Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: КОРИШЋЕЊЕ СРЕДСТАВА ИЗ ФОНДА ЗА РАЗВОЈ ЛОВСТВА


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
КОРИШЋЕЊЕ СРЕДСТАВА ИЗ ФОНДА ЗА РАЗВОЈ ЛОВСТВА
Sremac75
 Za početak...
PROJEKAT - OBRAZOVANJE KADROVA U LOVSTVU


i62.tinypic.com/2b7czr.jpg

i60.tinypic.com/2nav5vn.jpg

i59.tinypic.com/zxvg9k.jpg
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
bogoljub
 Pa dobi li ta sredstva?
I koga je to obrazovao i edukovao?Ne razumem
Gledala mi Ciganka u dlan i kaže:
- Do 35. godine nećeš imati para i mučit ćeš se.
Ja je pitam:
- A poslije 35.?
A ona će:
- Će se navikneš na to.
 
AcaNik
 Какво је то образовање кадрова у ловству и што нас нико о томе није обавестио? Или се то односи само они који су у ЛСВ савезу?
 
canis aureus
 ... e, di idu naši novci!?!
1.300.000.00 dinara ... ej, za kadar!

A možda će i za ovo Jeremija da kaže da nije istina?! Confused
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
Tomash
 Znaci, 11500 eura, iliti ako raspodeli po malo: 942eur mesecno (108,000 po tadasnjem kursu) on ima platu.....KO MINISTAR, i to samo od jednog stealth-a!
Eto da se ugledaju zeleni kako se to radi, dzaba im sva buka i halabuka, gostovanja, pljuvanja i naruceni tekstovi, tako ce se tesko ovajditi, a pogledajte moralnu gromadu, perjanicu lovstva.... on cuti i ubira pare(za to niko nije cuo), a oni jadni izlizashe i jezike i tastature....ali dzaba, ne zaradjuju se pare tako....

Naravno, ako je ovo proslo, a ako je proslo, za te pare, trebalo je da nesto i vidimo od toga, ako nije, i bolje sto nije....
 
Sremac75
 

canis aureus kaže:
... e, di idu naši novci!?!
1.300.000.00 dinara ... ej, za kadar!

A možda će i za ovo Jeremija da kaže da nije istina?! Confused



Lazna prijava na konkurs.... xexexe...
U ponedeljak vise o ovome......
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Sremac75
 Inace, koliko ja znam, obrazovanjem, uopste, mogu da se bave samo akreditovane obrazovne ustanove.....
Ali uprava za sume je ipak odobrila sredstva za ovaj projekat...nije bas 1,3 miliona ali....ni 400.000 nisu mali novci...
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
mrwa22250
 

Sremac75 kaže:
Inace, koliko ja znam, obrazovanjem, uopste, mogu da se bave samo akreditovane obrazovne ustanove.....
Ali uprava za sume je ipak odobrila sredstva za ovaj projekat...nije bas 1,3 miliona ali....ni 400.000 nisu mali novci...

Ali zato prodavanjem magle moze da se u ovoj sprdnji od drzave bavi svaka shushaJaooo.Dovoljno je jednostavno odsustvo moralnih normi,zelja za zaradom po cenu gazenja po lesevima i naravno,sve pozeljniji,talenat za lizanje funkcionerskih doopeta.Ukoliko se svi navedeni"kvaliteti"poseduju,mogu se pare uzeti i za premeravanje testisa mladih muzjaka komarca.
Koliko treba biti bezobrazan,pa kenyati o edukaciji lovaca u trenutku kada lovci uzivaju u svojim praznim lovistima koja su direktna posledica delovanja onih koji sada pokusavaju da ih edukuju i njihovih mento(l)ra.A verujte gospodo,kada bi se lovci edukovali i samim tim i zainteresovali za desavanja u savezima i vas minuli rad,siguran sam da biste bili ispraceni na smetliste lovstva sa sve onom,toliko potrebnom,govnyvom motkom.
Ovako,dok je (ne)informisanje takvo kakvo jeste,uzivajte u plodovima vaseg nerada,jer ko god se malo raspitao,jedva ceka da vam vidi ledja,BAGRO HOHSTAPLERSKA!
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
Lala
 

Sremac75 kaže:
Inace, koliko ja znam, obrazovanjem, uopste, mogu da se bave samo akreditovane obrazovne ustanove.....
Ali uprava za sume je ipak odobrila sredstva za ovaj projekat...nije bas 1,3 miliona ali....ni 400.000 nisu mali novci...


