Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: ЗАКОН О ОРУЖЈУ И МУНИЦИЈИ 2016.


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
ЗАКОН О ОРУЖЈУ И МУНИЦИЈИ 2016.
DakiNS
 Ja sam juče uzeo izveštaj od izabranog lekara ali bez ikakve naknade, niti su tražili , sad da li je takva preksa ili zato što imam status RVI ne znam , uglavnom završih i pregled, (ko bi pomislio da sam normalanGrin)
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
velja
 kod nas u Blacu je izvestaj izabranog lekara1000 din.a lekarsko u Krusevcu 3000,pre mesec dana sam radio zbog nove puske
8x57jsStari
 
Lala
 Evo jedan zanimljiv tonski snimak radio emisije od pre par nedelja, gde je gost bio Aleksandar Ćeranić, ex sekretar LSS, ex direktor firme Jelen LSS, i ekspert za lovstvo, a tema je upravo Zakon o oružju. Emisija je trajala oko 45 minuta.
Vredi poslušati!


Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Tomash
 Odlično gostovanje.
Čovek jeste vrhunski stručnjak, za razliku od tetreba...
 
Planinko011
 Cini mi se da neko napisa da pored izjave o tome da ce se platiti razlika takse kad MUP donese visinu za kolekcionarsku (sto su meni rekli) neko rece da se potpisuje saglasnost o tome da mogu da vrse kontrolu kad im se ucini za zgodno???
Mislim oni mogu svakako kontrolisati a mi da nam slucajno ne bi uskratili pravo na oruzje ne bi bilo zgodno da se jogunima....Angry.
Bolje bi bilo da prekontrolisu malo po presevskoj doliniBesan
 
AcaNik
 Могу да преконтролишу само ако је власник присутан иначе не мора нико да их пусти унутра Smile
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
Tomash
 

AcaNik kaže:

Могу да преконтролишу само ако је власник присутан иначе не мора нико да их пусти унутра Smile


E moj Aco....

Pa zar si toliko naivan?
U ovoj "Državi" je moguće ama baš sve, a zakoni, naravno, važe selektivno.
Sirotinja plaća i ispašta, i nad takvima se MUP i država iživljavaju. Ako si bogat ili u politici, onda se ničega ne bojiš i zakoni tada nevaže. U suprotnom, ćutiš i pevaš, igraš po potrebi kad narede, samo da bi se smilovali i radili po zakonu, inače ONI odlučuju šta je zakon,
a sve to samo da sačuvaš to malo lovova nedeljom sa kerom i drugarima, a što nama svima pomaže da ostanemo koliko toliko normalni...

Ne budi naivan, čuvaj svoj lov, nema zakona u ovoj državi koji plavci neće tumačiti po nahođenju ili naređenju odozgo...
 
Lala
 Još jedan video snimak radio emisije posvećene Zakonu o oružju i municiji, ali ne samo o tome. Emisiju sam odgledao (odslušao) sa zadovoljstvom, prepoznajući u iznetim stavovima dobar deo onoga što smo mi forumaši pisali ovde na Srbijalov, a što smo neki od nas koji smo bili u prilici još kako promovisali i u razgovorima sa nadležnima, kad god je to bilo moguće - znam iz iskustva, iz prve ruke, jer smo u početku bili još kako osporavani, ali eto izgleda stvari počinju da dolaze na svoje mesto, pa mi se sve češće dešava da ljudi koji itekako mogu da utiču na dešavanja u lovstvu priznaju da smo bili u pravu. Nismo za džabe krečili! Grin
Emisija traje nešto duže od sat vremena, voditelj je Radoslav Lazarević iz NAOS (Nacionalna asocijacija za oružje Srbije), a gost je Aleksandar Ćeranić, expert CIC.
Emisiju možete pogledati klikom na link-sliku:

Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
canis aureus
 

Lala kaže:

Još jedan video snimak radio emisije posvećene Zakonu o oružju i municiji, ali ne samo o tome. Emisiju sam odgledao (odslušao) sa zadovoljstvom, prepoznajući u iznetim stavovima dobar deo onoga što smo mi forumaši pisali ovde na Srbijalov, a što smo neki od nas koji smo bili u prilici još kako promovisali i u razgovorima sa nadležnima, kad god je to bilo moguće - znam iz iskustva, iz prve ruke, jer smo u početku bili još kako osporavani, ali eto izgleda stvari počinju da dolaze na svoje mesto, pa mi se sve češće dešava da ljudi koji itekako mogu da utiču na dešavanja u lovstvu priznaju da smo bili u pravu.
Nismo za džabe krečili! Grin
...


