Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: ŠKOLA ZA LOVAČKI PODMLADAK


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
ŠKOLA ZA LOVAČKI PODMLADAK
davorcalic
 E a onda iznenađenje... Sami su se ponudili da pomognu domaćinima da nameste stolove,stolice,pehare i ostale nagrade....
E tu su me dirnuli.... ja sam bogat čovek...prebogat
Žena mi Makedonka....ena Shock
 
davorcalic
 Veliko hvala za ljubaznost,pomoć... ma za sve, upućujuem Jasmini Marijanović iz Damskog lovačkog kluba....veliko srce za Jasminu...
Žena mi Makedonka....ena Shock
 
davorcalic
 Posle ručka ovako se završilo naše gostovanje
Žena mi Makedonka....ena Shock
 
davorcalic
 

Lala kaže:

Danas smo Daki i ja imali čast i zadovoljstvo da se upoznamo sa Davorom Ćalićem i članovima lovačkog podmlatka njegovog LU iz Plandišta. Susret i upoznavanje je upriličen na CACIB izložbi u Bečeju, gde je domaćin podmlatkarima i njihovim mentorima bilo Kinološko društvo Bečej (organizator izložbe) i predsednica tog društva Sanja Momčilović-Bognič, koji su se pobrinuli da momci iz Plandišta imaju šta da vide, ali i da pojedu i popiju!

Mislim da su dečaci podmlatkari LU iz Plandišta imali dobru priliku da na izložbi vide i upoznaju malo dublje svet kinologije, kao i mogućnost da vide neke reprezentativne pripadnike rasa lovačkih pasa (NKD, NOD, NLT, kratkodlaka vižla...) kao i neke rase lovačkih pasa koje se ne sreću često u lovu (madjarska oštrodlaka vižla, vajmarski ptičar, irski seter...). Nekoliko sati vremena zajedničkog boravka u Bečeju je brzo proletelo. Uostalom, Davor će moći više da kaže šta se sve danas dogadjalo i šta je dečacima posebno privuklo pažnju.
Društvo nam je nakratko pravio i Miloš Zorić, vlasnik uzgajivačnice NKD ptičara Stephaus Zorić, koji je danas sa svojim psom Hektorom uzeo titulu CACIB, a sa drugim psom Neronom i titulu RCACIB.
Da se momci-podmlatkari ne uobraze, ali moram da kažem da su me oduševili disciplinom i odmerenim i pristojnim ponašanjem! A Davor je bukvalno bdio nad njima - čovek za tu decu ima kilometre strpljenja, a deca mu to vraćaju punim poverenjem i poštovanjem njegovih saveta. Zaista nije čest slučaj da vidim i sretnem grupu dece sa mentorom koji imaju tako dobro izgradjen medjusobni odnos! Odobreno U vezi sa ovim što radi Davor Ćalić i njegove kolege iz Komisije za podmladak LU 'Brzava' iz Plandišta: čini mi se da se na mnogo mesta ne shvata fundamentalni značaj rada sa podmlatkom. Članstvo aktivnih lovaca po udruženjima je iz godine u godinu sve starije, a sve je manje mladih koji se uključuju u lovstvo. A na mladima treba svet da ostane!

Za kraj i za uspomenu na ovaj prvi (nadam se ne i poslednji) susret sa momčićima iz Plandišta ostaje ova slika gde smo Sanja, Daki, Davor, naš kolega lovac i forumaš XLR 5, i ja (Sanja je naravno sa svojom vižlom Foxom). (klik na sliku za uvećanje):


