Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: ŠKOLA ZA LOVAČKI PODMLADAK


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
ŠKOLA ZA LOVAČKI PODMLADAK
Podunavac
 Конфисковала их македонка рођо. Grin
Tri prsta 2Kolce
 
Lala
 

davorcalic kaže:

Hvala na čestitkama, malo sam zatečen lepim rečima i podrškom.... hvala vam... da se ne uobrazim aaaahahaahha
ma šalim se....
i srbijalov i svi vi ste deo ovoga... a možda to ni neznate al objasniću vam kad se vidimo...


I da ne zaboravim za kraj, pozvali smo Lalu i poželeli mu zdravlja i svako dobro i on je nas takođe pozdravio...


Davore, kada smo pričali o tvojoj školici pre nekoliko godina, obećao sam vam maximalnu podršku sa moje strane i od strane Srbijalov portala, a ja obećanja održim. Ostalo je posle svega uradjenog još jedno, a to je da konačno izadje iz štampe Priručnik za podmlatkare, i tu smo izgleda konačno na domak cilja (ako nas neko ne ispali ne daj Bože, ako se to desi leteće perje i ovde a i na drugim mestima).

Napisao sam na FB, a i ovde da ponovim: vaša Školica za podmladak je jedna od sve redjih lepih stvari u lovstvu Srbije koja me drži da ne dignem ruke od lova, zgadjen nekim sve češćim ružnim stvarima koje se dešavaju u i oko lovstva, sa ne baš ružičastom perspektivom.

Kako god bilo, sve što dečici podmlatkarima može čika Lala da pomogne, tu sam i dalje.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
sasaruma
 Davore svaka cast.Nadam se da ces posluziti kao odlican primer ostalim lovackim drustvima i njihovim odborima za prijem podmlatka.Jos jednom,svaka cast.
 
davorcalic
 Sto puta sam se zahvalio na podršci i još ću se 1000 puta zahvaliti ako treba...
al radi FB... postavljaju slike, komentarišu.... ludnica

Lalo, od kad radim sa klincima, na lov gledam drugim očima......

Što se tiče konfiskacije, jes bila delimična al još uvek ima ponešto prošvecovano...Grin
Nesmem dalje da postavljam slike "kapetana" jel ovde ima i kolega sa slabijim zdravljem i lošim kardio-vaskularnim sistemom...
Žena mi Makedonka....ena Shock
 
davorcalic
 

sasaruma kaže:

Davore svaka cast.Nadam se da ces posluziti kao odlican primer ostalim lovackim drustvima i njihovim odborima za prijem podmlatka.Jos jednom,svaka cast.


Hvala sasaruma.... primer smo već par godina i niko ništa a bio sam ubeđen da će i drugi početi... na mnogo mesta rade individualno sa svojom decom koju vode na radne akcije bilo je jako puno primera zimus al deca moraju kolektivno da se druže da steknu kolegijalnost, prijateljstvo, solidarnost itd.... da vidiš ove moje klinje, koliko se oni vole to se ovde nemože opisati, to mora da se vidi... tako bi svi trebali da rade...
pozzz i hvala na podršci još jednom
Žena mi Makedonka....ena Shock
 
Tomash
 Koji si ti meni kralj...
 
davorcalic
 U petak 28.04. u Plandištu se održao mali sajam poljoprivrede koji liči na skup nekolicine pojedinaca, zanatlija, poljoprivrednika i ostalih preduzeća iz Plandišta, skupljenih u jednoj sali sa izloženom ponudom svojih proizvoda.... došli smo na ideju da i mi predstavimo svoju lovno-turističku ponudu... u suštini bila je ideja da to organizuje lovački podmladak. Po našem pravilniku, podmladkari su obavezni da učestvuju na svim manifestacijama koje organizuje LU ili na kojima naše LU samo učestvuje.... jedan pristup promocije lov.udruženja od strane podmladka... nebitan je bio obim i karakter ovog sajma, bitno je to da je sve bilo u nihovoj organizaciji od dekoracije do predstavljanja LU posetiocima... počelo je odlično i privukli smo veliku pažnju i sve je bilo ok dok nisu došle devojčice iz folklorne grupe tako da sam ostao sam... čak sam morao i dekoraciju sam da pokupim i odnesem... toliko o pristupu..Glavu o zid...
al sve im je to dozvoljeno, ja ih volim ko da su moja deca.....
Pa nebi im to uskratio u životu nikad.... ljubim ih sve
Žena mi Makedonka....ena Shock
 
DakiNS
 Ideje su ti uvek na mestu . Čestitke tebi i podmlatkarima , ali sad dolazi vreme kad ih više interesuju druge sojkeGrin
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
mrwa22250
 

davorcalic kaže:
počelo je odlično i privukli smo veliku pažnju i sve je bilo ok dok nisu došle devojčice iz folklorne grupe tako da sam ostao sam...