OdobrenoBravo 2
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
AcaNik
 Када је било време нису се чули. Сада могу да причају колико хоће, прошло је.
И хвала им за лекарски који су нам увалили!
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
tomo vrbas
 Tako je Aco 100% si u pravu hvala im za cutanje kad je tebalo da nas zastupaju pravili se svi nevesti sad kada su videli da njima to ne ide u dzep poceli da laju niz vetar i za vozom koji je prosao.
 
Tomash
 Nemojte baš tako...

Čovek nije bio neki imenovani organ u Savezu, već zaposleni (a ni ti imenovani/postavljeni organi nemaju ama baš nikakvu težinu u zakonodavstvu, već samo odgovornost za poslovanje Saveza), već organ u državnoj instituciji(ministarstvo, pokrajinski sekretarijat) , tako da.. ne osuđujte čoveka džabe....

Njegovo nije bilo da odlučuje niti da se sastaje i lobira kod zakonodavaca. Ako ćemo tako, hvala i Tebi ACO i Tebi TOMO, Hvala i Meni(Jer sam i ja direktor privrednog društva, koje btw nema veze sa lovstvom), jer i on je bio direktor privrednog društva, a ne postavljena glavešina u Pokrajini, ili Republici u ministarstvu, ili Sačuvaj me bože poslanik...

Ako ćemo nešto da mu zamerimo, onda to treba da bude nešto šta je radio kao Direktor Jelen Doo, ili nije radio, ako je neko ostao kratak za planska dokumenta, ocenjivanje trofeja, ili polaganje lovačkog. Ili je žmurio i ćutao na krađu u LSS (saučesništvo).

To za zakone, ima koga da krivimo....ove što sede(ponekad) u skupštini i članove radnih grupa za izradu zakona...

Ako je ćutao u LSS, ili nekoga zakinuo, i ja osuđujuem, a za ove zakone....nemojte grešiti dušu o čoveka....
 
Planinko011
 Na jutarnjem programu RTSa prolazi tekst da ide predlog da se za vlasnike nelegalnog oruzja ide kazna do 5 godina zatvora.
E sad, u prvi mah me vest ne dotice i moze da bude 20 godina ali opet imam dilemu protiv koga je ovo poostravanje.
Ako je to protiv lica koja vec imaju dosije i razna dela ja bih stavio od 5 do10 godina jer se zna zasto to oruzje imaju mada kako vidim pocesto pojedince i bukvalno love suprotstavljene bande pa je donekle razumljiva zelja da brane svoj zivot.

Ali opet, znam da je u dusi naseg naroda, kako ovde u svakoj generaciji neka sila prolazi a nekom i par puta za zivota, zelja da se ima oruzje i da se zavisi od toga da li ce se drzava i vojska slomiti kao 1914, 1941 i 1999god i da bar prag svoje kuce mogu braniti.

Ako ova drzavas krene paralelno sa svoje severne i juzne strane da trazi oruzje po kucama ja bih to postovao ali bojim se da ce potraga krenuti sa severa a da jug nece smeti ni da primirisu zbog verskog i nacionalnog "bratstva i jedinstva".
Iskreno prvi sam, koji bi da mu drzava iz nicim opravdanih razloga uskratila pravo na oruzje, krenuo u potragu za nelegalnim oruzjem sto kazu djedovi "Ako Turci i Svabe opet ovuda naidju".
Da izvinu pripadnici nacionalnih manjima koji Srbiju smatraju za svoju domovinu.
 
sasaruma
 Meni opet nije jasno protiv koga je uperena ova akcija ako uzmemo u obzir da su prvo unistili nas legalne vlasnike oruzja.I mislim da je drzava pokazala maksimum svoje sposobnosti razoruzavajuci upravo nas lovce.A ubedjen sam da na jugu nece biti sprovedena akcija razoruzavanja zato sto bi to verovatno bio povod za stvaranje nove unije malih zemalja.E da kolega Planinko pukla je jedna armija i 1991.
 