E sad da sumiram današnji dan... odmah da kažem da su Lala i Daki bili vrlo pristojni...prvo to... (neznam samo ko ih kudi bez razloga)... klinje (i ja sa njima) danas smo naučli mnogo o kinologiji od majstora i vrsnih poznavalaca koji ne štede reči i nekriju svoje znanje već ga prenose na mlađe a mislim na predstavnike DD kluba... od A do Š su sat vremena govorili o NOD...kako prođe koji pas tako smo ga predstavili....vižle,vajmarci,kokeri,bio je i jedan špringer i mistrelanderi jedan brak...specijal je bila dugodlaka mađ.vižla.... Druga stvar,videli smo kako su se zbližila ta deca koja će uskoro postati lovci,kolege,prijatelji i vidi se ,al vidi se da će im lov biti u drugom planu.... Nije sad samo komisija uključena u sve ovo...ta deca rade i druže se sa lovcima u svim akcijama njihovih lov.društava a mi ih okupljamo sve zajedno na druženja... ja ih sve volim ko moju decu...
Jesu, bili su danas za desetku... sad bar znam da me neće obrukati i da ih mogu voditi bilo gde....
Moram se zahvaliti Sanji,Lali,Dakiju,Velimiru Netkoviću,Aleksandru Malevskom a najviše Jasmini Marijanović koja je sve vreme bila sa nama....
Imati takve ljude,takve prijatelje pored sebe je ponos i čast...
Žena mi Makedonka....ena Shock
 
Acke
 Slike, utisci... Prelepo!
Čestitke i domaćinima i gostima.

I ja sam, sebe još uvek doživljavam kao podmaldak iako imam 24 godine. Klinci su srećni što imaju entuzijastu kao što si ti Davore.
A ono što će ovi klinci moći da vrate svom lovištu je neprocenjivo.

Samo jako!
 
Podunavac
 Svaka čast zemo i tebi i klincima.Bravo 2 A i ovim matorcima.Grin Naravno i našem Čedi. Ovako bi svako društvo trebalo da vodi računa o podmlatku i njihovom školovanju. Kako teoretskom tako i praktičnom.
Tri prsta 2Kolce
 
mrwa22250
 Moj dobri Davore,sto dalje decu od ova dva matora bludnika.Oni bi i nakovanj pokvarili.Ajd pojedinacno i moze covek da ih drzi pod kontrolom,ali u tandemu,ne daj ih BozeROFL
Kazes ucili o NOD.Cisto sumnjam da Daki nije probao da ih zarazi sa bretonima.
Svaka cast za ekipu(ovo zaMapetovci,mrtav sam ozbiljanROFL).
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
davorcalic
 

mrwa22250 kaže:

Moj dobri Davore,sto dalje decu od ova dva matora bludnika.Oni bi i nakovanj pokvarili.Ajd pojedinacno i moze covek da ih drzi pod kontrolom,ali u tandemu,ne daj ih BozeROFL
Kazes ucili o NOD.Cisto sumnjam da Daki nije probao da ih zarazi sa bretonima.
Svaka cast za ekipu(ovo zaMapetovci,mrtav sam ozbiljanROFL).


Zemo...nisu predstavljali opasnost z po okolinu.....hahahahhh
A bilo je reči o Bretonu, al čim je moj kum Čeda rekao da drži kuju NOD u svom stanu sva priča oko Bretona je bila suvišna.....
Dakija sam upoznao nešto ranije a ovoga puta čast mi je bila upoznati Lalu.... Žao mi samo što nisam mogao otići na kafu sa njima jer nisam mogao ostaviti decu same.... ima dana,zemo, naćemo se negde svi na nekom druženju....
Žena mi Makedonka....ena Shock
 
davorcalic
 Još malo pa gotovo... ,,MALA ENCIKLOPEDIJA ZA LOVAČKI PODMLADAK,,... uzorak je poslat Lali ranije ali to nije ni 50% onoga dokle sam stigao do danas... malo mi je zapelo kod teme ,,municija za puške sa olučenim cevima,,... ako neko hoće da mi pomogne šaljem mu na e-mail uzorak pa nek pogleda o čemu se radi .... inače sve sam završio do predzadnje teme ,,KINOLOGIJA gde još treba da ubacim slike lovačkih pasa a text je urađen.... svi koji budu hteli knjigu kad bude gotova šaljem e-mailom a biće i štampana ko hoće po ceni štampanja.... knjigu sam namenio samo članovima našeg podmladka al toliko mi de dopada da moram svima da je učinim dostupnom....
Lalo,ono što sam ti poslao je kesa naspram ovoga sada.... ko hoće šaljem mu pa nek dopuni,predloži izmeni il šta god već, to je za naše klince i tu neće biti nikakve zarade (finansijske).....
Žena mi Makedonka....ena Shock
 
