Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Lov i zaštitarske NVO


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Lov i zaštitarske NVO
DakiNS
 Bojim se da pobune ne može biti. Svi oni lezilebovići izabrani su na skupštinama od naših klimoglavaca (koji uvek žure da se gulaš ne ohladi) , koje smo mi klimoglavci delegirali (jer smo žurili da se gulaš ne ohladi). Ko nam je kriv!
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
dzudzubajac
 

DakiNS kaže:
Mislim da grešiš kolega. Znači li to da kad nas zeleni pljuju da treba i drugi obraz da okrenemo a posle i leđa? Ti isti zeleni su toliko mutni da je dovoljno jedna dobra revizija poslovanja da ih 70 % završi u tjorki. A savezi su baš po meri kakve smo svojim ćutanjem i zaslužili. Ovce su uvek bile za šišanje.


Nažalost većina bi se provukla bez ikakve kazne - što zbog dobrih veza, što zbog zastarelog i neefikasnog sudstva. Pa pogledaj samo šta sve prolazi nekažnjeno, od kupovine kojekavih satelita preko mutnih privatizacija i gaženja pešaka na pešačkom prelazu. Sve se mislim da će neko da se buni zato što strendžeri pumpaju pare pojedincima...

Jedina stvar koja pomaže lovcima je jaaakooo dobar PR, da se udari kontra zelenima i da im se zapuše usta dobrim argumentima.

Problem je što LU imaju operativne probleme koji bole mnogo više nego li akcije zelenih: mršav fond divljači, nezadovoljno i nezainteresovano članstvo, manjak sredstava, loša i nedefinisana regulativa itd, te im je balansiranje između ovih problema i preživljavanje bitnije nego li neka strateška slika šta će biti za par godina.
Savezi su takvi kakvi su, rečeno je dovoljno, da se ne ponavljamo.

Generalno su ljudi totalno nezainteresovani da je to strašno.

IvicaL kaže:
Mhmm znaci POBUNA je resenje


Nivo "političke" svesti prosečnog srpskog lovca je slična nivou političke svesti srpskog seljaka sa početka prošlog veka. Politika se vodi u Beogradu, a Beograd je daleko... Ne razume se on u to, on samo hoće da narani stoku i zaseje njivu.

Na jednog aktivnog forumaša dođe sigurno hiljadu nezainteresovanih lovaca. Kakva bre pobuna...
Mudrost dolazi iz iskustva. Iskustvo je najčešće nedostatak mudrosti.
 
davorcalic
 https://www.faceb...mp;fref=nf

hahahahah...pa ovo je nečuveno....jojjjjjjjj nepismeni a još sad i ovo....na slici prikazane životinje a ispod njih piše sledeće:
Ispod rakuna, piše jazavac, ispod beloglavog orla, piše BELOREPAN!!!!!!! A kornjače su tortoises a ne turtles....i to sve na sajmu,na tapetama iz svoje radionice...nečuveno i SMEŠNOOOO!!!!
Željko,svaka čast na opažanju....
Žena mi Makedonka....ena Shock
 
Lala
 

davorcalic kaže:
https://www.faceb...mp;fref=nf

hahahahah...pa ovo je nečuveno....jojjjjjjjj nepismeni a još sad i ovo....na slici prikazane životinje a ispod njih piše sledeće:
Ispod rakuna, piše jazavac, ispod beloglavog orla, piše BELOREPAN!!!!!!! A kornjače su tortoises a ne turtles....i to sve na sajmu,na tapetama iz svoje radionice...nečuveno i SMEŠNOOOO!!!!
Željko,svaka čast na opažanju....