krilas
 ^ Greska! Prvo su unistili i razoruzali vojsku !
Siroma
 
sasaruma
 Kolega Krilas, vi ste u pravu na zalostOdobreno
 
Podunavac
 Собзиром да осим непријатељски настројеног запада имамо и непријатељски настројено окружење, потреба за поседовањем оружја је сасвим рационална, јер се кроз векове показало да држава није увек способна да заштити своје грађане, него су појединци често препуштени сами себи. Ми Срби, као нација која се сама ослободила од моћне Отоманске царевине, разбила силну Аустро-Угарску војску на почетку првог светског рата и међу првима у европи устала против нацистичке немачке, треба да поштујемо и негујемо култ оружја. Да подржавамо легално наоружавање народа и уведемо редовно служење војног рока. А наши политичари све раде супротно и наводе воду на воденицу наших непријатеља. Плански и смишљено, сада већ могу да тврдим. Тако да је илегално набављање ватреног оружја опет постала реална потреба, а не предумишљај за почињење кривичног дела. А јадна је држава која свој народ доведе у такву ситуацију.
Tri prsta 2Kolce
 
Planinko011
 Eh, Podunavac, uze mi reci iz usta. Oni do 2000te nisu valjali ali ovi posle od zla oca i jos gore majke. Izvinjavam se kolegama koje tako ne misle ali mi Srbi smo uvek skupo placali periode ekonomski malo boljih perioda zivote.
Sto se vojske tice ne mora to biti stajaca vojska vec se tokom osmogodisnje skole moze zuciti kampovanje, orijentacija u prirodi i koriscenje plodova sume.
Tokom srednje skole se moze uciti predmet u kome se moze nauciti rukovanje oruzjem. Tako bi bilo manje i nesrecnih slucajeva.
Kasnije od punoletstva do 40tak godina se moze specijalizovati u zavisnosti od profesije i neki VES i odrzavati vezbe od po 15tak dana godisnje.
Nazalost svaki obuceni drzavljanin bi trebao da ima i dostupno u MUPu automatsko a kratko oruzje kod sebe.
Kako su rasrafili vojsku mislim da joj je u ovom trenutku potrebno opreme bar za 4 milijardi dolara koje nemamo.
 
Milos_R
 Nabavka vatrenog oruzja po novom Zakonu o oruzju i municiji.

Postovane kolege lovci, pre desetak dana sam nabavio lovacku pusku pa zelim da podelim to NOVO iskustvo o nabanoj dozvoli sa vama, kako bih kako mladim lovcima i onima koji jos nisu lovci, tako i starijim kolegama olaksao da makar znaju gde, sta, kako i kad da rade, koliki ih finansijski izdaci ocekuju prilikom nabavke oruzja i koji su to ostali prateci problemi koji se javljaju kao neizbezni.

Evo npr. odlucio si da postanes lovac ili si vec lovac ali ti fali puska, ili zelis da nabavis jos jednu...:-) skupio si novac, naoruzao se jakom voljom i ulazis u proceduru.