Ovo je tek početak vrlo poučne priče, zanimljivi detalji tek dolaze na red! Pratite temu, dozirano ćemo puštati jedan po jedan dokument, pa malo komentarisati, pa onda drugi dokument... Ma kakva španska serija, ovo je interesantnije, barem meni!

Da ne bude da pričamo bez argumenata, evo izvoda iz registra sa dokazom čime može da se bavi Agencija Lorist i njen vlasnik Jeremija Trifunović:

Матични број (Јмб) 57101865
Пословно име LORIST AGENCIJA TRIFUNOVIC JEREMIJA PREDUZETNIK PETROVARADIN
Седиште Petrovaradin
Адреса Tome Maretića 23
Правна форма -
Делатност 5814-Izdavanje časopisa i periodičnih izdanja

A gde se tu nalazi delatnost edukacije ili obrazovanja, moliću fino? NEMA!
Broj zaposlenih: NULA (0)... Pamtite ove podatke, biće korisno za razumevanje kasnije priče.
A lepo sam mu dva puta rekao da bi bolje bilo da je ćutao... Neće čovek da posluša dobronameran savet, nego još izaziva sa izjavom 'pucaj Lalo!'. Neću da pucam, ali ću da pišem a ti pucaj od jeda, Jeremija, šta ti ja mogu? Ponavljam, dva puta sam ti dobronamerno rekao da bi bilo bolje da si ćutao.

Evo i ostalih podataka za agenciju Lorist (klik na sliku za uvećanje):
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
tomo vrbas
 Jel to Farma krenula i kod Jeremije da se pusta?Grin
 
DakiNS
 Kanda je Jeremija u velikom problemu, kada se bude postavilo pitanje koga , gde i kada je obrazovao ( možda pravilnije "obrezivao"), ili "gde su naši novci". Lalo pa kuda su se denula ta sredstva , ne vide se u godišnjem finansijskom izveštajuLupa
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Lala
 Nije krenula 'Farma', nego 'Parovi'.

Eno veselog Jeremije na mreži, ućutao se, što kažu, 'ni mukajet!'.
Viri šta se piše na Srbijalov, i pita se šta je sledeće šta će ga zadesiti. A para niotkud, odluka o izlaženju glasila LSV odložena, konkursi su pod budnim okom nadležnih, a i šta više smisliti kao projekat za koji bi se mogli izvući novci iz Fondova za razvoj lovstva.
Ako niste znali, prema zvaničnom dopisu koji sam dobio od nadležnih iz Uprave za šume, tamo su nedavno ušli ljudi iz DRI (državna revizorska institucija) koji kontrolišu poslovanje Uprave za šume u prethodnom periodu, pa izmedju ostalog i konkurse koje je ta Uprava sprovodila, način dodele sredstava i kontrola utroška dodeljenih sredstava.
Ja sam siguran da je veseli Jeremija miran, u njegovom slučaju je sve jasno, što će se videti na ovoj temi kad jedan po jedan zvanični dokument bude objavljen.

A siguran sam da su mirni i oni iz Uprave za šume koji su radili tako kako su radili. Ma nema jeda, jel tako?