Da je bilo drugacije,ja bi ih se odrekao preko novinaGrinLov je velika ljubav i nacin zivota ali zene su veoma visoko kotirane na listi prioritetaKiss
Pozdrav zemara za tebe i tvoju ekipu betjaraiveli
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
davorcalic
 Pozdrav zemara i tebi od svih nas... jes u pravu ste obojica... video sam ja to još u BG na sajmu da zvernjaju u hostese i treba da gledaju... kad će ako neće sad...
nego nisam vam napisao da ima dve grupe podmladkara- oni stariji koji sami sebe nazivaju VETERANI i oni mladji koji su mi novajlije... majko moja mila....znate šta ću sad da uradim, odrediću od tih starijih vođe grupe i svaki će imati po nekoliko mladjih čisto da vidim šta će biti.... imaće svoja zaduženja kao i prave grupovođe....
Još samo da napišem da smo na sajmu imali situaciju da nam je prišao jedan dečak iz Velike grede i zatražio da ga primimo u podmladak i pre sajma su mi stigle potpisane pristupnice za dvoje dečaka (Velika greda i Dužine).... Pošto imam jako puno klinaca iz V.grede predložio sam mog šuraka Predraga Pređu Stefanovskog, koji mi inače pomaže u zadnje vreme za novog člana komisije za lov.podmladak... čekamo da zareda lepo vreme, malo kiša malo sunce nemože se isplanirati dan i idemo na jedno druženje... prvo na redu je seminar iz bezbednog rukovanja oružjem gde smo pozvani a posle toga idemo u deliblatsku peščaru gde smo takođe pozvani na neko predavanje i u obilazak tog lovišta.... i naravno takmičenje u vazdušnoj pušci u Hajdučici koje je već tradicija... medalje su obezbeđene, dobra atmosfera zagarantovana....
Žena mi Makedonka....ena Shock
 
Podunavac
 Земо шта се чудиш томе? Ја сваке године на сајму ЛОРИСТ изгубим неколико другара приликом проласка поред хостеса на различитим штандовима. А ни сам нисам имун на њих. Некад сам у дилеми где да гледам, у оружје или у хостесе. Grin Добро је док гледају девојке, не дај Боже да почну да гледају момке. Што је постало модерно у задњих пар година. Са овом западном "културом" стигао нам и педерлук. Sad
Tri prsta 2Kolce
 
Tomash
 Davore, te klince iz starije grupe (Vetrani), ne bi bilo loše da učlaniš i u neku omladinsku organizaciju (tipa Jazas, Epmrona, Prevent...itd) da se malo edukuju i o bezbednom sex-u...
Ipak nije sve u bezbednom rukovanju oružjem, a i ona stvar je opasno oružje Smile

Svaka čast za klince !
 
davorcalic
 Kad smo se već dotakli ove teme, crveni krst Plandište podelio je kondome mojim podmladkarima- veteranima.... Nosaju ih okolo ko žvake, svi se raširili ko suri orlovi... A kad ih budem odveo na sajam ljubavi biće skupljeni ko slepi miševi... aaahahahaha...
od sledeće godine nekoliko njih idu u aktivne, za 2-3 godine svi VETERANI biće lovci... naša prva generacija... samo se bojim da će batale lov kad prvi put namirišu "teranje"....Smean
Žena mi Makedonka....ena Shock
 
davorcalic
 04.06.2017 u Lovačkom domu u Margiti održano je takmičenje u streljaštvu u kome su učestvovali članovi lov. podmladka iz LU "Brzava" Plandište... takmičilo se u gađanju vazdušnom puškom na 10m, 5 probnih i 10 takmičarskih metaka... konkurancija je bila žestoka.... pucalo se za svaki poen a rezultat je bio neizvesan do samog kraja... ukupno je učestvovalo 18 članova podmladka a sudije su činili: Marjan Pupavac- predsednik komisije za prijem lov.podmladka i upravnik lovišta, i Davor Ćalić -član komisije....prvo mesto sa 49 poena osvojio je Luka Ilijevski, drugo mesto osvojio je Andrej Simonovic sa 42 poena a treće mesto Milivoj Momir sa 41 poen, na četvrtom mestu bio je Luka Pandurov sa 40 poena a peto mesto osvojio je Jovan Ćalić sa 38 poena.... Veliko hvala svim članovima koji su učestvovali, hvala domaćinima LD Zec iz Margite, hvala svima koji su pomogli i podržali....
Na dan takmičenja LU Brzava je primila još tri nova člana a jedan od njih je i pobednik ovog takmičenja- Luka Ilijevski...