1. Odes u teritorijalno nadlezan osnovni sud po mestu tvog prebivalista i tu trazis uverenje da se protiv tebe ne vodi krivicni postupak, oko 1000din je taksa, tamo samo kazes da je razlog izdavanja uverenja nabavka vatrenog oruzja. To ti vazi 6 meseci.
2. Odes u neki streljacki klub ili drugu za to ovlascenu ustanovu gde zavrsis obuku u rukovanju vatrenim oruzjem, oko 3000din je taksa, i izdaju ti uverenje o obucenosti u rukovanju vatrenim oruzjem. Ako si nekim slucajem policajac ili profesionalni vojnik, onda ti to ne treba, vec samo na poslu izvadis potvrdu da si zaposlen u mupu ili vojsci.
3. Odes u Lovacki savez Srbije ili Lovacko udruzenje gde si uclanjen i trazis da ti izdaju ''potvrdu o ispunjenosti uslova za posedovanje lovne karte''. Oni ti je izdaju odmah nakon uvida u svoje evidencije gde vide da li si polozio lovacki ispit, besplatno, ta potvrda je od skoro pocela da se izdaje i postoji njen propisani obrazac. ALI ako jos uvek NISI clan nekog Lovackog udruzenja i uopste jos nisi lovac, onda svakog 1 u mesecu od 10h ujutru mozes bez ikakvog zakazivanja lovackog ispita, doci u prostorije Lovacki saveza Srbije na Vracaru u ul. Alekse Nenadovica br. 19 na drugom spratu gde uvek bude po desetak kandidata, tu ti daju dva-tri papira u vidu skripte koje za par minuta procitas (naucis) i onda ti daju test na zaokruzivanje na kome su pitanja iz te skripte, jednostavno nemoguce je pasti, jos ti ostave skriptu da zvirkas iz nje i prepisujes, a pitanja su elementarnog karaktera. Od potrebnih dokumenata tu ti samo na uvid treba uverenje o obucenosti rukovanju vatrenim oruzjem i licna karta, a ako vec imas oruzni list za neko oruzje onda ti ne treba ovo uverenje o rukovanju. Platis taksu 4000din i oni ti posalju postom za dva dana uverenje o polozenom lovackom ispitu i tu ''potvrdu o ispunjenosti uslova za posedovanje lovne karte''. Ako ti je hitno, tu potvdu mozes odmah da im trazis da ti daju cim zavrsis polaganje. Prirucnik o polaganju lovackog ispita (ako polazes u Beogradu u Lovackom savezu) uopste ti ne treba, mozes ga imati cisto zbog sebe, ima tu mnogo sta lepo i poucno da se procita. Ja ucio kao blesav, ocekivao komisiju, usmeno ispitivanje, kad tamo.... :-)
4. Ides na lekarski pregled kod lekara, napomenes da je pregled za oruzje. Kontrolisu ti vid, sluh, psihijatar, pritisak, srce i to je to. Taksa 3000din. Daju ti zdravstveno uverenje.
5. Ides u policijsku stanicu koja je nadlezna za tebe po mestu prebivalista. Kazes dosao sam da podnesem zahtev za nabavku vatrenog oruzja. Oni te upute kod zaposlenih na oruzju. Tamo ti pregledaju da li imas sva potrebna dokumenta. Potpises na par mesta neke zahteve i saglasnost da ti se vrsi bezbednosna provera. Taksa za taj zahtev je 2570din za lovacku pusku sa neolucenim cevima i za kombinovanu, a za karabin 5360din. Onda ti kazu idi sad kuci i cekaj, zvacemo te kad sve bude gotovo.
Dalja procedura ide ovako. Spremis zivce dobro. :-) Ja sam ih pokidao, jos sam imao ljude koji su mi u svakom trenutku mogli saznati gde mi se nalazi predmet.
Oni formiraju predmet sa tvojim imenom ''Petar Petrovic'', salju ga u njihovu pisarnicu, iz pisarnice pomocnik komandira uzima taj predmet i sa njime zaduzuje nekog policajca da ti odradi bezbednosnu proveru. Samo taj postupak zaduzivanja tvog predmeta moze trajati minimum 20-ak dana, naravno ako nemas nikoga da to pogura. Onda jednog dana dodje policajac kod tebe (ukoliko nisi te srece da policajac zaduzi tvoj predmet pa ode na bolovanje ili godisnji odmor) i tog dana uzima sve podatke o tebi, poprica sa tobom, tvojom porodicom, pita te da li si imao problema sa zakonom, privodjen, osudjivan, itd, standarno. Jedna vazna stvar je da ce te pitati da li ispunjavas uslove za bezbedno drzanje oruzja, sad je po novom zakonu o oruzju i municiji to jako vazno, nema vise okacenih puski na zidu vec moras imati ormar osiguran sa kljucem. Sve on to navodi tamo u svojoj svesci. Nakon toga on odlazi, ako je malo mesto u kome zivis on nema potrebe da pita bilo koga o tebi jer je znao o tebi sve sto mu je potrebno i pre nego sto je dosao kod tebe, ali ako zivis u soliteru sa 400 stanara mozda ce pitati nekog o tome da li te poznaje, da li si sklon losem ponasanju itd. Izvrsice proveru kroz kaznene evidencije i njihov sistem da bi proverio tebe i tvoje ukucane. On sacinjava bezbednosnu procenu da ispunjavas uslove za nabavku vatrenog oruzja, vraca je u predmet i razduzuje predmet koji se opet vraca kod zaposlenih na oruzju, oni na osnovu svih tih spisa sacinjavaju ''odobrenje za nabavku vatrenog oruzja'' i salju ga nacelniku te policijske stanice na potpis. To zna dugo da stoji kod njega iz neopravdanih razloga, dok ga neko ne pozove, a moze se desiti i da odmah potpise, zavisi koje se srece. Uglavnom, naoruzao si se strpljenjem, sto je do tebe uradio si sve, sad cekas. Kad on to potpise ovi sa oruzja te zovu da dodjes po odobrenje. Mozda te i nece zvati odmah, vec se ti sam interesuj i stalno ih zovi. Daju ti dva primerka odobrenja i kazu ti da vazi 6 meseci od dana izdavanja.
Dobio si odobrenje i sad trazis pusku. Npr. nasao si pusku na oglasima, zvao prodavca i pogodio se oko cene sa njim. Odlazis kod njega sa svojim odobrenjem za nabavku vatrenog oruzja. Sledece sto je novina po ovom zakonu je to sto morate saciniti kupoprodajni ugovor i overiti ga kod notara tj. javnog beleznika. Prenos vlasnistva po novom zakonu ne radi policija vec se to radi kupoprodajnim ugovorom a policija radi samo odjavu oruzja na osnovu tog ugovora. Minimalna cena oruzja koja se moze navesti u ugovoru je 10.000din. Moze se saciniti i ugovor o poklonu, pa je tako taksa kod notara mnogo manja, a ovako je 2880din. Imam primerak ugovora o kupoprodaji oruzja pa cu ga skenirati i okaciti ovde, da vam ne uzima neki advokat 1500-2000din za sacinjavanje ugovora, samo promenis podatke. Ugovor odradi u 4-5 primeraka, trebace ti. Nakon sto ste sacinili ugovor i overili ga kod notara onda ISTOG dana sa tvojim odobrenjem za nabavku i tim overenim ugovorom idete u policijsku stanicu koja je nadlezna za prodavca oruzja. Tamo nosite oruzje na uvid i dajete jedan primerak odobrenja za nabavku i jedan primerak ugovora, licne karte i oruzni list vlasnika. Oni kroz svoj sistem izvrse ODJAVU oruzja i na tvom odobrenju u donjem delu upisu podatke o oruzju i potpise se vlasnik na dnu. Uzimas pusku, odobrenje i u roku od OSAM dana od dana nabavke (dan nabavke je onaj dan u ugovoru!!!!!) ides u svoju policijsku stanicu. Das im oruzje na uvid, odobrenje za nabavku, taksu 2570din za registraciju i dve takse od 900din i 600din za izradu novog cipovanog oruznog lista. Nakon toga uzimas pusku i nosis je kuci. Za desetak dana te zovu da dodjes da preuzmes oruzni list, ides po oruzni list koji je sad dosta slican vozackoj dozvoli i na njemu mozes imati ucitano svo oruzje koje posedujes. Inace do 2019 godine je rok da se svi stari oruzni listovi zamene sa novim, u proseku 3000 po komadu oruzja pa ti vidi, a retko poznajem lovca koji ima manje od 2-3 puske, dakle ozbiljan finansijski izdatak.