Miran je sigurno i onaj pametni koji je pričao i pisao kako Lala nikad neće dobiti rezultate konkursa Fonda za razvoj lovstva, isti onaj koji se hvalio javno kako je on rezultate video, ali da ih Lala neće videti, pa je možda tim svojim pametnim hvalisanjem svog prijatelja koji ga je hranio selektivnim informacijama doveo u situaciju da možda razmišlja šta je uradio, i zbog čega nije dozvoljavano da se javno objave rezultati konkursa.

Jeremijin slučaj je samo jedan od primera kako se dele i troše sredstva koja lovci Srbije uplaćuju u Fond za razvoj lovstva, videće se do kraja serijala. Kada izpretresamo Jeremijin slučaj, onda ćemo preći na neke daleko ozbiljnije i krupnije. Materijal samo pristiže, sredjujem ga, skenira se dokumentacija i koriči se. Valjaće!

Pa se hvališite i dalje i busajte se u grudi junačke svojim 'uspesima', imaće o čemu da se priča.
Eeee šampioni i perjanice, experti i 'lovni radnici', koji umesto u da idu u lovove na divljač uglavnom upražnjavaju lov na pare ne birajući sredstva i izvore sredstava. Bitno je samo da kaplje.

Da ne bude do kraja, u prenosnom smislu, slično kao kad legendarna Seka Sabljić objašnjava kako nešto funkcioniše:

Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Sremac75
 A evo ga i Jeremijin projekat...

i60.tinypic.com/34rc8cw.jpg

i62.tinypic.com/24qn2mx.jpg

i62.tinypic.com/rhjy4n.jpg
Ovde je bitno obratiti pažnju na to da Jeremija ističe da je potpuno tehnički i kadrovski osposobljen za sprovođenje Projekta, što je inače i bio uslov za konkurisanje.
Malo je nejasno neslaganje oko broja zaposlenih imajući u vidu Finansijski izveštaj za 2013. godinu.... tamo piše da je broj zaposlenih = 0, dok u ovom projektu piše da Agencija ima 5 zaposlenih.

i57.tinypic.com/21agvhe.jpg
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
tomo vrbas
 To znaci da ce otici koza na siljak i onome ko mu je odobrio ta sredstva?!Znaci klupko se razmotava i mnogi ce otici na dno sa njime?
 
milenko0609
 Uvod u ovoj serijal je vrlo zanimljiv i biće ga vrlo zanimljivo pratiti?
30-06,22-250,NOD,JOD,I BOG DA TE VIDI...
 
AcaNik
 Нека ме неко исправи али мислим да није довољно да делатност буде едукација већ да мора да има и решење надлежног министарства о томе да се може вршити та делатност.
 
milenko0609
 

AcaNik kaže:
Нека ме неко исправи али мислим да није довољно да делатност буде едукација већ да мора да има и решење надлежног министарства о томе да се може вршити та делатност.

AcaNik mislim da negrešiš.
30-06,22-250,NOD,JOD,I BOG DA TE VIDI...
 
Cadara
 Auuu, sunce ti poljubim, znači i DRK (državna revizorska komisija) radi punom parom.
E ovo i mene baš zanima, svake godine naše LD uplati preko 100.000 dinara na ime planiranog odstrela a ni dinara ne videsmo a pisali projekte...
 
paninm
 nikad nisam cuo za skipe? Ovaj konkurs je bio 2013 i pare su dobijene za edukaciju lovaca? zna li neko koliko je njih bilo na toj edukaciji?
Predpostavljam da bi sve informacije trebalo da se nalaze na lorist forumu?
 
Cadara
 Skajp, sediš kući i preko računara direktno gledaš predavanja i edukuješ se. A u stvarnosti služi da se vidiš sa tebi dragim osobama koja su daleko u tuđini, gledate se i pričate...
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
ЗАКОН О ОРУЖЈУ И МУНИЦИЈИ 2016. PROPISI O LOVU 1824 29.02.2024. 22:43
СТАТУТ ЛОВАЧКОГ САВЕЗА ВОЈВОДИНЕ PROPISI O LOVU 15 05.06.2015. 22:21
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 16
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,212,356 posete www.srbijalov.com