sa okidanjem ČZtke sa ubrzicom ... a i sama činjenica da je PA ipak malo neprecizniji od obrtnočepnog karabina ...
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
canis aureus
 Težinu izvađenih zrna nisam merio ali verujem da su zadržala preko 90% svoje prvobitne težine ako ne i preko 95%
Ustrelni kanal je "kruškastog" oblika i u jednom delu vrlo širok, dužine oko 30-35cm.
Zrna su se veoma deformisala što je za prenos energije na cilj odlično a opet zadržala početnu masu ...
Odobreno
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
Finnskogen
 

canis aureus kaže:

Ustrelni kanal je "kruškastog" oblika i u jednom delu vrlo širok, dužine oko 30-35cm.

Odobreno


Iz gore navedenog pretpostavljam da ste pucali u balisticki zele, pa me zanoma ako imate tu informaciju koliko je sirok prostrelni kanal na najsirem delu. Naravno da to nije nikakav indikator jer koristimo razlicite kalibre ali bi mogao da objasni krvne podlive pri pogodcima tim pre sto je 7x64 jos brzi od 93x62.
 
Finnskogen
 Zanima me koliko se brzo otvara jer brzo otvaranje takodjer moze da dovede do znatnih ostecenja pri pogodcima kao kod Norma Oryx zrna/municije koji su cak i nesto tezi i sporiju u kalibru 7x64 u odnosu na Geco Plus.

Ali sta da kazem ne moze covek i ovce i novce, brza ekspanzija u praksi pretstavlja dobru zaustavnu moc, dok bonded platforma dobro zadrzava masu metka ( izlazna rana ), tako da su po meni i jedan i drugi odlicni u stvari meni je ovde najvecu razliku u izboru izmedju ta dva metka predstavljala cena jer je Oryx u kalibru 7x64 ovde ( zbog slabe rasprostranjenosti samog kalibra u Skandinaviji ) duplo skuplji od Geco Plus. Norma Oryx 7 eura dok je Geco plus 3.
Dok je to kod 30-06 Norma Oryx 3 eura Geco Plus 2 eura
Naravno Federal Premium Trophy i RWS Evolution funkcioniraju na istom principu
 
Finnskogen
 

Finnskogen kaže:

canis aureus kaže:

Ustrelni kanal je "kruškastog" oblika i u jednom delu vrlo širok, dužine oko 30-35cm.

Odobreno


Iz gore navedenog pretpostavljam da ste pucali u balisticki zele


Izvinjavam se, nekako mi je promaklo da ste vec naveli da niste koristili zele vec nakvasenu hartiju, jer je pretpostavljam u Srbiji kao i ovde tesko doci do zelea. I ja ovde koristim isti metod Odobreno

Tj. bunt vlaznih novina Smile
 
canis aureus
 

Finnskogen kaže:
Zanima me koliko se brzo otvara jer brzo otvaranje takodjer moze da dovede do znatnih ostecenja pri pogodcima kao kod Norma Oryx zrna/municije koji su cak i nesto tezi i sporiju u kalibru 7x64 u odnosu na Geco Plus.

Ali sta da kazem ne moze covek i ovce i novce, brza ekspanzija u praksi pretstavlja dobru zaustavnu moc, dok bonded platforma dobro zadrzava masu metka ( izlazna rana ), tako da su po meni i jedan i drugi odlicni u stvari meni je ovde najvecu razliku u izboru izmedju ta dva metka predstavljala cena jer je Oryx u kalibru 7x64 ovde ( zbog slabe rasprostranjenosti samog kalibra u Skandinaviji ) duplo skuplji od Geco Plus. Norma Oryx 7 eura dok je Geco plus 3.
Dok je to kod 30-06 Norma Oryx 3 eura Geco Plus 2 eura
Naravno Federal Premium Trophy i RWS Evolution funkcioniraju na istom principu


Pošto je Norma Orix teža i sporija(u 7x64) onda treba očekivati da će Geco Plus, kao brži i lakši, praviti veće krvne podlive ... mada, pošto su "nijanse" u pitanju verujem da će efekat biti vrlo vrlo sličan kod oba zrna.
I kod mene je u izboru presudna bila cena ... a ne zaostaje za navedenim "bond-ovima" iako je jeftiniji Confused

-buntu nakvašenih novina('artije kojekavije) dodam i neku tvrđu dasku(zamena za kos' ) kako bi tes' bio "realniji" i približniji terenJskim ...
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
Finnskogen
 Gledao sam negde na internetu presek balistickog zelea kod Norma Oryx 30-06. Veoma brzo se otvara i pravi duplo siri prostrelni kanal nego naprimer Norma Vulkan koji je recimo varianta soft-point zrna.
Iskreno moram da kazem da i Geco plus i Norma Oryx dobro "ruse" ali oba prave vecu stetu nego na primer S&B spc ili Norma Vulkan koji su soft-point i prave dobru stetu i sami.

Odlican metak za pogodak ize plecke ( po rebrima ) ali ga ne bih preporucio onima koji preferiraju pogodak u plecku, naravno ne zbog toga sto ne funkcionise vec zbog toga sto upropasti meso.

Prosle godine sam pucao veprica od oko stotinjak kila kroz plecku. Metak je prosao na drugu stranu ali su podlivi bili takvi da sam jednu plecku u potpunosti morao da bacim. Krv se na kontra nozi podlila do potkoljenice Confused a meso oko prostrelnog kanala nije bilo za upotrebu

Da mi je neko pricao ne bih mu verovao da taj meak ( Geco plus ) od 11,0 grama i V0 855 m/s moze da napravi toliko stete ali imam pet svedoka koji su bili prisutni i isto mogu da potvrde.

Nesto kasnije pucao sam isti metak u lopatarsku kosutu, samo ovaj put porebarce. Samo je skocila i ostala lezati na mestu doskoka. Prostrelna rana, relativno mala rupa sa izlazne strane a unutra rsum.
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
GECO express municija MUNICIJA ZA OLUČENE CEVI 10 13.04.2021. 12:09
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 19
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,245,404 posete www.srbijalov.com