I to je to. Zavrsio si agoniju. Pripremi se da sve to mozes zavrsiti u roku od 2 do 4meseca. Neko to moze i za 2dana, sve zavisi koga imas itd. takva nam je drzava, nista tu ne mozemo, i ne treba se zato nervirati oko toga.
Ukoliko si clan nekog Lovackog udruzenja mozes odmah u lov sa njom. A ako nisi onda se uclanis, pa onda godinu dana kao pripravnik sa mentorom pod ruku i posle godinu dana si punopravni mladi lovac. Srecno!!!

P.S. Ako sam nesto izostavio, ili ako neko ima drugacija iskustva o nabavci oruzja po ovom NOVOM zakonu, slobodno dodajte neki komentar. Ja sam pre 10 dana zavrsio ovu proceduru, na najtezi moguci nacin, pored svih veza i urgencija (a iskren da budem imam ih dosta) izgubio sam sve zivce, u trenutku sam hteo da odustanem od svega ali me je drzalo to sto sam vec bio pogodio i kaparisao pusku kod coveka, a i radilo se o pusci o kojoj sam sanjao. Uglanom, ponavljam, naoruzajte se strpljenjem! Mozda smo mi kao narod isuvise bahati i navikli da sve zavrsavamo preko reda, mozda ovako i treba procedura da ide i da se naucimo redu, a mozda i nismo, mozda je samo u pitanju truo sistem, od vrha do dna, ko zna, istina je negde izmedju. Nadam se da sam bio od bar male pomoci. :-) Srecno svima koji nabavljaju oruzje!!!
Milos
 
deki68
 Gde to ima za 3000 din.obuka u rukovanju vatrenim oruzjem,ja bilo gde da sam zvao cena je u proseku 6-7000 din.lovacka puska,karabin,malokalibarka,pistolj-revolver,
Deki
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
КОРИШЋЕЊЕ СРЕДСТАВА ИЗ ФОНДА ЗА РАЗВОЈ ЛОВСТВА PROPISI O LOVU 106 27.07.2019. 16:13
СТАТУТ ЛОВАЧКОГ САВЕЗА ВОЈВОДИНЕ PROPISI O LOVU 15 05.06.2015. 22:21
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 11
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,213,648 posete www.srbijalov.com