E sad ono što nisam napisao na fb... Predsednik LU Nenad S. je u kratkom obraćanju mojoj malenkosti nagovestio dogodine streljačku ligu za naše članove....na kraju lige, najuspešnijem strelcu na poklon vazdušna puška... "Uslov" za to je da se ovakva takmičenja održavaju 4-5 puta godišnje!!?? USLOV ISPUNJEN UNAPRED....hahahha... Hvala našem Predsedniku Neši....
davorcalic priložio/e:
20170604_114618.jpg 20170604_114550.jpg 20170604_104449.jpg

Žena mi Makedonka....ena Shock
 
sasaruma
 Svaka cast Davore.Bravo 2
 
Podunavac
 Свака част земо, неуморан си. А свака части и победнику са 49 поена. Bravo 2
Tri prsta 2Kolce
 
davorcalic
 Najlepše hvala...
Zemo, neumoran i uporan, sad nema nazad, smo napred...
Samo da vidim obaveze oko prijemnog ispita sa klincima iz Osnovne škole, pa ako budu slobodni koliko već 17.06. idemo u Bečej kod Sanje na CACIB.... male su šanse al dogovoriću se sa decom i njihovim roditeljima čim dođem kući sa terena...
Ja se radujem više od sve dece svakom našem druženju... ko da mi je 12-13 a ne 38god...
Žena mi Makedonka....ena Shock
 
davorcalic
 Na poziv lovačkog društva " Srndać"- Veliki Gaj, kojima se ovom prilikom mnogo zahvaljujemo na pravom domaćinskom dočeku i organizaciji, održano je još jedno u nizu takmičenja u streljaštvu za lovački podmladak... i ako je bilo veoma toplo tokom dana mi smo našli debelu hladovinu u prelepom parku... takmičilo se 12 podmladkara s tim da su mnogi bili odsutni zbog raspusta... Sudijsku komisiju činili su: Milenko Germanac- instruktor streljaštva i majstor strelac, Marijan Pupavac- upravnik lovišta "Brzava" iz Plandišta i predsednik komisije za lovački podmladak i moja malenkost Davor Ćalić- član komisije...
Prvo mesto osvojio je Luka Pandurov iz Velikog Gaja, drugo mesto osvojio je Momir Milivoj iz Margite a treće mesto Jovan Ćalić iz Plandišta... Pobednicima su uručeni pehari... ovom takmičenju prisustvovala je i jedna devojčica Dunja iz Beograda i pokazala je da može da se nosi i sa "iskusnijim" momcima... Moram da napomenem još i to da smo primili dva nova člana lovačkog podmladka Petra Jokića i Ognjena Stefanovskog iz Plandišta... Hvala svima, domaćinima i učesnicima na predivnom druženju kojih će biti još mnogo,mnogo...

https://www.faceb...054844111/
davorcalic priložio:
1_193.jpg

Žena mi Makedonka....ena Shock
 
Podunavac
 Neumorni ste zemo. Svaka čast. Bravo 2
Tri prsta 2Kolce
 
davorcalic
 Imam sad neki glupav mobilni tel i nemam kameru da vam slikam sledeće iznenađenje koje spremamo u "najvećoj tajnosti"...
Naime, streljački klub "Plandište" (koji samo formalno postoji) i komisija za lovački podmladak učestvuju u izgradnji streljane u jednom delu našeg lovačkog doma gde je i pre 20 godina bila streljana... radi se na 5 staza i svih pet povratnica sam remontovao, sredio elekriku i sad su na redu mehanizmi i kanapi da se srede malo jer je stajalo 20 godina na nekom tavanu...
pošto idem na letovanje sačekaće malo radovi a planirani početak rada streljane je do 10. septembra....
nek bude za sad ovoliko...
na zadnjem takmičenju video sam kako oni podmlakari što sebe nazivaju "veterani" odgovornije barataju sa puškama a kad mlađi pucaju ili novajlije uvek neko od nas stoji pored i pokazuje im kako se odgovorno ponaša sa oružjem... tako će mnogo spremniji da dođu u lovište kad za to dođe vreme... efekta pozitivnog ima dakako...
Žena mi Makedonka....ena Shock
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
LOVAČKI PSI PRODAJEM 22 01.08.2022. 20:38
LOVAČKI SUD ČASTI LOVAČKA UDRUŽENJA 7 10.04.2021. 21:13
LOVAČKI NOŽEVI PRODAJEM 6 07.02.2020. 07:07
LOVAČKI PSI KUPUJEM 12 11.11.2018. 09:22
VOJVOĐANSKI LOVAČKI GLASNIK LOVAČKE NOVINE 45 17.06.2016. 20:52
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 21
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,210,208 posete www.srbijalov.com