DakiNS
 Bravo Davore , šalji da vidim mogu li šta pomoći .
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
mrwa22250
 

DakiNS kaže:

Bravo Davore , šalji da vidim mogu li šta pomoći .


I eto ti prosirenog izdanja o bretonima na skromnih 500 stranaGrin
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
DakiNS
 https://www.googl...dOQ04wU8wg
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Bacvanin55
 Pozdravljam napore G. Davora za izdavanje MALE ENCIKLOPEDIJE ZA LOVAČKI PODMLADAK i želim da što pre dođe do mene a posebno bi Ti značilo mišljenje lovca KURJAČKI DRAGANA, mi smo se bavili praktičnom obukom lovačkog podmlatka, on u LU SRBOBRAN a ja u OLU Bačka Palanka i imamo dosta materijala sa Obuke koje smo izvodili i posebno i zajedno gde je bilo između 60 i 100 podmlatkara i po 15 do 20 iskusnis lovaca a kao predavači su bili dr Zoran Ristić, ing ZEREMSKI I dr Pantelić A.
Još jednom pozdravljam svaku akciju koja se organizuje u obuci lovačkog podmlatka i želim da pomognem! DOBAR POGLED!
 
davorcalic
 Hvala kolega... pošaljite mi na PP vašu e-mail adresu pa ću vam poslati i videćete o čemu se radi....naravno da prihvatam svu pomoć jer mi to radimo za naše klince a na za pare....
kao što sam napisao u predhodnom upisu,to je bilo namenjeno samo za članove našeg lov. podmladka ali eto,ako neko još hoće nije problem.... više mu dođe kao proširen priručnika za polaganje lov.ispita sa mnogo slika na oko 250 strana... nije to autorski rad već su to tekstovi skidani sa interneta kao i slike al verujte mi da je to mukotrpan posao jer jako sam teško nalazio dobre stvari i mnogo sam morao da prekucavam i prevodim,ispravljam uklapam slike... ipak ja sam samo običan lovac, nisam profesor ili neko sa fakultetom sve to radim iz ljubavi....
sem izuzetaka, ne vidim da sam pokrenuo ostala lov.udruženja...
Sve pohvale za rad sa podmladkom i jako bih voleo ako imate neku sliku i tekst da to objavim na FB sranici Školica za lovački podmladak...
Hvala za pomoć jo jednom...
Žena mi Makedonka....ena Shock
 
davorcalic
 DakiNS kaže:
Bravo Davore , šalji da vidim mogu li šta pomoći .[/quote]

mrwa22250 kaže:
I eto ti prosirenog izdanja o bretonima na skromnih 500 stranaGrin[/quote]


Ma nije problem.... objaviću sve u nekoliko tomova,ceo komplet knjiga....hahahha...
Žena mi Makedonka....ena Shock
 