Pa taj beloglavi orao kojeg su nazvali belorepanom je možda neki dupeglavac, kao i onaj koji je tako krstio životinje na plakatu.
Plakat za PLAKATI! Grin

A na sajmu je i štand LSV, što ne bi recimo zaštitari došli do štanda saveza da im saspu u lice sve što iznose po medijima za lovce.
Ako dodje do tog susreta, ne pitam šta košta ulaznica! Smile

Kakav bi to duel bio: Ružić VS Beuk... Dimitrije VS Ristić... Profesionalci su, pa nek bude meč u 12 rundi!
Nešto kontam, da bi se brzo oni složili i da fajta ne bi ni bilo ako bi sudija bio neko iz švedske agencije SIDA?
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
AcaNik
 Пре ће се изљубити као најрођенији него што ће се и мрко погледати ;)
 
DakiNS
 Pa svaki "rat" je u stvari borba vezana za finansije u bilo kom obliku , a pregovorima se završava. Možda su pregovori bili i pre fingiranog rata sa solidnim obeštećenjem? S obzirom na reputacije , dela i finansije pregovarača mislim da su pregovori bili pre Palićkog sastanka.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
IvicaL
 

dzudzubajac kaže:

DakiNS kaže:
Mislim da grešiš kolega. Znači li to da kad nas zeleni pljuju da treba i drugi obraz da okrenemo a posle i leđa? Ti isti zeleni su toliko mutni da je dovoljno jedna dobra revizija poslovanja da ih 70 % završi u tjorki. A savezi su baš po meri kakve smo svojim ćutanjem i zaslužili. Ovce su uvek bile za šišanje.


Nažalost većina bi se provukla bez ikakve kazne - što zbog dobrih veza, što zbog zastarelog i neefikasnog sudstva. Pa pogledaj samo šta sve prolazi nekažnjeno, od kupovine kojekavih satelita preko mutnih privatizacija i gaženja pešaka na pešačkom prelazu. Sve se mislim da će neko da se buni zato što strendžeri pumpaju pare pojedincima...

Jedina stvar koja pomaže lovcima je jaaakooo dobar PR, da se udari kontra zelenima i da im se zapuše usta dobrim argumentima.

Problem je što LU imaju operativne probleme koji bole mnogo više nego li akcije zelenih: mršav fond divljači, nezadovoljno i nezainteresovano članstvo, manjak sredstava, loša i nedefinisana regulativa itd, te im je balansiranje između ovih problema i preživljavanje bitnije nego li neka strateška slika šta će biti za par godina.
Savezi su takvi kakvi su, rečeno je dovoljno, da se ne ponavljamo.

Generalno su ljudi totalno nezainteresovani da je to strašno.

IvicaL kaže:
Mhmm znaci POBUNA je resenje


Nivo "političke" svesti prosečnog srpskog lovca je slična nivou političke svesti srpskog seljaka sa početka prošlog veka. Politika se vodi u Beogradu, a Beograd je daleko... Ne razume se on u to, on samo hoće da narani stoku i zaseje njivu.

Na jednog aktivnog forumaša dođe sigurno hiljadu nezainteresovanih lovaca. Kakva bre pobuna...



pa nisi me valda ozbiljno shvatio, pa znam ja kako stvari funkcionisu,...
lala, pa sta
 
tomo vrbas
 http://images3.ku...759467.jpg
 
tomo vrbas
 http://l.facebook...-C&s=1
 
AcaNik
 

tomo vrbas kaže:
http://l.facebook...-C&s=1

Ово си хтео?
http://www.kurir....ak-1971039
 
tomo vrbas
 E to sam hteo hvala na pomoci! bas me interesuje ko ce sada biti kriv verovatno deca jer su smetali lutalicama u svakodnevnoj jurnjavi za kolima i biciklistima!
 
DakiNS
 Zašto ti slavni novinari ne potpisuju tekstove? Pogledajte samo terminologiju - psi , kučići , a kada su lovci u pitanju onda nas krste kao životinje , zveri, monstrumi i slično. Zna li neko ko je vlasnik Kurira ?
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
AcaNik
 У преписивачкој школи их нису учили да треба да се потпишу ;)
у Задњих пар година ми се свидео само текст новинара из Предатора кад је писао критику новог закона о оружју и муницији. Ако се сећате тог чланка, мислим да смо га качили овде. Остали само да иду низ воду и да случајно нешто не заталасају Sad
Новинари се некада продавали за кавурму а сада се продају за џ по навици.
 