Lala
 Nisam ni jednog momenta sumnjao da će Davor da napravi to što je naumio. O njegovom odnosu prema klincima sam već dovoljno napisao - šteta što nema više takvih ljudi u lovstvu Srbije. Ono što sam ja video Davore je odlično, a ako ti tvrdiš da je konačna verzija još bolja, mogu samo da zamislim. Svaka čast na ogromnom trudu koji si uložio, a još više respekt za stav da to što si sakupio i kompletirao nesebično deliš sa drugima.
Na žalost, imam utisak da je skoro svugde rad sa omladinom na popularizaciji lovstva potpuno zanemaren, i da se osim deklarativnih izjava vrlo malo radi na konkretnim stvarima. Još veći problem je generalno vrlo nizak nivo znanja koje poseduju nvopečeni lovci; najčešće ne znaju ni elemntarne stvari! Sve to skupa (i mali broj mladih, i slab rad sa njima i nizak nivo znanja) će se obiti lovcima i lovačkim organizacijama o glavu u narednih 5-6 godina, a to je prilično kratak rok, vreme za čas proleti.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
mrwa22250
 

Bacvanin55 kaže:
kao predavači su bili dr Zoran Ristić, ing ZEREMSKI I dr Pantelić A.
!

To su oni garant volonterski,za debelu lovuSad
Nemojte da kvarimo ovu prelepu temu pominjuci ove"lovacke velicine" jer je sadasnje stanje u lovstvu,dobrim delom i njihova zasluga.
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
davorcalic
 

Lala kaže:
Još veći problem je generalno vrlo nizak nivo znanja koje poseduju novopečeni lovci; najčešće ne znaju ni elemntarne stvari! Sve to skupa (i mali broj mladih, i slab rad sa njima i nizak nivo znanja) će se obiti lovcima i lovačkim organizacijama o glavu u narednih 5-6 godina, a to je prilično kratak rok, vreme za čas proleti.


ITEKAO će se odbiti... potpuno si u pravu... da nepričam o obavezi svakog LU da mora da priprema lovca kandidata za polaganje ispita a ko to radi...niko a kako prođu ispit nemam blage veze.... bez hvale, ja sam odgovorio tačno na 8 pitanja (iako je bilo rečeno 5 pitanja, ovaj video da sam učio pa se zaneo) koje su mi postavili iz komisije a slušao sam jednog pre mene koji nije znao od kojeg se materijala prave hranilišta.....!!!!!
Žena mi Makedonka....ena Shock
 
DakiNS
 Davore sve čestitke na trudu oko enciklopedije , mislim da bi je osim podmlatka trebali pročitati i stariji lovci.Bravo 2
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
davorcalic
 Danas smo posetili Novosadski sajam lova i proveli smo se kao nikad... nismo učili ništa, samo uživancija... obilazili smo štandove,razgledali puške i opremu... malo pazarili... međutim,u hali pored bila su takmičenja u borilačkim veštinama i jedna mlada i veoma zgodna dama (fajterka) privukla je pažnju momcima (a i meni) pa smo se tu najviše i zadržali..al nežalimo...vredela je svakog pogleda... sa nama je bila i jedna devojčica naš novi član, i mislim da su momci ostavili veoma lep utisak na nju.... inače sad moram i da napomenem i to da je ovaj odlazak na sajam podržan u potpunosti od strane UO našeg udruženja... na sastanku je bila na dnevnom redu i ova ekskurzija....
Tako da sad mogu slobodno da kažem i napišem da će u buduće rad sa podmladkom u našem udruženju biti sastavni deo svih aktivnosti LU... ja se nadam i tradicija koja će se godinama negovati kao naš ,,zaštitni znak,,....
evo i po koja fotkica....
davorcalic priložio/e:
14555611_1060198307445128_2067929096_n.jpg 6_21.jpg 3_82.jpg

Žena mi Makedonka....ena Shock
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
LOVAČKI PSI PRODAJEM 22 01.08.2022. 20:38
LOVAČKI SUD ČASTI LOVAČKA UDRUŽENJA 7 10.04.2021. 21:13
LOVAČKI NOŽEVI PRODAJEM 6 07.02.2020. 07:07
LOVAČKI PSI KUPUJEM 12 11.11.2018. 09:22
VOJVOĐANSKI LOVAČKI GLASNIK LOVAČKE NOVINE 45 17.06.2016. 20:52
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 15
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,227,561 posete www.srbijalov.com