DakiNS
 Udružili se tapetari sa promatračima riba.

https://www.youtube.com/watch?feature...eoZ5oZplEo
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
tomo vrbas
 Patke jaoj majko mila sreca pa nisu rekli da su caplje ili kormorani!Cry
 
IvicaL
 Hmm, tako se ponekad i ja zapitam - kolika bi bila MOJA cena za prodaju
pomozite mi - nikako da izkalkulisem
ili nek mi neko (tapetar ili slicni) ponude nesto konkretno da vidim da li se uklapam
Confused
lala, pa sta
 
davorcalic
 Ivice evo ti prilike... ovi bi te dobrano platili...ROFL

https://zelenenov...mment-1659

Posle šale pročitajte ovo....tekst i slika sa sve ,,Srbijalov,, na njoj... nemam više živaca pa nisam čitao sve,tj nisam čitao uopšte...
Najlakše je lupati gluposti a neko ko se nađe prozvan treba da polomi sve kosti na jeziku i rukama da dokaže da nije tako....
I nije mi jasno zašto je stavljen logo SRBIJALOV kad je ovo samo forum....nismo mi zastupnici lovaca srbije već je to LSS....
Žena mi Makedonka....ena Shock
 
davorcalic
 A tek ovo..... majko mila... ,,Lažni zeleni,,...

https://zelenenov...ni-zeleni/

Korporacija za neko zagađenje(pesticidi,herbicidi)-svetska zelena organizacija (finansira jednim delom za tobože zaš.ptica)-nvo mala organizacija (štiti ptice- da se nebi ometala primena otrova baš u vreme lova na grlicu-prepelicu.manje prisustva ljudi u polju)....tako to ide.... mi se žalimo na Tapetaroše sitnu ribu, a ovde svetska org. za zaštitu Amazonije lobira za naftnu kompaniju....
Žena mi Makedonka....ena Shock
 
Lala
 

davorcalic kaže:
A tek ovo..... majko mila... ,,Lažni zeleni,,...

https://zelenenov...ni-zeleni/

Korporacija za neko zagađenje(pesticidi,herbicidi)-svetska zelena organizacija (finansira jednim delom za tobože zaš.ptica)-nvo mala organizacija (štiti ptice- da se nebi ometala primena otrova baš u vreme lova na grlicu-prepelicu.manje prisustva ljudi u polju)....tako to ide.... mi se žalimo na Tapetaroše sitnu ribu, a ovde svetska org. za zaštitu Amazonije lobira za naftnu kompaniju....


Ko je malo pažljivije pratio upise koje sam postavljao i tekstove koje sam pisao za naslovnu stranu u vezi 'zelenih' mogao je da uoči da sam nagoveštavao moguću vezu izmedju velikih hemijskih korporacija i ovih koji odjednom izrone sa pozamašnim sredstvima iz inostranstva. Naravno, sve to finansiranje ide okolnim putem, ne direktno, nego izokola, 'da se Vlasi ne dosete'! U celu priču se jako lepo uklapa i ona izjava jednog od 'tapetara' o nekakviim oglednim parcelama stranih kompanija za pesticide (ili herbicide?) koje im LOVCI IZGAZE kad idu u lov! Ta nesmotrena izjava je malo kasnije izbrisana, ali čika Lala ima screenshot sa FB, zlu ne trebalo! Smile
I opet naravno, veoma je teško dokazati umešanost i vezu izmedju nekih tzv. 'zelenih' i hemijske industrije. Ovi naši tapetari su samo delić jedne mnogo ozbiljnije priče.

Nije prof. Ševarlić tek onako bezveze izrekao ono što sam već citirao (premotajte upise pa ćete videti na koji citat mislim).
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
ssekir75
 шакали угрожени??? нек их похватају и воде све кући!
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 12
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,200,924 posete www.srbijalov.com